Yeni Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül

İleti symirna35 » 29 Ağu 2007, 14:55

Vatana Millete Hayırlı Uğurlu Olsun.

symirna35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lord » 29 Ağu 2007, 15:18

ABDULLAH GÜLÜN NE KADAR İYİ BİR SEÇİM OLDUĞUNU TÜRK MİLLETİ AMA ÖZELLİKLE ONA KARŞI ÇIKANLAR ZAMANLA ANLAYACAK VE ÇOK MAHCUP OLACAKLAR.
ZAMANINDA SÖYLEDİĞİ LAFLARA GELİNCE;ONLAR OY ALMAK İÇİN SÖYLENEN LAFLAR ÇÜNKÜ SİYASETTE HER ŞEY MÜBAHTIR.

DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜNDÜRSmile
lord
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ZAMBOĞLU » 29 Ağu 2007, 15:30

sayın cumhur başkanımız Abdullah gül de Allah korkusu var. bir insan da bulunması gereken en önemli özellik budur. gerisinden korkmayın. elinden geleni yapacaktır.

ZAMBOĞLU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverline93 » 29 Ağu 2007, 15:32

BUNA ARTIK YUH DERİM HALE BAK YA YALANCILIĞI DÜZENBAZLIĞI NORMAL SAYMAYA BAŞLAMIŞLAR SİYASETTE HERŞEY MÜBAHMIŞ EEE HALK BÖYLE DERSE SİYASETÇİLER NE YAPMAZ KOYUN GİBİ GÜDERLER ADAMI EH İŞTE BÖYLE HALKA BÖYLE İKTİDAR YUH ARTUK YUHHHH.....

silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 29 Ağu 2007, 15:36

[quote="ZAMBOĞLU"]

sayın cumhur başkanımız Abdullah gül de Allah korkusu var. bir insan da bulunması gereken en önemli özellik budur. gerisinden korkmayın. elinden geleni yapacaktır.

[/QUOTE]

bunların hepsinin başı erbakan'dada Allah korkusu vardı değilmi???

kilo kilo altınları götüren,trilyonları hortumlayan da Allah korkusu var değilmi kardeş....

Daha Allah'tan çok korkan  ABDullah gülün kayıp trilyon davasında yargılaması bitmedi trilyonları hortumlamak günah değil değilmi???yapmayın ne olur.... 
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 29 Ağu 2007, 15:51

[quote="10Y@ĞMUR"]Nuke Bence yanlış bir konu açılmış, siyasetin yeri burası değil kanımca..!
[/QUOTE]

E sürekli de;

cam motoru, piston kolu, motor yağı, lastik havası, hava filtresi, direksion kılıfı, vites senkromeçi, tevzi makarası konuşacak değiliz...

Birbirlerini incitmeden herkes istediğini yazabilir, ki konuyu da sayın yönetici açmıştır.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverline93 » 29 Ağu 2007, 15:53

BUNLARA ALLAH VERECEĞİNİ VERMİŞ ZATEN UNAKITANI VERMİŞ

YA BİR HİKAYE VAR BİR GÜN KENTE ÖYLE BİR YAĞMUR YAĞMIŞKİ HER YERİ SEL ALMIŞ NEYSE ADAMIN BİRİDE EVİNİN 3. KATINDA MAHSUR KALMIŞ SULAR BİRİNCİ KATA GELMİŞ ADAM ALLAH BİZİ KURTARIR DEMİŞÇIKMAMIŞ İKİNCİ KATA GELMİŞ SULAR ALLAH BİZİ KURTATRIR DEMİŞ ÇIKMAMAIŞ SULAR ÜÇÜNCÜ KATA GELİNCE YENGE BİRAZ MIZMIZLANMIŞ NEYSE HANIMLA BERABER BALKONA ÇIKMIŞLAR BU ARADA KURTARMA EKİPLERİ GELMİŞ ADAMA MERDİVEN UZAKMIŞLAR ALLAH BİZİ KURTARIR DİYEREK KABUL ETMEMİŞ SONRA SULAR BİRAZ DAHA YÜKSELİNCE BİR TANE HELİKOPTER GELMİŞ ADAM ONUDA AYNI GEREKÇEYLE KABUL ETMEMİŞ SONRA ADAMLA KARISI SULAR ATINDA KALMIŞ BİR DALGIÇ EKİBİ GELMİŞ YİNE İSTEMEMİŞ TABİİ SONUNDA ÖLMÜŞ...

ÖLÜPTE ÖTEKİ TARAFA GİDİNCE ORDA GÖRDÜĞÜ İLK MELEĞE VERYANSIN ETMEYE BAŞLAMIŞ BEN ALLAH'A GÜVENDİM BENİ KURTATRIR DEDİM BAK ŞİMDİ CANIMDAN OLDUM DEMİŞ MELEKTE DEÖİŞTİ EY GÜZEL İNSAN ALLAH SANA BİR KURTARMA EKİBİ BİR HELİKOPTER BİR TANEDE DALGIÇ EKİBİ YOLLADI AMA SEN HEPSİNİ GERİ ÇEVİRDİN BİZ NE YAPALIM DEMİŞ

ŞİMDİ BU ÜLKENİN DURUMUDA AYNEN BUNA BENZEDİ HALKIMIZIN BUNLARDAN KURTULMASININ BİR YOLU VARDI SEÇİMLERDE AMA HALKIMIZ NE YAPTI DAHA NE OLDUĞUNU ANLMADIĞI BİLMEDİĞİ ZATEN ANLASA BİLE YÜZDE 74 NÜN YABANCILARIN OLDUĞUI BORSANIN TAVAN YAPMASINA ALDANDI DİNİNİ SÖMÜRTTÜ BU ADAMLARA BİR TORBA KÖMÜRE BİR PAKET MARGARİNE RUHUNU SATTI HADİ ÇOK YOKSULLAR BUNA MUHTAÇ ONU ANLARIMDADİĞERLERİNE NE OLUYOR YA  HİÇ BİR DEVLET ADAMI TERÖRİSTLERLE AYNI DİLİ KONUŞUP ONLARIN İSTEKLERİNİ YAPMAYA ÇALIŞIRMI EYALET SİSTEMİŞİ GETİRİP DE KÜRDİSTANI BAĞIMSIZ YAPMAYA KALKARMI TEYER ARTIK BUNLARI GÖRÜN AÇIN GÖZÜNÜZÜ ATATÜRK ÜZERİNDEN KİMSE SİYASET YAPMIYOR AKİNE HERKES ONU KARALAMAYA ÇALIŞIYOR BUNA SAHİP ÇIKANLARDA MUSTAFA KEMALE  SAHİP ÇIKANLARDA ONUN ETEKLERİ ALTINA SAKLANMAKLA SUÇLANIYOR HERKES BU ÜLKENİN GEREKLERİNİ SOSYO-EKONOMİK BOYUTUNU İYİ TAHLİL ETSİN OYUNLARA  DÜZENBAZLIKLARA GELİP GEMİCİKLERE BİNİP SONU GELMEZ YOLLARA ÇIKMASIN KEMALİST DEVRİMDEN KİMSE KOPAMAZ HADDİNİZİ BİLİN TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN TAM BAĞIMSIZLIĞI İÇİN UĞRAŞIN TEK MİLLET TEK DEVLET ULUS MİLLETİNE SAHİP ÇIK HAYSİYETİNE ONURUNA SAHİP ÇIK ALİ DİBOLARA ARAPLARA İNGİLİZLERE SATMA ÖZ KAYNAKLARINI PETKİMİ SATMA ONU SEN YAPMADIN ÇÜNKÜ NEYSE ŞİMDİLİK BU KADAR ....
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 29 Ağu 2007, 16:14

müslümanlıkta birine dinsiz demek çok büyük günahtır BİLSENİZ BİLE İÇİNDEN GEÇENİ BİLEMEZSİNİZ... ki aramızda müslamlığa saygısı yok bu adamın dinsiz die eleştiren arkadaşları kınıyorum bir müslüman olarak....

BUKADAR TARTIŞIYORUZ, ELEŞTİRİYORUZ AMA BİR REFERANDUMA GİDİLSE %60 OY ALIR BU BEĞENMEDİĞİNİZ ADULLAH GÜL, BEN SİZİN KADAR KÖTÜMSER BAKMIYORUM... AMA HEPİMİZİN YAPABİLECEĞİ TEK ŞEY DEVLETE HAYIRLI UĞURLU OLMASIN DİLEMEK....

not: arkadaşlar eleştirdiğiniz kişi sizin askerlik ya da kahve arkadaşınız değil, cumhurbaşkanını eleştiriyosunuz... saygılı olmalısınız, en azından makamına...
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 29 Ağu 2007, 16:18

bu siteyi ve üyelerini gerçekten çok seviyorum. en gergin anda bile tebessüm yaptırabilecek, en şamata anımızda bile düşündürebilecek insanlarla dolu... tartışsakta anlaşsakta bu sitede olmaktan mutluyum....
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 29 Ağu 2007, 16:23

[quote="engin_pasha"]
Arkdaşlar şu konu başlığına bir bakın 1. sayfadan sona doğru tek tek okuyalım resmen bir akp propagandasına sahip olmuş görüşlere saygı yok illede akp'limi olmak lazım adam birşey yazmış hemen anında engellemeye kalkmalar yok şöyle yok böyle ne bunlar ne!Herkez görüşünü yazar biter madem yapılıyor bir propaganda bizde resmimizi koyalım alta...

Benim görüşüm;
akp gibi bir partinin yönetimde olmasından utanç duyuyorum,Askere kelle,Askerimizi vurana sayın diyen bir zihniyete elçilik eden adamın Reis-i Cumhur olmasından ayrı bir utanç içindeyim...Unutmayalım bu ülke şehitlerimizin kanlarıyla bu güne geldi baksınlar da o şanlı TÜRK bayrağına Neden kızıl fon üzerinde ay-yıldız varmış o bayrak neden kırmızıymış bir bilsinler...Elhamdülillah müslümanım bende ama dinimizi kullanıp böyle bir iktidara sahip olarak birkez olsun ağızından TÜRKÜM lafı çıkmayıp TÜRKLÜĞÜ ile övünmeyen bir Zihniyetin kumandası altında fazla gitmez bu ülke bu gidişle 2.Adnan Menderes vakası çıkacak ve bu yine YÜCE TÜRK MİLLETİNE zarar verecek Ne diyelim hakkımızda hayırlısı....

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN...

[/QUOTE]
SONUNA KADAR HAKLISIN KARDEŞİM

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZZ!!!!!

KİMSE ŞEHİTLERE AĞZINA AÇAMAZ!!! KELLE DİEMEZ!!!!
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutkubat » 29 Ağu 2007, 16:37

[quote="emirkaansbp"]
not: arkadaşlar eleştirdiğiniz kişi sizin askerlik ya da kahve arkadaşınız değil, cumhurbaşkanını eleştiriyosunuz... saygılı olmalısınız, en azından makamına...
[/QUOTE]

bencede olması gereken bu,zaman bize gösterecek neler olacağını..
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti aytekin041 » 29 Ağu 2007, 16:39

LOL
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti suppiluliuma » 29 Ağu 2007, 16:47

[quote="umutkubat"][quote="emirkaansbp"]
[/QUOTE]

bencede olması gereken bu,zaman bize gösterecek neler olacağını..
[/QUOTE]

Abdullah Gül, Erdoğan'ın tersine üslup olarak düzgün bir tarzı olan ince bir devlet adamı. Ait olduğu siyaset geleneğinin sonuna kadar karşısındayım, ama şundan eminim ki kendisinin bir takım çevrelerle polemiğe girmesini, hassas konularda kamu oyu karşısında diklenmesini bekleyenler daha çok bekler. Hatta eşini bile bir çok alanda kamufle edeceğini düşünüyorum. Polemik ve kamu oyunu yönlendirme kısmını partisinin demagogları halledecek.

Dolayısıyla görünüş bakımından çok aykırı bir şey olmayacak. Önemli olan işin görünmeyen kısmı...Bu tartışmaya girenlerden kaçımız TBMM'den Cumhurbaşkanlığı onayına gelen kanun tekliflerini takip ediyoruz, içeriklerini araştırıp öğreniyoruz?

Bilmem anlatabildim mi? Wink
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 29 Ağu 2007, 17:02

Selamlar Öncelikle Herkesin Görüşlerine Saygı Duyduğumu Belirtmek İsterim.

Ben Kayserili yim batı eğitimi almış ingiliz dili ve edebiyatı bölümü mezunu modern olmaya çalışan bir insanım ve size izniniz olursa birkaç portre çizmeye alışacağım.

Dinimin gereklerini çok fazla veya olması gerektiği gibi yerine getiremiyorum ama allah a çok şükür kalbimde sonsuz bir inanç ve allah sevgisi var.Atatürk ise benim için kimsenin dil uzatmaması gereken Türk milletinin haysiyeti onuru ve şerefinin ve gücünün timsali ve ismi sayın baykal gibi aciz insanların ağzında kirletilemeyecek yada herhangi bir şahsi emele alet edilemeyecek kadar ulvi bir varlık.

Bu düşüncelerin ışığı altında şunu söylemek isterim ki bazı şeylere objektif bakamıyoruz.

Ben Recep Tayyip Erdoğan ın notunu Avrupa Birliği fotoğrafı çekilirken dayanamayıp yerini belli etmesi için konulmuş küçük türk bayrağını yerden alıp cebine koyduğu zaman vermiştim.Diğer milletlerin başkanlarının kılı bile kıpırdamamıştı ve hatta kendi ülkesinin bayrağı üzerine basarak yerine geçen bile olmuştu ama Tayyip bunu yapmadı yapamadı neden çünki yanlışıyla doğrusuyla o bir Türk ve o asil kanı damarlarında taşıyor.BU nedenle de hepinize rahat olmanızı tavsiye ediyorum.

Abdullah Gül e gelince ben bir insanı her zaman poizitif yönleriyle değerlendiririm.Uzaktan da olsa ailece de tanıdığımız bu insan emin olun memleket toprağında doğmuş büyümüş avrupa üniversitelerinden birçok onursal ödüller almış ve mizaç olarak saygılı ve yumuşak huylu bir insandır ve insanların yada görmeyenlerin muhafazakar bir şehir olarak tanıdıkları Kayseri avrupa nın en güzel ve intizamlı şehirlerinden ve hatta en modern şehirlerinden biridir.Neden derseniz burada insanlar dini vecibelerin kendi istedikleri gibi yerine getirebilme özgürlüklerine sahiptirler ve hiçkimse baş örtüsünden dolayı ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmez.Benim eşimin başı açıktır ve kendiside modern bir insandır ama şimdiye kadar hiçkimse bana veya aileme yaşantı tarzımızdan dolayı baskıda bulunmamış yada düşmanca gözlerle bakmamıştır.

Disko yada gideriz , camiye de gideriz. Sosyal içerikli toplantılarada katılırız dini sohbetlerede.Annem kendisi bizzat Atatürkçü düşünce derneğinin en faal üyelerinden biridir bunun yanında beş vakit namazınıda eksiksiz kılar.

Benim işim sebebiylede dünyada neredeyse gezmediğim çok az yer kalmıştır.Ve şunu kesinlikle söyleyebilirimki bütün sıkıntılara ve problemlere rağmen ülke olarak dünya nın neredeyse %80 inden daha iyi koşullar içinde yaşıyoruz.

Lutfen şu laik dinci tartışmasını bir kenara bırakalım içimizdeki korkuları atıp gerçek gücümüzün farkına varalım.

Üniversitelerde modern giyimli kızlarda baş örtülü kızlarda özgürce suçlanmadan okusun bilinçlensin.

Bir genç kız mini etek giyiyor diye dinsiz olarak suçlanmasın yada bir genç kızımıza baş örtüsü takıyor diye gerici damgası vurulmasın.Allah aşkına ne olur kabukları bir kenara bırakıp özümüzü görmeye çalışalım.

Lütfen sahip olduğumuz değerlerin kıymetini bilelim ve ona göre yaşayalım.Kavga dan ve çatışmadan kime fayda gelmiş ki bize gelsin.

Elhamdulillah Müslümanın , Kendini Eğitmiş Modern Bir İnsanım

Ve diyorum ki gelin el birliği ile kavgayla değil yapıcı eleştirilerle laiği dindarı hep beraber kol kola sahip çıkalım bu memlekete sahip çıkalım değerlerimize...... 

azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 29 Ağu 2007, 17:10

arkadaşım zaten senin dediklerine söylenecek bir şey yoq ama şehitlere kelle apoya sayın denmesini nasıl karşılıyorsunuz ;
 ayrıca askerlik  yatma yeri deildir diyen bir kişi yi nasıl değerlendiriosunuz??

ve ayrıcxa nedense şehitler hep yoqsul ailerlerden yada senin benim gibi kişilerden çıkıoooo!!!!!!!!!!!!!!!!

soruyorun sana sen hiç duydunmu herhengi bir bakanın oğlu şehit oldu diee?????????????????????????????????????????????????
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverline93 » 29 Ağu 2007, 17:20

recep tayyip erdoğan nvatanını gerçekten seviyorsa oğlunu neden askere göndermiyor yaşımı gelmedi hahahaha.....
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 29 Ağu 2007, 17:21

[quote="silverline93"]recep tayyip erdoğan nvatanını gerçekten seviyorsa oğlunu neden askere göndermiyor yaşımı gelmedi hahahaha.....[/QUOTE]
 bence oğlu bahriyeli LOL 

gemicikle geziodur şimdi 

aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti suppiluliuma » 29 Ağu 2007, 17:23

[quote="aytekin041"] arkadaşım zaten senin dediklerine söylenecek bir şey yoq ama şehitlere kelle apoya sayın denmesini nasıl karşılıyorsunuz ;
 ayrıca askerlik  yatma yeri deildir diyen bir kişi yi nasıl değerlendiriosunuz??

ve ayrıcxa nedense şehitler hep yoqsul ailerlerden yada senin benim gibi kişilerden çıkıoooo!!!!!!!!!!!!!!!!

soruyorun sana sen hiç duydunmu herhengi bir bakanın oğlu şehit oldu diee?????????????????????????????????????????????????
[/QUOTE]

Sevgili Aytekin, şu alttaki "YA SEV YA TERKET" sözü buraya hiç uymadı, komik bir şekilde çelişkili. Bu sözü söylemesi gerekenler şimdiki iktidarı ve de cumhurbaşkanını seçenler değil mi? Onlar çoğunlukta olduğuna göre LOL.  Nitekim sn başbakanımız gazeteci Bekir Coşkun için buna benzer birşeyler söylemişti. Rolleri değişiyor musunuz ne... Smile

Bu arada aman ha, kimse benim bu tip sloganları tasvip ettiğimi sanmasın. Tam tersine ne kadar saçma olduğunu göstermek istedim. Wink
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir