Yeni Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül

İleti gurkanbo » 29 Ağu 2007, 02:59

cok haklısın +10000000

gurkanbo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 29 Ağu 2007, 03:00

tayyipin bir sözü var bunları cumhuriyet mitinglerinde izletti ler 'bir insan ya laik olur yada müslüman olur' ya bu nasıl bir anlayıştır böyle insanların ATAMIZI ağzına almamaları gerekiyorrrr.
    biz halk  olarak eleştirmeyi seviyoruz ... bizim için cumhurbaşkanının ayrı yeri vardır.. ilk Cumhurbaşkanı GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TÜR VE TARTIŞILMAZDIR İŞTE BU YÜZDEN ELEŞTİRİLEN BİRİNİN CUMHURBAŞKANI OLMASINI İSTEMEZDİM AMA ARTIK KONUŞMAYA GEREK YOK!! İSTESEKTE İSTEMESEKTE ATAMAZIN OTURDUĞU O MAKAMA A.GÜL DE OTURMUŞTUR ..
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti gurkanbo » 29 Ağu 2007, 03:04

arkadaşlar sizin gönlunuzde kimin oturmasını isterdiniz ben ugur dundarı isterdim cunki halkın en cok sevdigi kişilerden biri belki bir siyasetçi degil ama halkın guvenini kazanmış birisi
gurkanbo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Ağu 2007, 03:08

[quote="gurkanbo"]arkadaslar belki bilirmisiniz bilmiyorum ama abdullah gulun eşi bizi avrupa insanhakları mahkemesine şikayet etti sebep universide turbanlı universiteye alınamaması böyle bir kişinin eşi cumhurbaskanı olabilirmi[/QUOTE]

Seninde dediğin gibi bu ülkenin gelmiş gelecek yüzbinlerce evladı gibi başı örtülü diye üniversiteye giremedi. Onu üniversiteye almayanlar bu hakkı kimden aldı?

Toktamış Ateş der ki: Bütün problem kemalizmi kendi tarif ettikleri şekilde olması gerektiğini savunan bir takım arkadaşlarımızdan kaynaklanmaktadır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti aytekin041 » 29 Ağu 2007, 03:11

ASLINDA BU SAATTEN SONRA HAYIRLI UĞURLU OLSUN DEMEK DÜŞER
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 29 Ağu 2007, 03:34

yetti artık Atatürk, Atatürk... adamın kemikleri sızlayacak. Atatürk üzerinden siyaset yapan CHP yi gördük. %1 lik artışı ATA'nın partisine yakıştıran bir lideri var başında...

AKP çalışıyor. Ve laikliğede, cumhuriyete de hiç bir şey olduğu yok, yararı var.

Atatürk'ü ne çok kullandılar yahu! ama gel gör ki halk bu palavraları yutmadı.

M.Kemal bile 'beni övmeyi bırakınız da işinize bakın' demiş....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 29 Ağu 2007, 03:35

[quote="?"]

Laik-İslamcı; sıcak-soğuk, siyah-beyaz, iyi-kötü gibi birbirine zıt anlamlı iki kelime değildir. Türkiyede milyonlarca laik düzeni benimsemiş dindar yaşamaktadır. Çünkü laiklik bir devlet yönetim düzenidir kişisel bir yaşam biçimi olamaz. Halifeliğin kalmadığı ve anayasa hukuku ile yönetilen bir devlette laiklik zaten tastamam yerine getirilmiş demektir. İslamcı diye bir kavramda bizim müslüman halkımız için hatalıdır. İslamcı demek müslüman demek değildir nasıl amerikancı dediğimiz adam amerikalı değilse islamcıda müslüman değildir. Günümüzdeki laiklik anlayışı boğazda balık yanına rakı içen bir avuç dinden diyanetten uzak bir tabakanın kavramı çarpıtması neticesinde oluşmuştur. Aklı başında her müslüman laikliğin ne olduğunu iyi bilir ve bundan hiçbir rahatsızlık duymaz, duyamaz. Çünkü laiklik o devletteki her türlü inancın güvencesidir islamında, hristiyanlığında, yahudiliğinde vs. Fakat günümüzde laikliği sanki dinsizliğin, ibadetsizliğin güvencesiymiş gibi gören ve bu hale getirmeye çalışan bir topluluk var.

[/QUOTE]

+ 9999999999999999999999999999999
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aytekin041 » 29 Ağu 2007, 03:45

CHP BİDE BAŞARI OLARAK GÖRÜYOR O ZAMAN YAKLAŞIK 30 SEÇİM SONRA İKTİDARA GELCEK ...
 DENİZ BAYKAL TADINDA BIRAKSAYDI BU İŞİ ŞİMDİ CUMHURBAŞKANINI CHP SEÇİYO OLABİLİRDİ

AMA BU ARADA MHP YE HAK VERMEK LAZIM ÇÜNKÜ GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRDİLER VE SEÇİMDE YER ALDILAR
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutkubat » 29 Ağu 2007, 11:13

toplumda ciddi bir ayrışma var arkadaşlar, türbanlı türbansız sonunda hepimiz Türk değilmiyiz herkesin böyle düşünüp birbirine kenetlenmesi lazım.CHP ise Atatürk döneminden çok uzak bir politika izleyip Atatürk'ün partisi olmaktan çıkmıştır.AKP nin başında lider ruhu olan bir kişi var bu insan halkın arasına inmeyi başarmış oyunu almıştır buna saygı duymaktan başka yapacak birşey yok arkadaşlar(bende oyumu akp'ye verenlerden değilim ama doğrusu bu)

son olarak laiklik yukarıda arkadaşların belirttiği gibi kısaca devletin dinsizliğidir,kişilerin dinsizliği değildir herkes ibadetinde özgürdür.yalnız yukarıda belirtilen içki içenin dinsiz olduğu görüşüne katılmıyorum,benim tanıdığım nice insanlar var yeri gelir içkisini içer ama inancının gereklerinide tam olarak yerine getirir.kimse kusura bakmasın ama bu devirde bu yorum yanlış olmuş,kimse kimseyi türbanından,içkisinden,başka bir şeyinden dolayı yargılamamalı..   
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti yonetici » 29 Ağu 2007, 11:31

[quote="umutkubat"]yalnız yukarıda belirtilen içki içenin dinsiz olduğu görüşüne katılmıyorum,benim tanıdığım nice insanlar var yeri gelir içkisini içer ama inancının gereklerinide tam olarak yerine getirir.[/QUOTE]

Mesajımda  her boğazda balık yanına rakı içen dahil olmamakla birlikte islamiyetten çok uzak memleketin işine burnunu sokma hakkı olduğunu sanan bir kesimin tarifi yapılmıştır "içki içen dinsizdir" şeklinde bir genelleme yapılmamıştır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti engin_pasha » 29 Ağu 2007, 12:02

Arkdaşlar şu konu başlığına bir bakın 1. sayfadan sona doğru tek tek okuyalım resmen bir akp propagandasına sahip olmuş görüşlere saygı yok illede akp'limi olmak lazım adam birşey yazmış hemen anında engellemeye kalkmalar yok şöyle yok böyle ne bunlar ne!Herkez görüşünü yazar biter madem yapılıyor bir propaganda bizde resmimizi koyalım alta...

Benim görüşüm;
akp gibi bir partinin yönetimde olmasından utanç duyuyorum,Askere kelle,Askerimizi vurana sayın diyen bir zihniyete elçilik eden adamın Reis-i Cumhur olmasından ayrı bir utanç içindeyim...Unutmayalım bu ülke şehitlerimizin kanlarıyla bu güne geldi baksınlar da o şanlı TÜRK bayrağına Neden kızıl fon üzerinde ay-yıldız varmış o bayrak neden kırmızıymış bir bilsinler...Elhamdülillah müslümanım bende ama dinimizi kullanıp böyle bir iktidara sahip olarak birkez olsun ağızından TÜRKÜM lafı çıkmayıp TÜRKLÜĞÜ ile övünmeyen bir Zihniyetin kumandası altında fazla gitmez bu ülke bu gidişle 2.Adnan Menderes vakası çıkacak ve bu yine YÜCE TÜRK MİLLETİNE zarar verecek Ne diyelim hakkımızda hayırlısı....

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN...

engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Ağu 2007, 12:07

[quote="engin_pasha"]
Herkez görüşünü yazar biter madem yapılıyor bir propaganda bizde resmimizi koyalım alta... 
[/QUOTE]

Memleket meselesi konuşuyoruz propaganda yapmıyoruz öyle resim koymaya falan burada müsade yoktur.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti engin_pasha » 29 Ağu 2007, 12:09

Ha resim koymuşsun ha akp diye yazmışsın

Senin memlekketten anladığın sadece kendi oy verdiğin parti ise yok öyle bir memleket Yönetici...
engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Ağu 2007, 12:18

[quote="engin_pasha"]

Ha resim koymuşsun ha akp diye yazmışsın

Senin memlekketten anladığın sadece kendi oy verdiğin parti ise yok öyle bir memleket Yönetici...
[/QUOTE]

Arkadaşım ben Faşist ve parti güdümlü olmayan bir Milliyetçiyim. Faşist tavrımdan dolayıda AKP dahil islama yakınlığı olan partilerie pek sıcak bakmam çünkü onlarda faşizme tamamen karşıdır. Bu günkü parti güdümlü milliyetçilik anlayışıda bana terstir çünkü partiyle milliyetçilik yapılmaz partiyle siyaset yapılır. Milliyetçilik siyasal zemine oturmaması gereken toplumsal bir hareket bir tavır olarak kalmalıdır. Çünkü siyaset hukuka uygunluk gerektirir milli duygular ve çıkarlarda her zaman hukuk çerçevesinde sağlanamaz.

Faşizm de nedir acaba diyenler içinde http://tr.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%9Fizm
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti suppiluliuma » 29 Ağu 2007, 12:44

Arkadaşlar, bu forum gözümde daha çok değer kazandı, çünkü görüyorum ki farklı görüşleri gayet uygarca, birbirinizi incitmeden, kavgaya dökmeden tartışabiliyorsunuz. İşte aslında bu ülkenin ihtiyacı olan bu. Yaş anketinde 6.6% dilimine giren bir ağabeyiniz olarak hepinizi kutluyorum. Tüm toplumlarda görüş farklılıkları vardır, önemli olan bir arada barış içinde yaşayabilmektir.

Şimdi ben de bir iki kelime söyliyeyim. Ben Atatürk üzerinden siyaset yapılmasını çok doğru bulmuyorum. Ama Atatürk'ün mirası bu ülkenin askari müştereği olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Mustafa Kemal öncülüğünde, dünyanın ilk anti-emperyalist bağımsızlık savaşını vermiş, yokluklar içinde kanla acıyla, ağır bir bedel ödeyerek kurulmuştur. Çok partili döneme kadar yoksul, ama itibarlı bir ülke olarak dünya sahnesinde dik durmuştur. 

Çok partili döneme geçişle birlikte, Demokrat Parti iktidarıyla başlayıp bugüne kadar süren - görünüşe göre daha da sürecek - süreç tam bağımsızlığın yerini dış güdümlü siyasetlerle, özellikle yerli sanayi projelerinin rafa kaldırılıp, yabancı menşeli montaj sanayiine geçiş, sigortamız olan tarım ve hayvancılığın yok edilmesi, bunun sonucunda yoksullaşan çiftçi-köylünün yabancı sermaye için ucuz işgücü kaynağı olarak büyük şehirlere göç etmesi almış. Kaliteli eğitimden de yoksun bırakılan bu insanlar büyük şehirlerin çevresinde geniş varoşlar oluşturmuş, bu insanlar seçimlerde verdikleri oylarla iktidarları tayin etmiş, her seçimin sonucunda bizim geleceğimizi dışarıdan güdümleyen çevrelerin çıkarları doğrultusunda hizmet eden hükümetler iktidar olmuş, böylece sistemin çarkları dönegelmiştir. Her iktidar döneminde halkı uyutacak bir şeyler bulunmuştur, Menderes'in yolları barajları, Demirel'in köprüsü, Özal'ın çikita muz bolluğu, Erdoğan'ın da "başarılı ekonomisi". Peki koca bir halkın bu denli bir yanılsama içine düşmesi bu kadar kolay mı? Bağcılar'daki 7 nüfuslu, askari ücretli bir ailenin Sabancı ailesiyle, Anadolu'nun bir yerindeki Gökçeağaç köyü ahalisinin TÜSİAD'la çıkarları bir olabilir mi? Tarihte örnekleri var: Almanya'da Hitler nasıl iktidara gelmişti? Seçimle. Üstelik şimdi teknoloji çok daha ileri. Artık TV var. Bir-iki kişinin tekelinde çok işe yarıyor. Hele bu kadar geri bıraktırılmış bir toplumda. Sizce gerçekten bu ülkenin sorunu türban mı? Yani gerçekten herşey iyi ye mi gidiyor? Ulusal sanayisi gelişmeyen, IMF'ye durmadan borçlanan, cari açığı dış ticaret açığı, işsizlik oranı sürekli artan bir ülkede nasıl herşey iyiye gidebilir? Arkadaşlar hiçbir şeyin iyiye gittiği yok. Sadece sistem tıkır tıkır işliyor. 

Ben yeni cumhurbaşkanının hayırlı olmasını beklemiyorum. Bu tür durumlarda haklılıklar veya haksızlıkları tarih kaydediyor, ne yazık ki biz göremeyeceğiz. Dolayısıyla farklı düşünen arkadaşlara "gördünüz mü ben haklı çıktım" deme şansım olmayacak. (Umarım böyle devam etmez, ben de haklı çıkmam, çünkü aksi durumda çocuklarımızı çok zor günler bekliyor) Onun için herkes dilediğine inanmaya devam etsin ama hiç olmazsa böyle uygarca tartışalım, bir arada yaşamaya devam edelim.

Herkese saygılar.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverline93 » 29 Ağu 2007, 13:22

GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ZATEN BU TARTIŞMALARIN BAŞINDA DA DEDİĞİM GİBİ BU GEMİ BATARSA HEPİMİZ BATARIZ SAĞCISI SOLCUSU FARK ETMEZ HEPİMİZ SULARA GÖMÜLÜRÜZ .

ŞEYH SAİT TEN BAŞLAYARAK GÜNÜMÜZDE RECEP TAYYİP ERDOĞANLA DEVA EDEN BİR KARŞI DEVRİMCİLİK SÜRECİNİN BU VATAN TOPRAKLARINDA ASLA TUTUNAMAYACAĞINI SÖYLEYEREK SÖZLERİME SON VERİYORUM HERKESE HAYIRLI GÜNLER İNŞALLAH AYDINLIK GÜNLER ÇABUK GELİR...
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 29 Ağu 2007, 14:09

Nuke Bence yanlış bir konu açılmış, siyasetin yeri burası değil kanımca..!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti engin_pasha » 29 Ağu 2007, 14:15

[quote="silverline93"]

GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ZATEN BU TARTIŞMALARIN BAŞINDA DA DEDİĞİM GİBİ BU GEMİ BATARSA HEPİMİZ BATARIZ SAĞCISI SOLCUSU FARK ETMEZ HEPİMİZ SULARA GÖMÜLÜRÜZ .

ŞEYH SAİT TEN BAŞLAYARAK GÜNÜMÜZDE RECEP TAYYİP ERDOĞANLA DEVA EDEN BİR KARŞI DEVRİMCİLİK SÜRECİNİN BU VATAN TOPRAKLARINDA ASLA TUTUNAMAYACAĞINI SÖYLEYEREK SÖZLERİME SON VERİYORUM HERKESE HAYIRLI GÜNLER İNŞALLAH AYDINLIK GÜNLER ÇABUK GELİR...
[/QUOTE]

ClapClapClapClapClap +100000000

Said-i nursî'nin nur risaleleri ile yolaçıktılar güzel bir sistem olabilir saygı duyarım ama ancak islam ülkelerinde.Nufusun çoğunluğunun müslüman olması islam ülkesi demek değildir ah birde bunu anlasalar...Burası TÜRKİYE DEMOKRASİ İLE HUKUK İLE AYAKTA DURUR NE HACI HOCALARLA ,ŞERÎ HUKUMLERLE YÖNETİLEMEZ...

Atatürk ne demiş:

''Efendiler, ey millet; iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar ülkesi olamaz. En doğru, en iyi tarikat medeniyet tarikatıdır.''
engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir