93 favo ile Fiesta ya verilen ayar:)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

93 favo ile Fiesta ya verilen ayar:)

İleti sainz » 27 May 2012, 23:05

hakanerdogan yazdı:...Trafikte aracınızdan ötürü incinecek bir gurura sahipseniz, ciddi derecede amatör ve tehlikeli bir şöförsünüzdür.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti elvis » 28 May 2012, 12:32

Kindred Brujah yazdı:Kesinlikle doğru, o zaman sürmeyin kardeşim yani ne bu kompleks bu heyecan, atraksiyona gerek yok:)

hakanerdogan yazdı:
Trafikte aracınızdan ötürü incinecek bir gurura sahipseniz, ciddi derecede amatör ve tehlikeli bir şöförsünüzdür.

Aynı olayları ben de hem Favomla hem de şirketin minibüsü ile defalarca yaşadım.Ya git ya da yol ver sonra ne halt yersen ye'' diye çok basmışımdır kalayı.
Önüne kır vur gitsin şarampole mi nereye gidecekse,cahil dolu ortalık arkadaşlar...tabii sözüm meclisten dışarı...
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti Kindred Brujah » 28 May 2012, 14:49

Bizde zamanında uzun yoldayken ailece bir tırın altında kalacaktık böyle bir öküz yüzünden, tek gidiş tek geliş yol, önce boştu yol adamda yavaş gidiyor 100-110 falan, adamı sollamaya geçmişiz gaza basıyor biz yavaşlıyoruz o yavaşlıyor biz hızlanıyoruz o hızlanıyor 140 kmye kadar zorladı, hayır geri arkasına geçicez ona da izin vermiyor beyin özürlü arkadaş frene basıyor son anda önüne kırdık artık 150-160a dayandı araba mecburen, 2 saniye sonra da karşı şeritten gelen tır yanımızdan geçti, hani kırmasak bugün burada değildik o tırın altında can pazarı olmuştuk. Cahillik ayrı bir şey hani tamam adam pek bilmiyor olabilir, ne bileyim kompleksi olabilir, araba sürmeyi bilmiyor yeni öğreniyor sağdan yavaş yavaşta gidiyor olabilir ama göz göre göre tırın geldiği şeritte bizimle inatlaşması cahillikten öte öküzlük, hayır adam onu düşünemiyorsa ehliyet sınavlarından nasıl geçmiş bunu sorguluyorum ben, motor testinde o kadar zırvayı öğrenmiş yapmış, insan mı olamamış nedir, vakti mi kalmamış ya da insanlık öğrenmeye çok mu çalışmış zamanında bilmiyorum :)

elvis yazdı:Aynı olayları ben de hem Favomla hem de şirketin minibüsü ile defalarca yaşadım.Ya git ya da yol ver sonra ne halt yersen ye'' diye çok basmışımdır kalayı.
Önüne kır vur gitsin şarampole mi nereye gidecekse,cahil dolu ortalık arkadaşlar...tabii sözüm meclisten dışarı...
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti sainz » 28 May 2012, 15:07

Kindred Brujah yazdı:...adam onu düşünemiyorsa ehliyet sınavlarından nasıl geçmiş bunu sorguluyorum ben...

Firmamıza Almanya' dan misafir gelmişti. Havaalanı yolunda sohbet ettik biraz. Bana şunu anlatmıştı:

Bir belgesel izledim, Türkiye' deki ehliyet sınavı ile ilgili. Tamamen trafiğe kapalı 100 metrelik bir yolun bir başından öbür başına aracı götürebilen ehliyeti alabiliyordu.

Ehliyet sınavlarının bu şekilde olduğu bir ortamda sen o vatandaştan nasıl bir mantık bekliyorsun ki? ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ambiantem_06 » 28 May 2012, 15:43

yahu sollamaya cıkılmış durumda yandaki aracın gaz vermesi ne kadar vahim bi olay nekadar sinir bozucu bir durum bır araba sollamaya gelmıs aynı hızda gıdıyorsan ne dıye gaza yuklenıyorsun bunu yapanlara bende ıllet oluyorum.
ambiantem_06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: can
Arabanız: fabia ambiante tdi

İleti tuzsuz » 28 May 2012, 15:52

ambiantem_06 yazdı:yahu sollamaya cıkılmış durumda yandaki aracın gaz vermesi ne kadar vahim bi olay nekadar sinir bozucu bir durum bır araba sollamaya gelmıs aynı hızda gıdıyorsan ne dıye gaza yuklenıyorsun bunu yapanlara bende ıllet oluyorum.

bir de siz sinyal vererek sollamaya çıktığınızda arkanızdan sinyal vermeden sizi sollamaya kalkan dangalaklar var trafikte. bolca rastlıyorum bunlara.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti Kindred Brujah » 28 May 2012, 16:01

Sinyal vermeden sollasın hani ona da kabul diyelim, sağlıyorlar arkadaş, adama sol şerit dar geliyor 5 şerit yolda, en sağdan 140 la gidiyor nedir mantığı anlamış değilim.

Bugün de öküz bir kamyoncu köprü çıkışı en son şeritten çıkıyorum 80-90 falan hızım allahtan yüksek değil, birden en sol şeride geçti kendi önündeki kamyonu sollamak için, araç zaten çekmiyor yokuş yukarı koca kamyon, öyle saçma sert bir fren yapmak zorunda kaldım, kornaya asıldım adam hala el kol yapıyor sanki yol tapulu malı herifin, en sol şeritte gitmesi bile yasak onun aslında ama farkında değil.

Hayır ne içip, ne çekip çıkıyorlar yola merak ediyorum, bu kadar etkiliyse bizde içelim dertlerimizden kurtulalım

tuzsuz yazdı:
ambiantem_06 yazdı:yahu sollamaya cıkılmış durumda yandaki aracın gaz vermesi ne kadar vahim bi olay nekadar sinir bozucu bir durum bır araba sollamaya gelmıs aynı hızda gıdıyorsan ne dıye gaza yuklenıyorsun bunu yapanlara bende ıllet oluyorum.

bir de siz sinyal vererek sollamaya çıktığınızda arkanızdan sinyal vermeden sizi sollamaya kalkan dangalaklar var trafikte. bolca rastlıyorum bunlara.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir