Trafik denetiminde yeni dönem!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Trafik denetiminde yeni dönem!

İleti tuzsuz » 04 May 2012, 16:09

Konunun sadece bir kısmını aktarıyorum ayrıntıları aşağıdaki sayfadan okursunuz arkadaşlar. Anladığım kadarı ile belediyeler de ceza kesebilecekler. Yanlış anlamış da olabilirim tabii bunu. Hepsi iyi hoş ama buradan yetkililere sesleniyorum; Direksiyon başına geçince içinden ayı çıkan insan modelini bulma ve yakalama dedektörünü de icat edin ve denetimlerde kullanın.
"İçişleri Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı, geçtiğimiz hafta içinde özel bir protokole imza koyarak Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’nin (TEDES) ilk adımını attı.
Yürürlükteki 2918 sayılı Trafik Yasası’nın ek 16. maddesine göre imzalanan protokole göre, şehiriçi trafik sistemi, halen tüm illerde ve bazı ilçelerde uygulanan MOBESE sisteminin alt bileşeni olarak kurulacak. Bir süredir sadece İstanbul’da uygulanan ve EDS adıyla bilinen sistem, önümüzdeki süreçte diğer iller ile ilçe ve beldelere kadar yaygınlaştırılacak. Böylece, yerleşim birimlerindeki trafik suçları ve düzeni daha yakından takibe alınacak. Altyapı çalışmalarına göre, TEDES, özellikle kırmızı ışık, hız sınırı, banket ve emniyet şeridi ihlalleri başta olmak üzere tüm trafik kuralı ihlallerinin tespitinde kullanılacak." ..

kaynak http://www.ntvmsnbc.com/id/25345914
 
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 379
Kayıt: 01 Haz 2011, 15:53
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti serkan_3838 » 04 May 2012, 17:26

eds sistemi kayseride de vardı.kırmızı ışık için konulmuş.tekerler belirlenen çizgiyi geçtiği anda o andaki yolun fotosunu ve 20 saniyelik videosunu çekip merkeze yolluyor.ordaki polis memurları bu foto ve videoyu izleyip ambulans kaza vs zaruri durum var mı yok mu diye inceleme yapıp fotoğrafı da delil oalrak kullanıyorlar.eğer anladığım bu sistemse polis veya belediye olması farketmez ikisi de kafasına göre yazamaz.
serkan_3838
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 198
Kayıt: 17 Arl 2011, 21:24
Ad Soyad: serkan
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2005 fabia elegance 1,4 16V 101 bg

İleti tuzsuz » 09 May 2012, 12:22

Türkiye trafikte yeni bir dönem egiriyor. Kış lastiği uygulaması zorunlu hale gelecek. Muayenesi olmayan araçların satışına izin verilmeyecek. Araçların demiryoluna düşmesi sonucu yaşanan ölümlü-yaralamalı kazaların önüne geçmek amacıyla karayolu kenarlarına çelik bariyerler konulacak. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail Baş'ın başkanlığında toplanan Karayolu Trafik Güvenliği Kurulu'nun 124'üncü toplantısında önemli kararlar alındı. Sabah gazetesinin haberine göre, kurulda 2011-2012 yıllarının ilk üç aylık dönemlerinde meydana gelen trafik kazaları değerlendirildi. Bu yılın ilk üç ayında yaşanan kazalarda 551 vatandaş hayatını kaybetti. 2011'e göre kazalarda yüzde 10.3 artış görülürken, ölümlerde yüzde -9.5 azalma, yaralamalarda ise yüzde 12.3 artış yaşandı. Kurulda kış mevsiminde kar ve buzdan kaynaklanan ölümlü ve yaralamalı kazaların nasıl önlenebileceği konusu masaya yatırıldı. Bazı ülkelerde 'zorunlu' bazı ülkelerde ise 'tercihli' olarak kurallaştırılan kış lastiği kullanımının Türkiye'de zorunlu hale getirilmesi konusunda prensip kararı alındı.


http://ekonomi.haberturk.com/otomotiv/haber/740857-kis-lastigi-mecburi-oluyor
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 379
Kayıt: 01 Haz 2011, 15:53
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti unknown1 » 16 May 2012, 20:16

Bir dönem belki anlatmışımdır. HGS gelecekti. İstanbuldan otobana girdiğinde plakanı sistem okjuyacak text hale getirecek ve atıyorum ankarada çıktığında veya başka bir otoban gişesinden çıktığında tekrar karşılaştırma yapacak. Ortalama hızını saatten bulacaklar ve ona göre ceza yazacaklardı. Sadece bir noktada radar değil komple kontrollü yoıl olacaktı. Bu uygulama için ihaleye katılan 4 şirketten biriydik. İhaleye karıştırılan fesat şle abd israil ortaklığı kazandı. Boğaz köprüsünde ferrari ile deneme yaptılar 80 km hızla geçirdiler. Bizde dacia logan station ilşe 114 km gibi hızlarda gişeden geçerek deneme yaptık. İkimizde başarılıydık ama ihaleyi onlar aldı. Tüm taahüt ve ihale yasalarına uymamıza rağmen. Üstelik tamamen yerli bir firmaydık.

Biz yerli firmaya teşfik yerine tehdit geliyor gibi bir itirazla ihaleyi fes ettirebildik. Şirketimizi haksız sebeplerle iflas ettirdiler. 1,5 2 ay boşta yattık. Şimdi yeniden başlıyoruz.

Bu sistemlerin yapılması atla deve değil. Çok basit sistemler. Tübitak basit bir görüntü tarama yazılımı yapacak. Aselsan birkaç basit devre yapacak. Bu kadar basit. Devletin ve karayollarının personelleri bu işi alasıyla yapabilir. Ama gel gelelim ortada devasa bir RANT var. İnşallah bu rant haklı olan tarafta iflas etmeden kalır. HGS projesi gibi iptale uğramaz.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 527
Kayıt: 10 Kas 2010, 21:18
Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti serkan_3838 » 17 May 2012, 00:00

umitcan yazdı:Bir dönem belki anlatmışımdır. HGS gelecekti. İstanbuldan otobana girdiğinde plakanı sistem okjuyacak text hale getirecek ve atıyorum ankarada çıktığında veya başka bir otoban gişesinden çıktığında tekrar karşılaştırma yapacak. Ortalama hızını saatten bulacaklar ve ona göre ceza yazacaklardı. Sadece bir noktada radar değil komple kontrollü yoıl olacaktı. Bu uygulama için ihaleye katılan 4 şirketten biriydik. İhaleye karıştırılan fesat şle abd israil ortaklığı kazandı. Boğaz köprüsünde ferrari ile deneme yaptılar 80 km hızla geçirdiler. Bizde dacia logan station ilşe 114 km gibi hızlarda gişeden geçerek deneme yaptık. İkimizde başarılıydık ama ihaleyi onlar aldı. Tüm taahüt ve ihale yasalarına uymamıza rağmen. Üstelik tamamen yerli bir firmaydık.

Biz yerli firmaya teşfik yerine tehdit geliyor gibi bir itirazla ihaleyi fes ettirebildik. Şirketimizi haksız sebeplerle iflas ettirdiler. 1,5 2 ay boşta yattık. Şimdi yeniden başlıyoruz.

Bu sistemlerin yapılması atla deve değil. Çok basit sistemler. Tübitak basit bir görüntü tarama yazılımı yapacak. Aselsan birkaç basit devre yapacak. Bu kadar basit. Devletin ve karayollarının personelleri bu işi alasıyla yapabilir. Ama gel gelelim ortada devasa bir RANT var. İnşallah bu rant haklı olan tarafta iflas etmeden kalır. HGS projesi gibi iptale uğramaz.erciyes üniersitesinde abdullah çoban hocam vardı kendisi kimya profesörü bahsettiğinz konunun benzeri olarak seçimlerde parmağa sürülen mürekkebin daha kaliteli olanını 200000 dolara mal ettik ama hindistandan 1 milyon dolara aldılar diye anlatırdı.umarım zamanla tamamen düzelir
serkan_3838
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 198
Kayıt: 17 Arl 2011, 21:24
Ad Soyad: serkan
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2005 fabia elegance 1,4 16V 101 bg


Genel Sohbet ve PaylaşımKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir