Anahtarı içeride unutursanız ne yaparsınız.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Anahtarı içeride unutursanız ne yaparsınız.

İleti unknown1 » 14 May 2012, 23:26

Kardeşimin düğün koşturmacasında Feliciamı kuzenime verdim. Oda canı sağ olsun anahtarı içinde unutup kapıları kitlemiş. Misafirleri almak götürmekle yükümlü araç kullanılmaz olunca bir hayli zor anlar yaşadık.

Sakın kelebek camını falan patlatmaya kalkmayın. Tabi anahtar görümnürdeyse.Bizimkisi arka koltuğun üstündeydi.

Kartal Sanayii deki Merkez Opel deki Ustam Hamdullah abi sağ olsun(reklam için kusra bakmayın çok yarrdımı oldu).

Levye kalın düz bir tornavida inşaat teli tek parça kalın ve uzun. ve bez ile geldi. Saat gözetmeden geldi işimizi acilen halletti.

Bezi tornavidaya sardı arka kapıyı hafif kastırdı. Anahtarı ucunu büktüğü telle yarım saat sonra yukarı çekebildi. Sonra Levye ile kapıyı kastırıp tornavidayı boşa çıkardı. Anahtar tam çıkmak üzereyken tornavida ile anahtarı sıkıştırdık ve pense ile çektik.

Bu yöntem zorda kaldığınızda işinize yarayabvilir.
İhtiyacınızın olmaması ümidiyle.

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti hakanerdogan » 14 May 2012, 23:32

Geçmiş olsun.

Hırsız taktiğidir, eskiden araçların mantar kafa kapı kilitlerini kapıyı levye ile kastırıp tel ile kaldırıp açarlardı :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Kindred Brujah » 14 May 2012, 23:34

Anahtarı içinde unutup nasıl kitleyebiliyor ? :S benim araçta öyle olmuyor sanırım, kitlemek için kumandanın elinde olması lazımi kumanda elindeyse aracın dışındasındır değil mi :)

umitcan yazdı:Kardeşimin düğün koşturmacasında Feliciamı kuzenime verdim. Oda canı sağ olsun anahtarı içinde unutup kapıları kitlemiş. Misafirleri almak götürmekle yükümlü araç kullanılmaz olunca bir hayli zor anlar yaşadık.

Sakın kelebek camını falan patlatmaya kalkmayın. Tabi anahtar görümnürdeyse.Bizimkisi arka koltuğun üstündeydi.

Kartal Sanayii deki Merkez Opel deki Ustam Hamdullah abi sağ olsun(reklam için kusra bakmayın çok yarrdımı oldu).

Levye kalın düz bir tornavida inşaat teli tek parça kalın ve uzun. ve bez ile geldi. Saat gözetmeden geldi işimizi acilen halletti.

Bezi tornavidaya sardı arka kapıyı hafif kastırdı. Anahtarı ucunu büktüğü telle yarım saat sonra yukarı çekebildi. Sonra Levye ile kapıyı kastırıp tornavidayı boşa çıkardı. Anahtar tam çıkmak üzereyken tornavida ile anahtarı sıkıştırdık ve pense ile çektik.

Bu yöntem zorda kaldığınızda işinize yarayabvilir.
İhtiyacınızın olmaması ümidiyle.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti forman37 » 14 May 2012, 23:43

aracın alarmının 20 sanıyte suresı var eğer kendınız kıtlemessenız alarm unıtesı otomatıkman kılıtleme unutulmus varsayıp 20 sanıye ıcınde kendısı kılıtlıyor ve anahtar ıcerıde kalmıs oluyor :) ve sonra panık anları baslıyor
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti Kindred Brujah » 15 May 2012, 00:24

Bunu bilmiyordum ben öğrendiğim iyi oldu :D

forman37 yazdı:aracın alarmının 20 sanıyte suresı var eğer kendınız kıtlemessenız alarm unıtesı otomatıkman kılıtleme unutulmus varsayıp 20 sanıye ıcınde kendısı kılıtlıyor ve anahtar ıcerıde kalmıs oluyor :) ve sonra panık anları baslıyor
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti PİCK-UP » 15 May 2012, 00:38

Geçende aynı olay başıma geldi tabii benim anahtar kontakta takılıydı ; elim yanlışlıkla kapı kilit yerine deydi

sonrasında kapıları kapatınca kitlendi. bir telefon evden yedek anahtarı getirdilerde açtık zorlamadan ;)
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti forman37 » 15 May 2012, 00:43

Kindred Brujah yazdı:Bunu bilmiyordum ben öğrendiğim iyi oldu :D

forman37 yazdı:aracın alarmının 20 sanıyte suresı var eğer kendınız kıtlemessenız alarm unıtesı otomatıkman kılıtleme unutulmus varsayıp 20 sanıye ıcınde kendısı kılıtlıyor ve anahtar ıcerıde kalmıs oluyor :) ve sonra panık anları baslıyor

amcamda broadway var DESI marka alarmı var anahtar elınızde olsa bıle 20 sanıye ıcınde kılıtlemez ısenız kendısı kılıtlıyo tum kapıları :) çok guzel bısey .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti unknown1 » 15 May 2012, 11:44

2001 Felicia var bende. Orjinal alarmı söktüm.

Kuzenimin yaptığı hareket.
1: Tüm kapılar kapalı sadece sağ arka kapı açıkken ön kapının kilit mandalına basarak tüm kapıları kilitlemiş.
2: o açık kapının mandalınada iyice bastırmış. (zaten arak kapılar kapı açıkken kilitlenebilir)
3 : anbahtarı bırakmış
4 : Kapıyı kapatmış :D

Ben orjinal alarmı söktüğüm için otomatik kapanmıyor. Anahtar üzerindeki kumndayı zamanında Yüce Motor a yapın dedim. Yapılamaz dedi.Ancak başka bir anahtar ve bütün kilitlerin değişmesi gerekiyor şeklinde yorum yapmıştı.

Bu arada otokilitçisine başvur diyen skodaşım. Düğüne gelen misafirleri almakla yükümlü bir arabayı o kadar bekletemezdim.:)
Çünkü cumartesi günü saat akşam 20:00 suları ve düğün başlamıştı :)

Herkese teşekkürler
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 15 May 2012, 12:55

Eski nesil arabalarda (mantar tip kapı düğmesi olanlar) kolay ama bizim arabalarda böyle bir yöntem işe yaramaz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti termineytir » 15 May 2012, 13:28

Bunun daha basit yöntemi vardı yaa. Siz fazla uğraşmışsınız. Ön kapının cam fitilini yukarı çek. Yukarıdan aşağı kilit bölümüne teli sok. Kilidin mekanizmasını tutan teli yakalayıp yukarı çek. Yukarıdan soktuğun teli geri çıkart. Cam fitilini yerine geri oturt. Anahtarını al ve Bekleme yapma, devam et.
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti unknown1 » 15 May 2012, 16:05

termineytir yazdı:Bunun daha basit yöntemi vardı yaa. Siz fazla uğraşmışsınız. Ön kapının cam fitilini yukarı çek. Yukarıdan aşağı kilit bölümüne teli sok. Kilidin mekanizmasını tutan teli yakalayıp yukarı çek. Yukarıdan soktuğun teli geri çıkart. Cam fitilini yerine geri oturt. Anahtarını al ve Bekleme yapma, devam et.

O kadar kolaymı ya. Benim araba 2001. Fark edermi bilmem ama. Bizimkiler elektrik motorlu değil. Woswos gibi havalı sistem. Ben arka kapının pompa soketini taktırmak için açtıklarında kapıda tel takılcak yer görmemiştim. Ama buda iyi bir yöntemdenemeye denermiş.
Umarım kimseye lazım olmaz ama olursa da konu faydalı olacak anlaşılan.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jawacı » 15 May 2012, 20:46

başlığa cevap = cebimdeki anahtarlığa takılı olan yedek anahtarı kullanırım
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti scania_seat_skoda » 15 May 2012, 22:08

vw grubunda kilit sistemi vakumla çalışan modellerde,sol çamurluk davlunbazını söküp akünün eksi kutubunu şaseden söküp geri taktığınızda kapılar otomatik acılıyor.bi çok kez bu şekilde açtım.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti hetepe » 15 May 2012, 22:37

Yani siz de hırkızlara iş öğretiyorsunuz...Allah'tan bizim arabalarda davlumbazı açıp akü bağlantısına ulaşılamıyor...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti scania_seat_skoda » 15 May 2012, 23:22

hetepe yazdı:Yani siz de hırkızlara iş öğretiyorsunuz...Allah'tan bizim arabalarda davlumbazı açıp akü bağlantısına ulaşılamıyor...

hırsızlar için bu yöntem zaman kaybı olur,sağlam bir tornavidayla aracınızı 3 saniyede açabilirler.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir