Jawa 350 Twin Sport

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Jawa 350 Twin Sport

İleti yonetici » 20 Ağu 2007, 12:42

Arkadaşlar eylül ayında taşınıcam ve işe gidip gelirken kullandığım ana yoldan dahada uzaklaşmış olucam. Biraz yol yürüyüp minibüse biniyor oradanda şirketin servisine geçiyordum. Şimdi taşınacağım yer daha uzak yola yürüme şansım pek kalmadı. Arabayıda kısa mesafede pek kullanmak istemiyorum çünkü akşama kadar takip edemeyeceğim bir yerde parketmiş olucam dünya hali ne olacağı belli olmaz. Acaba bir Jawa 350 Twin Sport motor mu alsam diyorum hem minibüsle gittiğim yoluda motorla yaparım. Etraftaki çin malı motorlardan hayır gelmez yolda vidası çivisi düşüyor Jawa motorlar Çekoslavak malı Skoda'nın hemşehrisi sayılır Big%20smile Bu motor hakkında fikir sahibi olanınız var mı? 1994 model ve sonrası almayı düşünüyorum sanırım 94'te kasa değiştirmiş daha spor olmuş.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti aykamu » 20 Ağu 2007, 17:49

benim var bitane 92 model sarı plakalı biraz masrafı var geritarafı harika ilgilenirsen 500ytl diyoruz.Smile
aykamu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 20 Ağu 2007, 17:56

babam daha ben doğmadan önce bir jawa sahibiymiş. kullanırken ön çamurluk düşüp, tekerle o tekeri tutan demirin arasına sıkışıp gidonu kilitlemiş ve babam uçmuş motordan. yatmış baya Big%20smile.    dizi falan zaten harita gibi...

size iç açıcı şeyler söyleyemeyecem motorsikletler hakkında. çünkü en ufak bir otomobil temasında bile yere düşüp sürüklenip bi yere çarpmanız an meselesi. güvenlik Thumbs%20Down

ama sırf kısa mesafeyi yürümemek için, sakin yerlerden geçecekseniz ve tabi trafiğiğn yoğun aktığı ana yollara çıkmayacaksanız neden olmasın.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 20 Ağu 2007, 17:57

galiba tercihiniz öncelikle fiyatının ucuzluğu.bizde 93 jw laser vardı.kronik sorunu gaz teli kopmasıydı. 350 liklerin en gıcık gittiğim tarafı çift pistonun ateşleme ayarlarının tam olarak yapılamaması ve pat pat diye çalışmasıydı.

paranız varsa şöyle bir makineye binebilirsiniz. fiyatta pazarlık olur abimin motorudur.Smile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 20 Ağu 2007, 18:00

güzel motormuş...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 20 Ağu 2007, 18:11

motor hastalığı bizde ailece var. babamın 1960 model NSU marka bir alman motoru vardı(mış). ben çocukken sadece bisiklet olarak kullanırdık.çünkü ilerleyen romatizmaları nedeniyle ve motordan da kendini kurtaramayacağını bildiği için motorunu sökmüştü. biz de köyün yokuşlarında bisiklet niyetine binerdik. sonra genetik olarak abime geçen merak işe başlamasıyla 93 JW laser ardından MZ, ardından 94 yamaha super tenere 750 ve en son olarak da linkteki ile devaö ediyor. çok şükür malk mülk konusunda kardeşler biraz komün mantığıyla yaşadığımız için yazları hepimizin motoru oluyor.

arabadan çok daha tehlikeli olduğunu düşünmüyorum. motorla seyahatte en çok karşılaştığım sıkıntı diğer araçların motoru taşıttan saymamalarıdır. o nedenle arabanın sol tekeri nereden giderse oradan motoru sürerim ve farım devamlı açıktır. çok kez araba makasına girdim. ama Allahtan motorun boyut  ufak da kurtarıyoruz. adamlar sizi "nasıl olsa sıyrılır" mantığıyla görüyorlar.

ha bu arada babamın motoruna ne mi oldu? şimdi fabrika çıkışı gibi restore edilmiş vaziyette gene abimde duruyor. baba yadigarı diye saklayacağız.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 20 Ağu 2007, 18:25

aslında motor güzel birşey, heyecan vericidir muhakkak ama ne bileyim ben pek ısınamadım.

arabalar motorlara yol vermiyor. aynı şeyi araba sürerken bende yaşıyorum. motor olduğunu görünce ya üf aman nolcak sanki diyorum. bi otomobil kadar dikkat uyandırmıyor insanda.

şimdi çıkıp baba bana motor al desem karşılaşacağım tepki babamın tecrübesinden ötürü sert olacaktır. yok ben şöle düştüm, yok ön teker çukura girer, vay efendim düşersin, biri çarpar uçarsın....

çünkü bi zamalar çok hevesliydim o bağırarak uçan kawasakilere, yamahalara, hondalara, ducatilere... ama aileden destek gelmeyince olmuyor.  
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 20 Ağu 2007, 18:30

kardeş bu işler böyledir.babalar hep karşı çıkarlar. benim motorcu babam: "iyi bişey olsa ben bırakmazdım., siz de bulaşmayın" diye bize kızar. ama geçen yıl abimin gidişinden sonra motoru ist.a göndermek için komşunun tırını gelmesini günlerce beklerken bodrumdan koca yamahayı çıkartıp 70 inden sonra gezen de kendisidir. "anderin zevki de başka oluyor" der.

gerçekten de baba olunca anlayacaksın. şimdi oğlum var ben iyi anlıyorum. motoru çok seviyorum ama oğlumun motora binmesini istemem.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 20 Ağu 2007, 18:35

[quote="lazianke"]kardeş bu işler böyledir.babalar hep karşı çıkarlar. benim motorcu babam: "iyi bişey olsa ben bırakmazdım., siz de bulaşmayın" diye bize kızar. ama geçen yıl abimin gidişinden sonra motoru ist.a göndermek için komşunun tırını gelmesini günlerce beklerken bodrumdan koca yamahayı çıkartıp 70 inden sonra gezen de kendisidir. "anderin zevki de başka oluyor" der.

gerçekten de baba olunca anlayacaksın. şimdi oğlum var ben iyi anlıyorum. motoru çok seviyorum ama oğlumun motora binmesini istemem.
[/QUOTE]

yapma deyip de yapan babalar...  bölesi bazen daha güzel oluyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 20 Ağu 2007, 19:09

maden yapma deyip de yapan babalar var ve bazen böylesi güzel oluyor. o zaman emir bey'e motor almasını şiddetle önerebiliriz.Smile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 20 Ağu 2007, 21:54

Ben aslında bisiklet fiyatına motor arıyorum Smile Küçükken bisiklete çok bindim ama bu güne kadar hiç motora binmedim. Seveceğimi düşünüyorum fakat bu varsayım üzerine büyük bir para yatırmak istemiyorum. Eylül ayı içerisinde taşınma işleri tamamlanmış olur o zaman etraflıca bir daha düşüneyim. Yürünebilecek kestirme bir yol bulabilirim belki. Motor kullanan 10 kişiden 9'u tavsiye etmeyince cesaret kırıcı bir durum oluyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti lazianke » 22 Ağu 2007, 00:06

o 10 kişi hiç bir zaman gerçek motorcu olamamıştır.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti muzaffer » 01 Eyl 2007, 04:08

Ben 18-28 li yaşlarda Kawasaki ZRK 1100 ve Suzuki SRAD 750 kullanmış ve ibreyi 230 km lerde görmüş biriyim (TEM' de).Yani biraz bu işin delisi diye nitelendirilen gruba giriyorum galiba.Ama şimdi böyle bir delilik yaparmısın deseler asla derim.Çünkü artık çoluk çocuğa karıştık elimizden ekmek bekleyenler var.Motosikleti hiçbir zaman tavsiye etmem.Bir çok motosiklet kazası gördüm ve kazazedelerin çoğunluğu öldü , kalanlarda tekerlekli sandalye mahkumu.En son gördüğüm kazada motosiklerlinin bacağı abartmıyorum yaklaşık 300 metre geride bulundu ve kazazede olay yerinde hayatını kaybetti.Buda benim motosiklete vedam oldu.Ayrıca motosikletle kışın hiç rahat edemezsiniz.Yağmuru , karı çamuru var.Heleki birazda acemiyseniz.Bir ayrıcada trafikte motosikleti büyük taşıtlar çoğunlukla sıkıştırıyor.Ya hızlı gitmek zorunda yada emniyet şeridini kullanmak zorunda kalıyorsunuz.Ben fikrimi beyan ettim karar sizin... 
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti KASIMPŞALI. » 01 Eyl 2007, 04:15

bemnce cok tehlıklı emır ıkı adım fazla yuru ama saglam yuru deırmmmLOL
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 01 Eyl 2007, 19:18

ben de iddia ediyorum.insan gibi sürerseniz hiç de tehlikeli değil. tüm türkiyeyi hatta iranı dolaşanlar var hatta ömrü boyunca kaza yapmadan gezenler biliyorum. gerçi racing ciler her zaman kazaya daha yakındırlar. enduro-touring meraklılarının hızla da şovla da alakası yoktur. motoru kötüleyen imaj racingcilerin imajıdır aslında.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir