Şerefsizler Fabiamın farlarını çalıp eski far takmışlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şerefsizler Fabiamın farlarını çalıp eski far takmışlar

İleti Cihan_06 » 09 Haz 2012, 22:07

Bu akşam farkettim...2007 fabiamın farlarını çalıp yerine eski far takmışlar.En az 10 senelik vardır arka kapakla tırnaklarıda kırık. .Şerefsizler...2 ay önce aynam kırılmıştı değiştirmekl için ATA skodaya götürdüm oarada 3 gün kalmıştı.1 gün sonrada Koçtaş otoparkta kapıya çarptılar çarpan kişi tamir ettirmişti tanıdığı kaportacıya 2 günde orada kaldı.Hangisi yaptı bilemiyorum am Haram olsun Allah misliylen çıkartsın.Pis herifler Allah hepsinin belasını versin çalanın..Arkadaşlar siz bari dikkat edin araçlarınıza etraf insan görünümlü şerefsiz kaynıyor.

Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia classic 2007

İleti mustklc » 09 Haz 2012, 22:21

çarpan kişi tamir ettirmişti tanıdığı kaportacıya

suçlu bulunmuştur. git sor bakalım. yalnız dikkat et, üzerlerine gelebilirler, sakın içeri girme dışardan konuş, bir de tek gitme. biri arabada beklesin.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Cihan_06 » 09 Haz 2012, 22:35

Ben almadım kardeşim git şurdan dese ne diyebilirim?..Acaba başka birşeyleride değiştirdiler mi?..İyice şüphelendim şimdi.İşe bak millet iyice hırsız olmuş....
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 09 Haz 2012, 23:01

çarpan aracın anlaşmalı olduğu kaportacıya gidilmez. bir kere babamın başına geldi. arabayı komple parçalamışlar, zor kaçırdı aracını kavga döğüş, hasardan da vazgeçti. gene adam bana çarptı gel tanıdığa gidelim dedi, dedim git işine , gönderdim adamı.

Ben almadım kardeşim git şurdan diyebilir elbette. şansını deneyeceksin. önce tatlı dille, saf ayağına yatarak, "ya, benim far yanlış takılmış sanırım..falan " diye, sonra kademe kademe artarak :D ama tek gitme. baktın umit yok fardan, yapacak birşey yok, üstüne su iç. polisle vs kurtaramazsın. polat alemdar gibi silahla o tükkanı bassan gene vermezler farını vermek istemedikten sonra. verecekleri varsa verirler zaten.

diğer ustaları bilmem de özellikle bu kaporta ustalarının %90ında orospu çoçuğu sendromu var. zira yaptıkları işe pislik bulaşma ihtimali musait. iki aracı kaza yaptı gösterip sigortadan para almalar, pert aracı toplayıp hatasız diye satmalar, hırsızlardan çalıntı parçaları el altından almalar, falan. kaportacının temizini zor bulursun. benim 10a yakın kazam var, yetkili servisi de dahil düzgün bir kaportacıya denk gelmedim.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti mustklc » 09 Haz 2012, 23:03

atanın yaptığını da sanmam. o riski almazlar. onlar zaten adama kasada faturaylan kösüyorlar, küçük hesaplarla uğraşmıyorlar
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti Cihan_06 » 09 Haz 2012, 23:09

Sanayiden tiksinti geldi iyice ,kime güveneceğiz kardeşim be..Artık yapacak bir şey yok..Yaklaşık 400t gibi bir fiyat sanırım farların yenisi..
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat11h1 » 09 Haz 2012, 23:17

Ankara teksasa döndü desenize. Geçmiş olsun...
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti epelek » 09 Haz 2012, 23:35

süperbi ilk bakım için servise bıraktım..klima filtreleri dahil değiştirceklerdi..klima filtresini değiştirmemişler, koku geliyordu...müşteri memnuniyeti anketi için beni arayanlara şikayet ettim..yüce otoya bildirmişler..inceleyip araştırdılar...servise 3 bin lira ceza kestiler...servis arayıp özür diledi ve yanlışlık olmuş deyip şikayetten vazgeçmemi istedi..vazgeçmedim ve cezayı ödediler..şimdi arada bir arayıp araçtan herhangi bir şikayetim olup olmadığını soruyorlar...Araç 2011 süberb eleg 170 hp dsg
SUPERB TDI 2.0 ELEGANCE DSG 170 HP
epelek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Muhsin Fırat
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Süperb Eleg DSG 170 Hp

İleti mustklc » 09 Haz 2012, 23:47

yukarda biraz agir konustuk ama az bir kisim iyi kaportacilar da var onlari da ayri tutarim. dunyanin isini yapip ne verirsen abi diyen gonlu bol ustalar...
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 10 Haz 2012, 00:04

Maalesef, far, lastik, istepne, akü, silecek değiştirme yine bu esnaflar arasında en masumane eylemler. Bunun harici; turbo , beyin , sensör , salıncak, fren diskleri amortisör vs. gibi motor parçaları hatta şazuman değiştiren tamirciler de bu camiada görülmekte. Fakat bu işlemler daha çok tamircilerin yanında çalışan kalfa ve çırak marifeti ile olup dükkan sahiplerinin bu işteki payı oldukça düşüktür. Yetkili Servislerde de bu işe tevessül edileceğini zannetmiyorum.

Bu sebepten araçları özellikle tanımadığınız yerlerde tamire götürünce başından pek ayrılmayınız.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti felicia042 » 10 Haz 2012, 05:50

Cihan_06 yazdı:Bu akşam farkettim...2007 fabiamın farlarını çalıp yerine eski far takmışlar.En az 10 senelik vardır arka kapakla tırnaklarıda kırık. .Şerefsizler...2 ay önce aynam kırılmıştı değiştirmekl için ATA skodaya götürdüm oarada 3 gün kalmıştı.1 gün sonrada Koçtaş otoparkta kapıya çarptılar çarpan kişi tamir ettirmişti tanıdığı kaportacıya 2 günde orada kaldı.Hangisi yaptı bilemiyorum am Haram olsun Allah misliylen çıkartsın.Pis herifler Allah hepsinin belasını versin çalanın..Arkadaşlar siz bari dikkat edin araçlarınıza etraf insan görünümlü şerefsiz kaynıyor.

hiç tereddüt etmeden karakola şikayet dilekçesi ver..
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Cihan_06 » 10 Haz 2012, 06:58

Kimi kime şikayet edeceksin.Birde gavuru beğenmezler, kurban olsunlar gavura..Ne türlü melanet ararsan bizde tam tekmil.
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 10 Haz 2012, 07:29

Öncelikle ''Oha'' diyorum, ilk duydum böyle bişey....
Ata servisi hiç sevmem ama onlar böyle işe girmezler, şahsi olay olabilir, mesela çalışanlardan biri bireysel olarak yapmış olabilir ama yine de düşük olasılık...
ikinci gittiğiniz yer daha şüpheli, tanesi 200 lira olan farı, çifti 70 lira olan çıkmayla değiştirmiş olabilirler, zaten bu tür tamircilere gidilmesini, hele hele 3 gün orada bırakılmasını aklım almıyor...hiç bişey yapmasalar arabaya biner, gezerler...
Geçmiş olsun, dövüşmek dışında yapılacak birşey yok, adam ''aldım'' demez.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Cihan_06 » 10 Haz 2012, 08:01

Şİmdi kaportacıyı aradım.Kesinlikle mümkün değil diyor...Ata.damı söktüler acaba?.Orayada e-posta gönderdim..
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti firarim19 » 10 Haz 2012, 09:58

Hatırlıyorum, bir forumdaşda kaput içi izolasyonunu söktüklerinden bahsediyordu. Adamcağız 2-3 ay sonra farketmişti tabi kimse suçu kabul etmemişti.

Allah islah etsin... size de geçmiş olsun.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir