skoda %30 işçilik ve parça kampanyası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda %30 işçilik ve parça kampanyası

İleti oceans08 » 05 Mar 2012, 21:28

Merhabalar arkadaşlar.Bende bugün gittim servise kampanyalı haliyle Cruise Controlu sordum işçilik dahil 212 TL dediler zaten ne zamandır düşünüyordum taktırmayı.Sipariş verip taktıracağım bakalım.

Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti scania_seat_skoda » 05 Mar 2012, 22:37

oceans08 yazdı:Merhabalar arkadaşlar.Bende bugün gittim servise kampanyalı haliyle Cruise Controlu sordum işçilik dahil 212 TL dediler zaten ne zamandır düşünüyordum taktırmayı.Sipariş verip taktıracağım bakalım.

Cruise Controlu sistemi bukadar basitmi acaba tempomatlı kol ve montajından ibaretmi yani.
aracınızın bu sisteme uygun olup olmadığı kontrol edildimi acaba ?gerekli donanıma sahipmi yani aracınız.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti skodaizm » 05 Mar 2012, 22:40

Elektronik gaz pedalına sahip araçların(Fabia I) neredeyse tümü Maksidot (Hız kontrol) ünitesine uyumludur. Ayrıca neredeyse tüm makyajlı Fabia I ler üniteyi doğrudan takılarak kullanabilir.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti scania_seat_skoda » 05 Mar 2012, 22:47

ozaman benim aracımada tompomatlı kol montaj ederek,ve gerekiyorsa gerekli yazımını uygulayarak, bu sisteme sahip olabilirim?
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti umitfatihgenc » 05 Mar 2012, 22:58

Arkadaşlar herkese merhabalar,ben izmire yeni taşındım haftasonu servise gideyim dedim.Bu siteden baktım donatım skoda varmış,bornovaya gıttım belkı bulurum dıye ama adresınde yok servis.Kimseler de bilmiyo.telefon numaralarını aradım ama numaralarda yanlış.Bütün haftasonum heba oldu.İzmirde oturan arkadaşlar yardımcı olabılırmısınız,bu skoda servisleri nerelerde?
Kullanıcı avatarı
umitfatihgenc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: U-F-G
Nereden: İzmir
Arabanız: 2012 Yeni İ30

İleti erginbkr » 05 Mar 2012, 23:04

..
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti erginbkr » 05 Mar 2012, 23:06

erginbkr yazdı:
umitfatihgenc yazdı:Arkadaşlar herkese merhabalar,ben izmire yeni taşındım haftasonu servise gideyim dedim.Bu siteden baktım donatım skoda varmış,bornovaya gıttım belkı bulurum dıye ama adresınde yok servis.Kimseler de bilmiyo.telefon numaralarını aradım ama numaralarda yanlış.Bütün haftasonum heba oldu.İzmirde oturan arkadaşlar yardımcı olabılırmısınız,bu skoda servisleri nerelerde?

http://www.donatim.skoda.com.tr/iletisim.php bu link işinizi görür sanırım...

EDİT: skodanın sitesinde izmir yetkili bayi ve servisi olarak donatım görülmüyor artık...yetkili servis linki budur:

http://www.skoda.com.tr/new/servisliste ... y&KatID=41
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti umitfatihgenc » 05 Mar 2012, 23:25

Evet Ergin Bey bende gormustum renkotoyu da,donatımda hala aktıf dıye bılıyodum.Koskoca izmirde tek servis var pes diyorum...
Kullanıcı avatarı
umitfatihgenc
CLASSIC
CLASSIC

İleti umitfatihgenc » 05 Mar 2012, 23:33

Ayrıca teşekür ediyorum :)
yazmayı unutmuşum kusura bakmayın...
Kullanıcı avatarı
umitfatihgenc
CLASSIC
CLASSIC

İleti oceans08 » 05 Mar 2012, 23:56

scania_seat_skoda yazdı:
oceans08 yazdı:Merhabalar arkadaşlar.Bende bugün gittim servise kampanyalı haliyle Cruise Controlu sordum işçilik dahil 212 TL dediler zaten ne zamandır düşünüyordum taktırmayı.Sipariş verip taktıracağım bakalım.

Cruise Controlu sistemi bukadar basitmi acaba tempomatlı kol ve montajından ibaretmi yani.
aracınızın bu sisteme uygun olup olmadığı kontrol edildimi acaba ?gerekli donanıma sahipmi yani aracınız.

Aslında forumda ki geçmiş konuları araştırdım düzenek basit görünüyor ama yinede servise yaptırayım dedim.Şasi numarasından bakıyorlar zaten ona göre araca bağlanıp bağlanamayacağını söylüyorlar.Benim araca bağlanıyormuş.Bilmiyorum mantık modele göre mi ama 2005 bir fabia'da görmüştüm yani 2007 araç için neden olmasın.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

İleti scania_seat_skoda » 06 Mar 2012, 00:37

şase numarasındanmı bakıyorlar :( benim arac özel yapım,şase ve motor numarası gözükmüyor serviste.
telefon acıp sormak gerek sanırım,dediğiniz fiyat civarıysa hemen taktırırım.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oceans08 » 06 Mar 2012, 08:38

scania_seat_skoda yazdı:şase numarasındanmı bakıyorlar :( benim arac özel yapım,şase ve motor numarası gözükmüyor serviste.

Evet ruhsattan bakıyorlar.212 TL dediler bilmiyorum fiyat araçtan araca değişiyor mu ama bana da makul geldi.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 06 Mar 2012, 08:42

Önceki konularda bolca işlenmiş ve paylaşılmış bir konu...Fabia 1 lerin tamamına yakınına tempomat (cc), sadece sinyal kolunu ve 1 parça soketli kablosu eklenerek takılabiliyor, önceki konuları araştırmanızı öneririm.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti scania_seat_skoda » 06 Mar 2012, 21:49

scania_seat_skoda yazdı:şase numarasındanmı bakıyorlar :( benim arac özel yapım,şase ve motor numarası gözükmüyor serviste.

bu gün Cruise Control taktırmak için yüce motoru arayıp bilgi aldım şase numaramı istediler,daha önceden kaydımın olduğunu söyleyip sadece plakamı verdim.beni biraz bekletip sonra motor numaramı istediler,onuda verdim aracımın motor tipini çıkaramadılar,biraz daha bekletip elektrikciyle görüştüler.takılabilir dediler,birdaha beklettiler hayır takılamaz dediler,birdaha beklettiler ve sonunda tatmin edici bir cevap verdiler.
motor tipiniz AGU ise takılamaz,BFQ ise takılabilinir denildi,aracı servise götürüp sistemi inceledikten sonra eletrikcinin olur yada olmaz demesine kaldı herşey.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erdemguner35 » 06 Mar 2012, 22:19

bende 159 tl lik bakım paketinden yaralanmayı düşünüyorum... aracımın ilk periyodik bakımı olacak... bana 20. 000 km de gel demişlerdi ama ben götürdüğümde sanırım 13.000km civarı olacak aracım... ama olsun bana 20.000 km çok gibi gelmişti.....

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti scania_seat_skoda » 06 Mar 2012, 23:24

scania_seat_skoda yazdı:

bu gün Cruise Control taktırmak için yüce motoru arayıp bilgi aldım şase numaramı istediler,daha önceden kaydımın olduğunu söyleyip sadece plakamı verdim.beni biraz bekletip sonra motor numaramı istediler,onuda verdim aracımın motor tipini çıkaramadılar,biraz daha bekletip elektrikciyle görüştüler.takılabilir dediler,birdaha beklettiler hayır takılamaz dediler,birdaha beklettiler ve sonunda tatmin edici bir cevap verdiler.
motor tipiniz AGU ise takılamaz,BFQ ise takılabilinir denildi,aracı servise götürüp sistemi inceledikten sonra eletrikcinin olur yada olmaz demesine kaldı herşey.

biraz araştırmanın sonucunda aracımın motor tipini buldum OHC tip motor.aracım TDI servisin (yüce )bana sorduğu ve söylediği motor tipleri benzinli araçlara ait.müşterinin istek ve sıkıntılarını ne kadar umursadıkları burdan belli oldu :D
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 06 Mar 2012, 23:30

cruse control sadece sınyalkolu mekanızmasından ıbaret ve unıteden cıkan bı adet kabloda aracın ana beynıne gırılıyo sonra adaptasyon yaplıyo devreye gırıyo olay bıtıyo :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti scania_seat_skoda » 06 Mar 2012, 23:58

mantıken budur.bizde scanıa lara takıyoruz,tompomatlı sinyal kolunu takıyorsun,adaptasyonda gerekmiyor,kol içersindeki devreler herşeyi hallediyor,sistem basit işliyor.a4 kasalarda sinyal kolu tek değişiyormu yoksa silecekle birmi? bu sistem OHC tip motorlara takılabiliniyor değilmi?
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir