Veda demeyelim kısa bir mola...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Veda demeyelim kısa bir mola...

İleti Kutay ALBAYRAK » 07 Şub 2012, 14:21

Arkadaşlar Favorit'imi aldığım günden bu yana sayenizde çok fazla şey öğrendim arabamı sayenizde tanıdım ancak;21 Şubat tarihiyle aranızdan 15 aylığına ayrılıyorum vatani görevim için...

Yerimi de dün itibariyle öğrendim...59'uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı/ERZİNCAN...

Daha evvel forumumuzdan burada askerliğini yapan varsa engin bilgilerinden faydalanmak da isterim.Burada olmayacağım süre içerisinde Allah hiçbir Skoda sahibine kaza bela vermez umarım...

Çarşı izinlerimde imkan buldukça da takip yapmaya devam edeceğim...Bağımlılık yapıyorsunuz
...

Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutay ALBAYRAK
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit

İleti PİCK-UP » 07 Şub 2012, 14:28

hayrlısıyla yapar dönersin inş. şimdiden hayrlı tezkereler...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Kutay ALBAYRAK » 07 Şub 2012, 14:29

Teşekkür ederim sağolun...
Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 07 Şub 2012, 14:50

hayırlısıyla git gel kardeşim...dualarımız seninle...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Kutay ALBAYRAK » 07 Şub 2012, 14:58

Teşekkür ederim çok sağolun umarım tüm dualarınız kabul olur... .
Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 07 Şub 2012, 15:27

Hayırlı tezkereler..
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Kutay ALBAYRAK » 07 Şub 2012, 16:33

Teşekkür ederim...Favo'mu özlemek kolay olmayacak ama bakalım artık . Gelince pasta polish motor bakımı falan a'dan z'ye yapıp hasret gidereceğim zaten...
Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodahastası » 07 Şub 2012, 17:30

hayırlı teskereler en kısa zamanda sağ salim gelmen dileğiyle erzincan daki birlik iyi miymiş
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti ozantavsan » 07 Şub 2012, 17:34

Hayırlı teskereler.Sen vatanı bekleyeceksin , favoda seni bekleyecek hasretle.Kendine dikkat et oralarda.
Sanırım soğuğu olur.Allah hayırlısı ile vatani görevini tamamlayıp sevdiklerine dönmeyi nasip etsin.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti berkin » 07 Şub 2012, 18:24

Hayırlı teskereler kardeşim .vatan borcu mecbur ödemek gerekir hepimiz ödedik .
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti Kutay ALBAYRAK » 07 Şub 2012, 18:48

Hepinize teşekkür ederim iyi diye duyuyorum ama orda askerlik yapmış olan da varsa bilgilerinden faydalanmak isterim...Favo'm da beklesin gayrı hep onun nazı olacak değil ya iyi dilekleriniz için teşekkürler tekrar soğukmuş Ankara'nın ayazını aratmayacak sanırım ama yapar geliriz herkes gibi...
Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti scania_seat_skoda » 07 Şub 2012, 21:02

gardaş öncelikle hayırlı teskereler.benim acemiliğimde orasıydı.ankara ile erzincanın havası çok farklıdır ve mayıs ayında parkenin içinde donuyor insan, e tabi saat 4:30 iştima alınıyordu.bununda etkisi var.
CAN CAN CAN CAN CAN ERZİNCAN KIZLARI MERCAN MERCAN ,bunu duymaya kendini alıştırsan iyi oluçak,erzincanın askerliği zordur.dayımda zamanında ordan firar etmişti :) hava şartları olsun eğitimi olsun seni baya zorlayacağından emin ol.kar yağmur ve soğuğa aldırmadan devamlı eğitim yaptırıyorlardı.bunlara can gurban aslında,şu yemin töreni zamanı yaklaştığında hele asıl isyanın ozaman başlıyacak.allah yardımcın olsun.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti Kutay ALBAYRAK » 07 Şub 2012, 23:48

Teşekkürler ilginiz için...Orası bayağı bir yara bırakıyor anlaşılan insanda demek ki;bayağı dertli demişsiniz...Hani gidecek adamı tırsıtırlar adettir misali hiçkimse beceremedi siz becerdiniz bunu helal olsun ... Tavsiyelerinizi bekliyorum...Yüksekokul mezunu Harita Teknikeri'yim...Meslekten dolayı ya tankçı ya topçu oluyoruz topçu çıktı hesapları bizim matematiksel hesaplara uyuyor diye öyle veriyorlar askerde...Astsubay tanıdıklar da çavuş olursun diyorlar vardır bir bildikleri diyorum ama bakalım göreceğiz...Gitmeden yer konusunda olsun oradaki durum konusunda olsun engin bilgilerinizden daha çok istifade etmek isterim...Mesela her gidilen yerin belli gönderdiği yerler oluyor kimi yer kıbrısa kimi yer başka yere oradan usta birliği neresi olur dersiniz?
Cevaplarınız benim için önemli can kulağıyla tavsiyelerinizi bekliyorum...
Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 08 Şub 2012, 00:09

Hayırlısı ile sağ salim gider gelirsin inşallah.

Top, tüfek falan duyunca anılarım canlandı :D bende topçu yapmıştım.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti scania_seat_skoda » 08 Şub 2012, 00:23

ewet adetleri yerine getirmek gerek :) çavuş talimgahına düşmezsiniz sanırım,yoksa sülüste on başı olmanız gerekirdi.erzincan merkezi düz ova tarzında,bi askeriyenin yamacında dağ var.burdan giderken hiç birşey götürmemenizi tavsiye ederim,gerekli herşeyi verecekler.içerde ilk girişte önce parayla satıyorlar,herkes alıyor diye sizde almayın ,koğuşunuzun belli olduktan sonra,koğuşa gitmeden bot palaska ayakkabı boyası,pıjama,terlik,çorap,traş bıcağı vs vs herşeyi bedava verecekler,birde şimdiden 10 dk da duş alıp giyinme,sporuna başlayın.yoksa onca insanın içinde rezil ediyorlar.iyi kötü acemiliğin nasıl bittiğini fark etmiyceksiniz,günleriniz dolu dolu gececek,sesiniz kısılacak.aynı anda iki koldan aşı yapılacaksınız.ve bundan sonrada 7 ila 10 gün hasta olacaksınız.aşıdan sonra buna hazırlıklı olun,vucuda malum mikrop enjekte ediyorlar.sivilden götüre bileceğiniz tek şey bence ayakkabı keçeleri terletmeyen kaliteli vs orada iyisini bulamazsınız.birde şu konu var,sivil eşyalar kurcalanıyor,kilitli tip bavul fena olmaz,en önemli konu ise dağıtım günü otobuslerle geri dönerken.tek bir yerde duracaklar sivas suşehrinde burda kazıklanmamaya dikkat edin.tesiste tek bir lokanta var ve 4 kab yemeğe 60 tl para aldılar benden ve herkesten,sistem süper ama sıraya giriyorsun 20 -30 metre kuyruk oluyor,kuyruğa giriş yerindede demirler var sağa ve sola alttan kaçamıyorsun mecbur düz ilerliycen,lokantadan cıkanların dudakları ucuklamış,ne oldu diye soruyorsun, içerdeki kazığı anlatıyorlar ama kaçış yerin yok :) köprüden önceki ilk cıkış lokantanın çıkış kapısı,
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kutay ALBAYRAK » 08 Şub 2012, 02:55

Gelde sevme işte bu forumu...Ufuk abi çok çok teşekkür ederim daha fazla kimse bişi ekleyemez sanırım öyle güzel anlatmışsın ki satır satır emeğine sağlık...

Dediklerinin hepsine harfiyen riayet edeceğim;kilitli bavul ve ayakkabı için keçe,ilk alınacak listemin başında...

Daha sülüs belgesini almadım 11'inden itibaren vereceklerini biliyorum...İnternette şubat dönemi sülüslerin sevk tarihinden önce son 10 gün içinde verileceğini söylemişler bekliyorum...E-Devlet sisteminde yerini öğrenebiliyorsun şimdi;açıklandığı an adına ekliyorlar oraya şifrenle girip bakıyorsun belge olarak alınca çavuş muyuz er mi belli olur sanırım.Ek bilgiler olsa gerek orada...

Ayrıca sizin oradan nereye çıkmıştı usta birliği ? Yada genel olarak Erzincan'dan nereye çıkar ? Genel birşey vardır mutlaka her giden diyor bunu,şurdan buraya çıkıyor gibi hani...
Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurson » 08 Şub 2012, 08:30

Bende topçuydum Edirne Keşanda 102.topçu alayında. Hey gidi Çok boktan bir yerdi.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti scania_seat_skoda » 08 Şub 2012, 22:16

benim ordan balıkesir burhaniye'cıktı usta birliğim,topcular balıkesirde burhaniye'ye yada edremit'e düşüyor,onur gardaşım gibi edirneye düşenlerde çok olur,kıbrısada düşenler çok olur.oradada kalanlarda çok oluyor.bu birazda şansla alakalı.en azından piyade değilsin,topcunun askerliği acemi birliğini bitirene kadar.usta birliğinde rahat ediceğine eminim.ama umarım türkiye sınırları içinde kalır ve hatta sende burhaniye'ye düşersiz,oranın asker sayısıda fazla değildir,rahattır askerliği,bide yazın bol bol deniz sefası yapma şansında olur.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir