İlginç Bir Durum. Şaşırdım Kaldım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İlginç Bir Durum. Şaşırdım Kaldım

İleti mustklc » 25 Nis 2012, 16:05

İlçedeki PTT şubesinde kargoya bakan bir eleman var
40 yaşlarında falan.

Ne zaman kargoya işim düşse o adamı gördüğüme pişman olurum. Bir soru sorarsın cevap vermez. Verdiğin kargonun içindeki sorar, olmadı sallar masaya vurur. Zorla iş yapar, yarım saatte işini bitiremez. Adamın yüzüne bakmaz, boş yere bekletir, senle ilgilenmez..falan. nalet bir adam yani.

Dün gene işim düştü kargoya. Saat tam 3 olmuş. Baktım adam yok. Oraya da yazmış 15.30dan sonra kargo kabul edilmez diye.

10 dakika oldu hala yok, millet arkamda sıra oldu. Dayanamadım bankonun kenarından girip postanın iç kapılarından birinden girdim

Baktım illet herif orada birşeyler yapıyor.

-Dedim "kargo vardı, gelmeyecek misiniz"?

"Saat 3den sonra kargo almıyoz" dedi

"Orada 15.30 yazıyor ama" dedim

Cevap vermedi. Döndüm kağıda baktım. 3 ün üstünü tükenmezle karalamış güya 0 yapmış onu.

Orada bekleyenlere dedim "3 de paydos etmiş, boşa beklemeyin" dedim.

Tam o sırada kapıda postane müdürünü gördüm. Müdürle az tanışıklığım da vardı.

"Abi, sizin kargocu bizim kargoyu almadı ya" dedim az şaka yollu. Amacım sorun yapmak değildi. Belki bir çözüm üretir diye düşündüm.

Müdür, "gel benle" dedi, illet adamın yanına gittik gene. "Şu kargoyu da alsana" dedi müdür.

Dediği sadece buydu.

"NEEE ALACAM YAV, RESMİ DAİRE BURASI!!" diye bir hömkürdü bizim illet adam.

Amanın. Müdürün üstüne yürüyor. Şaştım kaldım.

İkisi nerdeyse birbirine girecek. Benim de acelem var 3 de ders vardı, öğrenciler bekliyor yarım saat olmuş.

Baktım kavga büyüyecek, "önemli değil neyse yarın veririrm kargoyu" dedim sıvıştım.

Ben giderken illet, nalet herif hala bağırıp duruyordu müdüre.

Şaştım kaldım bu duruma. PTT memuru, devlet memuru, müdürüne, amirine karşı çingene kadın gibi bağırıp çağırıyordu.

Müdürü de tanıyorum, ona da mahcup oldum, ne yapacağımı şaşırdım

Artık akşam birilerinden müdürün cep telefonunu buldum. "Kusura bakma" dedim. "Senin suçun yok dedi" daha da konuşacak bir şey yoktu kapattık.

PTT memurunu yukarı bir yere şikayet etmeyi düşündüm. Ama gene gelip sorun müdürü bulacaktı.

Bilmiyorum o adama başka bir çare var mıdır.

Nalet herifi zaman zaman ilçede görürüm, benim aracımdan lüx bir aracı var, fluence ya da bora tam hatırlamıyorum.

Bu pis herif, herkesten önce bankamatikten sıra olup maaşını çekerken memur, ancak iş çalışmaya gelince, sanki bedava çalışıyormuş gibi illet, nalet hareketler ve amirlerine saygısızlık....

Bilmiyorum bu adam öteki dünyada bu kadar kul hakkını nasıl öder?

Dünya kadar beddua ettim, alışkanlığım yoktu halbüki. çok kızdım. hani silah olsa adam çeker vurur.

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti erdemguner35 » 25 Nis 2012, 18:58

Büyük ihtimal torpil morpil dayı ayağına ordadır... arkası sağlamdır belki de.... Müdüründen daha üst bir statüde de olabilir kendisi....

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti alwaysloser » 25 Nis 2012, 20:24

devlete böle adamlar da lazım ki her ilde her devlet dairesinde mutlaka vardır bunlardan ve bizimde başımıza geliyor bu türler

aldıkları maaşları nasıl hak ediorlar nasıl hak ettiklerini düşünüyorlar anlamıyorum

okadar geçn kpss illetiyle uğraşıp bi devlet daierinde hakkıyla çalışmak isterken her gelen hükümet sağından solundan akraba dost arkadaş alıp koyuyor bi yerlere allah başımızdakileri eksik etmesin :P
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti tuzsuz » 25 Nis 2012, 20:46

okurken üzüldüm cidden.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti oceans08 » 25 Nis 2012, 20:48

BİMER'i denemenizi öneririm en azından bir adım atmış olursunuz.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti scania_seat_skoda » 25 Nis 2012, 21:19

aracını taspit edip kaputun üstüne tornavidayla ''türkiyede 15:00'da mesaisi dolan tek devlet memurunun aracıdır''diye yazsanız yeridir yani.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti hakan48 » 25 Nis 2012, 21:30

mustklc yazdı:İlçedeki PTT şubesinde kargoya bakan bir eleman var
40 yaşlarında falan.

Ne zaman kargoya işim düşse o adamı gördüğüme pişman olurum. Bir soru sorarsın cevap vermez. Verdiğin kargonun içindeki sorar, olmadı sallar masaya vurur. Zorla iş yapar, yarım saatte işini bitiremez. Adamın yüzüne bakmaz, boş yere bekletir, senle ilgilenmez..falan. nalet bir adam yani.

Dün gene işim düştü kargoya. Saat tam 3 olmuş. Baktım adam yok. Oraya da yazmış 15.30dan sonra kargo kabul edilmez diye.

10 dakika oldu hala yok, millet arkamda sıra oldu. Dayanamadım bankonun kenarından girip postanın iç kapılarından birinden girdim

Baktım illet herif orada birşeyler yapıyor.

-Dedim "kargo vardı, gelmeyecek misiniz"?

"Saat 3den sonra kargo almıyoz" dedi

"Orada 15.30 yazıyor ama" dedim

Cevap vermedi. Döndüm kağıda baktım. 3 ün üstünü tükenmezle karalamış güya 0 yapmış onu.

Orada bekleyenlere dedim "3 de paydos etmiş, boşa beklemeyin" dedim.

Tam o sırada kapıda postane müdürünü gördüm. Müdürle az tanışıklığım da vardı.

"Abi, sizin kargocu bizim kargoyu almadı ya" dedim az şaka yollu. Amacım sorun yapmak değildi. Belki bir çözüm üretir diye düşündüm.

Müdür, "gel benle" dedi, illet adamın yanına gittik gene. "Şu kargoyu da alsana" dedi müdür.

Dediği sadece buydu.

"NEEE ALACAM YAV, RESMİ DAİRE BURASI!!" diye bir hömkürdü bizim illet adam.

Amanın. Müdürün üstüne yürüyor. Şaştım kaldım.

İkisi nerdeyse birbirine girecek. Benim de acelem var 3 de ders vardı, öğrenciler bekliyor yarım saat olmuş.

Baktım kavga büyüyecek, "önemli değil neyse yarın veririrm kargoyu" dedim sıvıştım.

Ben giderken illet, nalet herif hala bağırıp duruyordu müdüre.

Şaştım kaldım bu duruma. PTT memuru, devlet memuru, müdürüne, amirine karşı çingene kadın gibi bağırıp çağırıyordu.

Müdürü de tanıyorum, ona da mahcup oldum, ne yapacağımı şaşırdım

Artık akşam birilerinden müdürün cep telefonunu buldum. "Kusura bakma" dedim. "Senin suçun yok dedi" daha da konuşacak bir şey yoktu kapattık.

PTT memurunu yukarı bir yere şikayet etmeyi düşündüm. Ama gene gelip sorun müdürü bulacaktı.

Bilmiyorum o adama başka bir çare var mıdır.

Nalet herifi zaman zaman ilçede görürüm, benim aracımdan lüx bir aracı var, fluence ya da bora tam hatırlamıyorum.

Bu pis herif, herkesten önce bankamatikten sıra olup maaşını çekerken memur, ancak iş çalışmaya gelince, sanki bedava çalışıyormuş gibi illet, nalet hareketler ve amirlerine saygısızlık....

Bilmiyorum bu adam öteki dünyada bu kadar kul hakkını nasıl öder?

Dünya kadar beddua ettim, alışkanlığım yoktu halbüki. çok kızdım. hani silah olsa adam çeker vurur.

Aslında Kolay Yeri Var Ptt Nin Genel Merkezine Bilgi Verebilirsiniz. Sonuçta Türkiye Çapında Saygın Bir Kuruluş , Torpil Falan Da Olsa Çalışanların , Müşterileri Rencide Etmeye Hakkı Yok, Susmak Bazen Büyük Sorunlara Yol Açabilir, Tepkisiz Kalmayın ,
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti MadloveR » 26 Nis 2012, 12:53

aynı olay benim de Ziraat bankasında başıma gelmişti. Memurun biri nerdeyse müdürü dövecekti. devlet daireleri böyle.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti oceans08 » 26 Nis 2012, 22:28

MadloveR yazdı:aynı olay benim de Ziraat bankasında başıma gelmişti. Memurun biri nerdeyse müdürü dövecekti. devlet daireleri böyle.

Bu söze katılmıyorum açıkçası.Artık devlet daireleri çok değişti, değişiyor. şikayet mekanızmasını vatandaş iyi kullanırsa sorun kökten hallolur diye düşünüyorum bunun en etkin silahıda BİMER.Ayrıca Ziraat Bankası devlet değil...
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 26 Nis 2012, 22:40

bimere şikayet ederim ama sonuçta gene tanıdığım müdüre gider sorumluluk. onun da birşey yapabileceğini zannetmiyorum
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti barutoglu » 27 Nis 2012, 12:42

oceans08 yazdı:BİMER'i denemenizi öneririm en azından bir adım atmış olursunuz.
İsabetli bir düşünce.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti oceans08 » 27 Nis 2012, 14:46

mustklc yazdı:bimere şikayet ederim ama sonuçta gene tanıdığım müdüre gider sorumluluk. onun da birşey yapabileceğini zannetmiyorum

Daha önceki konu başlıklarına da aynı örneği verdim bunun nedeni iyi işlediğini gördüğüm için :)

BİMER' e yaptığınız bir başvuru yazılı / ıslak imzalı verdiğiniz dilekçe ile aynı statüdedir.Yani 3071 Sayılı Dilekçe Hakkını Kullanma Kanununun 7. maddesinde geçen süre içerisinde size geri dönüş yapmak zorundalar.Ancak BİMER şikayeti ile memura ceza verilemez :) Vatandaş için olumsuz bir madde gibi görünse de aslında çok isabetli.Burda ki amaç çamur at izi kalsın ile memuru yargılamamak; ancak tabir doğru olmasa da eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek :) yani memur hakkında işlem yapılmasa da müdürünün aklına soru işareti getirmek.Ancak sizin bu bahsiniz de müdür bir şey diyemiyorsa onu da bu şikayetin içine almak gerekir.En azından bulunduğu makamın hakkını vermesi açısından.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat26 » 27 Nis 2012, 17:04

hantal dewlet düzenine bi örnek daha vermişsin arkadaşım bizim özel sektörde iliğimizi kuruturlar ama bole adamlara kimse bişey yapamaz halbuki o adamın maasını senden benden kesilen vergilerle veriolar dimi filmlerde görüoruz hani vergi verenler die haklarını koruolar insanlar ama bizde vergi vermeyenler beyfendi verenler ise ırgat muamelesi gorüor bence sonuc olarak değişmesi mümkün olmayan olmayan bi düzen bence cünki aileden gelen terbiye 'baskasının sana yapmak istemedigi seyi sende yapma' seklinde deilse bizde bole insanlarla mücadele etmek zorunda kalıoruz ve maalesef hep bole olacak.....................saygılar(insanlar boşuna katil olmuyor boşyere yani)
murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

İleti hakanerdogan » 27 Nis 2012, 17:16

Eğitim sistemi çarpık. Tembellik küçük-genç yaşlarda ruha işliyor ve bunu atmak zor bir şeydir. Aile, eğitim sistemi, beşeri faktörler...

Genel olarak Türk insanı genetik bir biçimde tembeldir. Üstün falan değildir, yumurta kapıya dayanmadan çoğunuz öğrenciliğinizde düzgün muntazam çalışmamışsınızdır. Final haftaları kütüphaneler, fotokopiciler dolup taşar. Niye, tembellikten :)

Bu özellik genlerle ve beşeri faktörlerle akıyor, nesilden nesile uzuyor. Zaten cari açık veren bir ülkeyiz, yani ürettiğinden çok yiyen, bu hiç bir hükümetin suçu değildir, halkın suçudur, çoğunluk şu an bu tembellikten, bu düzenden mutlu.

Haliyle çoğu kurumlara sâri bir biçimde yayılıyor. Genetik olarak da çok bozuğuz bu da etkili, oldukça araştırdım etnisitemizi, net bir şey yok, tamamen çorba. Haliyle bir bütünlük arz edemiyor toplum, herkes bambaşka karakterlerde, kimisi adam orda yatar rahatsız olmaz, ya da şikayet eder pişman olur hocamızın başına geldiği gibi, bir netlik yoktur bizde.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti leskitametam » 27 Nis 2012, 21:38

ben başka bir sorun için bimere şikayet dilekçesi yazmıştım cevap vereceklerini ya da ilgileneceklerini de çok fazla beklemiyordum. ama sagolsunlar ilgili yerlere durumu bildirmişler ve bana döndüler. açıkçası sorunum tam olarak çözülmese de birilerinin bu işin takipçileri olmaları çok hoşuma gitti.bu yuzden ben de hiç olmazsa bimer derim
leskitametam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat sezgin
Nereden: Konya
Arabanız: skoda octavia 2ooo glxi

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir