93 favo ile Fiesta ya verilen ayar:)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

93 favo ile Fiesta ya verilen ayar:)

İleti volkanvolcano » 26 May 2012, 19:02

Arkadaşlar geçenlerde başımdan geçen olayı sizinle paylaşayım dedim. Favomla Abimi işe bırakıp dönerken çevre yolunda metalik gri bir Fiesta beni sollamak için sol şeritten yanıma geldi Fiesta yeni kasaydı 2011 olması lazım diye tahmin ettim ben her neyse yanıma gelince bende gaza bastım bu geçemedi tabi o da yapıştırdı sonra tam yanıma geldiler alaycı bir bakış atıp sollamaya kalktılar tabi gurur incinmişti Favonun bende yapıştırdım yaklaşık 1 km yakın kapıştık 4.vitese kadar çıktım çok hız yoktu zaten Fiesta ilk 4 viteste burun farkıyla öndeydi tabi bu Favo için oldukça iyi bir sonuçtu sonra basıp gittiler ama ilk 4 viteste Favo gerçekten hızlıymış onu anladım bu arada bu dediklerimi gaz dayken yaptım.Şahinlere yaptığımı anlatmıyorum zaten :) Özünde hız tabi ki iyi birşey değil hızlı da sürmem zaten arabayı ama bazen olabiliyor diye düşünüyorum . Herkese iyi günler .

• Erkekler büyümez oyuncakları büyür.
volkanvolcano
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan volcano
Nereden: Aydın
Arabanız: skoda favorit

İleti Kindred Brujah » 26 May 2012, 19:26

Sizi sollamak için gelen bir araca hızlanarak karşılık verilmez. Çok içinizde kalacaksa bekleyin geçsin sonra siz onu sollayın, bu yaptığınız hareket karşı taraf açısından tehlike oluşturan bir durum, doğru bulmuyorum. Birde keyif almışsınız bu yaptığınızdan, takdir görmeyi mi bekliyorsunuz bu yazının üstüne bilmiyorum ama ben şahsen üzüldüm. Tam yanınıza gelince alaycı bir bakıştan ziyade "salak mısın kardeşim ya sende hızlı git ya da dur işte kendi şeridinde neyin kafasını yaşıyorsun, amacın ne bu yaptığınla" bakışı olabilir. Ben olsam öyle yapardım kusura bakmayın. Birden çok yüklendiysem, sürçü lisan ettiysem affola ancak durum budur, yaptığınız yanlış ve tehlikeli bir harekettir, bundan zevk almanız ise apayrı bir üzüntü benim için.

Favonun ilk 4 viteste hızlı olup olmadığını insanları tehlikeye sokmadan öğrenebilirsiniz, otoban bunun için güvenli bir yol mesela, ya da çok şeritli hız limiti yüksek bir yolda da bunu öğrenebilirdiniz. İyi günler.

Birde unutmadan, karşınızdaki adam büyük ihtimalle vites küçültmeden gaza basmış sizin basmanızla, haliyle araç torkunu alamamış ve favoyla aynı oranda hızlanmış bence. Yoksa o aracın favoyu geçememesi gibi bir durum söz konusu değil, belkide aracı yeni olduğu için çok bağırtmak istememiştir kıyamamıştır.

Hız konusunda haklısınız iyi bir şey değil, ama bazen olabiliyor doğrudur, ama olduğu zamanları iyi seçmek lazım, sizin seçtiğiniz bunun için zaman yanlış bir zaman.

ugrasvolkan yazdı:Arkadaşlar geçenlerde başımdan geçen olayı sizinle paylaşayım dedim. Favomla Abimi işe bırakıp dönerken çevre yolunda metalik gri bir Fiesta beni sollamak için sol şeritten yanıma geldi Fiesta yeni kasaydı 2011 olması lazım diye tahmin ettim ben her neyse yanıma gelince bende gaza bastım bu geçemedi tabi o da yapıştırdı sonra tam yanıma geldiler alaycı bir bakış atıp sollamaya kalktılar tabi gurur incinmişti Favonun bende yapıştırdım yaklaşık 1 km yakın kapıştık 4.vitese kadar çıktım çok hız yoktu zaten Fiesta ilk 4 viteste burun farkıyla öndeydi tabi bu Favo için oldukça iyi bir sonuçtu sonra basıp gittiler ama ilk 4 viteste Favo gerçekten hızlıymış onu anladım bu arada bu dediklerimi gaz dayken yaptım.Şahinlere yaptığımı anlatmıyorum zaten :) Özünde hız tabi ki iyi birşey değil hızlı da sürmem zaten arabayı ama bazen olabiliyor diye düşünüyorum . Herkese iyi günler .
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti alwaysloser » 26 May 2012, 22:13

tüpte değilde benzinde 3 . vitese kadar favolar çok iyi belki 4 de de braz ama 3. viteste korkmadan kökleyin çoğu arabayla depişir
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti sainz » 26 May 2012, 23:11

alwaysloser yazdı:tüpte değilde benzinde 3 . vitese kadar favolar çok iyi belki 4 de de braz ama 3. viteste korkmadan kökleyin çoğu arabayla depişir

Sıfır baskı-balata ve yeni yapılmış bakım ve ayarlarıyla 3. viteste 110km/s' ye çıkabildim. İşyerindeki Fiesta 1.4TDCi' de 2. viteste 90km/s' yi görüyor.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti lazza » 26 May 2012, 23:48

3. vites 120 gördüm hemde yeni aldığımda :)
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti mumtazsar » 27 May 2012, 00:21

ben hızlı yaşayıp çabuk insanlardanım benim yaşam tarzımda bu. sakin kullanırım ama trafikte bir tane biri bana kansızlık yaparsa 10 km de olsa gittiği yere kadar kapışır geçer geri dönerim.ve hepte geçtim. :D 1.3 favoyu iplemeyen adamlar bir dahakine yol verirlerde bizde bu yanlış diye tabir ettiğiniz hızı yapmayız...
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mümtaz şar
Nereden: Konya

İleti volkanvolcano » 27 May 2012, 00:32

Kindred Brujah yazdı:Sizi sollamak için gelen bir araca hızlanarak karşılık verilmez. Çok içinizde kalacaksa bekleyin geçsin sonra siz onu sollayın, bu yaptığınız hareket karşı taraf açısından tehlike oluşturan bir durum, doğru bulmuyorum. Birde keyif almışsınız bu yaptığınızdan, takdir görmeyi mi bekliyorsunuz bu yazının üstüne bilmiyorum ama ben şahsen üzüldüm. Tam yanınıza gelince alaycı bir bakıştan ziyade "salak mısın kardeşim ya sende hızlı git ya da dur işte kendi şeridinde neyin kafasını yaşıyorsun, amacın ne bu yaptığınla" bakışı olabilir. Ben olsam öyle yapardım kusura bakmayın. Birden çok yüklendiysem, sürçü lisan ettiysem affola ancak durum budur, yaptığınız yanlış ve tehlikeli bir harekettir, bundan zevk almanız ise apayrı bir üzüntü benim için.

Favonun ilk 4 viteste hızlı olup olmadığını insanları tehlikeye sokmadan öğrenebilirsiniz, otoban bunun için güvenli bir yol mesela, ya da çok şeritli hız limiti yüksek bir yolda da bunu öğrenebilirdiniz. İyi günler.

Birde unutmadan, karşınızdaki adam büyük ihtimalle vites küçültmeden gaza basmış sizin basmanızla, haliyle araç torkunu alamamış ve favoyla aynı oranda hızlanmış bence. Yoksa o aracın favoyu geçememesi gibi bir durum söz konusu değil, belkide aracı yeni olduğu için çok bağırtmak istememiştir kıyamamıştır.

Hız konusunda haklısınız iyi bir şey değil, ama bazen olabiliyor doğrudur, ama olduğu zamanları iyi seçmek lazım, sizin seçtiğiniz bunun için zaman yanlış bir zaman.

ugrasvolkan yazdı:Arkadaşlar geçenlerde başımdan geçen olayı sizinle paylaşayım dedim. Favomla Abimi işe bırakıp dönerken çevre yolunda metalik gri bir Fiesta beni sollamak için sol şeritten yanıma geldi Fiesta yeni kasaydı 2011 olması lazım diye tahmin ettim ben her neyse yanıma gelince bende gaza bastım bu geçemedi tabi o da yapıştırdı sonra tam yanıma geldiler alaycı bir bakış atıp sollamaya kalktılar tabi gurur incinmişti Favonun bende yapıştırdım yaklaşık 1 km yakın kapıştık 4.vitese kadar çıktım çok hız yoktu zaten Fiesta ilk 4 viteste burun farkıyla öndeydi tabi bu Favo için oldukça iyi bir sonuçtu sonra basıp gittiler ama ilk 4 viteste Favo gerçekten hızlıymış onu anladım bu arada bu dediklerimi gaz dayken yaptım.Şahinlere yaptığımı anlatmıyorum zaten :) Özünde hız tabi ki iyi birşey değil hızlı da sürmem zaten arabayı ama bazen olabiliyor diye düşünüyorum . Herkese iyi günler .

Evet hız iyi birşey değil aşırı tepkide iyi sonuçlar doğurmaz. Kaldı ki dediğim gibi 4 üncü vitese kadar olan hızdan bahsediyoruz trafik magandası değilim NOKTA.
volkanvolcano
CLASSIC
CLASSIC

İleti volkanvolcano » 27 May 2012, 00:40

alwaysloser yazdı:tüpte değilde benzinde 3 . vitese kadar favolar çok iyi belki 4 de de braz ama 3. viteste korkmadan kökleyin çoğu arabayla depişir

Doğru söylüyorsun , tüpte de fena değil :)
volkanvolcano
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 27 May 2012, 10:21

bende 3 te 120 görenlerdenim rahatlıkla yapıştırın

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Kindred Brujah » 27 May 2012, 10:31

Aşağıdaki yazımın üst kısmında da gördüğünüz gibi tepkim hıza değil, yaptığınız harekete, uygun olan heryerde hızınızı da yapın dedim zaten. Ama burada beni düşündüren nokta yaptığınız hareket, bunun için hıza gerek yok dar bi sokakta siz 20 ile giderken 40 la sizi geçmeyen araçla inatkaşmakta aynı, siz o sizi geçemiyor diye sevinirken karşıdan aniden bir araç çıktığında tehlikeye düşen o inatlaştığınız araba oluyor, uzun yolda da sizin bu yaptığınız hareketi yapanlar yüzünden olan çok kaza biliyorum ben. Ben size hız yapmayın demiyorum, çıkın otobana 200 basın kime ne, ben yine de kurallara uyulması taraftarıyım ama size kalmış, insanları tehlikeye sokmadan yapacağınızı yapın, ama şu yaptığınız hareketi yapmayın. Umarım derdimi anlatabildim, ve yine yazımda belirttiğim gibi " Birden çok yüklendiysem, sürçü lisan ettiysem affola ", ama ben böyle olaylara çok kızıyorum, bu kadar yüklenmek doğru değil biliyorum ama böyle hareketlerin karşısında da kendimi tutamıyorum malesef..

ugrasvolkan yazdı:
Evet hız iyi birşey değil aşırı tepkide iyi sonuçlar doğurmaz. Kaldı ki dediğim gibi 4 üncü vitese kadar olan hızdan bahsediyoruz trafik magandası değilim NOKTA.

Kindred Brujah yazdı:Sizi sollamak için gelen bir araca hızlanarak karşılık verilmez. Çok içinizde kalacaksa bekleyin geçsin sonra siz onu sollayın, bu yaptığınız hareket karşı taraf açısından tehlike oluşturan bir durum, doğru bulmuyorum. Birde keyif almışsınız bu yaptığınızdan, takdir görmeyi mi bekliyorsunuz bu yazının üstüne bilmiyorum ama ben şahsen üzüldüm. Tam yanınıza gelince alaycı bir bakıştan ziyade "salak mısın kardeşim ya sende hızlı git ya da dur işte kendi şeridinde neyin kafasını yaşıyorsun, amacın ne bu yaptığınla" bakışı olabilir. Ben olsam öyle yapardım kusura bakmayın. Birden çok yüklendiysem, sürçü lisan ettiysem affola ancak durum budur, yaptığınız yanlış ve tehlikeli bir harekettir, bundan zevk almanız ise apayrı bir üzüntü benim için.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti firarim19 » 27 May 2012, 10:50

http://www.youtube.com/watch?v=f7RpKktJMfs

3 de 120 için kendi aracımın kalkış videosu arkadaşlar. 93 Benzinli 58 hp favoritimle yapılmıştı.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti alwaysloser » 27 May 2012, 11:42

firarim19 yazdı:http://www.youtube.com/watch?v=f7RpKktJMfs

3 de 120 için kendi aracımın kalkış videosu arkadaşlar. 93 Benzinli 58 hp favoritimle yapılmıştı.

hemde daha 5 bin devirde bitti gitti işte :D

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yabani » 27 May 2012, 14:09

Bugün havaalanına gittim, dönüşte sırf bu başlıkta bahsedilen hareket yüzünden diğer adamı öldüresim geldi, sonuçta tehlikeye giren benim canım, neyin derdindesiniz? bir araç sizi geçince çekemiyorsanız hiç sürmeyin, beni bir araç geçtiğinde, ki daha iyi yada daha kötü demiyorum, herhangi bir araç geçtiğinde hiç umrumda olmuyor, siz neye takılıyorsunuz, o kadar takıntıdaysanız gidin beygiri bol birşey alın hangi şarampolden uçuyorsanız uçun, sadece milletin canını tehlikeye atmayın.

Ayrıca bir diğer aracı geçmenin zevki nedir? madalya mı veriyorlar? ömrüne 5 yıl daha mı ekleniyor?
Aynı olayı köy'den dönerken bir başka araç yapmıştı, virajlı yol, karşı taraftan birisi gelse kafakafaya ben yapışacağım, adam yavaş yavaş gidiyor geçmeye kalkınca yapıştırıyor, birkaç kere tekrarladı. Ömrümde kimseyi böyle acımadan dövmedim, sakat kalmış olabilir ama hiç pişman değilim, yine olsa daha da kötü döverim, benim ve ailemin canını tehlikeye atacak, bende gülüp geçeceğim.. yok öyle bir dünya.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti Kindred Brujah » 27 May 2012, 16:57

Kesinlikle katılıyorum gücüm yettiği derecede ölümüne döverim bana böyle yapan adamı, eğer hala gücüm yetiyorsa arabasına bağlar kontak açıkken direksiyonu gaza basılı olarak kitler bırakırım, gitsin nereden yuvarlanıyorsa, nereye gömüyorsa gömsün artık itoğlu...

yabani yazdı:Bugün havaalanına gittim, dönüşte sırf bu başlıkta bahsedilen hareket yüzünden diğer adamı öldüresim geldi, sonuçta tehlikeye giren benim canım, neyin derdindesiniz? bir araç sizi geçince çekemiyorsanız hiç sürmeyin, beni bir araç geçtiğinde, ki daha iyi yada daha kötü demiyorum, herhangi bir araç geçtiğinde hiç umrumda olmuyor, siz neye takılıyorsunuz, o kadar takıntıdaysanız gidin beygiri bol birşey alın hangi şarampolden uçuyorsanız uçun, sadece milletin canını tehlikeye atmayın.

Ayrıca bir diğer aracı geçmenin zevki nedir? madalya mı veriyorlar? ömrüne 5 yıl daha mı ekleniyor?
Aynı olayı köy'den dönerken bir başka araç yapmıştı, virajlı yol, karşı taraftan birisi gelse kafakafaya ben yapışacağım, adam yavaş yavaş gidiyor geçmeye kalkınca yapıştırıyor, birkaç kere tekrarladı. Ömrümde kimseyi böyle acımadan dövmedim, sakat kalmış olabilir ama hiç pişman değilim, yine olsa daha da kötü döverim, benim ve ailemin canını tehlikeye atacak, bende gülüp geçeceğim.. yok öyle bir dünya.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 27 May 2012, 17:14

Ben iki taraf içinde biraz "yavaşşş geeel" diyorum.

Favorit ile 2011 Fiestaya çakılmış iyi hoş, alemsiniz valla, sonra bir kısmımız da bunu belki iyi niyetiyle ciddiye almış, sonra hoş olmadığını söylemiş ve aynı hareket kendisine yapılırsa arabaya adam falan bağlayıp sürüklüyor hıncından :D

Boş tartışmalar, bizi ileri götürmez, ben de bi kere Accord geçmiştim Çankırı'dan gelirken 3 sene falan evvel belki, bana sorarsanız ıkına sıkına "çaktığım" Accord'un şöförü radyoyla oynuyordu :D

Çakmışındır da hocam belki üst viteste falan asılmıştır adam sana nispeten, hem bakışlara karşı bence tutumunuz belki kompleks olabilir, gereksiz alınmış olabilirsiniz, kimin umrumda ki, bakmayan ekime bakan ..... yani.

Trafikte aracınızdan ötürü incinecek bir gurura sahipseniz, ciddi derecede amatör ve tehlikeli bir şöförsünüzdür.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Kindred Brujah » 27 May 2012, 17:23

Kesinlikle doğru, o zaman sürmeyin kardeşim yani ne bu kompleks bu heyecan, atraksiyona gerek yok:)

hakanerdogan yazdı:Trafikte aracınızdan ötürü incinecek bir gurura sahipseniz, ciddi derecede amatör ve tehlikeli bir şöförsünüzdür.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jawacı » 27 May 2012, 17:49

hakanerdogan yazdı:Trafikte aracınızdan ötürü incinecek bir gurura sahipseniz, ciddi derecede amatör ve tehlikeli bir şöförsünüzdür.

+1000
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti mustklc » 27 May 2012, 17:52

anila tamamen katiliyorum. insanlarla kapismanin manasi yok. belki adamin acelesi var. belki hastaneye hasta yetistiriyor. eziklikten baska birsey degil, sidik yaristirmak resmen
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Sonraki