Havadan kokain mi attılar ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Havadan kokain mi attılar ?

İleti yabani » 14 Nis 2012, 21:26

Özellikle son iki gündür, genel olaraksa son bir haftadır trafikte son derece garip/ öküz desem öküze hakaret olacak kişi/canlı/organizma'lara denk geliyorum. ("kişi" diye yazınca insan yerine koymuş oluyorum)
Tüm hafta boyunca olanları yazmak abes olacak fakat bugün olanı yazmak istiyorum;
Eşim ve çocuğum ile Turan Güneş'ten Doğukent'e saptım ve sakince giderken, birbaşka aracın yanından geçiyorum, bu araç ise gayet sakin ve stabil, kendi şeridinden kayarak üzerime geliyor. Ben aracın sürücüsünü uyarmak için gayet doğal kornaya basıyorum, bu eleman ise (tüm saçlar beyaz, 55-65 yaş arası) aracını düzeltiyor, sonra ben sanki ona hakaret etmişim yada tersine onun üzerine sürmüşüm gibi korna çalıp arkadan el hareketi çekiyor, sonra önüme geçip durdurmaya kalkıyor. Gariptir ki onunda yanında tahminen eşi, arkada da köpeği mevcut.
Elbetteki durduramadı fakat ileride 365'e dönmek için ışıkta durduğumda o da eymir dönüşünde durup birde camdan hakaret saydırdı, dediğine göre eşime şükretmeliymişim :D

Tabi karşılıklı atışmalardan sonra yoluna gitti, garip olan şu ki; ben 190 cm, 120 Kg bir insanım, hernekadar fabia içinde dursamda yinede dışarıdan biraz belli olması gerekiyor, bu eleman her ne içiyorsa kendisinden 20 yaş daha genç ve 2 kat cüssede bir kişiye kafa tutuyor. Ya aracındaki köpeğe güveniyor, ya eşi bayanlar güreş yada taekwando şampiyonu, yada bu amcam çift tabanca geziyor. Bunun haricindeki tüm ihtimallerde bu amca ya deli, ya mazohist yada birşeyler çekmiş olmalı.

Son 1 haftadır karşıma bu amca gibi o kadar çok kişi çıktıki, acaba havadan kokain filan attılarda bizmi kaçırdık diye düşünmeye başladım. Hayırdır milleti bahar mı çarptı dersiniz acaba.

yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti scania_seat_skoda » 14 Nis 2012, 21:34

bu devirde dayak atmanın bile ücrete tabi olduğundan bedavaya dayak yiyip stresini atmanın peşinde bu kişilerimiz.sizide tam dayağı yiyilecek adam diye görmüşlerse ondan hep sizi buluyorlar bence :D
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti firarim19 » 14 Nis 2012, 21:40

Halkın yüzde 70 i psikolojik sorunlu bence, uymamak lazım he dayı diyip geçmek lazım. Zira bu kadar hıyara yetecek tuz bende yok...
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti Kindred Brujah » 14 Nis 2012, 21:40

Havalar ısındıkça insanlar bir şeyler çekmeye başlıyor, bu aralar istanbul yolunda ve anadolu bulvarında da manavdan ehliyet almış insanlar dolu, adam daha şeridini koruyamıyor, sola sinyal verip sağa önüme kıran oldu yahu, hadi araba kullanmayı bilmiyorsun o belli zaten de, sağını solunu da mı bilmiyorsun arkadaş (!)
Canlı organizma güzel bir tabir olmuş, trafikte güzel gider içten içe bağırırken :p

yabani yazdı:Özellikle son iki gündür, genel olaraksa son bir haftadır trafikte son derece garip/ öküz desem öküze hakaret olacak kişi/canlı/organizma'lara denk geliyorum. ("kişi" diye yazınca insan yerine koymuş oluyorum)
Tüm hafta boyunca olanları yazmak abes olacak fakat bugün olanı yazmak istiyorum;
Eşim ve çocuğum ile Turan Güneş'ten Doğukent'e saptım ve sakince giderken, birbaşka aracın yanından geçiyorum, bu araç ise gayet sakin ve stabil, kendi şeridinden kayarak üzerime geliyor. Ben aracın sürücüsünü uyarmak için gayet doğal kornaya basıyorum, bu eleman ise (tüm saçlar beyaz, 55-65 yaş arası) aracını düzeltiyor, sonra ben sanki ona hakaret etmişim yada tersine onun üzerine sürmüşüm gibi korna çalıp arkadan el hareketi çekiyor, sonra önüme geçip durdurmaya kalkıyor. Gariptir ki onunda yanında tahminen eşi, arkada da köpeği mevcut.
Elbetteki durduramadı fakat ileride 365'e dönmek için ışıkta durduğumda o da eymir dönüşünde durup birde camdan hakaret saydırdı, dediğine göre eşime şükretmeliymişim :D

Tabi karşılıklı atışmalardan sonra yoluna gitti, garip olan şu ki; ben 190 cm, 120 Kg bir insanım, hernekadar fabia içinde dursamda yinede dışarıdan biraz belli olması gerekiyor, bu eleman her ne içiyorsa kendisinden 20 yaş daha genç ve 2 kat cüssede bir kişiye kafa tutuyor. Ya aracındaki köpeğe güveniyor, ya eşi bayanlar güreş yada taekwando şampiyonu, yada bu amcam çift tabanca geziyor. Bunun haricindeki tüm ihtimallerde bu amca ya deli, ya mazohist yada birşeyler çekmiş olmalı.

Son 1 haftadır karşıma bu amca gibi o kadar çok kişi çıktıki, acaba havadan kokain filan attılarda bizmi kaçırdık diye düşünmeye başladım. Hayırdır milleti bahar mı çarptı dersiniz acaba.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti oceans08 » 14 Nis 2012, 22:40

Benzer bir olayda benim başıma geldi.Bursa'da Şevket Yılmaz Hastanesinden Ankara yoluna doğru dönerken birden felica önüme kırdı durdum bende eşimle birlikte acaba ne oldu felan diye konuşuyoruz adamıda arabanın içinde tutmaya çalışıyorlar diyoruz herhalde arkamızda ki dolmuşçuya kızdı.Adam indi benim yanıma geldi vurdu cama aç camı diye.Şaşırdım hani olayla hiçbir ilgim yok şaka felan zannettim.Neden önüme kırdın dedi ben mi felan derken gerimdeki dolmuşçuya da bağırmaya başladı.Dolmuşçunun bekle bir dakika diyip arabadan inmeye yeltendiğini gördüm adam koşa koşa gitti arabasına bindi ve gitti.Eşimle birbirimize bakıyoruz bir anda olan bir olay.Sonra düşündüm bu tip insanlar da var temkinli olmak lazım diye.Sol kapıya bir biber gazı koydum bir daha olursa sıkıp gözüne kaçacam :)
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti Kindred Brujah » 14 Nis 2012, 23:16

Güzel fikir tuttum bunu :) sağda solda apaçilik yapanları da camı açık bulduğunda sıkıp kaçacaksın aslında kıvransın dursun pis apaçi :) hele şu merceksiz beyaz far takıp üstüne sisleride açıp, bide ayarsız ayarsız gece gece açıyorlar gözüne gözüne sokuyorlar ya, durucaksın önünde inip araca bütün bi gazı sıkıcaksın, önümüzü göremediğimiz için biz kaza yapacağımıza o gebersin orada (!)

oceans08 yazdı:Sol kapıya bir biber gazı koydum bir daha olursa sıkıp gözüne kaçacam :)
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti FTS » 15 Nis 2012, 00:01

Banada oldu bi kaç kere :D 2 yerde biber gazım mevcut :D 1. si orta konsolda 2.si sol kapıda. Bi sopa ayarlamıştım fakat onu sıkıştıracak yer bulamıyorum :D

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Arabanız: 1994 GLX

İleti yabani » 15 Nis 2012, 00:48

Sopa filan büyük sorun, ya kullanırsan ve karşındakine ciddi zarar verirsen? (karşımdakindede sopa olmaması lazım, sopası olursa bu sefer şiddetimin dozajı artabilir)
hatta sopayı filan geçtim, yıllardır spor yapmıyorum, göbek yaptım, hamladım fakat yinede tek vuruşumun yeterli olacağı hissindeyim, o yüzden karşımdakine vurmaktan da çekinirim. kafaya vursam elmacık kemiği kırılsa, yada boyun omurlarında kayma olsa, veya beyin sarsıntısı geçirse, göğse vursam kaburgası kırılıp ciğeri delse, mideye vurup diyaframın yırtılmasına sebep verebilirim. Çok sakıncalı, sonra adam sayıp ciddi cezalar verebilirler ve en nihayetinde karşıdaki hak etse bile vicdan azabı diye birşey de var.

Biber gazı iyi fikir, bende uygulayayım bunu.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti bozkurt_51 » 15 Nis 2012, 00:55

arabaya iyi bir haydar koyacaksın hak edenin kafasına vuracaksın :) desem de siz böyle yapmayın arkadaslar.en güzeli sakin olmak.baktınız lavuk aynı harekete devam ediyor hemen 155 polis imdatı arayıp ihbarda bulunmak.şahsen ben istanbulda öyle yapıyorum.ya değilse elin manyağımı biter.hiç başımı belaya sokamam valla.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

İleti MadloveR » 15 Nis 2012, 01:10

Demekki yoğun geçen kıştan sonra millet birden baharı görünce psikolojileri bozuldu sanırım. Bu Türkiye'nin heryerinde aynı demekki. Bende bu hafta içinde 3 büyük kaza atlattım önüme kıran arabalar yüzünden. sadece Konya'da böyle değilmiş demekki :)
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti hetepe » 15 Nis 2012, 13:02

Bununla gecmiş olsun adam sarhoş, deli, aşık, kontak ve de silahlı olabilir,,, ona göre davranmak gerek.maceraya ve riske gerek yok
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ozantavsan » 15 Nis 2012, 13:55

Cuma sabahı işe gidiyordum.Balıkesirde doğumevi önüne geldiğimde sarı renkli bir araç sol şeritten önüne ani bir geçiş yaptı.Nerdeyse sol önü yalayacaktı.1 defa kornaya bastım.Işıkları geçip sola döndük.Ben önce taksi sandım.Sonra baktım Tataymış araç.Bir iki gereksiz yavaşlama yapınca aman dedim yaklaşmayayım.Hafif yavaşladım.Tata sağ kenara yanayacakmış gibi bir harekete geçti.Ama ani olarak.Aniden sağa geçmişken aynı şekilde önüme geçti.O esnada sağ tarafta bir aracın geri geri park ettiğini gördüm.Allahtan ona girmedi.Önüme geçtiği anda Tata kaldırıma çıktı.Ben iyice durdum artık.Tatanın ön yarısı kaldırımda geri yarısı yolun yarısında.Allahtan yayalara veya dükkanlara girmedi.Derken şöför kapısı açıldı.

O da ne bir bayan indi.Sağ ön kapı açıldı , kocası indi.AdaM hiçbirşey yokmuş gibi direksiyona geçti.Kadın yolcu tarafına.O an farkettimki arka koltukta çocuk var.Ayakta ön koltuğa tutunmuş.3-4 yaşlarında.Geri geri çıktı devam etti.Büyük ihtimalle sağda park etmeye çalışan araca dalacakken adam direksiyona müdahale etti.Beni ıskaladı , kadın panikledi kaldırıma çıktılar.Arkada çocuğunuz var canınız bu kadar kıymetsizmi?

İçimden Allah belanızı vermesin dedim.saat sabahın dokuzu , trafik yoğun.Ne akla hizmet arabanın direksiyonunu karına veriyorsun.Birilerine çarpsın , öldürsün ,mala zarar versin diyemi.Acemiyse trafin yoğun olmadığı bir yerde ,düz yolda ver.Sakin biriyimdir ama içimden az verip veriştirmedim değil.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti hakanerdogan » 15 Nis 2012, 14:45

Aynı aynı bizim de böyle durum :)

Geçen gün İstanbul Yolundayım eve dönüyorum gece 02.00 civarları, önümde iki araç var, 60 ile gidiyorlar sol şeritten, selektör yaptım, biri efendi gibi çekildi, bi tane daha var, o da diferansiyeli tavanda dönen Şahinler'den, selektör yaptım, p.çliğine frene gömdü hayvan herif. Frene basmayı düşünmeden sağa kırdım neyse ki boştu sağım :D

Güldüm sağından geçtim, yakalamaya çalıştı selektör yaparak geliyor, yanımda boru anahtarı var, bi de aklıma hayatım geldi, dedim ulan boşver, 4'e çekip 160, 5'e geri atıp 190-200 kaçtım, gülüp geçecen...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ykorkmaz » 15 Nis 2012, 18:34

Arabasından inmeyip karşıda ki kişiye uymayan herkesi tebrik ederim.. İstanbulda her zaman olan şeyler derin bir nefes alın ve hiç o tarafa bakmayın.

Ben bir kere indim adamın gözleri kırmızı tavırları havadan atılan o maddeyi çekmiş halde olduğunu görünce içimden benim ne işim var burda demek oldu. Kısaca ben arabadan inmeme taraftarıyım. İnmeyim arkadaşım ne olursa olsun inmeyin.

Gazı camdan sıkarım diyenlere ters rüzgarı hesaplamasını ve ona göre davranmasını öğüt olarak veriyorum. O gaz çok ama çok tehlikeli.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti oceans08 » 15 Nis 2012, 21:20

Bende çoğu zaman hiç muhatap almıyorum ancak anlattığım olayda ki gibi adam benim üzerime gelirse yapacak bir şey yok nefsi müdafaa yani:)

Ayrıca biber gazı kullananlar ucuz bir şey almayın sonuçta karşınızdaki canlı bir organizma :)
Ucuzları kör edebiliyor dikkat etmek lazım ve sıkıp uzaklaşmak en iyisi çünkü trafikte o şekilde hareket eden psiko takımı genelde yanında bir şeylerde taşıyor.Değmez.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir