skoda tercihi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda tercihi

İleti muzaffer » 01 Eyl 2007, 02:51

Evet binim için iyi ama Skodanın 2. eli gerçekten ölü fiyatına gidiyor.Helede formen favorit ise.Aldığım fiyatın yarısı kadarda aksesuar masrafı yaptığım  halde şöyle bir fiyat araştırması yaptım ; aldığım fiyatın 3/2'sine satamıyorum.Yani alanın elinde kalıyor bu eski modeller(favorit/formen). Benim tercihim ise HONDA olurdu.

muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti aytekin041 » 01 Eyl 2007, 18:29

[quote="muzaffer"]Evet binim için iyi ama Skodanın 2. eli gerçekten ölü fiyatına gidiyor.Helede formen favorit ise.Aldığım fiyatın yarısı kadarda aksesuar masrafı yaptığım  halde şöyle bir fiyat araştırması yaptım ; aldığım fiyatın 3/2'sine satamıyorum.Yani alanın elinde kalıyor bu eski modeller(favorit/formen). Benim tercihim ise HONDA olurdu. [/QUOTE]

orda haklısın  ama sadece türkiyedemi bilmiorum skodaya karşı bi önyargı var

LOL
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 01 Eyl 2007, 19:20

skodanın ikinci elindeki düşüşün nedeni marka değeri değil piyasadaki araç sayısının azlığı onun nedeni de hepinizin malumu distrübitör.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti sirMAXIMUS » 01 Eyl 2007, 20:10

Performans/fiyat oranı yüksek olduğundan...
sirMAXIMUS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aaras95 » 01 Eyl 2007, 20:11

Ben şahsen araba seçerken hep şunu düşünürüm... Bu araba ile bir ömür yaşayabilirmiyim? octavia için bu sorunun cevabı hep evet olmuştur. Bizim gibi memur adamlarında öyle mercedes bmw arabalara bakması pek mantıklı değil. Suyumuzu sıktık skoda aldık. Ötesi olmaz zaten...
aaras95
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 01 Eyl 2007, 20:30

bence araba alırken ilk düşünülmesi gerekn güvenlik.  ve bu skodada piyasadaki diğer araçlara göre bence daha fazla özellikle cliolar falan bu benim görüşüm
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 07 Eyl 2007, 12:59

arkadaşlar zannediyorum içinizde benden eski skodacı yoktur. Rahmetli babam 1963-64  lü yıllarda şehrin göbeğindeki bahçeli müstakil evi satıp parasıyla station skoda araba almıştı ( o zamanki arabanın değerini bakın ), yani ben doğuştan skodacıyım.
bazı arkadaşlar duygusal takılıyor, bu arabaların  bu güne kadar satış nedeni fiat/performans başarısı idi. yani bu paraya bu aksesuar ve güvenliğin hiç bir markada bulunamayışı idi.

ben 30 milyarın üstünde bir paraya yeni kasa fabia yada roomster almam, o paraya memlekette ne arabalar var alınacak.

? sonuna kadar katılıyorum. skoda kendini futbol terimiyle süper lig de zanetmeye başladı, skodanın yeri lig-a  bence şu anda  skodanın istenilen parayı hakeden tek arabası var oda yeni kasa oktavya benzinli. dizeli de hikaye millet 1.5-1.6 115-120 bg , bunlar hala 1.9 105 bg araba yapıyor hem 105 bg arabaya binecem hem 1.9 bandrolü ödeyeceğim.? İdda ediyorum çok param olsa yine skoda alırım diyen arkadaşlara imkanım olsa ellerine o çok parayı verip  şu anda açık olan oto show'a göndersem % 90 nı başka marka araba  alıp çıkar. eğer skoda bu kafayla devam ederse türkiyede bu günlerini de arayacağı zamanlar çok uzakta değil. yaklaşık aynı paraya aynı özelliklerde auris,jetta,astra,toyoto,honda vb markalar varken yeni kasa fabiayı kaç kişi alır.? satacakları ağırlıklı olarak fiatı düşük olan baz versiyonları.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti ErTaN06 » 07 Eyl 2007, 13:11

fabialife saymış olduğun arabaların birçoğu skoda dan güçlü değil işçiliklerine baktığın zaman skodanın bu markalara oranla daha iyi olduğunu göreceksin auris dediğin araba oyuncak gibi astralarında yakıtlarıda belli benzinlisi şu an fabia' dan %50 fazla yakmakta honda da fiyatına göre pahalı bi araç. Bi markayı bu kadar da küçümsemenin bi anlamı yok astra alacaklara fabia tavsiye eden bi sürü insana şahit oldum. Saygılar
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti elekci » 07 Eyl 2007, 13:42

maksimum 13.500 ytlye kadar araba bakıyordum. 10000-13500 fiyat aralıgında baktığım diğer tüm modeller gereksiz geldi. polo 1.4 com. veya tred. alacaktım. tamirci bir arkadaş fabia niye düşünmüyorsun dedi. dedim skoda ve lada gibi arabalara karşı sogugum hiç albenisi yok dedim. sonra 2001 fabiaları araştırdım dışarıda gördüklerime alcıı gözüye baktım ve bana bir adna poloyu unutturdu. eğer param olsaydı polonun yeni modellerinden birini almak isterdim fakat o fiyata alınabilecek en konforlu en özellikli araç fabiaydı. BMw ye gelirsek o zaten benim idealimdeki araba. miras olarak trilyonlar kalmayacagına bugaatti,porche veya ferrarie binemeyeceğime göre geriye hayalimdeki ve hedefimdeki araba olan BMW kalıyor. eğer deiğinz gibi yeterli param olsaydı BMWyi tek geçerdim..
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 07 Eyl 2007, 18:52

şöyle bir deyim geçmişti yukarılardan "çok param olsa ve her türlü arabayı alabilme gücüm olsa da garajımda her zaman bir octavia RS olurdu" diye.,,

bunun üzerine söz yazmayacağım.. merci
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 08 Eyl 2007, 01:54

[quote="fabialife"]yani ben doğuştan skodacıyım. [/QUOTE]
doğuştan skodacı biri daha yetişiyor:iki yaşındaki oğlum (28 aylık) tüm arabaların markalarını biliyor. sadece önündeki amblemi görmesi yeterli. geçenlerde amcası taksi durağına götürmüş. soruyolar bu ne marka bu ne diye.hepsini biliyor. sonra demişler ki bu okuma mı biliyor?

sadece çocuk hafızası işte.bir de malesef sürekli reklam izlediğinden reklamlarda gördüğü her markayı tanıyor ve her yerde de görünce söylüyor. tam bir araba hastası ama skoda deyince akan sular duruyor. ..

yalnız skodanın bazı modellerini biliyor.fabia ve oktaviayı. bir de fabialar sedan mı hb mi sorunca söylüyor. binamızda 4 tane olunca öğrenmesi kolay oldu. dün hastanede yatıyordu. iyice sıkıldı.dışarı çıkardım bir ara gezsin diye.elde serum şişesi hastane bahçesinde turluyoruz.orada bir oktavia gördü yallah yanına.daha oradan ayrılmaz. bir de plakadaki servisin küçük skoda simgesini gösterip: baba küçük sukuda diyor. arabanın torpidosunda skodanın kitapçığını ele geçirdiyse karman çorman etse de o günüm rahat geçiyor. saaatlerce oyalanıyor onunla.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti aytekin041 » 08 Eyl 2007, 17:29

kardeş bi kaç tane fotokopi çektir rahat edersinBig%20smile
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 08 Eyl 2007, 17:53

[quote="lazianke"][quote="fabialife"]yani ben doğuştan skodacıyım. [/QUOTE]
doğuştan skodacı biri daha yetişiyor:iki yaşındaki oğlum (28 aylık) tüm arabaların markalarını biliyor. sadece önündeki amblemi görmesi yeterli. geçenlerde amcası taksi durağına götürmüş. soruyolar bu ne marka bu ne diye.hepsini biliyor. sonra demişler ki bu okuma mı biliyor?

sadece çocuk hafızası işte.bir de malesef sürekli reklam izlediğinden reklamlarda gördüğü her markayı tanıyor ve her yerde de görünce söylüyor. tam bir araba hastası ama skoda deyince akan sular duruyor. ..

yalnız skodanın bazı modellerini biliyor.fabia ve oktaviayı. bir de fabialar sedan mı hb mi sorunca söylüyor. binamızda 4 tane olunca öğrenmesi kolay oldu. dün hastanede yatıyordu. iyice sıkıldı.dışarı çıkardım bir ara gezsin diye.elde serum şişesi hastane bahçesinde turluyoruz.orada bir oktavia gördü yallah yanına.daha oradan ayrılmaz. bir de plakadaki servisin küçük skoda simgesini gösterip: baba küçük sukuda diyor. arabanın torpidosunda skodanın kitapçığını ele geçirdiyse karman çorman etse de o günüm rahat geçiyor. saaatlerce oyalanıyor onunla.
[/QUOTE]

aynı benim çocukluğum, araba hastalığı....  ilk hatırladığım babamın

Renault 9 u. şimdi trafikten düşmüş. pert olmuş galiba. araba kartları olurdu bende markalarını, en son kaç bastıklarını ve fiyatlarını mark yada dolar cinsinden söylerdim.

gece yanan farlarının şemalinden tanırdım arabaları... ne günlerdi...

bilmiyorum da hocam çocuğunuz çok hastalanıyor heralde, bende küçükken çok hastalanırdım. sarılık, nezle, grip, boğaz, üşütme... her hafta hastanedeydik.

önce viteslerin yönünü öğrendim babamı seyrede seyrede... debriyajı sonra freni.

9 yaşında yada  yanlış hatırlamıyorsam 1997 de şöfor koltuğuna tek oturup, askeri lojmanlardan 4.levet e kadar sürmüştüm... ayaklarım zor varıyordu. debriyajı tam dibine kadar itemiyordum gırç diye geçirmiştim 2.vitese. LOL

şimdi boy oldu 190 cm, sığamaz olduk arabalara.

bi an oğlum hastanede falan deyince siz bi garip oldum oğlum da araba hastası deyince aklıma kendi çocukluğum geldi. ben hastalanıncada babam beni kucağına alıp araba sürdürürdü moralim yerine gelsin diye.

genelde hep ağır hastalanırdım.

Büyük geçmiş olsun....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 08 Eyl 2007, 18:39

sağol abisi, şimdilerde iyi kerata. şu an elinde vw passat var oynuyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 08 Eyl 2007, 18:45

abisi diyelim...  LOL  amca fazla kaçar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 08 Eyl 2007, 19:00

düzettimSmile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 08 Eyl 2007, 19:08

Wink