Kuru Asfalta Hasret

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kuru Asfalta Hasret

İleti mustklc » 05 Mar 2012, 21:52

Arkadaşlar şu kışa artık bir KIŞT deyin, gitsin artık.
Aracım kuru asfalta hasret kaldı. Kar üstünde gitmekten ön takımlar bozulacak . bizim burda belediye diye bir kavram ancak seçimlerde var. yolları kendimiz aracımızla kürüyoruz

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti stopdan » 05 Mar 2012, 21:55

Aynen Ya Güzel Bi konu Tam Diyorum Ankarada Erimeye Basladı Ondan sonra Tekrar yağıyo :)
stopdan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan TOPDAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia A5 ambiante

İleti skodaizm » 05 Mar 2012, 22:08

İstanbul da kar yağdığında yollara bas ediyorlar tuz ve solüsyonu, kar yolda hiç kalmıyor. Ancak yollar tuz ve kimyasallardan delik deşik oluyor. Araçlar keşke karlı zeminde yol alsa da bu delik deşik yollarda hem lastik hem ön takım sorunlarından kurtulsak.

Hiç olmaz ise sizin araçlar tuzdan korozyona uğrayıp bozuk yollar yüzünden ön takımlarını dağıtmıyor. Çukurlara düşüp lastik yarmıyor ve jant yamulmuyor.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti murat11h1 » 05 Mar 2012, 22:41

Aracı toparlamışsın maaşAllah.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti dursunsahin » 05 Mar 2012, 22:58

mustklc yazdı:Arkadaşlar şu kışa artık bir KIŞT deyin, gitsin artık.
Aracım kuru asfalta hasret kaldı. Kar üstünde gitmekten ön takımlar bozulacak . bizim burda belediye diye bir kavram ancak seçimlerde var. yolları kendimiz aracımızla kürüyoruz

Aynen katılıyorum. Bu kış resmen paranoyak oldum. Hayırlısıyla bahar gelse de şöyle bir bakımdan geçirsem. sanki her tarafından ses geliyormuş gibi. Sanırım bir tarafları donuyor. sabah sabah tuhaf gıcırtılarla işe gidiyorum. Üşümekten korkmasam hiç götürmeyeceğim ama gece saat 11'de eve nasıl dönerim kaygısıyla yollardayız. :) Cümlemize kolay gelsin.
..::Fabia'mı seviyorum::..
..::Fabia'mı seviyorum::..
Kullanıcı avatarı
dursunsahin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Dursun ŞAHİN
Nereden: Giresun
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Ambiente 2006

İleti yabani » 05 Mar 2012, 23:28

Ben karda gitmeye razıyım, belediye yola tuzmu döküyor yoksa başka birşey mi belli değil, Ankara'da yollar açık ama slalom yaparak gidebilirsiniz ancak, heryer delik deşik, bazı yerlerde araca ciddi zarar verecek kadar derin yerler mevcut, bugün ise aracı saplıyabileceğiniz boyutta çukur gördüm. yola atılan şey ya tuz değil, yada asfalt asfalt değil. kar ve buz kaplı olsun ama düz olsun yeter.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti oceans08 » 05 Mar 2012, 23:59

mustklc yazdı:Arkadaşlar şu kışa artık bir KIŞT deyin, gitsin artık.

Aynen bende Aralık'da aldım arabayı.Şöyle bir kuru havada sürmek nasip olmadı.Haftasonu yine geliyormuş kar.Hemde şiddetlisinden.Sanırım Nisanı görecez bu hayale kavuşmak için.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti alper33 » 06 Mar 2012, 00:02

Yagsın rahmettir, kış kışlıgını yapacakki yaz da yazlıgını yapsın.
Kullanıcı avatarı
alper33
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erkan gül
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Honda civic 2005

İleti hetepe » 06 Mar 2012, 08:51

Sokaklar''off''
sadece teker izlerinden gidilebiliyor, araç bir sağa, bir sola yata yata gidiyor, aracım şu an sola çekiyor, ön takımdan sesler de gelmeye başladı ve amortisörler sanırım bozulmaya başladı...toprak yolda gider gibi olduğundan ve de soğuk havadan...
Karla bir derdim yok ama belediyeyle var... :x
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hitfavorit » 06 Mar 2012, 08:56

hetepe yazdı:Sokaklar''off''
sadece teker izlerinden gidilebiliyor, araç bir sağa, bir sola yata yata gidiyor, aracım şu an sola çekiyor, ön takımdan sesler de gelmeye başladı ve amortisörler sanırım bozulmaya başladı...toprak yolda gider gibi olduğundan ve de soğuk havadan...
Karla bir derdim yok ama belediyeyle var... :x

aynen katılıyorum
hitfavorit
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet KAYA
Arabanız: Favorit LX

İleti mustklc » 06 Mar 2012, 10:28

murat11h1 yazdı:Aracı toparlamışsın maaşAllah.

toparladık murat kardeşim sağolasın.

zeki ünaldının işçiliği göz doldurdu. yazmayayım dedim ama artık dayanamayacağım.
3 parça değişti, 2 kapı ve arka çamurluk . altı üstü boyayıp takacaklar onu bile ellerine yüzlerine bulaştırmışlar.

arka kapıda tırnak kadar yeri boyamamışlar, elini sürünce kavlıyor. Orada söyledim,fırçayla çocuğun suluboya yapması gibi yalandan rötüşladılar

Arka tampon kazada 10 cm kadar çizilmiş. farketmemişler. orada söyledik, pasta cila mı yaptılar artık

Neyse çıktı yola, eve varınca bir baktım, aracın içinde kapı plastiğini 10 cm kadar kırmışlar. Yahu insan hiç farketmez mi? muhtelemen kapıyı sökerken kırmışlar.

Kazanın olduğu lastik de ötüyor büyük ihtimal bilya dağıtmış. Özellikle o lastiğe bakın dedim, bakmamışlar. 5 tonluk araç çarpmış o lastiğe hiç birşey olmamış gibi durur mu?

arkadan küt küt ses geliyor. açtım bagajı baktım. Arka stopu nasıl söküp nasıl taktılarsa götü başı oynuyor. Bir iki itekledim yerine oturur gibi oldu. Çocuk takmış sanki.

Tavan döşemesinde kara kara el izi. Bildiğin girişmişler artık temizleme zahmeti bile göstermemişler.

Servise zeki ünaldıya giderdim eskiden ama kasko için artık gitmem sanırım. Hiç memnun kalmadım.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti forman37 » 06 Mar 2012, 13:28

kar suyu on takımı bozar :) bence kar bı an once kalkmalı yoksa on takım masrafları % 500 ü gecıcek
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti hetepe » 06 Mar 2012, 16:39

mustklc yazdı:
murat11h1 yazdı:Aracı toparlamışsın maaşAllah.

toparladık murat kardeşim sağolasın.

zeki ünaldının işçiliği göz doldurdu. yazmayayım dedim ama artık dayanamayacağım.
3 parça değişti, 2 kapı ve arka çamurluk . altı üstü boyayıp takacaklar onu bile ellerine yüzlerine bulaştırmışlar.

arka kapıda tırnak kadar yeri boyamamışlar, elini sürünce kavlıyor. Orada söyledim,fırçayla çocuğun suluboya yapması gibi yalandan rötüşladılar

Arka tampon kazada 10 cm kadar çizilmiş. farketmemişler. orada söyledik, pasta cila mı yaptılar artık

Neyse çıktı yola, eve varınca bir baktım, aracın içinde kapı plastiğini 10 cm kadar kırmışlar. Yahu insan hiç farketmez mi? muhtelemen kapıyı sökerken kırmışlar.

Kazanın olduğu lastik de ötüyor büyük ihtimal bilya dağıtmış. Özellikle o lastiğe bakın dedim, bakmamışlar. 5 tonluk araç çarpmış o lastiğe hiç birşey olmamış gibi durur mu?

arkadan küt küt ses geliyor. açtım bagajı baktım. Arka stopu nasıl söküp nasıl taktılarsa götü başı oynuyor. Bir iki itekledim yerine oturur gibi oldu. Çocuk takmış sanki.

Tavan döşemesinde kara kara el izi. Bildiğin girişmişler artık temizleme zahmeti bile göstermemişler.

Servise zeki ünaldıya giderdim eskiden ama kasko için artık gitmem sanırım. Hiç memnun kalmadım.

+1
bununla geçmiş olsun, ata'yı ve zeki'yi zamanında silmiştim, işim düşer diye and'la aramı sağlam tutuyorum ama onlarda da iş yok, arabanın her tamirde bir tarafı gidiyor, usta falan da değil hiçbiri, resmen işine saygı duymayan, işini sevmeyen adamlar bunlar...başka izahı olamaz bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mustklc » 06 Mar 2012, 16:49

hetepe yazdı:
+1
bununla geçmiş olsun, ata'yı ve zeki'yi zamanında silmiştim, işim düşer diye and'la aramı sağlam tutuyorum ama onlarda da iş yok, arabanın her tamirde bir tarafı gidiyor, usta falan da değil hiçbiri, resmen işine saygı duymayan, işini sevmeyen adamlar bunlar...başka izahı olamaz bence...

Ankarada doğru dürüst skoda servisi yok zaten. kaskonun anlaşmalı olduğu bir tek zeki ünaldı vardı bildiğim. and ile atanın anlaşması yokmuş. bir de vw aydoğanlar var. şaşmazda giderken solda, dönerken solda. orası da anlaşmalıymış. bir de orayı deneyeceğim Allah kazadan korusun tabi. ellerine düşmeye gör.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti forman37 » 06 Mar 2012, 18:15