Başka Forumlardan LPg mikser yazışmaları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Başka Forumlardan LPg mikser yazışmaları

İleti ozantavsan » 10 Oca 2012, 16:24

Niva forumunda LPg mikserin yakıta etkisi , mikser takılıyken benzin sarfiyatının artması konularında yazışmalar gördüm.Sizlerede okutayım.

colins:
Forumda araştırdım ama bulamadım böyle bir başlık.Genelde yakıt problemi içerisinde geçen bir konu.Bir kaç gündür yakıt üzerine yoğunlaştık ustalarla ve araçta baya bir değişiklik oldu en azından çekişte.Çekişteki değişiklik yakıta etki edicek şöyleki eskiden 3000-4000 devirde aracımı 5.vitese attığımda düz yolda araçtaki hızda düşüş oluyordu.Bugün 2500 devirde 70 km hızda aracımı 5.vitese attığımda çeyrek gazda araç hızlanmaya başlıyor.Olayı tamamen benzin üzerinde yoğunlaştırdık. Karbüratörcü bu mikseri çıkartın ve yakıt dahada düşecek dedi.Pazartesi salı günü uzun yolda deneme yapıcaz.Birde karbüratörcü mikserin ağız deliklerinin ufak olduğunu ve aracı sıktığını hava-benzin oranını ayarlayamadığını söylemesi üzerine söktüm. Yalnız kullandığım mikseri lpg ciye gösterdiğimde lada araçlar için kullanılan mikser bu dedi yani aracımın üstündekine.Araçtaki çekiş yükseldi benzin oranında düşme olursa lpg mikseri üzerine yoğunlaşacam.

colins:
Aracımda kullandığım ama bu akşam itibari ile söktüğüm mikser bu.

feyzullah:
bunu çıkar 1 ci boğazdan aşağı bakır boru indiriver 8 cm ben yaptım şimdi daha rahat polanti bile istediğim gibi oluyor bu durumda benzin ayarıda daha iyi olacağına inanıyorum

aracını kaç model acaba

NİVACI:
Feyzullah Zurnanın zırt deliğini yakaladın.
lütfen usta balıkçı gibi ortada bırakma sağolsun bir laf etti ve sırra kadem bastı.
Dediki karbüratörün yanından delik açtık sorun bitti dedi ve sonra kayıp.
benimde sorunum mikseri takınca benzin artıyor.
söküyorum benzin masraflı oluyor.
-------------------------------------
şimdi yaylada kalma hazırlığım var. mecburen kapatırken benzine alıyorum ayrıca
LPG Bittimi benzini tahminlerin üstünde emiyor.
malum birde koca ayak olunca
Beni cepten hasta ediyor.
Hasleten ricam bu işi fotolu ve detaylı yazman.
geciktirmeden yaparsan çok makbule geçer. araç 93 motor durumu idare eder

feyzullah:
hadi bakalım inşallah yardımcı olurum

colins:
Aracım 93 model karbüratörlü
Ama şunu diyebilirimki mikseri söktükten sonra araçta çekiş ciddi fark etti.
Boru salma işini daha öncede yapmıştım ama randıman alamadım.Her defasında beyin ayar tutmuyor denildi garantiden değiştrip durdular.
Burhan amca tahminlerimiz tutarsa eğer gaz olayını tamamen iptal edicem.10 litre ve altı beklentimiz.2 günde egzost çıkışının rengi bile değişti.

NİVACI:
Tarık sen tezinde haklısın.
sadece benzin kullanımında mikser hava girişini daralttığı için.
sistem rahat çalışmıyor.
LPG içinde aynı motor istediği oksijeni alamıyor açığını yakıt ile kapatıyor.
yeterince oksijen alıp içine yakıt girmelidir diye düşünüyorum.
fakat büyük lastiklerle, sadece benzin bana ağır geliyor.
ikili kullanımda sonradan geliştirme sistemler oturuncaya kadar zaman geçiyor.
takip ediyordum sende çok uğraştın.
bu tip denemelerde beyin mutlaka rayına oturmuş olmalıdır.
rakkamların değişkenliği yanıltıyor. Geçte olsa anlamış olduk.
800yada 1000km yapmadan beyin standarda ulaşmıyor.sende üst üste beyin değişimleri ile aldanmış oldun.
yürüyende ufak bir aksama çok şeyi değiştiriyor bir aks kafası değişimi kmde 8.5 kuruş fark getirdi. bu boru meselesi kafama yatıyor denemekte yarar var.
oksijeni rahat alacağı için,her iki sistemde daha rahat düzen tutacağı düşüncesi var.

colins:
Burhan Amca ayar yapıldıktan sonra minimum hafta sonu yaptığım km toplamı 600 (ipsala-iğneada gidiş geliş) hafta içi ile birlikte 800-900 buluyor.Hakanbusa Abi ile konuştuğumda kullandığı lastikleri 30/9,5-15 benzinde şehir içinde 10-11 litre arası veriyor.

feyzullah:
ben anlamam ama biz burda boru işini şahine bile yaprık bırak nivayı harika oldu ben 2004 de 78 model hobi bindiğim anandol taksiye yaptım rolantiy istediğim gibi ayarlıyorum hatta desen 2 senedir ayar olmuyo anadol ayıp olmaz deyilmi

k. yusuf:
valla hocam bi resim felan olsa çok makbule geçer hepimiz dua ederiz :)

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti felicia_3437 » 10 Oca 2012, 17:32

ozana abi senın şu yurt dışından getirdiğin karburotör altına monte edılen mıkser ne oldu geldimi kulandınımı deneyımlerın artıları ve eksılerıyle yazarmısınız acaba
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti ozantavsan » 10 Oca 2012, 17:43

Mikserim geleli 1 hafta oldu.Sağolsun satıcı karbüratör altına monte edilen değilde içine monte edilenden göndermiş.
Hemen mail attım .Cevap : Ben bundan istediğini sandım.Polonyalı vatandaş sitesinde alta takılandan satıyor.İçe takılan yok , öyle birşeyde konuşmamıştık.
Olan oldu dedim.Böyle kullanıcaz.Geri gönderme şansım yok.Olmadı alta monte edilendende alacağız.
Pazar günü mikseri araca takmayı düşünüyordum.O yüzden bagaja koymuştum .Takım taklavat herşey hazırdı.
İşlerim çıktı.Sanki birazda o gün aracımla uğraşmak geçmiyordu isteksizdim.Sonra Hüseyin aradı.Onun aracı elden geçirdik.

Kendi aracımla isteğim yokru.Hüseyininkine özen gösterdik.Nerde garip bir favo görsem yardım etmek isterim.

Uzun lafın kısası mikseri daha takmadım.Her sabah işe gitmeden önce monte edeyim diyorum.Bakıyorum saat gelmiş es geçiyorum.

Yeni lpg hortumlarımı , tekli lpg ayar vanamı ,kelepçeleri aldım.Arabada geziyor.
En kısa sürede monte edeceğim.Umarımj sevinçli haberlerle dönerim.
Şu an BRC çift boğaz 27mm boğaz çaplı mikserimi kullanıyorum.

Polonyadan satın aldığım tek boğaz ve 32mm boğaz çaplı.Ayrıca ufak bir deliği var .O da karbüratörde telli ufak bir parça var .Onun üzerine denk geliyor.(Gaz sensörlerinin kafasına benziyor).
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi