skoda tercihi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda tercihi

İleti aytekin041 » 15 Ağu 2007, 00:16

arkadaşlar hep merak ettim   bu sitede herkes skoda kullanıo  ama  ne amaçla ucuz olduğu içinmi??
 mesela bir bmw alacak paranız  olsaydıda vazgeçip yine skoda alırmıydınız??

saygılar

aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti octavia037 » 15 Ağu 2007, 01:14

TABİ Kİ SKODA DERİM .... ARACIMDAN ÇOK MEMNUNUM ... BENCE Bİ EKSİĞİ YOK BMWDEN ....DONANIM O KADAR ÖNEMLİ DEĞİL  ARAÇTA .... MOTORU YETER SKODANIN ....
octavia037
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 15 Ağu 2007, 01:42

herkes daha iyi arabalara binmek ister buda anca parası olunca gerçekleşir, skoda uygun fiyatına rağmen kalite(genellikle) ve konforu bir arada bulundurmakta.sayısaldan trilyon çıksa bile garajımda bir tane octavia rs bulunduracağımLOL

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti guvenxoca » 15 Ağu 2007, 02:59

valla  acil arabaya ihtiyacım vardı,parada hazırdı ama arandımı bulunmuyor ya  işte bende bu şekilde şans eseri skodacı oldum,yoksa aklımın ucundan geçmiyordu...
en azından benim skodayla ilişkim duygusal değil,ara sıra bazı arkadaşlar çok abartıyor sanki başka markalar yokmuş birtek skoda varmış gibi davranıyorlar ama benim için öyle değil,ama yanarım yanarım bir vectra kaçırdım ona yanarım...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Ağu 2007, 05:02

fiyat kalite endeksi yüksekte ondan.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 15 Ağu 2007, 10:36

Son 1-2 senedir Skoda almak için mantıklı bir sebep bulmak zor olmaya başladı. Umarım distribütörde farkındadır...
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti BaTeRRiiSStt » 15 Ağu 2007, 11:18

Kaliteyi ucuza alıyosun derler ya biraz öyle oluyo bu skoda işi ama hayalimde toyota auris var..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti suppiluliuma » 15 Ağu 2007, 16:07

Son iki otomobilim Seat'tı. Gene Seat almak için gitmiştim ama Fabia ile çıktım. Tamamen anlık bir gelişme. Ama çok memnunum. Yukarıda arkadaşların belirttiği gibi fiyat-kalite durumu. Ancak şunu söylemeliyim ki artık piyasadaki otomobil markalarının hemen hemen hepsi iyi. Karar verirken bütçe-beklenti-kişisel sempati denklemi kişisel tercihi belirler. Param olsaydı benim idealimdeki otomobil gene aynı gruptan: Audi S4.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 15 Ağu 2007, 17:02

ama seat skodadan bence daha iyi,hem tasarım olarak çok daha güzel hemde doğuş oto avantajı var,servisleri daha iyi yani...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Ağu 2007, 17:09

evden honda city alalım diye çıktık. oda maket gibi bişeydi. gel baba volkswagen alalım dedim. oda eh bakalım dedi. hazır çiftlik kavşağında honda-seat-skoda aynı yerdeyken seat cordobalara bakalım dedik. yani skoda aklımızın ucundan geçmedi. seatlara baktık eh fena değildi olacak gibiydi. cam perdenin arkasında baktık skodalar duruyo. e gelmişken bakmadan olmaz ya hani bi bakalım dedik. ben lafa direk dizel göster bize dedim. oda gitti elimizdeki en iyi dizel fabia bu dedi.

baktık inceledik, teknik özelliklerini okuduk. e en makulu bu dedik. diyeceksiniz niye?  kapısı en ağır olan buydu. kaportaya vurunca mika gibi esnemiyordu. resmen demirden gibi. yakışı çok azdı. özellik ve donanım bakımındanda en iyilerindendi. sonra bizi bi test sürüşüne çıkarıp bi güzel midemizi bulandırdılar. bizde sevdik arabayı. bide tork davası var. bide bagajı çok büyüktü.

ama şimdi gidipde yeni fabia deseniz yanından geçmem. hem kız arabası gibi, hemde çok kazık.

işte bu yüzden. çenem düştü kusura bakmayın.

ama servisleri  Thumbs%20Down
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti suppiluliuma » 15 Ağu 2007, 17:13

[quote="guvenxoca"]ama seat skodadan bence daha iyi,hem tasarım olarak çok daha güzel hemde doğuş oto avantajı var,servisleri daha iyi yani...[/QUOTE]

Daha önceki bir mesajımda da karşılaştırma yapmıştım. Uzun yıllar Seat kullandıktan sonra Fabia'ya geçen bir sürücü olarak, Seat'ın kaliteli, dayanıklı, kullanışlı ve güzel olduğunu söyleyebilirim. Tabi ki güzellik göreceli olmakla birlikte servis konusunda 100% haklısın. Yalnız Fabia'dan aldığım kalite hissi Seat'a göre daha yüksek. Yine de kalite, sağlamlık ve teknoloji bakımından birbirlerine bir üstünlükleri olduğunu sanmıyorum.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lord » 15 Ağu 2007, 19:06

evet yine skoda alırdım .şu an feliciam var .durumum biraz daha iyi olsa fabia daha iyi olsa octavia dahada iyi olsa superb alırdım
lord
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tam3r » 15 Ağu 2007, 19:19

servis olaylarını aşarlarsa düşünebilirim de şu anki durumunu devam ettirirlerse listenin en sonuna eklerim skoda'yı. bu arada bmw'yi tek geçerim.
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti acer1610 » 15 Ağu 2007, 22:00

bende 15 000 ytl para vardı...şöyle absli klimalı az yakan bi araba için arayışa başladım ..megane coupe alacaktım tek kapı babam satamassın dedi pejolar var tek kapılı üstü sunrouflu onuda es gectik,sonra beyaz bi fabia buldum 2001 en son 13 500 dedi 68 beygir olanlardan ama abs yok ertesi gün 15 000 e bu elegance buldum aradığım herşey var + 101 beygir olunca pazarlıkla 14 000 e aldım ...cokta memnununm..birgün cok param olursa toyota auris   alırım...  benim hikayem böyle....

acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 16 Ağu 2007, 00:55

Benim aracım Skoda. Bu paraya alınacak başka modellerde vardı.Almadım.Çok da memnunum.Şu anda en az yakıt tüketen ve kaliteli araçlardan birine sahibim. 

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti akustikcamis » 17 Ağu 2007, 01:29

skoda kullanmak ayrıcalıktır kardeş.bu fiyata böyle kalite bulmak zordur.umutkubat arkadaşın da dediği gibi çok param olsada garajımda bi tane rs bulundururdum mutlaka.bir otomobil dergisinde okumuştum rs i çok iddalı diyorlar.

akustikcamis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 17 Ağu 2007, 04:08

[quote="akustikcamis"]

skoda kullanmak ayrıcalıktır kardeş.bu fiyata böyle kalite bulmak zordur.umutkubat arkadaşın da dediği gibi çok param olsada garajımda bi tane rs bulundururdum mutlaka.bir otomobil dergisinde okumuştum rs i çok iddalı diyorlar.

[/QUOTE]

kardeş dünyada 2 arabayı kullanmak ayrıcalıktır:mercedes ve bmw

gerisi züğürt tesellisi....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Ağu 2007, 06:46

[quote="guvenxoca"][quote="akustikcamis"]

[/QUOTE]

kardeş dünyada 2 arabayı kullanmak ayrıcalıktır:mercedes ve bmw

gerisi züğürt tesellisi....
[/QUOTE]

mercedes ve bmw.... bence ayrıcalık olması için çok sıradan arabalar...
hem züğürt teselliside sayılmaz. skodayı küçük görebiliriz ama günümüzde değil bir skoda, herhangi bi otomobile sahip olamayan milyonlarca insan var.

ayrıcalık dedim mi :

olacak böle bi nadide 1959 Cadillac Eldorado Biarritz... Big%20smile

kişisel görüştür. sonuçta bmw ve mercedesde güzel arabalar.

saygılar...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir