Benzin zammını kınıyorum.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin zammını kınıyorum.

İleti ahmetg23 » 29 Mar 2012, 20:28

dünyada benzin fiyatları gerilerken yapılan zammı kınıyorum.

ahmetg23
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet gerçek
Nereden: Elazığ
Arabanız: octavıa 1.4 tsı 2011 elagance

İleti ahmetg23 » 29 Mar 2012, 20:32

Bu arada açılan bu konuyu kilitleyenleri de kınıyorum. insanlar tepkilerini bu forumda ifade edemeyeceklerse konu başlıklarını kaldırsınlar ozaman.
ahmetg23
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemguner35 » 29 Mar 2012, 20:36

2008 Petrol varil Fiyatı 142 Dolar Türkiyede benzin 3,36

2012 Petrol varil Fiyatı 124 Dolar Türkiyede benzin 4,77

Matematik derslerinde öğretilen ters orantı mı var ne burada...

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti alwaysloser » 29 Mar 2012, 20:39

konu yine kililenecek aslında doğrusu yapılıyor

çünki koyun milletimiz sadaca sanal ortramda erkeklik yapıyor
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ahmetg23 » 29 Mar 2012, 20:43

Sanal ortamdaki tepkiye bile tahammül gösterilmiyorken gerisini siz düşünün artık.
ahmetg23
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 29 Mar 2012, 21:08

ahmetg23 yazdı:Sanal ortamdaki tepkiye bile tahammül gösterilmiyorken gerisini siz düşünün artık.

kasıt bensem

ki ben bu ülkede akapa hükimetini istemeynler arasında bir kişiyim her yerde de tepkimi gösteriyorum tek gıcık olduğum taraf milletimizin sadece buralarda atıp tutması

kaçınızın arabasında var bunlardan benim her iki kelebek camımda da 20x20 ölçülerinde bulunmakta yani sadece face de duvarımda paylaşmıyorum

Uploaded with ImageShack.us
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Arabanız: renault 21 concorde

İleti erginbkr » 29 Mar 2012, 21:13

zamcık bunlar...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti yonetici » 29 Mar 2012, 22:00

erdemguner35 yazdı:

2008'de 1 Dolar=1,2827 / Varili 182,14 TL

2012'de 1 Dolar=1,7802 / Varili 220,74 TL

Yani ne olmuş benzinin varil fiyatı düşmüş ama bizim için 1 varil petrolün maliyeti artmış.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodaizm » 29 Mar 2012, 22:12

? yazdı:
erdemguner35 yazdı:

2008'de 1 Dolar=1,2827 = Varili 182,14 TL

2012'de 1 Dolar=1,7802 = Varili 220,74 TL

Yani ne olmuş benzinin varil fiyatı düşmüş ama bizim için 1 varil petrolün maliyeti artmış.

Güzel bir ekonomik sentez olmuş.

Neymiş Yani çıkan sonuç: Ekonomimizin çok iyi gittiği ve dünyanın sayılı ülkelerinden biri olduğumuza dair 10 yıllık hükümetin yalanları koca bir balonmuş. Zira dövizi bile yerinde tutamamışlar. Bunca destekleme ve fonlamaya rağmen.

Takke düşmüş kel görünmüş.

Ancak bunu gören görmüş göremeyende kimse görmesin diye birde üzerini örtmeye çalışırmış. Kimi milleti içeri tıkmış kimi de ekranına kilit vurmuş.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti PİCK-UP » 29 Mar 2012, 22:15

10 tl olsun zengin fakir belli olsun... ztn yakın zamanda benzinli araçlara binenleri zengin sınıfına sokacaklar..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti bozdagbulent » 29 Mar 2012, 22:22

konu hala kilitlenmemiş demek ki seviyesizlik yok dün birileri biz önceden ne olacağını kestiriyoruz işimizi biliriz kimseden sorulmaz diyordu.. demek ki bu konu da seviyesizlik olmayacağını görmüş .. her neyse konuyu internet ortamında bile tepki göstermemize engel olan 'hemde seviyesizlik diyerek' insanları kınıyorum..
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti yonetici » 29 Mar 2012, 23:42

skodaizm yazdı:Neymiş Yani çıkan sonuç: Ekonomimizin çok iyi gittiği ve dünyanın sayılı ülkelerinden biri olduğumuza dair 10 yıllık hükümetin yalanları koca bir balonmuş. Zira dövizi bile yerinde tutamamışlar. Bunca destekleme ve fonlamaya rağmen.

İsterseniz bilmediğiniz konularda çok iyi bilirmiş havasında yorumlar yapmayın konuyu hakim insanlar nazarında gereksiz yere gülünç duruma düşüyorsunuz.

Dolar rezerv para olduğundan değerini global ekonomik gelişmeler ve iç pazardaki arz/talep durumu belirler. Ekonomistler tarafından Merkez Bankası'nın para politikasından yıllardır övgü ile söz edilmektedir. En ateşli muhalifler bile para politikası üzerinden hükümete vurmaya pek cesaret edemiyorlar bence sizde bu kanaldan girmeyin ki elinize yüzünüze bulaşmasın.

İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Ekonometri vs. okuyan arkadaşlar aramızda varsa biraz daha hepimizi aydınlatıcı bilgiler verebilirler. Anlamaya niyeti olana bu kadarının kafi geleceği anlamayan içinde ne kadar konuşsam boşa konuştuğuma inandığımdan ben ancak özet geçmekle yetiniyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti forman37 » 29 Mar 2012, 23:47

erginbkr yazdı:zamcık bunlar...

haha :D levent kırca ustamızın boyle bı skecı var :D

http://www.youtube.com/watch?v=M9BvXtuMlfE
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti BaTeRRiiSStt » 30 Mar 2012, 07:12

Şimdi Emir in yazdıklarına göre bu zam az bile o zaman. Benzın ucuz hersey cok iyi biz nankörüz. HErkez aptal bir emir akıllı kımse birseyi bilmıyor bır emır bılıyor. Ben bunları anlıyorum Emir in bu yazdıklarından ve savunmalarından.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti ykorkmaz » 30 Mar 2012, 07:31

Stockholm sendromu...
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti skodaizm » 30 Mar 2012, 08:02

? yazdı:
İsterseniz bilmediğiniz konularda çok iyi bilirmiş havasında yorumlar yapmayın konuyu hakim insanlar nazarında gereksiz yere gülünç duruma düşüyorsunuz.

Dolar rezerv para olduğundan değerini global ekonomik gelişmeler ve iç pazardaki arz/talep durumu belirler. Ekonomistler tarafından Merkez Bankası'nın para politikasından yıllardır övgü ile söz edilmektedir. En ateşli muhalifler bile para politikası üzerinden hükümete vurmaya pek cesaret edemiyorlar bence sizde bu kanaldan girmeyin ki elinize yüzünüze bulaşmasın.

İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Ekonometri vs. okuyan arkadaşlar aramızda varsa biraz daha hepimizi aydınlatıcı bilgiler verebilirler. Anlamaya niyeti olana bu kadarının kafi geleceği anlamayan içinde ne kadar konuşsam boşa konuştuğuma inandığımdan ben ancak özet geçmekle yetiniyorum.

Emir Bey,

Bu forum sizin . Siz ekonomist , iktisatçı , mali uzman vs. gibi konulara hakim olabilir, bu konularda bizi ezebilir, hatta hoşunuza gitmeyen ve taraf olduğunuz oluşumlara helal gelince konuyu bile kitleyip bu konularda rahatlıkla bizi susturabilirsiniz.

Bizler ise belki sizi yazdıklarımızla bilgisizliğimiz yüzünden güldürebilir ( ki güldürmüşüm sizi bu mutsuz günlerde, oda başarıdır) veya başka fikri savunduğumuzdan sinirlendirebiliriz. Ama bilinki ahlak ve insani sınırları bildiğimiz sürece fikirlerimizi savunma hakkimız ve kilit vurulmama özgürlüğümüz vardır.

Varsın gülüdürelim yazdıklarımızla. Ancak bilinmelidir ki bu yazdıklarım gülünç bile olsa acı gerçektir ve hiç bir ülkenin zorunlu bir üründe halkını bu kadar ezmediği; beceriksiz ekonomik yönetiminin toplayamadığı verginin diğer insanlara fatura ettirmeyi yapmadığı vede halkı ses çıkarmıyor diye ezdiği görülmemiştir.

Ayrıca aile geçindiren ve pazarda çarşıda olan hayat pahalılığını gören biri olarak etkisizleşmiş muhalefetin hükümeti ekonomik yönden eleştirememesi ise benim gerçekleri görüp yazmama ( her nekadar sizce gerçek değil diye belirtilmesine rağmen) engel değil. Bilirsiniz ki ''Görünen köy klavuz istemez.''
Bu yüzden gülsekte ağlasakta kitlensekte gerçek bu zamların olduğunudur ve oldukca da bizim yazacağımızdır.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti yonetici » 30 Mar 2012, 08:14

BaTeRRiiSStt yazdı:Şimdi Emir in yazdıklarına göre bu zam az bile o zaman. Benzın ucuz hersey cok iyi biz nankörüz. HErkez aptal bir emir akıllı kımse birseyi bilmıyor bır emır bılıyor. Ben bunları anlıyorum Emir in bu yazdıklarından ve savunmalarından.

Benim yazdıklarımdan böyle bir sonuç çıkmaz, varil fiyatı dolar bazında düşmesine rağmen bizde benzinin fiyatının neden yükseldiğini açıklar. Merak ediyorsanız bence de benzin çok pahalı. Bu zamları hükümet yapıyor diyorsanızda o zaman yanlış konuşuyorsunuz bilmiyorsunuz derim. EPDK'nın fiyatları nasıl belirlediği üzerine biraz araştırırma yapabilirsiniz. Benzin ucuzlasın isteniyorsa hükümet'in matbu vergi tutarını aşağı çekmesi gerekir bunun dışında kimsenin varil fiyatı vs. hesabına girmesine gerek yok.

Beğensek de beğenmesek de bunlar Türkiye açısından iyi günlerimiz. Bu günlere gelmenin yada korumanında bir bedeli vardır akaryakıt fiyatlarıda bunun bedelidir. Akaryakıt 2001 'deki fiyatına insin ama ülkede o günki ekonomik ortama dönsün desem hangi aklı başında adam ister... Elbetteki herşey tek bir parametreye bağlı değil ama bazen böyle dar bakınca bazı şeylerin farkını hissediyoruz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti msakdogan » 30 Mar 2012, 08:47

sadece tek kelime yeter bu duruma...mustahak........
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir