Ankara Emniyet Müdürlüğü Önündeki Enteresan Tipler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Önündeki Enteresan Tipler

İleti kispest » 15 May 2012, 13:23

Beyler selamlar. Geçen hafta içi yaşadığım enteresan olayı sizinle paylaşmak istedim :)

LPG'yi ruhsata işletmek için Emniyet Müdürlüğü'ne gidiyorum. Arabayı Ankamall'un otoparkına park ettim, elimde dosyalarla yürürken köprü altında soteye yatmış tipi bozuk bir herif bana yaklaşıp "Abi ruhsat işi mi? Büromuz var, 10 lira verin, sıra beklemeden halledelim" dedi. "Yok kardeş, sağolasın" deyip yoluma yürürken arkamdan "Haa, git de orada sıra bekle. Anca gelir o sıra sana" şeklinde laf attı. Yanımda bir hanım olduğu için sinirimi kontrol ettim, sesimi çıkarmadım. Tabii Emniyet'e gittiğimde sırada önümde yalnızca 3 kişinin olması da komik bir ayrıntıdır :)

Neyse, işimi halledip geldiğim yoldan dönerken aynı tiple karşılaştım, gözlerimin içine içine, gözlerini bir saniye bile ayırmadan tip tip bakıyor. Şimdi açıkçası "ne bakıyon la" kavgası yapacak yaşı çoktan geçtim ama adam alenen tahrik ediyor. Yine yanımda hanım olması sebebiyle dişimi sıktım. Malum, ne kadar kanımıza dokunsa bile önce yanımızdaki bayanın güvenliğini düşünmek zorundayız.

Şimdi merak ettiğim ve size danışmak istediğim iki şey var. Birincisi bu adamlar para karşılığında tam olarak ne iş yapıyor, bir bilginiz var mı? İkincisi, bu mafya özentisi çapulcuların Emniyet Müdürlüğü'nün tam da önünde cirit atmasına polis nasıl göz yumuyor?

Gelin konuşalım, zira ben büyük merak içindeyim. Herkese iyi günler :)

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti Kindred Brujah » 15 May 2012, 15:07

O değilde benden bugün EK-1 belgesi için 10 lira aldılar, verdikleri kağıdın üzerinde 50 kuruştur yazıyor asıl buna ne diyeceksiniz ? Birde ruhsatın muayene kısmıda bitmiş, bi tanede onun için ayrı çıkarttılar, 20 lira bayıldım, 1 liralık kağıda :( bizim millet adam olmaz, nerden soksam kardır diye iş yapıyorlar, bi kağıt parçasına 10 lira mı istenirmiş yaaaa :@
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti fırat3637 » 15 May 2012, 15:10

iyi günler siz yeni lpg taktırmıştınız sanırın ruhsata işletme masrafını en güncel sizden öğrenirim sanırım rica etsem ne kadar masraf çıkıyo bilgi verbilirmisiniz bende aynı işlemleri yaptırıcam da teşekkür ederim...
fırat3637
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fıratGGS
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Kindred Brujah » 15 May 2012, 15:12

Merhabalar, evet bu cumartesi taktırdım daha, sızdırmazlık için 25 lira alıyorlar, ek-1 belgesi kağıdın üzerinde 50 kuruş yazmasına rağmen 10 lira, eğer birde ruhsatınızda muayene yeri bitmişse, onun için ayrı bir ek-1 çıkarmanız lazımmış. Ben muayeneye daha girmedim, birde muayene ücreti var, ruhsat değişirkende ücret alınıyormuş sanırım, bi 10-20'de onlar ister gibime geliyor.

fırat3637 yazdı:iyi günler siz yeni lpg taktırmıştınız sanırın ruhsata işletme masrafını en güncel sizden öğrenirim sanırım rica etsem ne kadar masraf çıkıyo bilgi verbilirmisiniz bende aynı işlemleri yaptırıcam da teşekkür ederim...
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fırat3637 » 15 May 2012, 15:15

Kindred Brujah yazdı:Merhabalar, evet bu cumartesi taktırdım daha, sızdırmazlık için 25 lira alıyorlar, ek-1 belgesi kağıdın üzerinde 50 kuruş yazmasına rağmen 10 lira, eğer birde ruhsatınızda muayene yeri bitmişse, onun için ayrı bir ek-1 çıkarmanız lazımmış. Ben muayeneye daha girmedim, birde muayene ücreti var, ruhsat değişirkende ücret alınıyormuş sanırım, bi 10-20'de onlar ister gibime geliyor.

fırat3637 yazdı:iyi günler siz yeni lpg taktırmıştınız sanırın ruhsata işletme masrafını en güncel sizden öğrenirim sanırım rica etsem ne kadar masraf çıkıyo bilgi verbilirmisiniz bende aynı işlemleri yaptırıcam da teşekkür ederim...

bende size bi bilgi vereyim ama kötü haber de diyebilirim ruhsatta sayfa bitmişse yenilemek için 170 tl civarı para ödemeniz gerekiyo 5-6 ay önce bi arkadaşım yaptırmıştı 2003 model peugeot 307 si var o yaklaşık 170 lira falan vermişti emniyete biraz moralinizi bozmuş olmak istemezdim ama bilginiz olsun istedim kolay gelsin
fırat3637
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 15 May 2012, 15:18

Oradaki caminin altında bulunan ''trafik müşaviri'' denilen ''mafyalardır'' kendileri.
Parayı verip sonucu beklediğinizde bile 1-2 hafta bekletir ve eksik işlemle teslim edebilirler, söyledikleri para artabilir ve mutlaka verirsiniz sonuçta...Çoğu işsiz güçsüz, sabıkalı tiplerdir, o dükkanlarla da işçi-işveren bağlantıları yoktur ve ağız dalaşı kavgayla ve genelde müşterinin dayak yemesiyle sonuçlanır.
Polis niye mi göz yumuyor? Kesin bir nedeni (?) vardır.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Kindred Brujah » 15 May 2012, 15:28

Yapmayın ya :S Muayenede bir o kadar tutacak acayip pahalı oluyor o zaman :S İyide benim suçum mu bitmesi, altı üstü kağıt parçası ya, kayıp değil bir şey değil :( Net olarak nereden öğrenebiliriz bu işi, muayene kısmında yer kalmamış değişmesi lazım onun zaten eski tipteymiş sanırım, yeni yaprak 2 sayfa oluyormuş.

fırat3637 yazdı:bende size bi bilgi vereyim ama kötü haber de diyebilirim ruhsatta sayfa bitmişse yenilemek için 170 tl civarı para ödemeniz gerekiyo 5-6 ay önce bi arkadaşım yaptırmıştı 2003 model peugeot 307 si var o yaklaşık 170 lira falan vermişti emniyete biraz moralinizi bozmuş olmak istemezdim ama bilginiz olsun istedim kolay gelsin

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fırat3637 » 15 May 2012, 15:42

Kindred Brujah yazdı:Yapmayın ya :S Muayenede bir o kadar tutacak acayip pahalı oluyor o zaman :S İyide benim suçum mu bitmesi, altı üstü kağıt parçası ya, kayıp değil bir şey değil :( Net olarak nereden öğrenebiliriz bu işi, muayene kısmında yer kalmamış değişmesi lazım onun zaten eski tipteymiş sanırım, yeni yaprak 2 sayfa oluyormuş.

fırat3637 yazdı:bende size bi bilgi vereyim ama kötü haber de diyebilirim ruhsatta sayfa bitmişse yenilemek için 170 tl civarı para ödemeniz gerekiyo 5-6 ay önce bi arkadaşım yaptırmıştı 2003 model peugeot 307 si var o yaklaşık 170 lira falan vermişti emniyete biraz moralinizi bozmuş olmak istemezdim ama bilginiz olsun istedim kolay gelsin

evet malesef öyle benimde aracın son hanesine yapılmış mart 2012 de muayene için aslında 2 sene var ama lpg taktırırsam benimde aynı olaydan başım ağıracak o yüzden msraflar artacak dye karasızım en iyisi yakınsa emniyet yada bi tanıdık falan varsa gitmden önce arayıp sorabilirsin bende acıyorum şu gden paralara hayırlısı olsun görüşmek üzere...
fırat3637
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 15 May 2012, 15:46

Benimde 2 sene vardı lpg takılınca gitti :( Zırt pırt geçiriyorlar bi yerden anlamadım ki :)

fırat3637 yazdı:
Kindred Brujah yazdı:Yapmayın ya :S Muayenede bir o kadar tutacak acayip pahalı oluyor o zaman :S İyide benim suçum mu bitmesi, altı üstü kağıt parçası ya, kayıp değil bir şey değil :( Net olarak nereden öğrenebiliriz bu işi, muayene kısmında yer kalmamış değişmesi lazım onun zaten eski tipteymiş sanırım, yeni yaprak 2 sayfa oluyormuş.

evet malesef öyle benimde aracın son hanesine yapılmış mart 2012 de muayene için aslında 2 sene var ama lpg taktırırsam benimde aynı olaydan başım ağıracak o yüzden msraflar artacak dye karasızım en iyisi yakınsa emniyet yada bi tanıdık falan varsa gitmden önce arayıp sorabilirsin bende acıyorum şu gden paralara hayırlısı olsun görüşmek üzere...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fırat3637 » 15 May 2012, 15:48

hayırlısı olsun ben çıkıyorum netten. görüşmek üzere kib....

Kindred Brujah yazdı:Benimde 2 sene vardı lpg takılınca gitti :( Zırt pırt geçiriyorlar bi yerden anlamadım ki :)

fırat3637 yazdı:

fırat3637
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 15 May 2012, 20:55

kispest yazdı:Beyler selamlar. Geçen hafta içi yaşadığım enteresan olayı sizinle paylaşmak istedim :)

LPG'yi ruhsata işletmek için Emniyet Müdürlüğü'ne gidiyorum. Arabayı Ankamall'un otoparkına park ettim, elimde dosyalarla yürürken köprü altında soteye yatmış tipi bozuk bir herif bana yaklaşıp "Abi ruhsat işi mi? Büromuz var, 10 lira verin, sıra beklemeden halledelim" dedi. "Yok kardeş, sağolasın" deyip yoluma yürürken arkamdan "Haa, git de orada sıra bekle. Anca gelir o sıra sana" şeklinde laf attı. Yanımda bir hanım olduğu için sinirimi kontrol ettim, sesimi çıkarmadım. Tabii Emniyet'e gittiğimde sırada önümde yalnızca 3 kişinin olması da komik bir ayrıntıdır :)

Neyse, işimi halledip geldiğim yoldan dönerken aynı tiple karşılaştım, gözlerimin içine içine, gözlerini bir saniye bile ayırmadan tip tip bakıyor. Şimdi açıkçası "ne bakıyon la" kavgası yapacak yaşı çoktan geçtim ama adam alenen tahrik ediyor. Yine yanımda hanım olması sebebiyle dişimi sıktım. Malum, ne kadar kanımıza dokunsa bile önce yanımızdaki bayanın güvenliğini düşünmek zorundayız.

Şimdi merak ettiğim ve size danışmak istediğim iki şey var. Birincisi bu adamlar para karşılığında tam olarak ne iş yapıyor, bir bilginiz var mı? İkincisi, bu mafya özentisi çapulcuların Emniyet Müdürlüğü'nün tam da önünde cirit atmasına polis nasıl göz yumuyor?

bulaşmadığın iyi olmuş çarpıcı o herifler sakın ının.

Gelin konuşalım, zira ben büyük merak içindeyim. Herkese iyi günler :)
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Arabanız: 93 favorit

İleti cnydn » 15 May 2012, 22:27

Kesinlikle en iyisini yapmışsınız. Yanınızda bayan olmasa dahi dalaşmaya gelmez.
Hayatta en tehlikeli insan, bunlar gibi kaybedecek birşeyi olmayan insandır.
Siz ona bir yumruk atarsınız, şikayetçi olur içeri girersiniz..
O sizi bıçaklar, aynı akşam serbest bırakırlar..

Bu arada, bu adamlar 15 sene önce de oradaydılar. Hala oradalar.
Asla ama asla bu adamlara iş vermeyin. Kendi işinizi kendiniz görün.
Artık eskisi gibi ölümüne kuyruk da yok işlemlerde.

O iş takipçisi! tiplerin yanından geçerken mümkün mertebe emniyette işiniz yokmuş gibi davranın.
İlla yapışırlarsa da evrak işim yok falan deyiniz..
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti mustklc » 15 May 2012, 22:30

eskiden isini o aracilar hallederdi. sirada adamlari bos bos bekler, disarda bekleyenleri isi verir aradan komisyon alirlardi. simdi bunlara gerek kalmadi. siramatik var, sistem degisti..vs
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Genel Sohbet ve Paylaşım