Kızıma nazar değdi. .

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kızıma nazar değdi. .

İleti FTS » 17 Mar 2012, 22:09

Selamlar dostlar.Bu sabah 11 civarları işe gitmek için evden çıktım. Her zamanki kullandığım güzergahı değilde ana yoldan gideyim shelle de uğrarım dedim. Bursada olan arkadaşlar bilirler. merinos kültür merkezinin önünde dönüş vardır izmir yoluna dönmek için. Döndüm. 1 vites 2. vites 3. vites hızım yaklaşık 50-55 civarı. Batçık çıkışına doğru ilerliyorum. yaklaşık 50 metre var. Dolmuş batçıktan çıktı ve direk sağa kırdı. ne sinyal ne fren ne birşey. debriyaja basmadan direk frene asıldım. ya sola kaçıp batçık çıkışına gireceğim. ya sağa kaçıp kaldırıma çıkacağım. direksiyonu kırdım. el frenini çektim. çatttttt.. araç kurtulmadı ve sol taraftan girdi. emniyet kemerim takılıydı Allahtan. yoksa göğsümü direksiyona geçirecektim. indim biraz münakaşa ettim. 50 üstü yaşlarda adam. araçtan indi. yürüdüm. bağırış çağırış. sakinliğimi koruyorum fakat aynı zamanda dizlerimin bağı çözülmüş. ardından küfürler gelmeye başladı. tam kafa gidiyodu ki adama birisi ayırdı ve hala üzerime geldi. tutanak tutturacağım adam yanaşmıyo. polisi aradım. bekledim gelmedi. herif sakinleşti. görgü tanıkları onun % 90 kusurlu olduğunu söylediler. yaklaşık 20 metre fren izim vardı ve düz değildi. bu işi yapan kaportacıya götürdüm. orada canı istemedi ama tutanak tuttuk. kendimi suçlayacak herhangi birşey yazmadım. kendisi aynen şu ibareyi kullandı. " 16 d .... aracımla batçıktan çıkıp sağa yanaşırken arkadan gelen 16 cba 96 plakalı araç bana sağ arka tarafımdan vurmuştur. yerde 25 metre fren izi vardır." herşey bu kadar. ne sinyal verdim diyo ne başka birşey. deli oldum resmen. babam geldi. adam babamada bağırmaya başladı. işlemleri hallettim. adam gitti. kaportacıda oturup çay içtik. kaportacı kesinlikle onun hatalı olduğunu direk köprü çıkışında benim önüme kırdığından dolayı kazaya neden olduğunu söyledi. bakalım sigortadan gelecek kararı bekleyeceğiz.
Bu kaza eksper işleri nasıl işler arkadaşlar bilgisi olan paylaşabilirmi?
2 senedir araç kullanıyorum yaklaşık 10 ay önce bu aracı aldım. 1 kaçtım 2 kaçtım 3 cüde kaçamadım malesef.
Nazar varmış büyük bela varmış böyle çıkmış diyelim artık. kafanızı şişirdim iyi akşamlar dilerim

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti mustklc » 17 Mar 2012, 22:21

geçmiş olsun. keşke polisi bekleseydiniz. adam suçunu kabul etmemiş. %100 suçu karşıya vermeyebilir. tutanaktaki çizim de önemlidir.

adamın sigortasına haber veriyorsunuz. aracım şurda diyorsunuz exper gelip bakıyor, sonra gidiyor. kaportacıyla anlaşıyorsunuz, ücretini sonradan alıyor. eğer parça değişimi varsa o da sigorta şirketinden geliyor.

daha bir ay önce ben de kaza yaşadım. bu tür şeyler insanın canını sıkıyor.

dolmuşcular kadar pis nalet insan yoktur şu dünyada. hitler gibi yakıp sabun yapacaksın bunları.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti ihsan » 17 Mar 2012, 22:27

arkdasım öncelikle gecmiş olsun bua şukur cok ciddi birsey yok ama eger karsı tarafın sıgortası karsılamazsa biraz masrafın var. sol camurluk buyuk ıhtımal degısır artı boya tampon far felan :( ama anladıgım kadarıyla senın tampon daha onceden degısmıs orjınal tamponlar bu darbede kırılmazdı.
sen kaza raporunu adamı yazdıgı metne gore iyi birsey yazman gerekıyo bak oncelıkle sen ona sağ arkadan degılde sol arkadan vurmus olsaydın hersey cok degısırdı sen hatalı cıkardın onun kör noktasında kalmıssın oda üzerine kırmıs bunları tutanakta iyice belirt butun ayrıntıları. bu arada ekspertız firmaya gore degısıyo ama en gec 3 gun içinde gelıyolar. eger karsı taraf suclu cıkarsa adam akıllı bi servise gotur orda yaptır bence nede olsa sıgorta parayı veriyor herseyi tertemiz olur. tekrardan gecmıs olsun expertiz sonuclarını bildirirsen iyi olur merak ettim bende
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti FTS » 17 Mar 2012, 22:35

mustklc yazdı:geçmiş olsun. keşke polisi bekleseydiniz. adam suçunu kabul etmemiş. %100 suçu karşıya vermeyebilir. tutanaktaki çizim de önemlidir.

adamın sigortasına haber veriyorsunuz. aracım şurda diyorsunuz exper gelip bakıyor, sonra gidiyor. kaportacıyla anlaşıyorsunuz, ücretini sonradan alıyor. eğer parça değişimi varsa o da sigorta şirketinden geliyor.

daha bir ay önce ben de kaza yaşadım. bu tür şeyler insanın canını sıkıyor.

dolmuşcular kadar pis nalet insan yoktur şu dünyada. hitler gibi yakıp sabun yapacaksın bunları.

Polisi çağırdık bekledik gelmedi. fotoğraflar çektim bi kaç tane. yeri yolu ve durumu alan.

Fotoda görüldüğü üzere gayet net herşey. batçık çıkışında direk sağa kırdı kırılmaması gereken yerde. birde sinyal verdim görmüyomusun diye bağrındı. oysa görgü tanıklarının dedikleri öyle değil. işte 3. sünde yakalandık ne yapalım. cana geleceğine mala gelsin. çok teşekkür ederim. kaportacıyla konuştum. aracı pazartesi bırakacağım oraya. o halledecek durumu.

16 CBA 96

Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

İleti FTS » 17 Mar 2012, 22:53

ihsan yazdı:arkdasım öncelikle gecmiş olsun bua şukur cok ciddi birsey yok ama eger karsı tarafın sıgortası karsılamazsa biraz masrafın var. sol camurluk buyuk ıhtımal degısır artı boya tampon far felan :( ama anladıgım kadarıyla senın tampon daha onceden degısmıs orjınal tamponlar bu darbede kırılmazdı.
sen kaza raporunu adamı yazdıgı metne gore iyi birsey yazman gerekıyo bak oncelıkle sen ona sağ arkadan degılde sol arkadan vurmus olsaydın hersey cok degısırdı sen hatalı cıkardın onun kör noktasında kalmıssın oda üzerine kırmıs bunları tutanakta iyice belirt butun ayrıntıları. bu arada ekspertız firmaya gore degısıyo ama en gec 3 gun içinde gelıyolar. eger karsı taraf suclu cıkarsa adam akıllı bi servise gotur orda yaptır bence nede olsa sıgorta parayı veriyor herseyi tertemiz olur. tekrardan gecmıs olsun expertiz sonuclarını bildirirsen iyi olur merak ettim bende

çok teşekkür ederim sağolun. önce ben yazdım raporu savundum baya kendimi. kaportacıda bi abi vardı. anlatmıştım olayı. suçu üstüne alacak birşeyle yazma dedi. ben ona söyledim o bana tamam olur yaz gibisinden onayladı. bakalım ne olacak. pazartesi ustaya söylerim orjinal parçaları taksın. sonuçta çıkmayacak benden.
bu arada sigortalar ankara sigortadan.

16 CBA 96

Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 17 Mar 2012, 23:59

gecmıs olsun uzuldum cana bısey olmasın araba tekrardan hayata doner.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti PİCK-UP » 18 Mar 2012, 00:14

allah bildigi gibi yapsın bin beter etsin o dolmuşları azrail gibi sürüyorlar... keşke kökünü kaldırsalar...

alayı lakayit , terbiyesiz , anlayışsıız vede zeytinyağı gibi üste çıkar bu dolmuşçuların....

allah kimseye yaşatmasın.. heleki dolmuşçularla.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti forman37 » 18 Mar 2012, 00:21

bunlar adam değil ınanınkı gecende bu ınsandısı varlıklardan bırısı benım arabanın ustune cıkıyodu son anda sol aynadan far ısıgını gorunce sağa attım kendımı actım camı bastım kalayı bı an frene bastı duydu sanırım . gocundu heralde
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti serkan_3838 » 18 Mar 2012, 00:23

polisin gelmemiş olması birşeyi değiştirmez sanırım şikayetçi olursan bilirkişi tayin edeceklerdir.eğer şikayetçi oalcaksan resim çok işe yrayacaktır
serkan_3838
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serkan
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2005 fabia elegance 1,4 16V 101 bg

İleti forman37 » 18 Mar 2012, 00:29

gecen aksam gozumun onunde bu magırus dolmuslardan bırısi goz gore gore sahının ustune cıktı araba dırek pert oldu zaten aracın on camı patladı ve sofor ve kardesınde yaralanmalar oldu . ha bıde dolmuscu yaralı adamın ustune gıttı aklı sıra dovucek :x bunların dıbı köku kurumuyo ah bı kaldırsalar sunları trafıkten
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti selanikli79 » 18 Mar 2012, 10:05

geçmiş olsun. çok şükür sizde herhangi bir yaralanma olmamış. şehir içinde dolmuşlar uzun yolda otobüs, kamyon ve tırlar. trafikte malesef insanlar kullandıkları motorlu taşıtın büyüklüğü, modeli, fiyatı...... vb. özellikleri ile kendilerini ispatlamaya çalışıyor.
selanikli79
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih DAŞDEMİR
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Fabia 1.4 Ambiente Sedan

İleti oceans08 » 18 Mar 2012, 10:49

Geçmiş olsun ya.Keşke polisi ısrarla çağırsaydınız.Gerçekten de dolmuşçular İllet.Bende aynı şeyi Araba Yatağında yaşadım dün.Batçık çıkışında iki şeridi ortalamış ve aniden yolcu için durdu.Yani biraz hızlı olsam kesin vurmuştum zor durdum.Umarım çok masrafınız olmaz.Geçmiş olsun tekrardan.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti FTS » 18 Mar 2012, 23:31

Hepinize çok çok teşekkür ederim. Benim babamda dolmuşcudur. 40 seneyi aşkın ehliyeti vardır. 1 kazası vardır oda buzda araç kaydığından dolayı. şöförlüğü ondan öğrendim. gayet sakindir. kimseyi tehlikeye atacak şekilde kullanmaz. gideceği ayarı bilir. ama dün dönerken aynen şunları söyledi. " Ben dolmuşçuluğumdan utandım resmen bunun böyle yapmasından. sen ticarisin sorumlu olak zorundasın. yolcularını tehlikeye atamazsın öyle bi lüksün yok çünkü" dedi. onada hak verdim. ama işte insan oğlu. Gerçekten insanlık dar gelip hayvan olmak için fazlasıyla uğraşıyorlar. ne diyelim sağlık olsun. Biz trafikte her zaman sorumlu olalımda gerisi onlara örnek olmak kalsın. . saygılar dostlar çok çok teşekkür ederim herkese teker teker. .

16 CBA 96

Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 18 Mar 2012, 23:46

öncelikle çok geçmiş olsun ama fotodan anladığım kadarıyla sağlam fren yapmışsın, yani hızının aşağı yukarı 75-80 km/h olduğu kanısındayım ne dersin?
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti Fabian » 19 Mar 2012, 10:49

Dostum geçmiş olsun...

Bursa'nın en tehlikeli yoludur. Bende her sabah o güzergahtan gidip geliyorum. Özellikle S.Garaj-Gürsu arası Minibüsten geçilmiyor. Yollar dar, trafik sıkışık...

''İşlemleri Hallettim'' demişsin. Bu tür kazalarda Kaza Tespit Tutanağı tutmak yeterli değil . Sürücünün Ehliyet, ruhsat, Trafik Sigortasının fotokopisi ile plaka görünecek şekilde hasara ilişkin fotoğraflarla Trafik Sigortasına başvurdun inşallah. Umarım eksiksizdir.

tekrar geçmiş olsun.
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Arabanız: Fabia

İleti FTS » 19 Mar 2012, 13:27

onurhan2006 yazdı:öncelikle çok geçmiş olsun ama fotodan anladığım kadarıyla sağlam fren yapmışsın, yani hızının aşağı yukarı 75-80 km/h olduğu kanısındayım ne dersin?

Yok hocam değildi o kadar. gazım azdı shelle gidecektim. idareli kullanmak için yine ağır gittim. aradaki yaklaşık 100-150 metrede benim 80 e çıkmam olanaksız. denedim daha önce. bağırta bağırta kullanarak zorlayarak o şekilde ulaştım. fren izlerinin yarısı çarptıktan sonra daha belirgin. yani tam aracın durduğu yerde çarpmış değilim. ayrıca aracımız hafif ve kızaklıyor.

16 CBA 96

Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

İleti FTS » 19 Mar 2012, 13:29

Fabian yazdı:Dostum geçmiş olsun...

Bursa'nın en tehlikeli yoludur. Bende her sabah o güzergahtan gidip geliyorum. Özellikle S.Garaj-Gürsu arası Minibüsten geçilmiyor. Yollar dar, trafik sıkışık...

''İşlemleri Hallettim'' demişsin. Bu tür kazalarda Kaza Tespit Tutanağı tutmak yeterli değil . Sürücünün Ehliyet, ruhsat, Trafik Sigortasının fotokopisi ile plaka görünecek şekilde hasara ilişkin fotoğraflarla Trafik Sigortasına başvurdun inşallah. Umarım eksiksizdir.

tekrar geçmiş olsun.

Hepsinin fotokopisini çektirdim. 6 tane fotoğraf çıkarttım. evrakları kaportacıya verdim cumartesi günü. bu sabah aradı beni oğlum exper gelicek sende getir arabayı diye. götürdüm. o benim yerime aramış zaten. sabahta ankara sigortadan mesaj geldi. hasar dosyanız açılmıştır diye. sanırım tamdır?

ogünde oradan gideceğim tuttu işte. olacak ya. genelde çok kullanmam o yolu. gazım yetmez diye o taraftan gittim. eskişehire giderkende otobanı kullanırım. gürsu kestel arabayatağına girmek istemem hiç. 15-20 km uzuyor ama olsun. hem o sıkıntıyı hemde yol çalışmasını çekecek değilim açıkcası.

16 CBA 96

Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

İleti oceans08 » 19 Mar 2012, 13:48

FTS yazdı:
Fabian yazdı:Dostum geçmiş olsun...

tekrar geçmiş olsun.

Hepsinin fotokopisini çektirdim. 6 tane fotoğraf çıkarttım. evrakları kaportacıya verdim cumartesi günü. bu sabah aradı beni oğlum exper gelicek sende getir arabayı diye. götürdüm. o benim yerime aramış zaten. sabahta ankara sigortadan mesaj geldi. hasar dosyanız açılmıştır diye. sanırım tamdır?

ogünde oradan gideceğim tuttu işte. olacak ya. genelde çok kullanmam o yolu. gazım yetmez diye o taraftan gittim. eskişehire giderkende otobanı kullanırım. gürsu kestel arabayatağına girmek istemem hiç. 15-20 km uzuyor ama olsun. hem o sıkıntıyı hemde yol çalışmasını çekecek değilim açıkcası.

Bursada trafik gerçekten akılalmaz bir hale geldi hele dünki Mudanya faciasından sonra şaşkınım.Çevre yolu çok uzun geliyor bana ama artık İnegöl tarafına giderken bende çıkacam oraya.Temiz ve stressiz.Tekrardan geçmiş olsun bu arada.Umarım zararsız ve sorunsuz halledersiniz.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir