Honda garantisini yakıp LPG'yi kendim taktırsam mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Honda garantisini yakıp LPG'yi kendim taktırsam mı?

İleti hakanerdogan » 03 Nis 2012, 22:54

Haaah Ankara'da tam böyle işte benim başta dediğim gibi, ben de bundan korktuğumu belirtmiştim. İlla bir şey olacak, LPG'yi o paraya takıp subap ayarına da gidip para vermezsen garanti taca çıkacak.

Şimdi konu oturdu :)

Yalnız benim yolun üzerindeki Ata Skoda ile bitişik olan Honda showroom ve servis noktasının adı Efe. Acaba onlar ne diyecek :)

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 04 Nis 2012, 08:16

Honda'dan cevap geldi beklendiği şekilde kibarca Honda Türkiye A.Ş. var onlara sor demişler. Neyse online formdan kurtulduk artık yanıt gönderebileceğimiz bir mail adresi edindik 400 karakter sınırı olmadan uzun uzadıya bir mail döşeyelimde Türkiye'de işlerin öyle sandıkları gibi basit olmadığını öğrensinler belki insafa gelir bilgi verirler. Honda Türkiye'ye birşey soruyorsun servise sor diyor, A servisi aynı konuya birşey diyor B servisi başka şey diyor C ise bambaşka birşey. Tabi elin japonuda herkesi kendi ülkesindeki gibi çalışıyor zannedip bana Honda Turkiye A.Ş.'ye sorun diye cevap veriyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti T.T. » 04 Nis 2012, 10:02

Klasik mantık işte. Satana kadar garanti. Bence bu konuda yine hyundai iyi çalışıyor. Herhangi bir şekilde kullanıcıyı madur edecek davranışları çok fazla öne sürmüyor. Lpg konusu ise Honda'ya oranla çok çok daha iyi.
Emir Bey; korkarım ki siz o aracı satıp tekrar her bir parçasını bildiğiniz skoda'ya doğru yeniden yuvaya dönüş yapacaksınız. Civic'i satıp octavia tdi alın. Hem site yönetici olarak skodama uygun bir araç olsun. Hemde Honda'dan bizleri iyice soğutmayın. ;)
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti yonetici » 04 Nis 2012, 22:58

T.T. yazdı:
Emir Bey; korkarım ki siz o aracı satıp tekrar her bir parçasını bildiğiniz skoda'ya doğru yeniden yuvaya dönüş yapacaksınız. Civic'i satıp octavia tdi alın. Hem site yönetici olarak skodama uygun bir araç olsun. Hemde Honda'dan bizleri iyice soğutmayın. ;)

Açıkçası Skoda'ya dönüşüm oldukça zor eskiden kaliteli, donanımlı araçları uygun fiyatla satarlardı oldukça cazipti ama son yıllarda bunların hiçbiri kalmadı. Hondayı almadan önce Yüce Motor'a gittim teşhirde model falan yok zaten arabayı göremiyorsunuz. 55.000 TL civarı fiyat etiketli TDI Octavia'nın arka camları manueldi. Özel sipariş geçeyim dedim 3 ay teslimat süresi verdiler ondada fiyat garantisi vermediler. Bunları daha öncede defalarca söyledim yine ayn muhabbet diyenler olabilir :) Birde eski Fabiam için Renault bayisinin teklif ettiği rakamın bile 500 TL altını verdiklerinde daha konuşacak hiçbirşeyimiz kalmadığını anlamış oldum.

Honda'ya gelince arabadan yana bir sıkıntı yok LPG montaj meselesindeki aksamalar tamemen aracın dışında distribütör ve bayilerden kaynaklı bir uygulama bozukluğu. Ben bu kadar ince eleyip sık dokumasan onlarca kullanıcının yaptığı gibi hemen yarın götürür BRC bayisinde Honda Civic'e özel olduğu belirtilen kiti taktırırdım. Zaten böyle giderse öyle olacağa benziyor son ümidim Japonya'ya gönderdiğimiz detaylı maile doğru düzgün bir cevapla geri dönüş yapmaları. Ordan birşey çıkmaz ise bostancıda tavsiye edilen bir honda özel servisi var birde o ustanın LPG konusunda görüş ve tecrübelerini alıp ondan sonra garantiyi yakarak işe girişebilirim.

Bu akşam İsviçrede ikamet eden bir arkadaşım tatile gemiş onunla görüştüm abisinde Honda Accord var 250.000 küsür km yapmış araç rutin bakım dışında sıfır arıza diyor. Bu tarz olumlu tecrübelerde azımsanmayacak kadar çok.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 04 Nis 2012, 23:23

LPG'de mi gitmiş Accord 250K km'yi?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 05 Nis 2012, 08:27

hakanerdogan yazdı:LPG'de mi gitmiş Accord 250K km'yi?

Hayır bu km'yi benzinle yapmış halende yapıyor ben tam ifade edemedim. Yani aracın motor ömürü normal şartlarda uzun manasında söyledim. LPG bu durumu 2-3 misli anormal kılacak bir yakıt değil olsa olsa 150.000 km rahat yapmalıdır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 13 Nis 2012, 12:13

Bugün Japonya ile kurulan bağlantılar neticesinde Honda Türkiye'den arandım. Telefonda erkek sesi ve Honda Türkiye'yi duyunca şimdi oldu işte dedim :D elinin hamuru ile erkek işine buluşan bayanlarla yapılan görüşmelerde hiçbir yere varamamıştık. Arayan kişi teknik konulara genel olarak hakim görünüyordu laf arasında geçti 20 yıllık Honda çalışanıymış. Velhasıl Japonya testleride dahil olmak üzere sürecin Ağustos ayında neticeleneceğini söylediler daha fazla gecikme olacağını düşünmüyorlar biraz daha kendilerinden emin konuşuyorlar tarih konusunda. Test sonucunda motor ya da kitte değişilik olma ihtimali var fakat bu çok ciddi bir revizyon olmayacak denildi. Bence motorla ilgili yazılım değişebilir ya da olsa olsa egzoz subapları değiştirilip daha dayanıklı birşey takılabilir yeni motor takacak halleri yok. Sorum üzerine bunlar kit fiyatı + ek motor modifikasyon maliyet şeklinde olmayacak denildi ama misal kiti 5.000 TL yapınca herşey içine dahil olur tabi. Şu aşamada eski kasaya LPG'de 10.000 km de bir supap kontrolü şart koşuyorlarmış test sonuçları geldiğinde yeni civic için bu süre yeniden belirlenecek aynı kalabilir uzayabilirde denildi.

Sonuç olarak Ağustos ayına kadar başımıza ekşimeyin taaaa japonyalara kadarda mail atıp icat çıkarmayın meseleyle ilgileniyoruz diyorlar. Skoda'ya buradan açık çağrımdır Honda'mı vereyim Yeti Greenline verin :lol:
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ayhani » 13 Nis 2012, 12:24

Bu yazıyı okuyunca octini 1.6 8 valf motorunun gözünü seveyim diyorum. 100 bin kilometreye yaklaştım lpg'de en ufak bir sorun yok şimdilik.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti wampir5 » 04 Oca 2013, 15:35

Emir Bey Merhaba,

Aynı problem bendede mevcut,

Almış olduğum Honda Civik aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum. Bende Tuzlada oturuyorum.
Sizde Son durum nedir. Ne yaptınız.

Deneyimlerinizin sonucunu yazabilirmisiniz.

? yazdı:
hakanerdogan yazdı:LPG'de mi gitmiş Accord 250K km'yi?

Hayır bu km'yi benzinle yapmış halende yapıyor ben tam ifade edemedim. Yani aracın motor ömürü normal şartlarda uzun manasında söyledim. LPG bu durumu 2-3 misli anormal kılacak bir yakıt değil olsa olsa 150.000 km rahat yapmalıdır.
wampir5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti wampir5 » 08 Oca 2013, 15:24

Emir Bey Merhaba,

Aynı problem bendede mevcut,

Almış olduğum Honda Civik aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum. Bende Tuzlada oturuyorum.
Sizde Son durum nedir. Ne yaptınız.

Deneyimlerinizin sonucunu yazabilirmisiniz.
wampir5
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir