Yüce Auto Skoda'yı Türkiye'de bitirmeyemi çalışıyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yüce Auto Skoda'yı Türkiye'de bitirmeyemi çalışıyor.

İleti skodahastası » 18 Oca 2012, 13:49

hsynaslan0010 yazdı:ister yüce ulsun isterse cüce oranlar ortada skoda kalitedir
Skoda tüm dünyadaki satışlarıyla 2010 yılını rekorla kapatmaya hazırlanıyor. Bir önceki yıla oranla yüzde 12,3’lük artışın yaşandığı ve 2010 yılının geçen 11 ayında 702 bin 400 Skoda markalı araç satışının gerçekleştiği bildirildi.

Skoda’nın Kasım ayında da dünya çapında yüzde 15,8’lik bir artış sergileyerek 64 bin 200 kişiye ‘Skoda Ayrıcalığını’ yaşattığı ve özellikle büyüyen piyasalar olarak nitelendirilen Çin, Hindistan ve Rusya’da atağa kalktığı belirtildi. Skoda Türkiye’de de geçen yılın Kasım ayına göre yüzde 90’lık bir büyüme sağladı.

Skoda Auto Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jürgen Stackmann, Skoda satışlarının hız kazandığını ve bu yıl çift haneli oranlarda büyümek için tüm şartlara sahip olduğunu vurgulayarak” 700 binlik satış eşiğinin ötesine geçilmiştir. Kasım ayındaki büyük büyüme ile 750 binlik satış tahminimize ulaşmak üzereyiz. Bu önümüzdeki yıllar için hırslı büyüme hedeflerimiz için sağlam bir temel oluşturuyor.” dedi.

Skoda üretimin gerçekleştiği Çek Cumhuriyeti’nde lider konumunu pekiştirirken Kasım ayındaki pazar payında yüzde 34,3’lük artış meydana geldi. 2010 yılının Ocak-Kasım ayları arasında 53 bin 400 aracın satıldığı Çek Cumhuriyeti’nde yüzde 5,1’lik büyüme oranına ulaşıldı. Orta ve Doğu Avrupa’da da Skoda’nın yükselişi devam etti. Ukrayna’da yüzde 15,9, Macaristan’da yüzde 11,4, Slovenya’da yüzde 18,8, Estonya’da yüzde 17,5 ve Sırbistan’da yüzde 24,4’lük artışlar gözlenirken Batı Avrupa’da da önemli artışlar elde edildi. Skoda bunların yanında gelişen piyasalarda da yüksek büyüme hızı kaydederek Mısır’da yüzde 154,4, Türkiye’de yüzde 90, İsrail’de yüzde 58,4 ve Avustralya’da yüzde 32,1’lik büyüme verilerine ulaşıldı.

Durum ortada

FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti SARACOGLU » 18 Oca 2012, 13:51

Fransız aracının skodadan daha kaliteli ve sağlam oldugunu idda eden arkadaşlarla kaybedenin aynı aracın sıfırını almak kaydıyla 2001model 101 hp elegance ile 90 km hızla herhangi bir fransız muadili araçlarla (clio c3 206) kafa kafaya vuruşturulur)
not: fransız aracı kullanan arkadasın yarısmadan önce imzalı noter onaylı vasiyetname getirmesi mecburudir.:)
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti xMEGANx » 18 Oca 2012, 14:00

SARACOGLU yazdı:Fransız aracının skodadan daha kaliteli ve sağlam oldugunu idda eden arkadaşlarla kaybedenin aynı aracın sıfırını almak kaydıyla 2001model 101 hp elegance ile 90 km hızla herhangi bir fransız muadili araçlarla (clio c3 206) kafa kafaya vuruşturulur)
not: fransız aracı kullanan arkadasın yarısmadan önce imzalı noter onaylı vasiyetname getirmesi mecburudir.:)

tipik formenci işte xd skoda dan beklentisi neyse :) vw olmasa skoda bir hiç..... unutmayın ki şuandada en alt kalitedir skoda. hadi şimdi garaja dönün ve yüksek oynamayın bidaha ;)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti SARACOGLU » 18 Oca 2012, 14:22

valla arkadaş senın formen dediğin araba peugeotun eski 405 lerinden önündeki aslan deniz yıldızına benzeyen..araclardan daha ıyıdır. favorit ve formenın yollara cıktıgı zamanki reno modellerinden iyi arabadır.
evet skoda en alt kalıte arabadır ama kimlerle kıyaslanıyor vw-audi-skoda v.s bu kıyaslamada renonun peugeton adı bıle gecmıyor her nedense..
hadi fabia 206 clio kıyaslayalım arabasınada iddaya gırerım sen peugeotu cok ustun tutuyorsun.
aile ve insan için en önemlisi güvenlik ve donanımdır.fransızlarla skodaya bakarsan bu üçündede skoda öndedir.
fransızı genelde kım kullanır-ekonomiyi düşünen ticaretle uğrasanlar neden cunkı adamların lüxle ısı yok.
suan iki arabayı kullanırken sıkıntıdan uyuz oluyorum bırı clio diyeri ise albea.
donanım desen sesın renonun peugeotun 2012 lerinde bile 2. airbag abs yol bilg. gibi temel unsurlar luxe giriyor ve standart donanımında cıkmıyor.
burda aracını öven skodacılara sen teselli diyorsun belki ama sen birde fransız forumlarına gir
hem sen burda neden takılıyorsun yoksa gizli bir hayranlık mı:) bencede sende kurtul artık su sıkıntı abidesi peugeottan al bir tane fabia.
dizel peugeot kullananları bır dınle forumlarda yazda kısaca fabia mı 206 mı dıye googleye bır yaz.
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti ayhani » 18 Oca 2012, 14:32

Konuyla alakası yok ama bu aralar karda kaymış ters dönmüş veya kaldırımın üstünde asılı duran o kadar pejo 206 gördüm ki hayret ettim. Sanırım bu pejo 206'ların yol tutuşu sıfır.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 18 Oca 2012, 14:41

SARACOGLU yazdı:valla arkadaş senın formen dediğin araba peugeotun eski 405 lerinden önündeki aslan deniz yıldızına benzeyen..araclardan daha ıyıdır. favorit ve formenın yollara cıktıgı zamanki reno modellerinden iyi arabadır.
evet skoda en alt kalıte arabadır ama kimlerle kıyaslanıyor vw-audi-skoda v.s bu kıyaslamada renonun peugeton adı bıle gecmıyor her nedense..
hadi fabia 206 clio kıyaslayalım arabasınada iddaya gırerım sen peugeotu cok ustun tutuyorsun.
aile ve insan için en önemlisi güvenlik ve donanımdır.fransızlarla skodaya bakarsan bu üçündede skoda öndedir.
fransızı genelde kım kullanır-ekonomiyi düşünen ticaretle uğrasanlar neden cunkı adamların lüxle ısı yok.
suan iki arabayı kullanırken sıkıntıdan uyuz oluyorum bırı clio diyeri ise albea.
donanım desen sesın renonun peugeotun 2012 lerinde bile 2. airbag abs yol bilg. gibi temel unsurlar luxe giriyor ve standart donanımında cıkmıyor.
burda aracını öven skodacılara sen teselli diyorsun belki ama sen birde fransız forumlarına gir
hem sen burda neden takılıyorsun yoksa gizli bir hayranlık mı:) bencede sende kurtul artık su sıkıntı abidesi peugeottan al bir tane fabia.
dizel peugeot kullananları bır dınle forumlarda yazda kısaca fabia mı 206 mı dıye googleye bır yaz.

bu yazınızdan da açıkça anlaşılıyorki siz benimle tartışabilecek bir kapasiteye sahip değilsiniz. önce Peugeot ve PSA grubu ve standart donanımları hakkında bilgi edinin sonra bir Peugeot marka araç kullanın ( mümkünse sizin şirkettekiler olmasın ) sonra gelin doya doya zevkle tartışalım abicim tmm mı hadi uzatmayalım daha fazla.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti skodahastası » 18 Oca 2012, 14:41

Ve arkadaşım vw grubu en alt araba seat dır bunu önnce bil sonra çek çuhmuriyetinden çıkan demir bakır alimiyum en kaliteli çıkan dır ve skodanın saç kalitesi ve kalınlığı volkswagenden daha kaliteli ve kalındır ve fransada kimse fransız malı kullanmaz bunuda bil onların hepsi volkswagen skoda bmw ve mercedes kullanmaktadır.

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xMEGANx » 18 Oca 2012, 14:44

ayhani yazdı:Konuyla alakası yok ama bu aralar karda kaymış ters dönmüş veya kaldırımın üstünde asılı duran o kadar pejo 206 gördüm ki hayret ettim. Sanırım bu pejo 206'ların yol tutuşu sıfır.

Ayhani abicim bu yazıyıda sizden beklemezdim ama buda çoook cahilce bir yazı oldu. Peugeot un en önde tuttuğu şey yol tutuşudur süspansiyonlarınında sert olması bundan kaynaklanır. sizin Octavia 120 ile dönemediği virajı 307 veya 206 lar 130-140 la dönmekte. Fazla söze gerek yok Skodanızla mutlu olun bi gün allah korusun inş olmazda gerçekten istemem ama kaza yapmış bir skoda ya denk gelirseniz ben görürüm güvenliği virajı.. Skoda Frover takıntısından vazgeçin dünyanın takmadığı bir markayı bu kadar allayıp pullamanın da anlamı yok.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti xMEGANx » 18 Oca 2012, 14:45

skodahastası yazdı:Ve arkadaşım vw grubu en alt araba seat dır bunu önnce bil sonra çek çuhmuriyetinden çıkan demir bakır alimiyum en kaliteli çıkan dır ve skodanın saç kalitesi ve kalınlığı volkswagenden daha kaliteli ve kalındır ve fransada kimse fransız malı kullanmaz bunuda bil onların hepsi volkswagen skoda bmw ve mercedes kullanmaktadır.

Ohaaa :D tmm abi sen çık tartışmadan gözüne seveyim :D
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti Bluedays » 18 Oca 2012, 15:05

Dostum,
Ağabeylerini cahillikle suçlaman hiç hoş olmasa gerek!
Aşağıda geçmişte yaptığın bir yorum bulunuyor. Super B'yi ferrariden üstün gören sen, ne oldu da bu kadar düşünce değiştirdin kavrayamadım. Galiba Super B'nin skodaya ait olduğundan habersizsin.
İşte yorumun;

Geçen karaköy tarafına gidiyordum :D:D yenibosna da indim ordada skoda showroom'u var girdim Superb ye bindim lanet olsun binmez olaydım hayata bakış açım değişti. Eskiler bilir Octavia hastası birsiiyim. Superb ye bindikten sonra hemen octavia yada atladım la dedim bu arabamı ya ? octaviada neymişş ( şakadan tabi hala delisiyim ) neyse sadete gelim Super yi Ferrari iel değişirmisin deseler çok ciddiyim değişmem ! SUPERB başka birşeymiş gerçekten.. üstelik fiyatıda süper 58 bin tl miydi neydi. bana uygun bir fiyat kendimi zorlasam 5-6 seneye alırım gibime geliyo... Yeni SuperB sahibi olan abilerimizi Tekrar kutluyorum !
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti xMEGANx » 18 Oca 2012, 15:10

Bluedays yazdı:Dostum,
Aşağıda geçmişte yaptığın bir yorum bulunuyor. Super B'yi ferrariden üstün gören sen, ne oldu da bu kadar düşünce değiştirdin kavrayamadım. Galiba Super B'nin skodaya ait olduğundan habersizsin.
İşte yorumun;

Geçen karaköy tarafına gidiyordum :D:D yenibosna da indim ordada skoda showroom'u var girdim Superb ye bindim lanet olsun binmez olaydım hayata bakış açım değişti. Eskiler bilir Octavia hastası birsiiyim. Superb ye bindikten sonra hemen octavia yada atladım la dedim bu arabamı ya ? octaviada neymişş ( şakadan tabi hala delisiyim ) neyse sadete gelim Super yi Ferrari iel değişirmisin deseler çok ciddiyim değişmem ! SUPERB başka birşeymiş gerçekten.. üstelik fiyatıda süper 58 bin tl miydi neydi. bana uygun bir fiyat kendimi zorlasam 5-6 seneye alırım gibime geliyo... Yeni SuperB sahibi olan abilerimizi Tekrar kutluyorum !

Burda tartışma yapıyoruz önemli olan fikir çürütme işinize gelmeyince ağabey olunuyor gelince skoda paşa oluyor ben anlamadım bu işi. açık bir tartışma yapıyoruz burasıda bir forum. sorun nerde ?Ben skodayı sevmiyorum demedim farkındaysanız hala bir superB'm olsun diyorum keşkede olsa =) ama kalkıpta VW veya AUDİ ile kıyaslamayın bunu o kadar kaliteli bir araç değil. SuperB tamam özenilerek yapılsada eksikleri var. söylediğimde bu yani başka bişey değil.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti ayhani » 18 Oca 2012, 15:27

xMEGANx yazdı:
ayhani yazdı:Konuyla alakası yok ama bu aralar karda kaymış ters dönmüş veya kaldırımın üstünde asılı duran o kadar pejo 206 gördüm ki hayret ettim. Sanırım bu pejo 206'ların yol tutuşu sıfır.

Ayhani abicim bu yazıyıda sizden beklemezdim ama buda çoook cahilce bir yazı oldu. Peugeot un en önde tuttuğu şey yol tutuşudur süspansiyonlarınında sert olması bundan kaynaklanır. sizin Octavia 120 ile dönemediği virajı 307 veya 206 lar 130-140 la dönmekte. Fazla söze gerek yok Skodanızla mutlu olun bi gün allah korusun inş olmazda gerçekten istemem ama kaza yapmış bir skoda ya denk gelirseniz ben görürüm güvenliği virajı.. Skoda Frover takıntısından vazgeçin dünyanın takmadığı bir markayı bu kadar allayıp pullamanın da anlamı yok.

Bende marka takıntısı yok. Ayrıca gördüğümü söyledim gerçekten benimde ilgimi çekti hatta hanımada dedim. Ne çok 206 kaymış dedim. Pejo 206'ya hiç binmedin nasıl gider nasıl kaçar bilmem. Belki bana öyle denk geldi.
Fakat yazından sanki sizin bir marka fanatikliğini varmış gibi geldi. Zira octinin 120 ile dönemeyeceği yeri 206'nın 130-140 ile döneceğini iddia etmek sanki ölçüm yapmış gibi konuşmak biraz fazla iddialı olmuş.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 18 Oca 2012, 15:36

xMEGANx yazdı:
Bluedays yazdı:Dostum,
İşte yorumun;

Burda tartışma yapıyoruz önemli olan fikir çürütme işinize gelmeyince ağabey olunuyor gelince skoda paşa oluyor ben anlamadım bu işi. açık bir tartışma yapıyoruz burasıda bir forum. sorun nerde ?Ben skodayı sevmiyorum demedim farkındaysanız hala bir superB'm olsun diyorum keşkede olsa =) ama kalkıpta VW veya AUDİ ile kıyaslamayın bunu o kadar kaliteli bir araç değil. SuperB tamam özenilerek yapılsada eksikleri var. söylediğimde bu yani başka bişey değil.

Bende bu sebepten ötürü geçmişte yaptığın yorumu yazdım. Super B'yi ferrari ile kıyaslayan, hatta değişmeyecek olan sensin. Senin düşüncen yani. Şimdi burada gelmiş, peugeot'u övüp, skodayı yerin dibine sokarsan, kusura bakma ben senin düşünce sisteminden şüphe duyarım...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti bozdagbulent » 18 Oca 2012, 15:39

skoda vw'in alt markası olmaktan kurtulup daha iyi hala gelmeli diyenler var :D yahu arkadaşlar vw gerizekalı değil sonuçta adamlar niye kendinden daha kaliteli üretim yaptırsın. skoda tabiki vw kadar kaliteli değil ona yakın bi yerlerde tutunmaya çalışıyor. vay efenim skoda fazla satmıyor diye sızlananlar var bence skoda bile dert etmiyodur bizim dertlendiğimiz kadar :D
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti xMEGANx » 18 Oca 2012, 15:48

bozdagbulent yazdı:skoda vw'in alt markası olmaktan kurtulup daha iyi hala gelmeli diyenler var :D yahu arkadaşlar vw gerizekalı değil sonuçta adamlar niye kendinden daha kaliteli üretim yaptırsın. skoda tabiki vw kadar kaliteli değil ona yakın bi yerlerde tutunmaya çalışıyor. vay efenim skoda fazla satmıyor diye sızlananlar var bence skoda bile dert etmiyodur bizim dertlendiğimiz kadar :D

+1 Bende bunu anlatmaya çalışıyorumda arkadaşlar Skodanın kalitesinin VW kalitesinden daha iyi olduğunu iddia ediyor.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti bozdagbulent » 18 Oca 2012, 15:51

xMEGANx yazdı:
bozdagbulent yazdı:skoda vw'in alt markası olmaktan kurtulup daha iyi hala gelmeli diyenler var :D yahu arkadaşlar vw gerizekalı değil sonuçta adamlar niye kendinden daha kaliteli üretim yaptırsın. skoda tabiki vw kadar kaliteli değil ona yakın bi yerlerde tutunmaya çalışıyor. vay efenim skoda fazla satmıyor diye sızlananlar var bence skoda bile dert etmiyodur bizim dertlendiğimiz kadar :D

+1 Bende bunu anlatmaya çalışıyorumda arkadaşlar Skodanın kalitesinin VW kalitesinden daha iyi olduğunu iddia ediyor.

o zaman vw kendini yoketmeye çalışıyor ne diyeyim :D
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti xMEGANx » 18 Oca 2012, 15:59

bozdagbulent yazdı:
xMEGANx yazdı:

o zaman vw kendini yoketmeye çalışıyor ne diyeyim :D

Diyecek söz yok Mevlanayı dinleyip sessiz olmakta fayda var :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti skodahastası » 18 Oca 2012, 16:11

xMEGANx yazdı:
skodahastası yazdı:Ve arkadaşım vw grubu en alt araba seat dır bunu önnce bil sonra çek çuhmuriyetinden çıkan demir bakır alimiyum en kaliteli çıkan dır ve skodanın saç kalitesi ve kalınlığı volkswagenden daha kaliteli ve kalındır ve fransada kimse fransız malı kullanmaz bunuda bil onların hepsi volkswagen skoda bmw ve mercedes kullanmaktadır.

Ohaaa :D tmm abi sen çık tartışmadan gözüne seveyim :D

yalan mı söylüyoruz arkadaşım git araştır öyle konuş

Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir