Trafik Cezası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Trafik Cezası

İleti felicia042 » 11 Mar 2012, 12:08

Arabamı geçen yıl haziran ayında aldım. alım satım işlemi gerçekleşti. şimdi internet sorguladığımda geçen yıl mart ayında bir ceza kaydı görünğyor. isimde T***** Ş***** şeklinde bu isim aldığım kişiyle uyuşuyor. ne yapmam gerekir.

Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Kindred Brujah » 11 Mar 2012, 12:20

Aldığnız kişinin telefonu varsa bilgilendirin bir an önce ödesin faize binmeden, size ödetmeye kalkışırsa hiç oralı olmayın sonuçta cezayı yiyen o faizi ona yükümlülüğü ona, söyleyin ödesin :)

felicia042 yazdı:Arabamı geçen yıl haziran ayında aldım. alım satım işlemi gerçekleşti. şimdi internet sorguladığımda geçen yıl mart ayında bir ceza kaydı görünğyor. isimde T***** Ş***** şeklinde bu isim aldığım kişiyle uyuşuyor. ne yapmam gerekir.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti skodahastası » 11 Mar 2012, 12:52

Kindred Brujah yazdı:Aldığnız kişinin telefonu varsa bilgilendirin bir an önce ödesin faize binmeden, size ödetmeye kalkışırsa hiç oralı olmayın sonuçta cezayı yiyen o faizi ona yükümlülüğü ona, söyleyin ödesin :)

felicia042 yazdı:Arabamı geçen yıl haziran ayında aldım. alım satım işlemi gerçekleşti. şimdi internet sorguladığımda geçen yıl mart ayında bir ceza kaydı görünğyor. isimde T***** Ş***** şeklinde bu isim aldığım kişiyle uyuşuyor. ne yapmam gerekir.

aynen
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti felicia042 » 11 Mar 2012, 13:06

Pazartesi günü vergi dairesine gidip dilekçe vereceğim.. bakalım sonuç ne çıkacak aldığım kişiyi bulmam zor gibi.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 11 Mar 2012, 13:22

hic birşey olmaz umarsamayın
aynısı benım başımada gelmişti eski aracımda 1998 de köprüden kacak geciş yapmış şahız ben arabayı 2007 de almıştım bana geldi cezası araştırdım hıc bırşey yapmana gerek yok dediler sonucta elinde ve noterde satışları var tarihler uyuşmadığı icin sorun olmuyor
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti ÖZCAN » 11 Mar 2012, 13:48

BENİM ANLAMADIĞIM HAZİRANDA SATIŞI YAPILAN ARACIN AYNI YIL MAYIS AYINDA NASIL BORCU GÖRÜKÜR.SATIŞ İÇİN BORCU YOKTUR BELGESİNİ MALİYE NASIL VERDİ.BU BELGEYİ DİLEKÇENİZLE BERABER MALİYEYE ULAŞTIRIN VE İTİRAZ EDİN YOKSA SİZE ÖDETMEYE KALKARLAR.BENİM BABAMIN BAŞINADA BÖYLE BİR OLAY GELDİ AYNI BELGELERLE İTİRAZIMIZI YAPTIK SESLERİ ÇIKMADI KENDİ HATALARININ CEREMESİNİ ÖDEDİLER.
55 FB 375
Kullanıcı avatarı
ÖZCAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZCAN ÖZTÜRK
Nereden: Samsun
Arabanız: FABİA 1,2 AMBİANT DİNAMİK 55 FB 375

İleti felicia_3437 » 11 Mar 2012, 13:53

ÖZCAN yazdı:BENİM ANLAMADIĞIM HAZİRANDA SATIŞI YAPILAN ARACIN AYNI YIL MAYIS AYINDA NASIL BORCU GÖRÜKÜR.SATIŞ İÇİN BORCU YOKTUR BELGESİNİ MALİYE NASIL VERDİ.BU BELGEYİ DİLEKÇENİZLE BERABER MALİYEYE ULAŞTIRIN VE İTİRAZ EDİN YOKSA SİZE ÖDETMEYE KALKARLAR.BENİM BABAMIN BAŞINADA BÖYLE BİR OLAY GELDİ AYNI BELGELERLE İTİRAZIMIZI YAPTIK SESLERİ ÇIKMADI KENDİ HATALARININ CEREMESİNİ ÖDEDİLER.

o şöyle oluyor aracın satışı yapılıyor rusatı yenılenmıyor ve rusat yenılendık ten sonra 2 ay ıcınde yenı adrese bındırme yapıyor devletimiz birsat tecrube 3 arac değiştirdim 3 dede aynı sorun oldu bu yuzden daha araba alırken mutlaka arac sayıbının kımlıhıne de bakarım kendı adınamı arac dıye yoksa eskı sayıbınemı dıye eskı sayıbıneyse o aracıda almam ne kadar beyen semde mutluka bır sorun cıkıyor
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ÖZCAN » 11 Mar 2012, 13:59

BUNUN RUHSATLA İLGİSİ YOK ARAÇ SATIŞI YAPILIRKEN NOTER MALİYEDEN BORCU YOKTUR BELGESİ OLMADAN SATIŞINI YAPMAZ.ANCAK BU BELGE GELDİKTEN SONRA SATIŞINI YAPAR.ELİNİZDE BU BELGE VARSA DİLEKÇENİZE FOTOKOPİSİNİ EKLEYİN VE MALİYEYE İTİRAZ EDİN.
55 FB 375
Kullanıcı avatarı
ÖZCAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZCAN ÖZTÜRK
Nereden: Samsun
Arabanız: FABİA 1,2 AMBİANT DİNAMİK 55 FB 375

İleti felicia_3437 » 11 Mar 2012, 14:09

ÖZCAN yazdı:BUNUN RUHSATLA İLGİSİ YOK ARAÇ SATIŞI YAPILIRKEN NOTER MALİYEDEN BORCU YOKTUR BELGESİ OLMADAN SATIŞINI YAPMAZ.ANCAK BU BELGE GELDİKTEN SONRA SATIŞINI YAPAR.ELİNİZDE BU BELGE VARSA DİLEKÇENİZE FOTOKOPİSİNİ EKLEYİN VE MALİYEYE İTİRAZ EDİN.
b

ben aracı satım borcu yoktur kağıdı falan sormadı bende vermedim satış gercekleşti eniştemin adına
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yabani » 11 Mar 2012, 14:26

İnternetten kontrol ettiğimde ceza yediğimi gördüm, işin garibi başka bir arkadaşım her hafta kendi arabası ile birlikte benimkini de kontrol eder, yani bilgi internete hafta içinde girilmiş. Ama cezayı geçen yılın 11. ayında yemişim, hatta nasıl oluyorsa bana tebliğ edilmiş (tebliğ tarihi var) ve ödemediğim için faize girmiş. Yediğim ceza'da 66 TL imiş.

Öncelikle bu ceza miktarı sanırım araçta cep telefonu ile konuşmaya yazılıyor, aracımda bluetooth kit mevcut ve konuşmalarımı bu'nun üzerinden yaparım, kemeri hep takarım, hatalı park desen imkansız, ters yön ihlali desen hergün 5mt ters yönde gitmemek için 1,5km dolaşıyorum diyeyim. Eee o zaman ben nereden ceza yedim? birisi kafadan ceza mı yazdı? muhtarda da bulamadım, itiraz edicem ama neye itiraz edicem :D Ömrümde trafik cezası yemedim,(gerçekten bu ilk) kurallara katı şekilde uyarım, parasında filan değilim, işlemediğim birşey yüzünden olması kanıma dokunuyor.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti felicia042 » 11 Mar 2012, 14:32

ÖZCAN yazdı:BUNUN RUHSATLA İLGİSİ YOK ARAÇ SATIŞI YAPILIRKEN NOTER MALİYEDEN BORCU YOKTUR BELGESİ OLMADAN SATIŞINI YAPMAZ.ANCAK BU BELGE GELDİKTEN SONRA SATIŞINI YAPAR.ELİNİZDE BU BELGE VARSA DİLEKÇENİZE FOTOKOPİSİNİ EKLEYİN VE MALİYEYE İTİRAZ EDİN.

Şu an noterler ve tüv noktaları maliye ile online ama maliye geç giriyor sisteme büyük ihtimalle
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 11 Mar 2012, 15:08

Aracın Noter Satış Belgesiyle Maliyeye İtiraz Edin Eger,
Ceza Satış Tarihinden Önceyse Eski Sahibinden Tahsil Ederler, Siz Ödemezsiniz. Aynı Olay Benimde Başıma Geldi , Herhangi Bir Ücret Ödemedim.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir