yerli arac için ilk adım atıldı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yerli arac için ilk adım atıldı

İleti marangoz80 » 18 Oca 2012, 00:52

bence olay tamamen gurur meselesi.çünkü dünyada ne kadar söz sahibi ülke varsa hepsininde 3-5 tane oto markası var.ama biz kendi ülkemizde üretilen yabancı markaların ameleliğini yapıyoruz.altyapı var,müşteri var,devlet-millet desteği var,kendi markamız niye yok?koç bu pastayı kaçırmak istemiyor ama fiat;la ortaklığı var.başkası yapsa hep gidecek.ama işin içine fiatlada olsa girerse fiat,tan eksilen satış yine kendilerine dönecek.olay milliyetçilik değil tamamen duygusal.bu düşünceler ışığında %100 türk malı otoyu sonuna kadar destekliyorum.ayrıca fiyat olarak pahalıda olsa bizim paramız yine bizde kalacak.iyi forumlar

marangoz80
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: lokman okumuş
Nereden: Ankara
Arabanız: 2008 octavia elegans

İleti Yamali3478 » 18 Oca 2012, 08:43

Kutay ALBAYRAK yazdı:Haklısınız bence de Türkiye artık bu tarz arabaları üretebilecek kapasitede fakat bu işin içine şu an hali hazırda kendi otomobil markası olan herhangi İtalyan,Fransız,İngiliz vs. tarzı firmaların girmemesi gerekli...Mühendislik çalışması kısmı neden Fiat grubuna ait olacakmış ki yıllarca zaten Şahin,Doğan tarzı araçlara bindik yerli isimleri var diye;daha çok bizden geldi belki de bilinç altımızdan dolayı...Benim şahsi düşüncem tamamen yerli araç olmasıdır...Kimse ile ortaklığa gerek yok bindiğimiz Skoda da ta ki Almanlara satılana kadar yüzde yüz Çek Cumhuriyeti arabasıydı.Sonradan ortaklık olacaksa yine olur ama önce kendi marka bilinirliğimizi ispat etmemiz gerekir diye düşünüyorum...Ki şahsen ben 20000 lira gibi bir paraya aynı diğer arkadaşlarımızın da dediği gibi bir araç yapılırsa altımdaki Favo'ya acımam satarım gider kendi malımı alırım...

katılıyorum
Yamali ! isyanlardaa !!!!!
Yamali3478
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ MUHAMMET ALİ BÖYÜKÖZKÖK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FAVORİT GLX 1994

İleti hsynaslan0010 » 18 Oca 2012, 11:27

2010 yılı içinde gerçekleştirilen toplam 760bin adetlik satışı marka marka böldügümüzde cok büyük bir pazarın oldugunu gözden kacırmamak lazım Fiat bu pazarın içinde gecen yıl taplam satışı 109.938 adet satış yapmış siyaset yapmış gibi olucak ama en miliiyetciyim diyen kişi yabancı sigara içmesi gibi bişey bu herşeyimiz satıldı diye isyan ediyoruz bi şey üretelim diyoruz hemen bişiler oluyor konuşuluyor bence yapsınlar o zaman görecegiz memleketine sahip cıkanları he araba almakla memlekete sahip cıkılmaz ama kendi ürettigine binmekte gurur verici bişey olmalı tabii bu pastayı yiyen olacak oda türkler olsun kii biz dünyaya hükmetmiş bir devlettiz inş. hayırlı olur.

yorumlarınıza teşekkürler
hsynaslan0010
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin aslan
Nereden: Balıkesir
Arabanız: favorit 135

İleti SARACOGLU » 18 Oca 2012, 12:18

3tarafı denizlerle çevrili madenler bakımından dunya zengini ve bütün kara su taşımacılığı ve gaz taşımacılığı üzerinden yapılan ama vergi ve gelir-gider arasındaki ucurumun çok yuksek olmayı basardığı ülkemizde bu aracı ucuza satarlarmı?
memurumuzdan özel sektör çalışanımıza kadar geliri az olmasına karsın 40-50 bin liralık araba alıp maasının yarısını 5 yıl boyunca araba taksidine yatıracak kadar lux düşkünü insanımız bu arabayı alırmı?
bunları düşündükten sonra bir sonuca varıyorum..
bu aracı devlet daireleri ve koç şirketlerinden baska kullanan olmayacaktır.bu kullanmayacaklar arasında koç mudurlerimiz ve devlet amirlerimizde dahildir.
bari bagajını buyuk altınıda yuksek yapsalarda anadoludaki vatandaşımızın işini görse.sırf bu sebebten ötürü hala kartala torosa binen vatandaşlarımız var.
ama en buyuk ümidim bu işin altında sayın başbakanımızın olmasıdır.
saygılar
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir