Radar ve Polis

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Radar ve Polis

İleti skodahastası » 12 Mar 2012, 22:04

Radar ve Polis
Görev saati dışında bir polis memuru özel aracı ile okulların bulunduğu bölgede yasal hız ile gitmektedir. Aniden bir kamera ışığının parlamasından aracının plakasının fotoğrafını çektiğini fark eder. Radarlı kontrol sistemlerinin tekniğini iyi bilmektedir. Belli ki radar hata yapmaktadır. Uygun bir yerden dönerek aynı noktadan bu kez daha yavaş geçer.
.. Yine kameranın flaşını algılar. Üçüncü kez ve çok daha yavaş hızla dener. Yine yakalanır. "Birileri sistemi kurcalamış olmalı" diye düşünür ve üzerinde durmaz. Bir iki hafta sonra evine yüklüce bir para cezası ihbarnamesi gelir. İhbarnamenin suçun niteliği bölümünde şu ifade yer almaktadır: "Tam 3 kez, aynı tarihte, aynı noktada, bir kaç dakika arayla emniyet kemeri takmadığınız saptanmıştır."

FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti AhmetH » 12 Mar 2012, 22:10

Bizde yedik
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti scania_seat_skoda » 12 Mar 2012, 22:21

beni emniyet kemerinden bir kere cevirdiler,cam filminden bir kere cevirdiler,sislerden ise 4 veya 5 kere,ama hiç birinde ceza yemedim,sadece bir kere 2007 yılında memlekette radara yakalandım oda bile bile sayılır.çok acelem vardı.
emniyet kemeri takmamaktan kimler ve nerede ceza yediler acaba?
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti mygokhan » 12 Mar 2012, 22:38

1 kere şehir içi aptal bir caddede radara girdim bir kaç sene önce 64 km&h hız ile..Bir kerede başka türlü ceza yedim, daha doğrusu ehliyetimin ilk yıllarında yine aptal bir sebepten ötürü..Başka da cezam olmadı çok şükür.. 11 yıllık şöförüm..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti AhmetH » 12 Mar 2012, 22:49

oo ben çok ceza yerim

nerde saçmalık varsa beni bulur..

kemerdende yedim geçtiğimiz Haziran

Hem benzin hem LPG bitti felicia ile yolda kaldım (tecrübeliyim ilk değil)
akılsız başın derdini omzum ve arabanın marş motoru çekti..

tam keyfim yerine yorgun tıngır mıngır eve giderken çevirdiler biliyorum hep var alkol falan bakıyorlar. camı açtım iyi akşamlar demeden kemerinizi neden takmıyorsunuz kemer sizin güvenliğiniz için..
ulan deseydim şimdi seni görünce çıkardım evraklar cebimde diye .. gak guk yapınca anlamaz tabi. umrunda mı 1km araba itmişim 50 küsür giydirdiler

böyle yığınla cezam var.
İzmir işte.. saçmalıkların bir araya geldiği megaköy..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti scania_seat_skoda » 12 Mar 2012, 23:09

benide enson 2011 temmuzunda didimden bodruma eğlenmeye gitmiştik kuzenle,gece didime dönüşte bodrumun cıkışında sislerden cevirdiler,5-6 arabayı cevirmişlerdi önceden.polis sisleriniz acık beyfendi havada yağış veya sis yok ceza kesicem dedi,bende canınız saolsun memur bey kesin cezayı,yağmur veya sis olmadığını bende biliyorum ama virajlar çok keskin ve ışıklandırma yok virajları göremediğimden yakıyorum,ve didime gidene kadarda hep acık olacak canımdan kıymetli değilya dedim,hafif temessüm etti insiyatifini kullandı ve emliyet kemerinizi takın hayırlı yolculuklar dedi ceza kesmeden gönderdi.diğer herkese ceza kesiyorlardı.bu tür durumlarda nabza göre şerbet vermeyide bilmek gerek sanırım.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti hakanerdogan » 12 Mar 2012, 23:40

Bayadır uzağım polislerden, sanırım son 1 yıl içinde belki biraz fazlası sadece bir park cezam var o da benim suçum değil misafirin yönergesiyle yemiştim, 35-36 bin km'dir tek o var sanırım. Ankara içinde her gün 150 km dolanmaktan o kadar ezberliyorsunuz ki polis noktalarını, radarları, kameraları vs... Burda pek polis durdurmaz, hele güzergahımda hemen hemen hiç.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ayhani » 13 Mar 2012, 00:46

scania_seat_skoda yazdı:beni emniyet kemerinden bir kere cevirdiler,cam filminden bir kere cevirdiler,sislerden ise 4 veya 5 kere,ama hiç birinde ceza yemedim

İşte bu yüzden bizde kuralsızlık kural olmuş. Polisin görevi kurala uymayana ceza yazmak kamu düzenini sağlamkatır. İnsiyatif kullanma gibi bir lüksü yoktur.
İşte böyle polisler yüzünden cam gibi havada beyaz sisleri+beyaz ampülleri yakan tiplerle karşılaşıyoruz.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oceans08 » 13 Mar 2012, 09:32

Bende Pazar akşamı Ankara'dan dönerken Polatlı'nın girişinde ki şu ortalama hız hesaplayan radara bir baktım benim plaka.Hizınız 83 Ortalama hızınız 184 yazıyor :) Benim araba 184'ü normalde basamıyor ki :)
Baktım arkadan gelen arabanın da ortalama Hızını 267 gösteriyor bozuk herhalde.Ceza gelirse şaşmam.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir