Benzin zammını kınıyorum.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin zammını kınıyorum.

İleti ahmetg23 » 30 Mar 2012, 18:03

Ben de vergilerin adil toplanmasından yanayım.Bu a partisi b partisi meselesi değil yanlışı kim yapıyorsa karşı gelmek tepki göstermek gerekir.sen basiretsizliğinle beceriksizliğinle veya korkarak elektrik parası toplama adamların yer yer yarıdan fazlası kaçak kullansın onların her açığını bizden al. ben hakkımı helal etmem

ahmetg23
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet gerçek
Nereden: Elazığ
Arabanız: octavıa 1.4 tsı 2011 elagance

İleti alwaysloser » 30 Mar 2012, 18:57

% 100 e kadar günah değilmiş alsınlar alsınlar nede olsa onlar bizden daha müslüman
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti maximous » 30 Mar 2012, 20:02

Köprülerde, otobanlarda kontak kapatıp eylem yapmadan, halkın en az % 50 si ( diğer % 50 oy veren halk mesela ) boykot etmeden ve istasyonlara en kötü 1 gün bile uğranmadan bu sorun çözülmez. Akaryakıt şirketleri de EPDK da hükümet de biliyor ki bu halk ne yapılsa başkaldırmıyor.
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yalçın Deniz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2013 Kia Ceed Concept Plus

İleti bekocan » 30 Mar 2012, 20:58

ülkemizde 2 şekilde yaşam tarzı var
zengin kesim ; bunların partisi sağı solu olmaz önemli olan paradır. hiçbir zaman siyatete girmezler
yoksul ve orta kesim; bunlar sagcı solcu kavramlarını ve parti olaylarına takıntılı kimselerdir
yorum yapan kimsenin eğitimi ne olursa olsun sağ olsun sol olsun herşeyi siyasiyidir olayları hep bunlar bilirler hiçbirzaman zıt düşünceye hak vermezler sonuç ne olursa olsun herzaman kendileri haklıdır .
kim nederse desin insanlar, toplumumuz ayrık bir şekilde yaşıyor.kimse kimseyi çekemez konumda yaşıyorlar
karşı ğörüşe saygısızlık diz boyu
açıkcası şunu söylemek istiyorum cehalet yüzünden bu ülke çok çekti halada çekmekte bilinçli bir toplum olmak yerine
halkımız sağcılık solculuk oyununu oynamayı çok seviyor ama bundan hiçbir fayda olmadığını bilmiyor
daha fazla yazmak istemiyorum kısaca şöyle bitirmek istiyorum
görüşlerimiz ne olursa olsun sabit fikirli olmayıp bu ülke için gerçekten kim olursa olsun hayırlı işler yapanları bulmamız gerekli babam hangi partiye oy verdiyse bende o partiye oyveririm çok yanlış bir düşünce
halkımızı biribirine düşürenlerin Allah belasını versin bu dünyanın birde diğer tarafı var Allahtan herkes korksun.
şöye mezar başında iki elinizi başınızın yanlarına alıpta bir mezara bakıp birde bu nefret olayları düşünmenizi istiyorum
sonra gerçek değerleri ğöreceksiniz???
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti alwaysloser » 30 Mar 2012, 21:45

dünyada da araştırma konusu tr yine en başta

http://www.mytravelcost.com/petrol-prices/

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 30 Mar 2012, 21:59

bozdagbulent yazdı:daha önceki konularda seviyesizlik sezip kilitleyen sanırım bu konudaki seviyeyi yeterli bulmuş.. konunun kilitlenmesini tamamen akp'ye laf söylenmesi olarak görmeye başladım..

Halka hakaret ederek hükümeti eleştiremezsiniz. Kaldı ki hükümeti eleştirebilirsiniz ama hakaret edemezsiniz. Türklüğe, cumhuriyete, devlete ve devletin organlarına hakaret kanunen suçtur.

Örneğin son motorin zammaına ilişkin bir konuda bir kullanıcı şöyle yazmış "hala hazırda bu hükümeti savunan kişiler varsa ya çok zenginler yada çok salak" işte bu haddini bilmezliktir, densizliktir, seviyesizliktir. Biraz daha geçmiş konuları karıştırsam daha nice terbiyesizlikler çıkar.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti alwaysloser » 30 Mar 2012, 22:10

? yazdı:
bozdagbulent yazdı:daha önceki konularda seviyesizlik sezip kilitleyen sanırım bu konudaki seviyeyi yeterli bulmuş.. konunun kilitlenmesini tamamen akp'ye laf söylenmesi olarak görmeye başladım..

Halka hakaret ederek hükümeti eleştiremezsiniz. Kaldı ki hükümeti eleştirebilirsiniz ama hakaret edemezsiniz. Türklüğe, cumhuriyete, devlete ve devletin organlarına hakaret kanunen suçtur.

Örneğin son motorin zammaına ilişkin bir konuda bir kullanıcı şöyle yazmış "hala hazırda bu hükümeti savunan kişiler varsa ya çok zenginler yada çok salak" işte bu haddini bilmezliktir, densizliktir, seviyesizliktir. Biraz daha geçmiş konuları karıştırsam daha nice terbiyesizlikler çıkar.

o cümle bana ait ve yinede sölerim tekrar tekrar

Türklüğe, cumhuriyete, devlete ve devletin organlarına değil bizi bu duruma düşürenlere dir serzenişim

ki şu anda o devletin içinde terör örgütünü destekleyenlerde var onlara da mı susalım ne yapsalar dorudur mu diyelim ?????????

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bozdagbulent » 31 Mar 2012, 14:14

? yazdı:

bu cümleyi dikkat etmemiştim.. akp'ye oy veren beni ilgilendirmez ancak böyle bir durumda arkadaşı güzelce uyarabiliriz bir veya iki defa böyle cümleler kuruldu diye konunun kilitlenmesi yanlıştır.. ne iş yapıyorsunuz bilemem ama ben yıllardır işim nedeniyle kanunlarla ilgileniyorum neyin suç neyin hak olduğunu en az sizin kadar biliyorumdur.. yazdıklarım içerisinde eleştiri dışında suç unsuru bulunamaz..
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti ahmetg23 » 31 Mar 2012, 14:15

Hadi bakalım gözümüz aydın elektriğe yüzde 9 zam gelmiş.
ahmetg23
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet gerçek
Nereden: Elazığ
Arabanız: octavıa 1.4 tsı 2011 elagance

İleti bozdagbulent » 31 Mar 2012, 14:19

o cümle bana ait ve yinede sölerim tekrar tekrar

Türklüğe, cumhuriyete, devlete ve devletin organlarına değil bizi bu duruma düşürenlere dir serzenişim

ki şu anda o devletin içinde terör örgütünü destekleyenlerde var onlara da mı susalım ne yapsalar dorudur mu diyelim ?????????[/quote]

hocam etrafımda onlarca akp'li kişi var bugüne kadar hiçbirine neden oy veriyosun verme demedim beni ilgilendirmez herkesin kendi aklı fikri var.. ben devlet memuruyum hala zam alamadım ancak haftada bir benzine zam geliyor benim isyanım buna.. kendileri için bi yasa çıkacağı zaman bir gecede yasalaşırken toplu sözleşme yasası aylardır gündeme bile gelmedi.
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti alwaysloser » 31 Mar 2012, 15:14

ahmetg23 yazdı:Hadi bakalım gözümüz aydın elektriğe yüzde 9 zam gelmiş.

zegin ülkeyiz öderiz ama asgari ücrette gramla zam yapılır

ha vekil maaşlarıda ortada yetişemiyormuş arkadaşlar

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 31 Mar 2012, 22:49

post356335.html#p356335" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow

Yukarıdaki linkin ilk mesajında vergi sistemi ile alakalı olarak bu konuya açıklık getirmeye çalışmıştım. Fakat güzel(!) gidiyor konu, olay artık benim için felsefik bir boyut kazanmıştır.

Şimdi biraz İktisat bilimini forum mesajına indirgeyelim, bizimle alakalı olan kısmını.

Efendim evvela bahsedilmiş petrol ihraç eden tekel oluşumlardan, doğrudur. Hatta bunun adı OPEC'dir, benim yaşım yetmez ama çoğu büyüklerimiz de zaten bilmez, biz de okuyup gördük. Dönem dönem monopol gücünü kullanıp çeşitli şoklar yaşatmıştır dünyaya tarihte. Nasıl ki bir dönem ABD'de 6 silindir otomobiller falan üretildi, aha bu OPEC'in eseridir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/OPEC

Gelelim niye petrolün fiyatı artıyor hep? Şimdi efendim dolar yükseldi evet bu da petrolün fiyatını yükseltti. Ama dolara endeksli bu yükseliş değildir petrolü esasen pahalı yapan, yukarıdaki linkte de verdim, açıkladım vergi yapısı, varil fiyatı ve işleme maliyetleri falandır. Dolar düşükken de, yüksekken de, yani dalgalı bir rejim izleyen, yeknesaklığa sahip bir fiyat rejimi değil bu...

Bakın her şey bir yana, talebi olan şeyin fiyatı hiç düşmez.

David Ricardo 1700'lerin sonu, 1800'lerin başlarında yaşamış bir İktisat âlimidir. Der ki o dönem için, "toprağın fiyatı hiç bir zaman düşmez." O dönemin en büyük üretim faktörü toprak, bugünün ise petrol. Düşmez arkadaşlar.

Bugün ise buradaki bunca bağırış çağırışın nedeni yaşanan refah kaybıdır, piyasa hemen hemen tekel, belki tekelci rekabet. Tekel'in olduğu yerde refah kaybı farzdır :)

Bugünün Amerikan, İngiliz forumlarında da bir fark yok, İngiltere'de benzinin galonu 10 dolar civarında.

Hükümet doları biraz coşturarak artık ithalatı kısmayı yani cari açığı azaltmayı düşündü çevredeki krizlerden belki biraz ürkerek fakat öylesi ithalata dayalı bir ekonomiyiz ki artık imkansız, burası yabancı girdi kullanan bir montaj sanayi ülkesidir. Haliyle enflasyon biraz sapıttı son dönemde

Her ne şekilde olursun bu durumdan bir şekilde kurtulunmaya bakılmalı. Dolar fiyatından ötürü oluşan fiyat intibaklarının suni olduğuna inanıyorum.

Olayın felsefesinde, petrol gittikçe ihtiyacı yani talebi artan bir şeydir ve fiyatı da n'olursa olsun düşmeyecektir. Boşa bağırıp çağırıyorsunuz, yere gökten 10 profesör peygamber inse, 10 gece çalışsalar bir politika çizseler o fiyat düşmez. Bilakis bakarlar ki yerküre selahiyeti açısından daha da pahalanmalı.

Petrol lüksleşmektedir. Araba sevdasını bırakın artık, koca gelişmiş ülkeler toplu ulaşıma yeni yatırımlar yapmaktadır. Buna alışın. Kaynağı kıttır. Çoğu protest vatandaşımı samimi bulmuyorum, eminim ki harcamalar (mesela sigaraya ayda 200 lira, mazota 300 lira civarı para veriyorum) bir şekilde düzenlenebilir. Bunlar azaltılabilir. Bütün bunlardan sonra baktık olmuyor, beni zaten o zaman sokakta göreceksiniz

Herkes, her fiyata intibak eder... Ya tüketimi kısar, ya keseyi açar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 01 Nis 2012, 09:32

Budur işte...aslansın..
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir