Vücut geliştirme adına spor yapanınız var mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Vücut geliştirme adına spor yapanınız var mı?

İleti murat11h1 » 19 Oca 2012, 18:01

Arkadaşlar keratin kullananınız var mı? Araştırdım zararı yok diye biliyorum ama. Kullananınz varsa görüşleri bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti murat11h1 » 19 Oca 2012, 21:57

Bu konu bu foruma pek gitmedi galiba. 8-)
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 20 Oca 2012, 00:47

Benim bildiğim keratin bu tırnak, saç gibi keserken acımayan sert yerlerimizin yapı taşı ama kas da yapıyormuş :)

6 sene ligde basketbol oynadım, yıllarca (10'dan fazla sene) yüzdüm. Geçen sene ilkin bu yüzdüğüm kompleksin fitness salonuna girdim, içerde dayılar ıgghh tııppss diyerek bir şeyler indirip kaldırıyorlar. İlkin garipsedim ama sonraları adapte oldum, kıyafetle belli olmuyor ama banyoya girerken bi baktım şeklim değişiyor :D İnsana şevk veriyor tabi, ağırlık falan artırdım ben de artık garip sesler çıkarıyorum falan uyum sağladım, yüzmeyi bıraktım :lol:

Gel zaman git zaman... Bir bel ağrısı... Sakatlanmışız iyi mi, yok dedim babacan, iş protein tozuna falan kaçtı bir ara, baktım olacağı yok. Sonsuz derya deniz bişey.

191 cm'ye 85 kg'yim şu an ve yağlı hiç bir bölgem yok, sadece hafif spor yapıyorum, ağırlığı geri çektim oturdum ALES çalışıyorum, hiç bir yerim ağrımıyor, supplement falan da kullanmıyorum sağlıklı mutluyum kalp büyümesi tehlikesinden de yoksunum.

Forum pek gitmedi demişsiniz de, öyle yazayım dedim kimse yanlış anlamasın :D
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hkn » 20 Oca 2012, 01:19

murat11h1 yazdı:Arkadaşlar keratin kullananınız var mı? Araştırdım zararı yok diye biliyorum ama. Kullananınz varsa görüşleri bekliyorum.

Murat hocam keratin değilde, kreatin demek istedin sanırım. Hakan hocamın dediği gibi keratin saç, kıl boynuz gibi maddelerin temel yapı taşlarından. Kreatin ise bir amino-asit protein grubu bildiğim kadarı ile. Sonuçta doğal değil. Eğer profosyonel olarak vücut geliştirme ile uğraşmıyorsanız bence almayın. Hele vücut ölçüleriniz normal kilo ve boyda ise, (vücut geliştirme için önce en-boy oranı birbirine yaklaşmalı) tavsiye etmem. Ankarada bir arkadaşım bu tutku yüzünden kendi kası ile kendi kolunu kırmıştı. Hastane de doktorlar bu tez konusu diye tüm hikayeyi dinlediler

Bu arada Hakan hocam ALES çalışıyorum demişsin. hayırdır spor amaçlı mı yoksa başka bir nedeni mi var? Bu konuya bende meraklıyımda.
2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti hakanerdogan » 20 Oca 2012, 01:24

hkn yazdı:
murat11h1 yazdı:Arkadaşlar keratin kullananınız var mı? Araştırdım zararı yok diye biliyorum ama. Kullananınz varsa görüşleri bekliyorum.

Murat hocam keratin değilde, kreatin demek istedin sanırım. Hakan hocamın dediği gibi keratin saç, kıl boynuz gibi maddelerin temel yapı taşlarından. Kreatin ise bir amino-asit protein grubu bildiğim kadarı ile. Sonuçta doğal değil. Eğer profosyonel olarak vücut geliştirme ile uğraşmıyorsanız bence almayın. Hele vücut ölçüleriniz normal kilo ve boyda ise, (vücut geliştirme için önce en-boy oranı birbirine yaklaşmalı) tavsiye etmem. Ankarada bir arkadaşım bu tutku yüzünden kendi kası ile kendi kolunu kırmıştı. Hastane de doktorlar bu tez konusu diye tüm hikayeyi dinlediler

Bu arada Hakan hocam ALES çalışıyorum demişsin. hayırdır spor amaçlı mı yoksa başka bir nedeni mi var? Bu konuya bende meraklıyımda.

Yok yok akademik amaçlı benim
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat11h1 » 20 Oca 2012, 01:33

evet ufak bir matbaa hatası olmuş. Evet enerji verirde gerisi sorun olur diyosun. Mantıklı ... Kullanan arkadaşlar öve öve bitiremedi de bir sorayım dedim. En mantıklısı peynir yumurta pekmez desenize
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kurunc » 20 Oca 2012, 11:46

Bu konuda uzman değilim fakat bir süre tamamen spor amaçlı kondisyon salonuna gitmiştim.
Öncelikle şunu söylemeliyim, vücut şekillendirmek tamamen sabır gerektiren bir şeydir, öyle birkaç ayda olacak iş değil, ayrıca ne kadar çok çalışırsam ne kadar çok ağırlık kaldırırsam o kadar hızlı vücut yaparım gibi düşüncelerde çok yanlıştır, işin temeli belirlediğiniz programa harfiyen uymak ve egzersizleri nizami şekilde kuralına uygun yapmaktır, ayrıca önemli bir noktada kesinlikle kardiyo yapmadan yani iyice ısınmadan setlere geçmemek, kardiyo olarakta koşu bandı, bisiklet yada merdiven çıkma gibi bacakları çalıştıracak ısınmayı aşağıdan yukarıya doğru uygulayan aletleri kullanmak, çalışmaya yeni başlaşlıyorsanızda set sayılarını ve ağırlıkları düşük tutup ham vücüdu fazla yormadan yavaş yavaş alıştırarak daha sonra normal değerlere ulaşmaktır, programınızıda bir gün çalışıp bir gün dinlenecek şekilde ayarlamanız uygun olacaktır, zira kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir.
Bunun dışında ek gıda takviyesi olarak protein tozları, ilaçlar falan bana çok mantıklı gelmiyor zira doğal olmayan bu ürünler daha büyük sağlık sorunlarına yol açabileceği için bu riske değmez!
Proteinide vitaminide doğal gıdalardan temin etmek en güzeli ve kalıcısıdır, süt, yumurta, beyaz et gibi proteinli besinler tüketilmeli fakat kaslar için en etkili besin maddesi yeşilliktir, bol bol yeşillik tüketmelisiniz, özellikle spordan sonra acıktığınızda şöyle koca bir kase ton balıklı bol yeşillikli bir salata süper olur :)

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir