Kazadan Kıl Payı Kurtardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kazadan Kıl Payı Kurtardım

İleti yonetici » 14 Nis 2012, 23:18

Merhaba Arkadaşlar,

Bu gün Homdam ve ben :oops: D-100 üzerinde PTT Hastanesi civarında Kadıköy istikametine doğru giderken sol taraftan gelen bir Honda CR-V hemen önümden geçip sağa doğru şerit değiştirmeye başladı adam yolu boydan boya katedince biraz kontrolsüz gibi hissettiğimden içgüdüsel olarak temkinli davranmaya başladım.

Önce sağ taftan gelen Clio'yu bariyere sıkıştırmaya başladı Clio muhtemelen korna falan çaldı adam biraz uğraştı ama olmayınca en sonunda frene bastı kurtardı fakat CR-V gitti bariyere yaslandı o sırada ben olayın iyice karışacağını farkedip yavaşladım yanımdaki orta şeritte yavaşladı. Sürücü'nün kendinde olmadığını bariyere vurunca açıkçası hissettim çünkü en acemi şöför bile böyle kaza yapmaz.

Ondan sonra araç bariyerden yön değiştirdi sola doğru gelmeye başladı durmamış olan sol şeritte bir araca yandan vurdu sonrada gitti yolu ayıran beton bariyerlere vurup havalandıktan sonra orta şeritte hızı kesilince durdu.

Hemen devam ettim aracın yanında durdum indim koştum attım elimi kapıya açılmıyor! sürücü tarafına koştum oda açılmıyor. Direksiyonda genç bir sürücü, emniyet kemeri takılı, 2 airbag patlamış durumda ve sürücü biraz büzüşmüş durumda titriyordu. Kaza öncesi tamamen kontrolsüz haline bakılırsa kaza öncesinde muhtemelen epilepsi krizine falan girdiğini sanıyorum. Kısa bir süre kapıları açması için bekledik cama falan tıklattık ama dikkatini bize veremedi titremesi geçip hafiften normale döner gibi olduğu sırada zaten yeterince ilgilenecek kişi toplanmış olduğunu görünce ben olay yerinden ayrıldım.

Kaza anında kapıların otomatik olarak açılmamış olması bir Honda kullanıcısı olarak açıkçası beni de endişelendirdi. Honda'nın güvenlik donanımlarında darbe anında açılan kapı kilitlerinin olmayışı ciddi bir probleme yol açabilir ve bu kadar basit birşey olmasına rağmen neden koyulmamıştır anlamak çok zor. Eğer sürücüyü o halde birde yaralı falan görseydim ben kesin yangın söndürücüyü alıp camlara girişmiştim.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti scania_seat_skoda » 14 Nis 2012, 23:38

vaybee büyük geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti cantayy » 14 Nis 2012, 23:57

Gecmıs olsun Emir bey..Allah bizi ve tum tanıdıklarımızı kazadan beladan uzak tutsun.
Kullanıcı avatarı
cantayy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ADEM YILDIZ
Nereden: Erzurum
Arabanız: Toyota Corolla 1.6 Comfort

İleti murat11h1 » 15 Nis 2012, 01:33

Geçmiş olsun. Yinede sadaka ver derim malum araç sıfır.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti hakanerdogan » 15 Nis 2012, 02:47

Geçmiş olsun, neyse ki sizin tepenize iniş yapmamış, herkesin başına gelebilir, direksiyonda kalp krizi bile geçirebilmek mümkün iken çok da güvenmemek gerek trafiğe...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodahastası » 15 Nis 2012, 09:26

geçmiş olsun allah korumuş.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti mustklc » 15 Nis 2012, 10:12

gecmis olsun. buradan cikacak ders, trafikte dengesiz hareketler yapanlari hemen apaci, serseri diye yaftalamamak, onlarla inatlasmamak , gerekirse yol vermek ve hosgoruyle yaklasmak gerekir.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti firarim19 » 15 Nis 2012, 12:19

Tecrübeniz kurtarmış sizi tebrik ederim.

Ayrıca bir konu içinde tekrar teşekkür ederim . Benim fabiada vagcomdan otomatik kilitleme özelliğini aktif ettirecektim . Gözümde canladı da kaza anında sıkıntı yaşatabilir. Vazgeçtim ...
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti yonetici » 15 Nis 2012, 19:17

Cümleten sağolun arkadaşlar, Allah hepimizi korusun.

Hadi bu tarz durumlarda yapacak birşey yok bunlar hakikaten kaza ama allah korusun trafikte dengesizlik yaparak bir hasara sebebiyet veren birine denk gelsem bir araba sopa çekerim "cana gelmedi ya olsun varsın mala gelsin" sözünü kendisi için geçerli olmaktan çıkartırım. Acemiliğe beceriksizliğe hepsine eyvallah ama kasıtlı dengesizlik yapana zerre kadar tahammülüm yok kimsede tahammül etmemeli akıllarına başlarına devşirsinler.

Günün birinde taaa dikiz aynasından dengesizin tekinin gelişini gördüm kaç tane araba sağa sola kaçtı vs. sıkıntıya girdi geldi benim arkama bir asıldım frene gelsin bana arkadan vursun bende ineyim ağız burun kırayım ister akıllansın ister akıllanmasın ama benim içimde kalmasın dedim nasıl yaptıysa yaptı namussuz kurtardı vurmadan.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti oceans08 » 15 Nis 2012, 21:14

? yazdı:Cümleten sağolun arkadaşlar, Allah hepimizi korusun.

Hadi bu tarz durumlarda yapacak birşey yok bunlar hakikaten kaza ama allah korusun trafikte dengesizlik yaparak bir hasara sebebiyet veren birine denk gelsem bir araba sopa çekerim "cana gelmedi ya olsun varsın mala gelsin" sözünü kendisi için geçerli olmaktan çıkartırım. Acemiliğe beceriksizliğe hepsine eyvallah ama kasıtlı dengesizlik yapana zerre kadar tahammülüm yok kimsede tahammül etmemeli akıllarına başlarına devşirsinler.

Günün birinde taaa tikiz aynasından dengesizin tekinin gelişini gördüm kaç tane araba sağa sola kaçtı vs. sıkıntıya girdi geldi benim arkama bir asıldım frene gelsin bana arkadan vursun bende ineyim ağız burun kırayım ister akıllansın ister akıllanmasın ama benim içimde kalmasın dedim nasıl yaptıysa yaptı namussuz kurtardı vurmadan.

ben de katılıyorum aynen.Hoşgörüyle yaklaşmak onları daha da cesaretlendiriyor kaldı ki direksiyonda bir bayan görünce bu davranışların boyutu 2 katına çıkıyor.benim eşimde araba kullanıyor.Kaldı ki ceza felan da yok bugün gemlik yolunda mobesin gözü önünde en az 120 ile kaç defa makasa girdi.Ne olacak belki gelecek 200 lira ceza ama Allah göstermesin birine çarpsa vebali ne olacak ?

Bu arada konu başlığına ideal bir video izledim az önce onuda paylaşayım.

http://www.trthaber.com/videolar/direksiyon-basinda-epilepsi-nobeti-gecirdi-5954.html

İyi geceler arkadaşlar.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti PİCK-UP » 15 Nis 2012, 21:37

büyük geçmiş olsun ; malesef günümüzde böyle araç kullanan bir çok kişi var.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti ykorkmaz » 16 Nis 2012, 10:39

? yazdı:
Kaza anında kapıların otomatik olarak açılmamış olması bir Honda kullanıcısı olarak açıkçası beni de endişelendirdi. Honda'nın güvenlik donanımlarında darbe anında açılan kapı kilitlerinin olmayışı ciddi bir probleme yol açabilir ve bu kadar basit birşey olmasına rağmen neden koyulmamıştır anlamak çok zor. Eğer sürücüyü o halde birde yaralı falan görseydim ben kesin yangın söndürücüyü alıp camlara girişmiştim.

Geçmiş olsun..
Kapılar otomatik olarak açılmaz olsa olsa merkezi kilit devre dışı kalır ve bu özellik çoğu arabada standart olarak bulunur. Kapıların açılmaması gibi bir durum olmaması lazım.

Bu vesile ile arabama almayı düşündüğüm şu aleti herkese tavsiye ediyorum:
http://www.hepsiburada.com/Liste/modacar-cam-kirici-imdat-cekici-br4621902/productDetails.aspx?productId=otmbrkbr4621902&categoryId=272469&SKU=OTMBRKBR4621902
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti hakanerdogan » 16 Nis 2012, 18:19

Aman Emir Hocam, keskin sirke küpüne zarar :D

Gel sana ne anlatayım, Hakan 18'lik delüğanlı o sıralar araba yepyeni, ehliyet gıcır. İşemeye top oynamaya hevesle arabayla gittiğimiz dönemler, tabi o sıralar Ayaş Yolunda Optimum önündeki bu alt geçit yok, ora inşaat, bütün Ayaş, Beypazarı, Sincan, Fatih, Eryaman nüfüsu bizim sokağın önünden geçiyor :) Saydığım yerler 1 milyondan fazla nüfus yapar.

Neyse, arabada 4 kişiyiz, ışıklarda Ankara klasiktir sağa dönüş serbest, yerler de hafif yaş arkadaşlarla basketbol oynuyorduk yağmur yağınca bıraktık, benim üstümde mor renkli Stoudemire forması falan ABD'den kuzenim getirmiş :lol:

Sağa dönerken sert girdim araba kaydı en sol şerite öterek geçtim. Ama çarpma kırma yok lakin bi Renault 9'un önüne ona fren yaptıracak kadar çıkmış oldum. Bizim bebelerle gidiyoruz neyse, aynadan görüyorum selektör atarak geliyor şerefsiz :lol: Yol da öyle kalabalık ki bahsettiğim inşaattan ötürü, gömertip kaçacağım onu da yapamıyorum :lol:

Bebelere dedim, oğlum arkadaki dayı geliyo hazır olun önümüze kıracak ben de duracam, dalarsa kaçanın....

Hemen sesler yükseldi kardeş korkma, 4 kişiyiz nabacak edecek vs... İyi anasını satıyım dedim bebelere güvendik.

Hoca, adam önümüze kırdı, arabadan gündüz gözü "5" (yazıyla beş) ayyaş indi, Allah şahidim üçgen namlulu Desert Eagle'ı şakağıma dayadı. Desert ulan! Silahtan anlarım az çok peder 30 yıllık asker, kuru sıkı falan değil bildiğin eşşeğinki gibi Desert idi.

Tabi dakikada 8500 devir özür diliyorum ben abi yapma abi etme :lol:

Bir tetiğe gitse eli .44 Magnum Pulp Fiction'daki beynimi bütün arabaya saçacaktı :lol:

Uzak durun, uzak durun, uzak duruuun.......

http://www.youtube.com/watch?v=3f-AFAPUEMw
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 16 Nis 2012, 18:42

benzer bir olay da benim başıma geldi.

yaşadığım ilçe küçük bir yer, hepi topu bir caddesi var. caddenin solunda gidiyorum ilerde U var, karşı yöne geçeceğim. Sola sinyal verdim, soldan gidiyorum. aynadan bir baktım, bir ısuzu kamyonet son sürat geliyor arkamdan. şehir içi ama herif rahat 120-130 basıyor.

baktım arkadan bana vuracak, hemen sağa çekildim ve elimi camdan çıkararak yavaşla manasında yukarı aşağı yaptım. hareket çektiysem ne olayım, sadece elimi çıkardım.

herif beni geçti, yavaşlayıp hemen sağda durdu. ben de ilgilenmedim, dönüşe girdim, dönüşümü tamamladım ve karşı yöne geçtim.

aynadan bir baktım. anam o da ne!

herif araçtan inmiş, yumruğu havada koşarak beni kovalıyor . "neeağğ diyong layn seeeen!"

kirli sakallı at hırsızı gibi bir herif: GTA daki adam gibi kovalıyor beni.

Ben araçtayım, 10-20 km hızla gidiyorum. adam yaya koşarak beni kovalıyor.

Bu durumda ne yaparsınız, işte ne yapılırsa ben de onu yaptım. ikiye taktım yola devam ettim. herif hala kovalıyordu....

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti sainz » 17 Nis 2012, 07:55

Hakan' a tamamen katılıyorum. Uymamak en iyisi. Öfke kontrolü yok hiç kimsenin buna bizler de dahiliz. Sonradan "ulan ne yaptım" diyebileceğimiz şeyleri yapmak çok olası uyulursa.

hakanerdogan yazdı:...dakikada 8500 devir özür diliyorum ben abi yapma abi etme :lol: ...

Sabah sabah iyi güldürdün beni Hakan ya!
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir