Sahah elektiriğe Akşam doğalgaza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sahah elektiriğe Akşam doğalgaza

İleti alper33 » 01 Nis 2012, 21:20

OPTIMUS_PRIME yazdı:Sizler neden bahsediyorsunuz Allah aşkınıza ? Bugüne kadar kaçınız kaç ülke gördü kaçıyla Turkiye yi karşılaştırma imkanı buldu ? Kazakistandan Afrikaya Çinden Almanya ya kadar dünyada gezmediğim memleket kalmadı ve her gelişimde memleketime binlerce şükürler ettim halimize. Gidinde bi avrupayı görün millet açlıktan ölüyor. Ayıptır yahu bu dogalgaz belasını mavi akım projesiyle başımıza sarıp bilmem kaç yıl mecburi alım anlaşması imzalayıp bu şekilde almamıza sebep olanları unuttunuz şimdi vara yoga çamur atıyorsunuz .

Beyler birazcık kendimize gelelim ve heryesi elestireceğimize önce ben memleketim için ne yapıyorum diye bi kendimizi tartalım ... Siz kaç tane esnaf kaç tane tüccar vergisini tam veriyor sanıyorsunuz ben söyleyeyim hiçbiri . Milletce hırsız olmuşuz hem hazineden çalıyoruz hem çığırtkanlık yapıyoruz ne ala yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış ...

Kusura bakmayın sözlerimide yanlış anlamayın maksadım kimseye saygısızlık yapmak değil ama biraz olsun gerçekleri de konuşmak lazım

Devlet devlet olacak hırsız varsa bulacak alması gerekeni alacak,beni de kendisinide soydurmayacak.Milletin suratına baka baka dalga geçer gibi ücretlere (daha hala vermediği zamlara ) %2 zam yapar sonrada iğneden ipliğe her şeye %20 zam yaparsa bu durumda soyguncu kimdir ?

Sıg muhabbet yapıp zamlarıda önceki hükümetler yaptı diyeceksin yüzün tutsa, bunu kabul edin artık takke düştü kel göründü.satacak bir şey kalmadı sıcak parada bitti vatandaşın cebine ellerini daha çok sokma zamanı geldi bu kadar basit,

Kullanıcı avatarı
alper33
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erkan gül
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Honda civic 2005

İleti maximous » 01 Nis 2012, 21:29

Optimus efendi senin gibi hükümet yancıları olduğu sürece bu memleket adam olmaz. Ne vergisinden bahsediyorsun sen. Hırsızlarmış. Devlet zamların peşine düşeceğine bunların peşine düşsün o zaman. Benim maaşım neredeyse yarısı vergi ve sigortaya gidiyor. Bu memleketin en az yarısı bu şekilde ödüyor vergisini. Sen hala ne hırsızlığından bahsediyorsun. Sana bordromu göndereyim de kim hırsızlık yapıyor, kim kimden çalıyor gör..
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yalçın Deniz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2013 Kia Ceed Concept Plus

İleti bekocan » 01 Nis 2012, 21:29

OPTIMUS_PRIME yazdı:Sizler neden bahsediyorsunuz Allah aşkınıza ? Bugüne kadar kaçınız kaç ülke gördü kaçıyla Turkiye yi karşılaştırma imkanı buldu ? Kazakistandan Afrikaya Çinden Almanya ya kadar dünyada gezmediğim memleket kalmadı ve her gelişimde memleketime binlerce şükürler ettim halimize. Gidinde bi avrupayı görün millet açlıktan ölüyor. Ayıptır yahu bu dogalgaz belasını mavi akım projesiyle başımıza sarıp bilmem kaç yıl mecburi alım anlaşması imzalayıp bu şekilde almamıza sebep olanları unuttunuz şimdi vara yoga çamur atıyorsunuz .

Beyler birazcık kendimize gelelim ve heryesi elestireceğimize önce ben memleketim için ne yapıyorum diye bi kendimizi tartalım ... Siz kaç tane esnaf kaç tane tüccar vergisini tam veriyor sanıyorsunuz ben söyleyeyim hiçbiri . Milletce hırsız olmuşuz hem hazineden çalıyoruz hem çığırtkanlık yapıyoruz ne ala yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış ...

Kusura bakmayın sözlerimide yanlış anlamayın maksadım kimseye saygısızlık yapmak değil ama biraz olsun gerçekleri de konuşmak lazım

memura gecen sene %8 zam
bu sene daha ne olduğu belli değil olsabile ne olacak ki %8 ver % 20 al bu mu senin matemetiğin
DEMEKKİ SENİN TUZUN KURU
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti eser » 01 Nis 2012, 22:04

padişah efendimiz bu zamlar azdır bize dahada isterizhayat standartımız çok yüksek bu zamlar ne yapar bize

padişahim çok yaşa
eser
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ESER AKPINAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABİA 2

İleti SilisTre » 02 Nis 2012, 00:53

Türkiyede vergiden kaçıramayan biz işçiler sizlerinde dediği gibi zam zam bizler topu hep hükümete atıyoruz aranızda baba olan aile geçindiren vardır şunuda belirteyim ben hiç bir siyasi parti kurum kuruluştan yana değilim. Ailesini geçindirmek için çocuğunun ve eşinin alması gerenleri almak evin masraf ve ihtiyaçlarını karşılamak her babanın hükmü ve zorunluluğudur türkiye ailesininde başında başbakan vardır ekonomi batsın diye uğraşmaz kimse eğer öyle olsa idi yunanistan gibi çoktan olmuştuk ki nitekim zamanında olmuş aldığımız dış borçları hala ödeyememişiz önemli olan bana göre kararlar doğru ama uygulanış sıralamarı yanlış ;) devletimizin tabiki de devletimizde yıgınlarca eksik adaletimizde açıklar devletçe hükümetçe bu millete yapılan yanlış lar vardır bunlar kaçınılmazdırda 4x4 lük bir düzen kurum kuruluş ve toplum yok malesef bizler 4x4 lükmüyüzki 4x4 lük bir hükümet istiyoruz ? sigortasız çalışan ne anne babalar var yaşları dolmadıgı için emekli olamamış ailesi için elindengeleni yapıyor ne engelli vatandaşımız var yardım bekleyen ne yaşlılarımız var barınacak bir yeri olmayan ne işsizlerimiz var onları amele gibi kullanmak isteyen iş admaı sıfatı altında bekliyenlerimiz var varda var bunalrın yorumunu yapmak uzarda uzar anlatmak istediğimi anlıyan arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim ;) Herşeye rağmen Türkiye bizim arakdaşlar bu topraklar hükümetin malı değil senin benim dedelerimin atalrımın canı kanı ile alınmıştır bizler birlik oldukça kim ayırabilir yıldırabilir bizi? sorarım sizlere 'Türküm doğruyum çalışkanım' . Bizlerin isyankar tavırları eleştirileri gerekse mitingleri gösterileri kimin umrunda? şahsi kişisel düşünce değil toplumun düşüncesi önemli ve esas alınan ;) benimde sizler gibi nefret ettiğim kınadım bir yığın durum ve durumaalar var ama elden ne gelir ki bir çoğu şeyi göz ardı edip hiç bir şey olmamış gibi yatağa girip ertesi gün işe gitmekten başka ne yapabilirizki ? hadiyin iyi forumlar kusurabakmayın yanlış bir konu yada zedeleyici bir nedene dayandıysa bu yazım yanlışlarımda varsa özür dilerim affınıza sığınarak herkesin milli görüşü toprak bütünlüğü siyasi düşüncesi iradesi ve bilinci şahsiyetine aittir;)görüş ve algılama açıları tartışma konularıdır bizim insanımızın iyi forumlar iyi geceler... :shock:
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdal tunalı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Felicia

İleti ayhani » 02 Nis 2012, 10:05

OPTIMUS_PRIME yazdı:.................Almanya ya kadar dünyada gezmediğim memleket kalmadı ve ........................ Gidinde bi avrupayı görün millet açlıktan ölüyor. .

Siz yanlışlıkla somaliye gitmiş olmayasınız? Arkadaşım Almanya açlıktan ölüyorsa biz ölmüşüzde haberimiz yok. Yahu hiç milli gelir diye bir kavram duymadınız?

Ben sizin gibi ülke ülke gezmedim ama geçen sene avrupanın en sönük memleketi polonyaya gittim hiçde açlıktan ölüyorlarmış gibi durmuyorlardı. :lol:
Hatta ülke o kadar gelişmiş ve insanların hayat standartları o kadar yüksek ki çok şaşırdım. Bu arada bizim paramız onların parasının iki katı. Ama bir octavia buradakinin yarı fiyatına benzin iki kat daha ucuz.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 02 Nis 2012, 10:32

ayhani yazdı:
OPTIMUS_PRIME yazdı:.................Almanya ya kadar dünyada gezmediğim memleket kalmadı ve ........................ Gidinde bi avrupayı görün millet açlıktan ölüyor. .

Siz yanlışlıkla somaliye gitmiş olmayasınız? Arkadaşım Almanya açlıktan ölüyorsa biz ölmüşüzde haberimiz yok. Yahu hiç milli gelir diye bir kavram duymadınız?

Ben sizin gibi ülke ülke gezmedim ama geçen sene avrupanın en sönük memleketi polonyaya gittim hiçde açlıktan ölüyorlarmış gibi durmuyorlardı. :lol:
Hatta ülke o kadar gelişmiş ve insanların hayat standartları o kadar yüksek ki çok şaşırdım. Bu arada bizim paramız onların parasının iki katı. Ama bir octavia buradakinin yarı fiyatına benzin iki kat daha ucuz.

+1
Ya da algı ayarları kaçmış sanırım...
Bizim amele almancılar bile saltanat yaşıyor almanya, fransa, isviçre gibi yerlerde...kaldı ki avrupa yerlisi...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti bozdagbulent » 02 Nis 2012, 15:55

ben zamları eleştirmekten vazgeçtim umrumda bile değil artık.. çünkü öyle bi hal aldık ki zamları eleştirince otomatikman akp düşmanı olarak görülüyoruz. ben memurum ve hala zam alamadım bu sene işin başka tarafı da enerji bakanının çıkıp zamlar nedeniyle biz de üzülüyoruz demesi.. şaka mı yapıyorlar anlamadım
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti tuzsuz » 02 Nis 2012, 16:03

bozdagbulent yazdı:ben zamları eleştirmekten vazgeçtim umrumda bile değil artık.. çünkü öyle bi hal aldık ki zamları eleştirince otomatikman akp düşmanı olarak görülüyoruz. ben memurum ve hala zam alamadım bu sene işin başka tarafı da enerji bakanının çıkıp zamlar nedeniyle biz de üzülüyoruz demesi.. şaka mı yapıyorlar anlamadım

bir şey de ben eklemek istiyorum. geçenlerde de Maliye Bakanı çıktı açıklama yaptı. "Özel İletişim Vergisinden ben de rahatsızım" diye. sanki özel iletişim vergisi ile ilgili işleri Tarım Bakanı ya da Sağlık Bakanı düzenliyormuş gibi konuştu.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti msakdogan » 02 Nis 2012, 16:55

mustahak......
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti bekocan » 02 Nis 2012, 18:07

bozdagbulent yazdı:ben zamları eleştirmekten vazgeçtim umrumda bile değil artık.. çünkü öyle bi hal aldık ki zamları eleştirince otomatikman akp düşmanı olarak görülüyoruz. ben memurum ve hala zam alamadım bu sene işin başka tarafı da enerji bakanının çıkıp zamlar nedeniyle biz de üzülüyoruz demesi.. şaka mı yapıyorlar anlamadım

normal arkadaşım satılmadık ne kaldı ki herşey yabancılara satıldı şimdi yabancılarda geçirdikçe geçiriyor elbet birileri , bizde bundan rahatsızızder ler. çünki bizlerin değilki
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bekocan » 02 Nis 2012, 18:09

SilisTre yazdı:Türkiyede vergiden kaçıramayan biz işçiler sizlerinde dediği gibi zam zam bizler topu hep hükümete atıyoruz aranızda baba olan aile geçindiren vardır şunuda belirteyim ben hiç bir siyasi parti kurum kuruluştan yana değilim. Ailesini geçindirmek için çocuğunun ve eşinin alması gerenleri almak evin masraf ve ihtiyaçlarını karşılamak her babanın hükmü ve zorunluluğudur türkiye ailesininde başında başbakan vardır ekonomi batsın diye uğraşmaz kimse eğer öyle olsa idi yunanistan gibi çoktan olmuştuk ki nitekim zamanında olmuş aldığımız dış borçları hala ödeyememişiz önemli olan bana göre kararlar doğru ama uygulanış sıralamarı yanlış ;) devletimizin tabiki de devletimizde yıgınlarca eksik adaletimizde açıklar devletçe hükümetçe bu millete yapılan yanlış lar vardır bunlar kaçınılmazdırda 4x4 lük bir düzen kurum kuruluş ve toplum yok malesef bizler 4x4 lükmüyüzki 4x4 lük bir hükümet istiyoruz ? sigortasız çalışan ne anne babalar var yaşları dolmadıgı için emekli olamamış ailesi için elindengeleni yapıyor ne engelli vatandaşımız var yardım bekleyen ne yaşlılarımız var barınacak bir yeri olmayan ne işsizlerimiz var onları amele gibi kullanmak isteyen iş admaı sıfatı altında bekliyenlerimiz var varda var bunalrın yorumunu yapmak uzarda uzar anlatmak istediğimi anlıyan arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim ;) Herşeye rağmen Türkiye bizim arakdaşlar bu topraklar hükümetin malı değil senin benim dedelerimin atalrımın canı kanı ile alınmıştır bizler birlik oldukça kim ayırabilir yıldırabilir bizi? sorarım sizlere 'Türküm doğruyum çalışkanım' . Bizlerin isyankar tavırları eleştirileri gerekse mitingleri gösterileri kimin umrunda? şahsi kişisel düşünce değil toplumun düşüncesi önemli ve esas alınan ;) benimde sizler gibi nefret ettiğim kınadım bir yığın durum ve durumaalar var ama elden ne gelir ki bir çoğu şeyi göz ardı edip hiç bir şey olmamış gibi yatağa girip ertesi gün işe gitmekten başka ne yapabilirizki ? hadiyin iyi forumlar kusurabakmayın yanlış bir konu yada zedeleyici bir nedene dayandıysa bu yazım yanlışlarımda varsa özür dilerim affınıza sığınarak herkesin milli görüşü toprak bütünlüğü siyasi düşüncesi iradesi ve bilinci şahsiyetine aittir;)görüş ve algılama açıları tartışma konularıdır bizim insanımızın iyi forumlar iyi geceler... :shock:

yazdıklarından 1 satır bile anlamadım bu nasıl bir düşünce anlamak münkün değil.
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 02 Nis 2012, 19:16

vsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvs

zamanında ecevit başbakanken kartal arabası olduğunu n duymuuştum ozamanlar küçüktüm tabi

şimdi bakanlarımızın pastaneci olsun berber akrabaları olsunn nerdeyse devletin zırhlı arabaları o kişilerde gezior haa kimin vergileriyle diye sormama gerek varmı

asgari ücrete yılda %5 zam yapsınlar ama benim elime bişe geçmesin allah razı olsun onlardan

bunlar yüzünden dinimden soğuyacam arkadaş din değişecem müslümanım diyip çalanları gördükçe....
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir