skooda dan vaz geçtim sebebleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skooda dan vaz geçtim sebebleri

İleti colourone » 28 Arl 2011, 14:04

ARkadaşlar Fabiamı alırken yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Ankaradaki skoda bayilerinden birisinin ustabaşının araç konusunda ne kadar da bilgili!!! olduğunu anlatır belki.

FAbia 2003 model aracımı alırken (2008 yılında aldım) bayide ekspertize soktum. (Bu arada bir bayide ekspertiz 80 lira idi diğerinde 150 tl...Bu ayrı bir tuhaflık)bu 101 nokta mı ne ekspertiz sonucunda sözlü olarak bu ustaların bana söylediğine göre, arka kapılardan birisi içeriden açılmıyor ve bunu rapora sorun olarak yazmışlar. Bir de fren balatası değişecek diye yazmışlar. biraz bu şekilde kullandım.

Kapı içeriden açılmıyor ve ben bunu arıza olarak gördüğüm için sanayiye gitmeye karar verdim. Gitmeden önce aracın kılavuzunu okuyayım dedim. Okuyunca ustabaşının bu araçlar konusundaki engin bilgisine!!! hayran kaldım. Çünkü, ustabaşının bu kapı sorunlu, masrafı var dediği olay, çocuk kilidinden başka bişey değilmiş. Benim ilk arabam olduğu için ve arabalar konusunda pek bilgili olmadığım için bu çocuk kilidini bilmiyorum haliyle. Kılavuzdan okuyunca anladık. Bir bıçak ucuyla düğmeyi ittirince sorun kalmadı.

Şimdi bu ustabaşı aracın bu tür özellikleri konusunda bilgisi yok, ya da beni araba konusunda toy görüp bunu bakım, masraf, sorun diye bana yutturacaktı. ondan sonra da kaliteli servis, profesyonel hizmet diye koca koca binalar yapıp içine adam koymuyorlar deyince müşteri kötü oluyor. Burada servislerden çeken tüm arkadaşlara,hangi marka olursa olsun, katılıyorum.

colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti Cihan_06 » 28 Arl 2011, 16:24

Ben "0" aldımdı 5 sene olmak üzere 28500 km.de.o zaman o paraya"0" alınacak en iyi arabaydı.Çok param olsa başka bir marka alırdım belki amma ya Alman ya Japon olurdu.Diğerleri yaramaz..fakat skoda sağlam araç güzel yani sadece 2.eli yok fazla gitmiyor..Benim gibi memur takımından emekliliği gelmiş kişiler tercih ediyor galiba kısaca "Binici" arabası diyebiliriz.
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia classic 2007

İleti des2009 » 28 Arl 2011, 17:06

ah servisler ah insanları mağdur etmekten parasını fazla almaktan başka iş yapmazlar ve tamir yapmazlar parça değiştirirler hepside aynı pok aracı üreten firma eğer aracın a dan z ye bütün parçasının sökülümünü takılımını klavuz edip alıcısına versin seninde ona uygun takımın olsun inan eğer kendi arabanın tamircisi olursun hangi parçan bozulmuşsa değiştirirsin yoluna bakarsın siz servislerde ağzınızı açıp bakarsınız.
Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Arabanız: fabia

İleti Bluedays » 28 Arl 2011, 17:31

Cihan_06 yazdı:Ben "0" aldımdı 5 sene olmak üzere 28500 km.de.o zaman o paraya"0" alınacak en iyi arabaydı.Çok param olsa başka bir marka alırdım belki amma ya Alman ya Japon olurdu.Diğerleri yaramaz..fakat skoda sağlam araç güzel yani sadece 2.eli yok fazla gitmiyor..Benim gibi memur takımından emekliliği gelmiş kişiler tercih ediyor galiba kısaca "Binici" arabası diyebiliriz.

Üstad, 10 sene evvel aynen yukarıda belirttiğin gibiydi. Şu anda temiz bir fabian, octavian var ise 3 gün durmaz ilanda. En az 30 kişi arar bir günde ve anında satılır aracın.
Birgün aracını satarsan, tecrübe edersin söylediklerimi.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti erginbkr » 28 Arl 2011, 18:30

Bluedays yazdı:
Cihan_06 yazdı:Ben "0" aldımdı 5 sene olmak üzere 28500 km.de.o zaman o paraya"0" alınacak en iyi arabaydı.Çok param olsa başka bir marka alırdım belki amma ya Alman ya Japon olurdu.Diğerleri yaramaz..fakat skoda sağlam araç güzel yani sadece 2.eli yok fazla gitmiyor..Benim gibi memur takımından emekliliği gelmiş kişiler tercih ediyor galiba kısaca "Binici" arabası diyebiliriz.

Üstad, 10 sene evvel aynen yukarıda belirttiğin gibiydi. Şu anda temiz bir fabian, octavian var ise 3 gün durmaz ilanda. En az 30 kişi arar bir günde ve anında satılır aracın.
Birgün aracını satarsan, tecrübe edersin söylediklerimi.

+1 misal ben eski 1.2 htp fabiamı ilan verdim...2.gün istediğim fiyata sattım....
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti birtanyildiz » 28 Arl 2011, 19:13

Ben ilan vermedim hiç daha ama sorandan bıktım artık bi gün dayanamayıp satacağım :D hangi ustaya götürdüysem satacağında haber verip deyip kart verdiler. :)
Bir Zamanlar Fabia 1.4 101 Spc HB...
Kullanıcı avatarı
birtanyildiz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Birtan YILDIZ
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Astra Classic 3 Sedan

İleti Henien » 29 Arl 2011, 18:08

colourone yazdı:.....

Kapı içeriden açılmıyor ve ben bunu arıza olarak gördüğüm için sanayiye gitmeye karar verdim. Gitmeden önce aracın kılavuzunu okuyayım dedim. Okuyunca ustabaşının bu araçlar konusundaki engin bilgisine!!! hayran kaldım. Çünkü, ustabaşının bu kapı sorunlu, masrafı var dediği olay, çocuk kilidinden başka bişey değilmiş. B........

Cahil usta fenomeninde son nokta: çocuk kilidine teşhis : arıza

Diğer markaların da servisleri böyle mi acaba, yoksa bu yüceye ait bir özellik mi!
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti colourone » 30 Arl 2011, 15:43

evet aynen öyle. bu duruma inanmayan çıkabilir. elimde ekspertiz aporu var. el ile araç arka kapısı sorunlu diye yazıp paraf atmışlar.
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti fikret3968 » 03 Oca 2012, 00:37

slm geçerken uğradım bu arada yeni aracım qashqai den çok ama çok memnunum araba kullanma zevkim geri geldi valla umarım nissan bana servisde de sorun çıkartmaz değişiklik iyi oldu benim için tavsiye ederim
fikret3968
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna

İleti fikret3968 » 22 Oca 2012, 01:01

işte yeni sevgilim
Eklentiler
2012-01-07-002.jpg
fikret3968
CLASSIC
CLASSIC

İleti trgskaan » 22 Oca 2012, 01:19

Malatyadaki servisde baktırıyorum arabama sizin veya bir çok arkadaşımızın dediği gibi değil güler yüzlü ve uygun fiyata parça veriyorlar ufak defek şeylere para almıyorlar ben servisimden memnunum yanlız hepside aynı olacak diye birşey yok tabi herneyse
Yeni arabanız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler araç size kaça maaloldu
İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti ErTaN06 » 22 Oca 2012, 01:21

Diğeer markalarda da durum çok farklı değil saydıklarınızdan daha rezil markalarda var şirkette ford ve peugeot araçlar var bizim skoda servislerinde duymadığım şeyleri orda duydum ben nitekim diğer markalarda da benzer durumlar var zihniyet aynı skoda bayisi olan firma gidip biri birbiri x markanında bayıliğini alabiliyor ve aynı mantıkla çalışıyor
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti gokhanates_61 » 22 Oca 2012, 01:29

fikret3968 yazdı:skodadan vaz geçtim sebebleri ilk önce servislerdeki tutarsızlık silecek lastiğini değiştirmeye yüce oto servisi 28 tl para aldı 3 sene önce aynı işlemi erya ücretsiz yaptı geçen erya ya gittim bana trigel zamanı gelmiş dediler 4 yıl olmuş alalı ne kadar diye sorduğumda 1.300 tl fiyat çıkardılar aynı işlemi yüce oto ya sorduğumda 700 tl fiyat verdiler son olarakta aracımı satışa çıkarıcam diye 101 nokta kontrolü yaptırmak istedim erya peşin olduğunu ve 150 tl olduğunu söyledi yüce otoya gittim onlarda 180 tl fiyat verdiler
hadi bunlardan vazgeçtim ben octavia kullanıyorum ve yeni bir octavia almak istedim takas yaparak ne fiyat verdiler biliyormusunuz 20.000 tl inanamadım ya aracım 2008 octavia tour 102 bg benzinli resmen dalga geçtiler benimle nissan a gittim takasda 24.000 tl fiyat verdiler ve bende kararımı qashqai 1.5 dci tekna dan yana kullandım

yani anlayacağınız erya ve yüce oto yüzünden bıktım skoda dan

Hoşcakalın arkadaşlar

dostum sıkıntılar bir değil walla bende 2011octavia war daha 4ay oldu tarfiğe çıkartalı spoyler siparişi verdim ön arka spoylerler geldi yok özel silikonu war bunun 70tl fiyatı war ondan kullanmamız lazım işçilik fiyatından hariç eklemeye çalışıyolar sis farı taktıracaz yok elektronik aksamda herhangi bi sorun çıkarsa araç direkt garanti dışı kalır spoylerler güüya orjinal yüce gönderdi tam yerlerine oturmadı hele arka tampon altı spoyleri warki tam bir rezalet arabayla alakası olmayan bi parça tamponu kesmekten bahsettiler bana düşün artık.. 2 defa sol sinyalim arızalandı kontak açık kapalı farketmiyor yanıyo dengesizlere güvenemediğimden dolayı zenonları parkları plaka aydınlatmalarının orjinallerini taktırdım ustamada öyle gittim servise göstermeyeki kabak bize patlamasın kıldan tüyden sebeplerden dolayı servis çok tutarsız ve saçma 220tllik sis farı takımına 230tl işçilik istiyo adamlar böyle bişey warmı arkadaşım caddy arabasına 60tlye taktırdı en kral ustasına alalım sizden dışarda takalım diyincede garanti konusuna karışmayız biz takmadık deriz bi sorun olursa diyolar....arabanın garantisi bittiği gün servisle alakayı kesmeyi düşünüyorum bundan önce 2008de aldığım octaviam wardı 1.6 102 2007 model 5ay oldu onu satalı garantisi yoktu tüplüydü zaten ne bi sorunu wardı ne de servisle işim kendi özel ustam wardı yalıyodu arabayı resmen sabah ver akşam al 1gün benim arabamla ilgileniyodu böyle sorunlar yaşamıyodum servis arabayı satar az karla satış sonrası hizmetlerden çıkartır böyle işte adamlar nekadar kitlersek okadar iyidir bunun peşinde 1500tllik malzeme alıyoruz adamlar 70tl silikon parası istiyo ....
gokhanates_61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhan ateş
Nereden: Trabzon
Arabanız: skoda octavia 2011 beyaz

İleti unknown1 » 22 Oca 2012, 01:47

Biri yüemotor mu dedi. Satış konusunda bilmem ama servis konusunda vasat bir kurum.
45 liralık masrafınızda bile aracınızı ücretsiz yıkıyolarki yıkasınlarda zaten.
Siz felicia yada favorit ile oturup fiyat veya işlem yaptırırken 2010 bi octavia gelsin hemen kalkıp o arabayla ilgilenebiliyorlar.Zaten konuşmada bile hissedebilirsiniz bunu. ye kürküm ye :)
Muayenede fren hortumları ve rot kolunun değişmesini istediler. Yüce motor a gidiyorum. Temel ürünler böyle bir ünvana sahip yücemotorda yok. Olmadığı gibi geçte geliyor. 3 5 gün zaman belirtiyolar.
Felicia nın orjinal alarmını yapın dedim. Bu alarmı hangi elektrikçi taktıysa ona gidin dedi adam ya. :D
Gene felicia nın sağ arka kapı kilidi merkezi olarak çalışmıyordu. Fahrettin di sanırım. Motor yanık arkadşalar baktı dedi. Yalan olmasın 150 nin üstünde para istedi. Bigün sanayide açtırdım bildiğin elektrik soketi çıkmış.
Baskı balata yaptırdım vites kolunda boşluk oluştu. Lanet olsun gittim tekrar yaptırdım 45 50 lira para verdim. gene boşluk oluştu lanet olsun gene götürcemde dilime hakim olamam diye korkuyorum.
Ön fren balataları bitik dedi 4 ayrı özel servis e götürdüm. Hatta 10 000 km geçti muayene için baktırdım geçenlerde daha çokta iyi durumda olduğunu öğrendim.

Favoritten sonra Felica dedim ama Fabia demicem. Gider seat alırım audi silecek suyu değişimine gerekirse 45 lira para veririm genede yüce motorda birdaha tamir yaptırmam mesela.
Şimdi skoda yı savunanlar arkadaşlar sıfır araba aldıklarını hayal etsinler insanların başlarına gelenleri.

Afedersiniz ama gidin bi GÜVENALTAN a bakın. adamlar o kadar yoğun. Ona rağmen reno kangoo clio için bile adamlar 4 dönüyor. Az maliyetle seni gönderiyor. Ki garantide veriyor. öyle ikinciye fiyat biçmiyor.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Arabanız: unknown

İleti fikret3968 » 22 Oca 2012, 21:44

trgskaan yazdı:Malatyadaki servisde baktırıyorum arabama sizin veya bir çok arkadaşımızın dediği gibi değil güler yüzlü ve uygun fiyata parça veriyorlar ufak defek şeylere para almıyorlar ben servisimden memnunum yanlız hepside aynı olacak diye birşey yok tabi herneyse
Yeni arabanız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler araç size kaça maaloldu
normal liste 63.500 tl idi aksesuar (yan basamaklar cam rüzgarlığı yan kapı bantları arka spoyler) ve 17 inç jant dahil 62.000 tl ye aldım.
fikret3968
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir