Yeni Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül

İleti lazianke » 28 Ağu 2007, 22:49

milletle dalga geçilmez. milli iradeyle hiç.
hayırlı olsun inşaallah. ve inşaallah cumhurun tamamının başkanı olsun.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ahmetva » 28 Ağu 2007, 23:14

hayırlı olsun... adamlar çalışıyor kimse atıp tutmasın...
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 28 Ağu 2007, 23:16

[quote="ahmetva"]hayırlı olsun... adamlar çalışıyor kimse atıp tutmasın...[/QUOTE]

+1000
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverline93 » 28 Ağu 2007, 23:25

hakan kardeşim çok dar düşünüyorsun umarım milletimizin geri kalanı böyle düşünmüyordur yoksa gerçekten karanlık günler bizi bekliyor BİR MİLLET GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEDEN NASIL YAŞAYABİLİR NE DEMEK BU EL İNSAF YA... haklı çıkmak için bazen anlamsız şeyler söyleniyor bu çok korkunç...
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 28 Ağu 2007, 23:26

[quote="silverline93"]hakan kardeşim çok dar düşünüyorsun umarım milletimizin geri kalanı böyle düşünmüyordur yoksa gerçekten karanlık günler bizi bekliyor BİR MİLLET GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEDEN NASIL YAŞAYABİLİR NE DEMEK BU EL İNSAF YA... haklı çıkmak için bazen anlamsız şeyler söyleniyor bu çok korkunç...[/QUOTE]

peki ben özür dilerim !!
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti acer1610 » 28 Ağu 2007, 23:36

[quote="silverline93"]hakan kardeşim çok dar düşünüyorsun umarım milletimizin geri kalanı böyle düşünmüyordur yoksa gerçekten karanlık günler bizi bekliyor BİR MİLLET GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEDEN NASIL YAŞAYABİLİR NE DEMEK BU EL İNSAF YA... haklı çıkmak için bazen anlamsız şeyler söyleniyor bu çok korkunç...[/QUOTE]

niye bu kadar korkuyorsunuz..bu adamlardan ..Türkiyeyi bundan sonra hiç birşey tutamaz .. 2 yıla kadar cok büyük hedefler var dışardan gelen cok buyuk yatırımlar ve iş sahaları gelecek..10 yıl önce iç çekerek baktığımız şeylere ,,, neyse  hayırlı olsun .. cenabı hak türkiyemizin yolunu açık etsin                                           
acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akustikcamis » 28 Ağu 2007, 23:40

türkiyenin yarısını sattık özelleştirdik elde avuçta birşey kalmadı.yola devam haa.herşey geleceğe dönüktür arkadaşım.mademki bugünü yaşayacaktık neden okullara gittik sırf daha iyi gelecek için değilmi?neyse hayırlı olsun yeni cumhurbaşkanımız.saygı duyuyorum.
akustikcamis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 28 Ağu 2007, 23:44

zaman gösterecek bize arkadaşlar ortaya çıkacak durumu,umarım Türkiye için en iyisi en hayırlısı ulur ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin temel ilkelerine ve niteliklerine bir zarar gelmez.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti hakanerdogan » 28 Ağu 2007, 23:52

ben biraz daha açayım meseleyi;

okula elbette gideceğiz, adam olmak için. ama siyaset daha farklı. borç bundan öncede vardı, şimdide olacak. çok büyük devletlerin bile borcu var. borç olmadan olduğu nerde görülmüş?

burda benim demek istediğim geleceği boşverelim, bugünü yaşıyalım hovardalık yapalım DEĞİL.  öncelik verilmesi gereken halk nebzinde bugündür. ama bu gelecekten bir kayıp oluşturmayacak şekildedir.

Asıl ülkeyi enflasyona, ekonomik zora sokup, devletin sırtında bir yük durumunda bulunan kurumların zarar etmesine karşın, hala inatla özelleştirilmemesi gerektiğini savunmak gelecekten büyük bir kayıptır!

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverline93 » 29 Ağu 2007, 00:03

PETKİM DEMİ DEVLETTE YÜK TÜ? HADİ BENDE AÇAYIM KONUYU DOSTLAR DEVLETÇİLİK DEMEK VAR OLANI HARAÇ MEZAT SATMAK DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN VAR OLAN BİR FABRİKANIN YANINA BİR FABRİKA DAHA KOYUP BU ÜLKEYE KAZANDIRABİLMEKTİ AAAA ŞİMDİ BAZI ARKADAŞLAR DİCEKKİ DEVLETT FABRİKATÖRMÜ NEDEN UĞRAŞSIN VERGİ ALMAK VARKEN PEKİ SORUYORUM O ZAMAN DEVLET MÜTAHİT Mİ Kİ ARSA ALIP EV YAPIP SATIYOR YA DA BU KADAR ÜLKESİNİ DÜŞÜNÜYORSA NEDEN HALA DÜNYANIN EN PAHALI PETROLÜ BİZİM ÜLKEMİZDE BU FORUMDA BİLE HER ON BAŞLIKTAN BİRİ YAKIT DEĞERLERİ İLE İLGİLİ İNSANLAR KAN AĞLIYOR BOLİVYA DA B,LE PETROL FİYATLARI DİBE İNDİ ONCA AMBARGOYA RAĞMEN ŞİMDİ SORUYORUM SONUMUZ NEREYE VARACAK... BU ARADA BOLİVYA DIŞ BORÇLARINI TAMEMEN KAPAYIP IMF DEN KURTULDU YANİ TAM BAĞIMSIZ BİR ÜLKE OLDU AMA HAKAN ARKADAŞIMIZA GÖRE BORÇSUZ ÜLKE OLMAZ DOĞRU HAKLISIN 180 MİLYAR DOLAR ÇOK NORMAL BİR RAKAM...
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 29 Ağu 2007, 00:07

[quote="acer1610"][quote="silverline93"]hakan kardeşim çok dar düşünüyorsun umarım milletimizin geri kalanı böyle düşünmüyordur yoksa gerçekten karanlık günler bizi bekliyor BİR MİLLET GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEDEN NASIL YAŞAYABİLİR NE DEMEK BU EL İNSAF YA... haklı çıkmak için bazen anlamsız şeyler söyleniyor bu çok korkunç...[/QUOTE]

niye bu kadar korkuyorsunuz..bu adamlardan ..Türkiyeyi bundan sonra hiç birşey tutamaz .. 2 yıla kadar cok büyük hedefler var dışardan gelen cok buyuk yatırımlar ve iş sahaları gelecek..10 yıl önce iç çekerek baktığımız şeylere ,,, neyse  hayırlı olsun .. cenabı hak türkiyemizin yolunu açık etsin                                           
[/QUOTE]

ClapClap
ClapClap
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 29 Ağu 2007, 00:26

ya elbette haklısın murat abi ama bizim ülkemizde nüfus çok fazla. bu yüzden ev yapıp vermek mantıklı. hem devlet bunu kendi başına değil özel firmalarla iş birliği ile yapıyor. devlet buna ön ayak oluyor.

keşke bizde IMF ten kurtulabilsek ama bunun mümkün olmadığı bir gerçek. bunun suçunu son beş yıla da atamayız. bizim memleket böle. ve şimdiye kadar gördüğümüzün en iyisi bunlar bence.

bundan önce belediyeler bi basket potası koymaktan, bi spor tesisi yapmaktan acizdi.

ne zamanki bu hükümet askerlerin sesini kesti, halk bunları tuttu.

yaptıkları herş ey elbette doğru değil. lakin yaptıkları bir çok bundan önce yapamayanları örtüyor.

o sevilen 10. reis-i cumhurumuz Ahmet Necdet Sezer ki ömrünü, hayatını, bütün benliğini bu halka adamış, yarım asırdan fazla siyaset sahnesinde rol almış, işçinin ve halkın gerçek adamı merhum Bülent Ecevite herkesin içinde ağır ithamlarda bulunmuş, ve önüne anayasayı fırlatmıştır, ki onu cumhurbaşkanı yapan da Ecevittir.

neyseki gitti kendisi. Şimdi siz Abdullah Gül'ü görün. 11. cumhurbaşkanımız, 10. cumhurbaşkanımız kadar pasif ve içine kapanık olmayacaktır. daha aktif, halkla daha iç içe ve daha etkin olacaktır ki bu bizim için çok büyük kazanç.

bu memleketin yolu açık... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ünsal » 29 Ağu 2007, 00:51

bu konu daha uzarrrr.....

hayırlısı olsun zaman herşeyin ilacıdır .....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti emirkaansbp » 29 Ağu 2007, 01:34

ya aslında siyaset konuşmaktan hiç hoşlanmam. çünkü konuştuğunuzla kalır... konuşana kadar oy verin.... çoğu arkadaşım tepkili olduğu için oy kullanmadı. çok acıyorum onlara....verdiğiniz oylarla bu devlet için hayırlı olacağını düşündüğünüz kişiye el uzatırsınız.... lakin Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e gelince (hemşehrim), sevsenizde sevmesenizde, işnize gelsede gelmesede; ya seve seve ya da zorla saygı duymak zorundasınız.. (ben ak partiye vermedim oyumu, chp yada mhp yede vermedim) yaşadığınız ülkenin yarısı bu partiye oy vermiş...boşuna konuşuyorsunuz...
özeleştirme küreselleşmenin etkisi. karşı koyamazsınız... devletin işi size fabrika açmak değil, sermayeye fabrika açtırarak size iş alanları açmak.  devletin fabrika açıp halkına iş alanı açtığı sistem sosyalist sistemdir,  gelişmekte olan bütün ülkelerde böle oluyor yönetim sistemi ne olursa olsun. özelleştirme bize özgü değil yani. kapitalist sistemin bir getirisi, döneme ayak uyduruyor. sosyalist sistemli ülkeler bile yıkılıyor. ingilterede monorşi sistemi bile sadece sembolik. rusya zaten dağıldı, çin deseniz sosyalist sistemle yönetiliyor ama yurt dışı ilişkilerinde kapitalist... kapitalist sistem küreselleşmeyi getrdi ve ülke sınırları olsa bile sermaye sınırları kalktı... bizim yatırımcımız çinee gidiyor fabrika kurmaya, avrupadan bize geliyorlar, amerika tüm dünyaya yayılıyor.... bu bir süreç, karşı duramazsınız,  bu gerilemenize sebep olur...

kaynak: kent sosyolojisi dersinen bende kalanlar

özetle hayırlı olsun...

kayseriliyim ve abdullah gül kayseriye yarayacak, eminimki devletede yarar... allahtan korkan satmaz bu devleti korkmayın... ama tansu çller olsaydı pkk dan kurtulmak için oyumu ona verirdim....LOL

kardak krizinde askere gidin yunanistanı alın dediğini okumuştum.... ne kadar doğru bilmiyorum... kankokusuydu sanırım... o belgeselide izleyin kesinlikle

devletin başında öle yöneticiler varken satılmamış, parçalanmamış.... 10 abdullah gül gelse yine bşiy olmaz... eminim hepimiz kanımızın son damlasına kadar bu devletin bu toprakların fedaisiyiz....
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ufuk KAPLAN » 29 Ağu 2007, 01:35

Hayırlı olsun. Bize aslında pek laf düşmez ama, onlara kızıyorum. sebebi ise, Türkiye'miz karış karış satılıyor ve biz buna göz yumuyoruz. Ve benim için en önemlisi, madem Türkiye'de eğitim avrupadaki gibi, Bir başbakan oglunu yurt dışında okutuyor. Neden? Neden Türkiye'de okumuyor oğlu? Türkiye bizimdir Sahip çıkalım. Ulu önder Atatürk Zamanında Milletimizin Dertlerini Dinliyormus, ama basbakanımız ciftciye ananıda al git lan diyor!
Bir basın açıklamasında, Sehit düşen Mehmetciklerimiz hakkında ''Kelle'' Diyor. Neyse konu uzamasın. Kimse kusura bakmasın. Umarım hayırlısı olur.
Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 29 Ağu 2007, 02:21

kimse ATATÜRK ile tayyipi bir tutmasın arkadaşlar....tayyip vereceği cevaplarda keşke ATAMIZI örnek alsa...

ya aslında toplumun bir kamplaşmaya gittiği çok açık ,eskiden sağ-sol ,alevi-sünni varmış şimdide Türk-kürt dahada önemlisi laik-islamcı ayrımına ve kavgasına  dönüşmeye başladı...

önümüzdeki günler ABDullah gülün cumhur başkanlığıyla daha çok şeye gebe....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurkanbo » 29 Ağu 2007, 02:52

arkadaşlar eger din için akp ye oy veren valsa bilinki o dinsizin tekidir.adamların yaptıkları hırsızlıklar belgelerle kanıtlanıyor bizim halkımız ya cok cahil yada cok akılsız arkadaslar belki bilirmisiniz bilmiyorum ama abdullah gulun eşi bizi avrupa insanhakları mahkemesine şikayet etti sebep universide turbanlı universiteye alınamaması böyle bir kişinin eşi cumhurbaskanı olabilirmi islamiyet altında ulkeyi yolma partisi
gurkanbo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Ağu 2007, 02:55

Laik-İslamcı; sıcak-soğuk, siyah-beyaz, iyi-kötü gibi birbirine zıt anlamlı iki kelime değildir. Türkiyede milyonlarca laik düzeni benimsemiş dindar yaşamaktadır. Çünkü laiklik bir devlet yönetim düzenidir kişisel bir yaşam biçimi olamaz. Halifeliğin kalmadığı ve anayasa hukuku ile yönetilen bir devlette laiklik zaten tastamam yerine getirilmiş demektir. İslamcı diye bir kavramda bizim müslüman halkımız için hatalıdır. İslamcı demek müslüman demek değildir nasıl amerikancı dediğimiz adam amerikalı değilse islamcıda müslüman değildir. Günümüzdeki laiklik anlayışı boğazda balık yanına rakı içen bir avuç dinden diyanetten uzak bir tabakanın kavramı çarpıtması neticesinde oluşmuştur. Aklı başında her müslüman laikliğin ne olduğunu iyi bilir ve bundan hiçbir rahatsızlık duymaz, duyamaz. Çünkü laiklik o devletteki her türlü inancın güvencesidir islamında, hristiyanlığında, yahudiliğinde vs. Fakat günümüzde laikliği sanki dinsizliğin, ibadetsizliğin güvencesiymiş gibi gören ve bu hale getirmeye çalışan bir topluluk var.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir