5 CANA MAAL OLDU :( ALLAH RAHMET EYLESIN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

5 CANA MAAL OLDU :( ALLAH RAHMET EYLESIN

İleti forman37 » 22 May 2012, 20:27

Erzurum'da meydana gelen trafik kazasında 5 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.

ARKADASLAR SU TOFAS DENEN ARABA BENZERI 4 TEKERLEGI OLAN TENEKE YIGININA ARABA DEYIPTE PARA VERIYOLAR USTUNE BIDE ALTINDA BUGATTI VARMIS GIBI OVMELERI YOKMU CILDIRIYORUM . HERGUN BI TOFAS KAZASI GORMEKTEN BIKTIM ARTIK YAZIKTIR GUNAHTIR BU HABERDEN SONRA DAHA BISEY DIYEMIYORUM :(

http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/erzurumdaki-trafik-kazasinda-5-kisi-olu-erzurumdaki-trafik-kazasinda-5-kisi-olu/4084/98678/

_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti erdogan2734 » 22 May 2012, 21:20

Yürüyen tabut bunlar mustafa allah rahmet eylesın.
erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdoğan hallaç
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 93

İleti forman37 » 22 May 2012, 21:27

abı onların tabutu batsın ya :( ben yanan 5 cana acıyorum .yerlı malı yurdun malı herkes bunu kulllanmalı .. slogana bak :@
gercegı bu olması lazım bence YERLI MALI YURDUN MALI HERKES BUNU VURMALI . TAKLA ATMALI bu nedır ya :S
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti hetepe » 23 May 2012, 13:44

Trafik kazası bu...markaya maledilemez...arabayı insan gibi kullanmak lazım, o hızla karşıdan gelen kamyona girdiğinde airbag, emniyet kemeri vs..hiç bir işe yaramaz...
Kaza aynı şekilde olsaydı da fabia olsaydı adamlar ölmeyecek miydi acaba???
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti serqet » 23 May 2012, 13:56

hetepe yazdı:Trafik kazası bu...markaya maledilemez...arabayı insan gibi kullanmak lazım, o hızla karşıdan gelen kamyona girdiğinde airbag, emniyet kemeri vs..hiç bir işe yaramaz...

Sonucun bu denli olacağına inanmıyorum fabianın kasası çok sağlam tofaşla karşılaştırılamaz bile kamyona bak azıcık göçük var tofaşa bak ortada yok.
serqet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kenan A.
Arabanız: Fabia 2004 special

İleti firarim19 » 23 May 2012, 14:00

Abi sen yapma bari,

Ncapten 2 yıldız bile alamadığı için üretimi avrupa pazarı için durdurulan bir aracı 4 yıldızlık fabia ile nasıl bir tuttun?

Ayrıca fabia veya yeni nesil herhangi bir araç olsaydı emniyet kemerleri takılı olsaydı ben sonucun bu şekilde olacağını kesinlikle düşünmüyorum.

Smart 4 un 100 km ile duz duvara çarptirildiği fotoğraf var. o araç bile kabinini koruyup sağlam kalabiliyor.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti firarim19 » 23 May 2012, 14:01

serqet yazdı:
hetepe yazdı:Trafik kazası bu...markaya maledilemez...arabayı insan gibi kullanmak lazım, o hızla karşıdan gelen kamyona girdiğinde airbag, emniyet kemeri vs..hiç bir işe yaramaz...

Sonucun bu denli olacağına inanmıyorum fabianın kasası çok sağlam tofaşla karşılaştırılamaz bile kamyona bak azıcık göçük var tofaşa bak ortada yok.

+9999 kamyon değil kamyonet ayrıca :)
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti yabani » 23 May 2012, 14:11

Kuş serisinin can güvenliği açısından berbat olduğu bir gerçek, fakat araç kamyona çarpıyor, kamyonda tabiki azıcık göçük olacak, onun şasisini görmedinizmi hiç, bildiğiniz elektrik direğinden daha kalın. o çarpışmada fabia'da olsa durumun değişseceğini sanmıyorum.

Öte yandan aracın güvenliği ne olursa olsun, isterse hiç yıldızı olmasın önemli olan kaza yapmamak, belkide tofaşçı adam gibi gidiyordu, kamyon hatalı sollama yaptı? nereden bileceksiniz? şehirler arası yollarda hiçmi karşınızdan hatalı sollayan kişi çıkmadı. iki tarafta kurallara uygun sürdüğü zaman kaza filan olmaz, önemli olan kendi ve karşındakinin canını düşünüp güvenli sürmek.

Ölenlere Allah rahmet eylesin, Allah kimsenin başına böyle birşey vermesin inşallah.

Ayrıca benim gördüğüm kadarıyla trafikte terör estirenler kuş serilerini sürenlerden ziyade bayanlar, ticari araçlar ve lüks arabalar.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti serqet » 23 May 2012, 14:33

firarim19 yazdı:
serqet yazdı:

+9999 kamyon değil kamyonet ayrıca :)

gamyun gamyun :)
serqet
CLASSIC
CLASSIC

İleti serqet » 23 May 2012, 14:35

yabani yazdı:Kuş serisinin can güvenliği açısından berbat olduğu bir gerçek, fakat araç kamyona çarpıyor, kamyonda tabiki azıcık göçük olacak, onun şasisini görmedinizmi hiç, bildiğiniz elektrik direğinden daha kalın. o çarpışmada fabia'da olsa durumun değişseceğini sanmıyorum.

Öte yandan aracın güvenliği ne olursa olsun, isterse hiç yıldızı olmasın önemli olan kaza yapmamak, belkide tofaşçı adam gibi gidiyordu, kamyon hatalı sollama yaptı? nereden bileceksiniz? şehirler arası yollarda hiçmi karşınızdan hatalı sollayan kişi çıkmadı. iki tarafta kurallara uygun sürdüğü zaman kaza filan olmaz, önemli olan kendi ve karşındakinin canını düşünüp güvenli sürmek.

Ölenlere Allah rahmet eylesin, Allah kimsenin başına böyle birşey vermesin inşallah.

Ayrıca benim gördüğüm kadarıyla trafikte terör estirenler kuş serilerini sürenlerden ziyade bayanlar, ticari araçlar ve lüks arabalar.

Evet ama bende diyorumki tofaşın bagaja kadar dağılmış fabia olsaydı en azından arkada oturanların yaralı olarka kurtulma ihtimali vardı.
serqet
CLASSIC
CLASSIC

İleti semih10 » 23 May 2012, 23:33

Öncelikle ölenlere Allah'tan rahmet dilerim.. Arkadaşlar kazada hangi arabya ne olacağı nasıl sonuçlanacağı belli değil ama gerçekten küçmsemekde istemiyorum sonuçta bütçe meselesi ama bu kuş serisinin ciddi anlamda trafikten çekilmesi gerekiyor.. Son 2 haftada 7-8 tane şahin-doğan kazası okudum haberlede malesef 15'in üzerinde insan hayatını kaybetmiş ve bu araçları 4'nün kazası araç ikiye bölünerek sonuçlanmış.. Tamam belki kaza esnasında en sağlam araçlar bile ikiye bölünüyor ki hatta nette karşımıza sıkça çıkıyor ama bu kuş serileri en küçük darbede bile ikiye ayrılıyor.. Zamanında nasıl hangi akla ziyan izin verilmiş anlamış değilim.. Trafikte neden karşılaştığım her kuş serisi araç yan yan ön tekerler bi yerde arka tekerler bi yerde gidiyor daha düzgün gidenine rastlamadım yada neden lüks modelli araçlar usturuplu giderken aralarından şahin-doğan kendini belli etmek için çapsız çapsız atraksiyon yapar hep merak ederim kime neyi ispatlamaya çalışıyorlar mantığım elvermiyor.. Sonuçta ufak bi darbede ikiye bölünen bir teneke nedir bu kimedir bu atraksiyorlar anlamıyorum..
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti forman37 » 23 May 2012, 23:40

ustam bızım turk ınsanımız asla akıllanmaz bı oğrenmısler tofas ta tofas alın sıze tofas noldu ? durduk yere 5 cana maal oldu yazık gunahtır ya .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti hetepe » 24 May 2012, 13:48

1990 dan beri araba kullanıyorum, 25 civarında araba değiştirdim ama hiçbiri de palio dahil olmak üzere tofaş değildi.
Burada anlatmak istediğim şu: birçok araba Tofaştan gerçekten sağlam ama içindeki insanı bir yere kadar koruyabilir.En nihayetinde fizik kurallarına göre hareket ediyor ve yaşıyoruz.Emniyet kemeri de olsa, air bag da olsa, ABS de olsa 50-60 km den sonraki çarpmalarda arabanız S320 bile olsa o silkelenme ile illaki ölümcül darbe alırsınız.Örnek: 1996 daki susurluk kazası.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti tuzsuz » 24 May 2012, 15:41

araç önemli elbette ama bizim insanımız tabiri caizse adam olmaz. "ucuz olsun aman güvenliği boşverin. o kadar kişinin arasında bana mı denk gelecek. yahu şurdan şurası gideriz bastık mı şu kadar sürede" şeklinde sürekli yaklaşımı. sözüm meclisten dışarı "eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek yine eşşek" insanımız değişmediği sürece o ya bu araba olsun daha çok canlar yanacak. alın size güncel bir haber. http://www.ntvmsnbc.com/id/25352050/ adam 9 kez alkollü araç kullanmaktan cezai işlem görmüş, 10. kez alkollü kaza yapmış. bu adamın ehliyetini alsanız ne olur almasanız ne olur. yarın ehliyetsiz kullanacak o arabayı. kim bilir kimin canını yakacak. bence hastaneye yatırılıp tedavi edilmeye ihtiyacı var bu haberdeki gibi insanların. bildiğiniz deli muamelesi yapılması lazım. yok ki şöyle adam gibi bir karayolları trafik kanunumuz yok ki! olsa uygulayacak da yok zaten, uyacak da!
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti forman37 » 24 May 2012, 19:23

devreye yenı gırıcek olan yasaya gore artık alkollu surucunun cevırlemelerde ehlıyetı elınden alınamayacak. bıde bu çıktı
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti forman37 » 24 May 2012, 22:37

guncel..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti murat26 » 25 May 2012, 09:15

allah rahmet eylesin arkadaslar tahminimce direge carpmış oldugunu dusundugum bir favo var pert olmus ama yolcu kabinini ve arka kasayı koruyabilmiş motor hiç yok ama sase kasıntıları ile araba kendini kurtarmis ön camı patlamiş iç mekanı aynı duruo yani emniyet kemeri olan insan rahat cıkar şimdi bu olayı okudum bıne ya araba yaok bildiğin yag tenekesi cok kötu oldum cok allah geride kalanlara sabır versin
murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

İleti forman37 » 27 May 2012, 02:26

guncel..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı