BU NASIL Bİ ARAÇTIR YA!!! ALLAH KORUSUN..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BU NASIL Bİ ARAÇTIR YA!!! ALLAH KORUSUN..

İleti RODOS55 » 21 Nis 2012, 08:06

Konya’da içinde bulundukları aracın ağaca çarparak refüje çıkması sonucu babaannesinin öldüğü kazada, 8 günlük Cemal Efe ile anne ve babası kurtuldu

Eklentiler
8-gunluk-efe-bu-arabadan-kurtuldu-2209706.jpg
8-gunluk-efe-bu-arabadan-kurtuldu-2209706.jpg (58.08 KiB) 1639 defa görüntülendi
RODOS55
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN ÖZÇINAR
Nereden: İzmir
Arabanız: FAVORİT

İleti Burzum0765 » 21 Nis 2012, 08:24

Yıllardır bu araçlar yüzünden ne aileler yok oldu ne ocaklar söndü be... Ancak bunun müsebbipleri yerli oto projelerinde hala yerlerini utanmadan alabiliyorlar, kaldı ki bu adamlar yerli otomobil üretiminin önündeki en büyük engel olmuştur yıllarını yemiştir Türk otomotiv sektörünün... Siyasi oldu biraz; ama insanlar ölüyor millet cukka dolduruyordu 2001 senesine kadar ürettiler bu ölüm makinelerini... Hakkımı helal etmiyorum KOÇ.
Kullanıcı avatarı
Burzum0765
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: K.YILMAZ
Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia II Ambiente Dinamik 1.2 HTP

İleti hetepe » 21 Nis 2012, 09:52

Ama bu kaza (cinayet) nasıl olmuş diye hiç sormuyorsunuz.... Yani araba passat falan olsaydı bu adam düzgün mü kullanacaktı? Yine insan faktörü diyorum...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti forman37 » 21 Nis 2012, 10:04

şu tofaslara araba deyıpte bınenlerın zekalarının ölçülmesını ıstıyorum !
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti KatatesPızartması » 21 Nis 2012, 10:16

forman37 yazdı:şu tofaslara araba deyıpte bınenlerın zekalarının ölçülmesını ıstıyorum !

Hala ortalarda Tof'aşk diye dolananlar var
KatatesPızartması
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak
Arabanız: Skoda Fabia CHOİCE

İleti f_conq » 21 Nis 2012, 10:24

hetepe yazdı:Ama bu kaza (cinayet) nasıl olmuş diye hiç sormuyorsunuz.... Yani araba passat falan olsaydı bu adam düzgün mü kullanacaktı? Yine insan faktörü diyorum...

Burda asıl önemli olan arabanın güvensizliği passat örneği vermişsiniz passat olsaydı bu kaza yine olabilirdi ama en azından ölümle sonuçlanmazdı. Baksanıza araç nasıl katlanmış.
Kullanıcı avatarı
f_conq
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fatih
Nereden: Erzurum
Arabanız: Fiesta '11 1.4TX

İleti forman37 » 21 Nis 2012, 10:33

yakuza270 yazdı:
forman37 yazdı:şu tofaslara araba deyıpte bınenlerın zekalarının ölçülmesını ıstıyorum !

Hala ortalarda Tof'aşk diye dolananlar var

tofas k dıyenlerın allah cezasını verıcek hepsının bunların en yakın zamanda trafıkten men edılıp hurdaya kaldırılması gerekıyo yoksa daha çok can yanıcak. eğer bu arac passat olsaydı ölümle sonuclanmazdı bence arac hasar alıp kımseye bısey olmazdı ..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti alwaysloser » 21 Nis 2012, 10:33

hala 12 binlira veri,p doğan alanlar var yaa
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti phenomx3 » 21 Nis 2012, 10:34

Ben de şunu söyleyeceğim. Aracımı aldıktan bir ay sonra muayeneye girecektim, arkadaşla konuşurken (95 Broadwey'i var) muayeneden geçemedim, 500 tl masraf oldu yaa diye yakınıyordu. Şikayet ettiği bir şey de arka emniyet kemerleri olmaması idi ve sen de geçemezsin muayeneden önce taktır da öyle git dedi. Benim araçta var deyince de; Hadi bee Skodada var yani ulan bizim araçta niye yok diye şaşırmıştı. En basit bir örnek işte. Arka emniyet kemerini bile takmayıp kar sayan yerli üreticiler yıllardır bu halkı sömürdüler. Lanet olsun diyorum. Ama eşşek olana semer vuran da çok olur :cry:
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti forman37 » 21 Nis 2012, 10:35

ellerınden 12 bınlırayı alıcaksın vermıyeceksın gerı otursun ağlasın.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti felicia042 » 21 Nis 2012, 14:49

Geçenlerde sohbet esnasında bir doğan için 6000 tl masraf edip motor ve kaportasını zevk,ne göre yaptıranı duymuştum. Evet tercih ediliyor bu araçlar nedeni nedir bende bilmiyorum... skoda dan daha çok hemde... :!:
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti yabani » 22 Nis 2012, 11:14

Olay tamamen para olayı.Benim aracımın bir farı 200 TL, onun 30. Benim tamponum 200 TL, onun 40. Benim direksiyon pompam 1500 TL, onda yok. Yedek parçada arada çok ciddi fiyat farkları var.Ben aracımı alırken abs, ebd, kapı içi çelik barlar, roll-cage olsun diye araştırıp paramın yettiği Skoda'yı almıştım (ki memnunum) fakat arkadaşım eşinin her aldığı arabayı çökertmesinden dolayı Doğan aldı. Ben ona hiçbirşey diyemem, o da kendi kıstaslarına göre sonuna kadar haklı. Öyle bir çarpışmada favo'nun daha sağlam olacağınıda sanmıyorum. her iki arabada üretildiğinde motor kulakları çarpışma anında motoru alta düşürecek şekilde dizayn edilmiş değiller.Ne-ka para, O-ka köfte. kimseyi niye o aracı aldı diye sorgulayamayız, ancak herkesin kendisine ve başkalarına tehlike oluşturmayacak hızlarda ve kurallara uygun sürmesi gerektiği üzerine konuşabiliriz.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti OPTIMUS_PRIME » 22 Nis 2012, 12:03

sağlamlığını bi kenara bıraktım yolda giderken denk gelen kuş serisi arabaların sürücülerine bir bakın ... yanlış anlamayın ama içlerinden belli bir azınlık hariç , diğerleri görgüden kültürden toplum içinde yaşamaktan aciz beş para etmez tipler ve trafiğin anasını ağlatıp nerdeyse çoğu trafik kazasına cahillikleri ve saçma egoları yüzünden sebep olan tipler
OPTIMUS_PRIME
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Alper Azakoğlu
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2012 Fabia 1.2 Optimal

İleti scania_seat_skoda » 22 Nis 2012, 15:20

OPTIMUS_PRIME yazdı:sağlamlığını bi kenara bıraktım yolda giderken denk gelen kuş serisi arabaların sürücülerine bir bakın ... yanlış anlamayın ama içlerinden belli bir azınlık hariç , diğerleri görgüden kültürden toplum içinde yaşamaktan aciz beş para etmez tipler ve trafiğin anasını ağlatıp nerdeyse çoğu trafik kazasına cahillikleri ve saçma egoları yüzünden sebep olan tipler

+1000
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti hetepe » 22 Nis 2012, 16:51

Hayatımda hiç tofaşım olmadı ama burada neredeyse tofaş kullandığı için hakarete uğrayan bir kesim var...
Bizim skodalara da burun büken, beğenmeyen var ama bizim için güzel arabalar üretildiğini düşünüyoruz, az önce arkadaşa araba bakmaya pazara gittik, 11000 tl istiyor adam tofaşına ve burada yazılanların, skodanın özelliklerinin hiç biri umrunda değil...
Passat örneğini öylesine verdim, atisan hurdalığına gidip bir bakın, her çeşit, sınıf, donanımda kazalı araba var, içinden adam çıkmışmıdır diye merak edersiniz, kalite arabanın adamı kurtaracağının garantisi yok, skodayı övmekten bana şimdiye kadar madalya takan da olmadı...Düzgün araba kullanmak en önemlisi, dün yağmur yağarken yokuş aşağı bir dönüşte 20-30 la falan giderken arabam kaydı ve kaldırıma çarptım, sonra devam ettiğimde direksiyonun yan durduğunu görüp sanayiye gittim, koskoca sapasağlam gibi görünen alt tabla neredeyse u şeklini almış, hani nerde kalite??? ..
ara tara zor bela bir tane buldular (yan sanayii, 70 törkiş lira..., taktılar, sonrasında bir uğultu hoooop porya rulmanı da gitmiş o da porya ile beraber satılıyormuş, yan sanayisi 100 törkiş liira.......oradan rot atyarcısına da bir 30 tl verince hafifledim, geldim eve yatıyorum şimdii...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Burzum0765 » 22 Nis 2012, 22:29

Yorum yok arkadaşlar...
Yalnızca şunu soruyorum, sizce hangi araçtan sağ çıkma ihtimali daha çok görünüyor ? Burada her iki şoförün de hatası olmuş olabilir o ayrı. Tekrar sorayım hangisinden sağ çıkma ihtimali yüksek görünüyor?
İyi forumlar...
Kullanıcı avatarı
Burzum0765
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: K.YILMAZ
Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia II Ambiente Dinamik 1.2 HTP

İleti phenomx3 » 23 Nis 2012, 00:06

Emniyet kemeri takmamışsa ikisininde sağ çıkmaması normaldir. Önce emniyet.... Benim gözümün önünde bi araç yoldan 3 metre aşağı uçtu ve ters döndü. şöför içinde yoktu. çünkü emniyet kemeri takmadığı için 10 metre öteye uçmuştu ve hastaneye giderken yolda öldü. Kemer taksaydı aracın içinde hiçbişey olmazdı araçta hiç ezilme ve tavanca çökme yoktu sadece ters dönmüştü.Burada yerli üreticilerin uzun yıllar TÜRK insanını nasıl sömürdüğünü ve TÜRK insanının da hala bişeylerin farkında olmamasını tartışıyoruz. Yoksa önleminizi alsanız da almasanız da vade dolduysa ölüm sizi bulur. Önemli olan kullandığınız aracın güvenli olduğunu ve üretenlerin de insana değer verdiğini bilmektir bence.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti yabani » 23 Nis 2012, 11:05

Hangisi daha pahalı?
Herkesin cebi fabia/polo/golf vs. almaya yetiyor mu?
O zaman Fabia ile mercedes cip'in çarpışmasına bakarsak hepimizin mercedes cip almamız gerektiği yönünde bir sonuç çıkacak, peki hangi parayla?
Kimse cebinde trilyonlar varken şahin-doğan'a binmiyor, bu bir nbevi zorunluluk.

Piyasada 12bin'e doğan satılıyor diyeceksiniz, bende 4-5bin'e de satılıyor diyeceğim, çarpışma testi olarak bakarsanız doğan'ın içinde ne kadar güvendeyseniz, favoritin içinde de o kadar güvendesiniz (favo kafa çarpışmasında bir gömlek üstün olabilir)

2. el'de ucuz olmasına rağmen güvenli araba yok mu? elbette var, fakat olay ne kadar ucuz olduğunda değil, parçasının ne kadar ucuz olduğunda, yoksa 97-2000 model arası öyle lüks arabalar varki bindiğim fabia'dan kat kat ucuz. ama bir yedek parça lazım olduğunda aracın yarı fiyatı istenebiliyor. Yani fakirin bineceği araç hem ucuz olmalı hemde işletme maliyeti ucuz olmalı. Şahin-doğan ise Türkiye'de istenilen herşeyi fazlasıyla karşılıyor (araba olmaması haricinde), kendi fiyatı ucuz, yedek parça ucuz, servis sorunu yok, satmak istediğinde aynı gün hatta aynı saat satabilirsin, utanmasalar bakkalda para yerine geçecek.
Sağlamlık mı? o yok işte, hatta o arabada şehir içinde güvenliğin için emniyet kemeri takmaman gerekiyor çünkü orta ve yakın şiddette kazalarda emniyet kemeri takılı olursa araçta sıkışıp ölme ihtimali var, ama emniyet kemeri takılı olmazsa ön camdan çıkar, burnun kanamadan kurtulursun. (şaka gibi yazdım ama doğrudur, o kadar dandik arabadır :D )
Ama olay bu arabayı neden alıyorlar, alanın aklı yoktur vs. gibi bir yöne giderse bu haksızlıktır. Herkesin kendince sebepleri vardır, bu sebeplerin en tepede duranı da paradır. Yoksa bazı arkadaşların "şahinci takımı" diye bahsettiği apaçi grup parayı bulunca bmw alır (şahinde ısrar etmezler)
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir