Yine Şahinci Yine Kaza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yine Şahinci Yine Kaza

İleti MadloveR » 29 May 2012, 07:56

Merhaba Arkadaşlar.
Dün akşamüstü yine bir şahinci yüzünden kaza yaptım. Daha doğrusu şahinci duran arabama çarptı. Sol tarafa dönmek için karşıdan gelen aracın geçmesini bekliyordum ki döneceğim yerden birden iki şahinci patinaj yaparak çıktılar.Birincisi kurtardı geçti.İkincisi duran arabama çarptı. Malum şahin götü bi yana başı bi yana gidiyor. Arabayı toplayamadı onun arabanın sol arka tarafı benim favonun sol ön tarafına çarptı daha doğrusu resmen girdi. Benim sol far kırıldı onun sol arka taraf iptal. Öyle ki arabayı yerinden hareket ettiremediler bile.Soruyorum size burda benim suçum günahım ne. Bu şahinciler yüzünden trafiğe çıkmayalımmı. Biri düz yolda önüme kırdı kafasını kırdım olmadı,biri cumartesi günü otoparkta hem arabamı boydan boya çizdi hem ukalalık yaptı kolunu kırdım olmadı illa birini meydanda sallandırayım mı. Normalde çok sakin sessiz biriyimdir ama bu şahinciler ve trafik magandaları yüzünden iyice zıvanadan çıkmaya başladım bir gün dayanamayıp çekip birini vuracağım ondan korkuyorum.
Hepinize kazasız belasız sürüşler.

Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti firarim19 » 29 May 2012, 08:00

Geçmiş olsun,

Kızan kızsın ama şu bir gerçek o arabayı tercih eden kesim çok alt düzey ve cahil insanlar oluyor. İstisnaları olabilir ama genel olarak gördüğüm bu.

Arabanıza değilde bir yayaya birşey olsaydı?
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti fırat3637 » 29 May 2012, 08:52

çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun sakin olmak lazım trafik sabır işi sabırlı olmak lazım...
fırat3637
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fıratGGS
Nereden: İstanbul (And.)

İleti MadloveR » 29 May 2012, 09:12

Abi sabrediioruz zaten hepimiz ama sabırda bir yere kadar. Mesela cumartesi günü olan olayda otoparkta duruyo aracım. Çalıştırdım çıkacağım otoparktan yanımda bir şahin var hareket etti ben bekledim çıkmadım. Adam manevra yaparken küt ön çamurluğa çarptı. çarpması neyse hala sürüyo arabayı durdurmuyor. Arka çamurluğa kadar boydan boya çizdi arabamı. Neyse ses çıkarmadım acemidir dedim sıkıntısı vardır dedim tamam olan oldu dedik. Bir de ukala ukala boşver araban zaten boya istiyomuş demezmi. Artık tutamadım kendimi, kendimden 3 kat iri adama daldım, görsen bu çocuk bu adamı nasıl dövdü dersin. Adamın kolu kırıldı karakolla uğraştık birde. Böyle adamlarda dayağı hakediyorlar. Dün akşamki meselede de gene şahinci yol ortasında ne diye bekliyosun felan laflar etti ama kendimi frenledim yoksa çok kötü şeyler olacaktı.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 29 May 2012, 18:11

YİNEEE ŞAHİNNNN Yine Kazaaaaaaaaaaaa

Az önce bir gümbürtü koptu ki dışarı koştuk.Dükkana yakın kavşakta kaza .
Yine Şahin ,hemde iki tane.Mavi Murat 131 kavşaktan karşıya geçerken diğer siyah Şahin bodoslama dalıyor.
Mavi olanı 180 drece döndürüp geldiği istikametin aksine çeviriyor.

Yine bilindik senaryo Siyah Şahin'in önü çarşamba pazarı ön haşat.
Mavi olanon sol arkkasında göçüklük var.
Ortam gergin ,Türk Halkı abluka almış kalabalıkla ,foto çekemiyorum o yüzden.

Siyah Şahinde 18-20 yaşlarında bir apaçi genç.Sinirden aracın tavanına yumruk vuruyor.Apaçi çok hızlı gelmiş demek ki.Araba faça ön camda kocaman yazı filan.Bu kazada Allah yazgısı...Her şshin bir gün pert olmayı tadacak.
Mavide yaşlı bir amca sakin.

Şimdi Polis geldi aceleyle 2 fotoğraf çektim.Şahin yerinden kımıldayamıyor.Elle zorla iterek yolu açtılar.Mavi olab motoru çalıştırıp aracı yoldan çekti.131'im sol arka kapı ile çamyurluk arasına dalmış.Direğe.Valla 131 şahinden daha sağlam gibi.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti ozantavsan » 29 May 2012, 19:59

İşte fotolar..

Kazadan sonra olay mahallinden bir kaç favorit geçti.Beyaz ,bordo ,kırmızı ... Ne hoş duruyor bizim araçlar dedim..
Yeşil kıyafetli kişini arkasındaki Şahin çarptı.Tamponu halen yolda.Sağdakide çarptığı mavi Murat 131..
Eklentiler
şahinkaza001.jpg
şahinkaza002.jpg
şahinkaza280512-1905.jpg
şahinkaza280512-1906(001).jpg
şahinkaza280512-1906.jpg
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti OPTIMUS_PRIME » 29 May 2012, 21:46

firarim19 yazdı:Geçmiş olsun,

Kızan kızsın ama şu bir gerçek o arabayı tercih eden kesim çok alt düzey ve cahil insanlar oluyor. İstisnaları olabilir ama genel olarak gördüğüm bu.

sonuna kadar katılıyorum fikrine arkadaşım nerede kenar mahalle zibidisi var nerede işsiz güçsüz çapulcu takımı var altında bir şahin dogan en çok anamız bacımız yanımızda kırmızı ışıkta yanımızda durup it gibi bakmıyorlarmı o anlarda ya rabbim iyiki polis asker gibi silah taşımıyorum yeminle çeker alnının ortasından ibreti alem olsun diye vururdum diyorum
OPTIMUS_PRIME
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Alper Azakoğlu
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2012 Fabia 1.2 Optimal

İleti MadloveR » 30 May 2012, 07:56

OPTIMUS_PRIME yazdı:
firarim19 yazdı:Geçmiş olsun,

sonuna kadar katılıyorum fikrine arkadaşım nerede kenar mahalle zibidisi var nerede işsiz güçsüz çapulcu takımı var altında bir şahin dogan en çok anamız bacımız yanımızda kırmızı ışıkta yanımızda durup it gibi bakmıyorlarmı o anlarda ya rabbim iyiki polis asker gibi silah taşımıyorum yeminle çeker alnının ortasından ibreti alem olsun diye vururdum diyorum

Burada da durum aynen bu şekilde. Genç 18 yaşına gelir. Ehliyetten önce gider bir şahin veya doğan alır ilk işi sanayide helezonları kestirmek,camları filmletmek ve sahte sunroof taktırmak olur.(Tabi daha önceden yapılmadıysa bu işlemler) Daha sonra ehliyet alır buyrun size bir trafik canavarı daha yollarda. Sonra milletin canını tehlikeye sokmaya başlar. Hayır kendine acımıyorum zaten canı cehenneme de benim yaşadığım kazada orda bir yaya olsaydı Allah muhafaza ölebilirdi.
Şehiriçi trafikte sürekli böyleler. Ha sadece şahinciler mi böyle araba kullanıyor değil ama çoğunluğu şahinci.

Ben o yüzden ruhsatlı tabancamı taşımıyorum yanımda artık. Bir gün sinirlerime hakim olamayıp vuracam magandanın birini. Olan bize olacak. En iyisi hiç bulundurmamak
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SARACOGLU » 30 May 2012, 11:43

maalesef dar gelirli ailelerimiz ve parasız boş gezen adamlar bu aracları kullanıyor.parası olmayan yeni yetme gençler bu aracları alıp kendılerini f1 pilotu zannediyorlar.bu maalesef hep boyle gidecek 10 sene sonra bu şahin olmayacak belki simdi cok iyi dediğimiz 1.6 yeni nesil atmosferik makinalar bu sahınlerın yerini alacak
daha saglam araclar cıkacak ınsanlar onlara bınerken bu zamanın ıyı arabalarıda şahin doğan olmayacakmı
yada şahin doğanlar bir zamanın en kral arabası değilmiydi.
91-92 yıllarında okula giderken bir komsumuz kırmızı bir şahin almıstı sıfır. arkasında 5 vites yazan
o zaman mahallemızde eskı toroslar 124 ler anadollar vardı
her okula gidiş geliste etrafında bır tur atar camlarından ıcıne bakar ne araba be kaç basar acaba derdik:)

her şahini olanda demeniz gibi serseri olmuyor.
mesela benim babam 1994 de şahin aldı kendisi lise ögretmeni 4 kardeşiz ve ve babam 2009 yılına kadar bu şahini değiştiremedi okul bahcesınde 24-25 yasındaki ögretmenlerin sıfır arabaları varken bizim şahinimiz 4 lastik üstü teneke gibi duruyor hatta babamla diğer hocalar kafa buluyorlardı.
neden 15 sene babam şahine bindi ve bir kaç kezde aracın savrulması yuzunden kaza atlattık
çünki 4 çocuk ev kırası daha sonra benım üniversitem kız kardeşlerimin düğünü daha sonra benim düğünüm ve allah razı olsun 2008 de octavia alacakken ilk defa arabayı değiştirecekken biriktirdiği parayı 20 bini bana yardım ederek ev almamı sağlaması
bu gibi tanıdıgım nice şahinciler var allah hepimizi onlardan korusun
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti MadloveR » 30 May 2012, 14:19

Bir genelleme yapmak yanlış olur zaten. Ama büyük çoğunluğu böyle maalesef. Benim de şahine binen çok yakın tanıdıklarım var ama adam gibi kullanıyorlar en azından.
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tuzsuz » 02 Haz 2012, 11:01

http://www.ntvmsnbc.com/id/25354688 şu haberdeki hurdaya dönen araç şahin ya da doğan galiba ama emniyet şeridinde duran araca arkadan çarparak 150 metre sürükleyen ve kaçan da sünger beyinli tek hücreli bir terliksi hayvan.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti yabani » 02 Haz 2012, 15:32

Maalesef o tır'ın çarptığı herhangi bir araçta durum çok farklı olmayacaktı, sadece yaralının derecesi değişik olabilirdi. Arkadan çarpmalarda araçlarımızın sağlamlığı test edilmiş değil, yani fabia için konuşacak olsak; önden çarpmada ve takla durumunda iyi değerler verirken arkadan çarpmada çok kötü çıkabilir. Zaten çarpan bir TIR. TIR ve Kamyon sürücülerinin trafikte ekstra dikkatli olması gerekiyor.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti forman37 » 02 Haz 2012, 23:58

bu tofaslar tedavulden ne zaman kalkıcak merakla o gunu beklıyorum :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi