Mesai Saati Sonunda Cam Mekanizması Bozulursa?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mesai Saati Sonunda Cam Mekanizması Bozulursa?

İleti kispest » 16 Haz 2012, 14:19

Yahu, Efe Plaza'da cam açma kapama mekanizmasına verdiğim 326 liranın acısını bir türlü atamıyorum, neredeyse bütün konu başlıklarında aynı konudan bir sızlanmam mevcut. :D

Benim cam mekanizması bozulduğunda (cam tamamen açıktı ve kapanmıyordu) mesai saatlerinin sonlarıydı ve ben bir telaş halinde hemen arabayı Yetkili Servis'e götürdüm.

Şimdi tekrar aynı ya da benzeri bir durumla karşılaşma ihtimaline karşı size sormak istiyorum, mesai saati dışında, yani Yetkili Servis'e ya da bir ustaya gösteremeyecek durumda olsam ve böyle bir olayla karşılaşsam ne yapmalıyım sizce?

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti mustklc » 16 Haz 2012, 14:34

sabaha kadar icinde yatacan :)
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti marangoz80 » 16 Haz 2012, 14:38

benim önceki aracımda başıma gelmişti.akşam cam kapanmamıştı.servislerde kapalıydı.sanayide bir kilitçinin cebini buldum oda nasılsa mecbur yaptıracak düşüncesiyle fahiş bir fiyat verdi.bende kendim kapı iç döşemelerini sökerek mekanizmaya ulaştım.sonra camı yukarıya ellerimle kaldırarak altına ucuna kertik açtığım fırça sapını koydum ve kapı iç döşemelerini taktım.bir hafta o şekilde kullandım.sonra gittim sanayide bir kilitçiye mekanizmayı komple değiştirttim.işçilikle birlikte 100 lira civarı tutmuştu.ve o fırça sapı hep arabamda durur acil durum mekanizması olarak.yalnız kapı döşemelerinin vidalarını yıldız alyanda denilen tork alyan anahtarla sökebilirsin.en azından benim aracımınki öyleydi.sizinkide öyleyse bence tork alyan takımından temin edin.10-15 liralık işinizi görür.
marangoz80
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: lokman okumuş
Arabanız: 2008 octavia elegans

İleti AhmetH » 16 Haz 2012, 15:39

hiç bişey olmaz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti PİCK-UP » 16 Haz 2012, 16:46

sonradan manuel cam sistemini otomatik yaptırdıgım için sistemle birlikte gelen kolu mevcut motor bozuldugu

zaman yada tuş bozuldugu zaman krikoyu manuel olarak kaldırabiliyorum..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti firarim19 » 16 Haz 2012, 17:20

döşeme sökme konularını inceleyerek manuel olarak kapayacağız :)
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti kispest » 16 Haz 2012, 21:39

mustklc yazdı:sabaha kadar icinde yatacan :)

Mustafa Hocam, güldürdün. :)

Neyse, Allah tekrar yaşatmasın diyelim. Olur da tekrar başımıza gelirse Efe Plaza'daki uyanık kelin oyununa gelmektense Mustafa Hoca'nın söylediği gibi arabada sabahlamayı tercih ederim. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 16 Haz 2012, 22:03

kispest yazdı:

Neyse, Allah tekrar yaşatmasın diyelim. Olur da tekrar başımıza gelirse Efe Plaza'daki uyanık kelin oyununa gelmektense Mustafa Hoca'nın söylediği gibi arabada sabahlamayı tercih ederim. :)

bilemedim bu keli, parça bölümde mi yoksa servis müdürü mü
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti kispest » 16 Haz 2012, 22:24

mustklc yazdı:
kispest yazdı:

bilemedim bu keli, parça bölümde mi yoksa servis müdürü mü

Servis danışmanıydı. Kel, top sakallı, renkli gözlü. Tam 90'lardaki Alman filmlerindeki pompacı tiplemesi. Adı Ayhan mıydı Aydın mıydı neydi, ilk iki harfinin AY olduğunu hatırlıyorum da, emin olamadım. İşiniz düşerse dikkatli olun. Tokalaşırken saati falan götürmesin. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 17 Haz 2012, 13:41

0 212 275 01 21
0 212 216 42 28

skoda yol yardım telefon numaraları. arayın derdinizi anlatın gelip çözsünler :P belki cam motoru çok acil olmadığından ekstra ücret vermenize değmez ama gerçekten büyük bir sıkıntı yaşarsanız veya saçma sapan bir yerde yolda kalırsanız bu numaralar lazım olabilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti kispest » 17 Haz 2012, 18:23

alpino yazdı:0 212 275 01 21
0 212 216 42 28

skoda yol yardım telefon numaraları. arayın derdinizi anlatın gelip çözsünler :P belki cam motoru çok acil olmadığından ekstra ücret vermenize değmez ama gerçekten büyük bir sıkıntı yaşarsanız veya saçma sapan bir yerde yolda kalırsanız bu numaralar lazım olabilir.

Hocam teşekkür ederim, telefonları hemen kaydettim. Yalnız cam motorunun neden acil olmadığını anlayamadım. Cam ağzına kadar açık, hırsızlara buyur gel demekten başka bir anlama gelmez. Hatta yoldan geçen bir adam için bile hırsızlığa tahriktir bu.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 17 Haz 2012, 18:42

tamam bildim o herifi :D
hocam sanayi esnafının hepsi öyle ya, tokalaşırken bile şehvetle öpüyorlar pis herifler.

skoda acil yardım numarasını aradığınızda Çekoslovakyadan helikopter indirecek hali yok seni gene servisi yönlendirir . servis de çekici çağırır servise bıraktırır. servis , çekici parasını da sana köser. durum budur.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti kispest » 17 Haz 2012, 21:31

mustklc yazdı:tamam bildim o herifi :D
hocam sanayi esnafının hepsi öyle ya, tokalaşırken bile şehvetle öpüyorlar pis herifler.

skoda acil yardım numarasını aradığınızda Çekoslovakyadan helikopter indirecek hali yok seni gene servisi yönlendirir . servis de çekici çağırır servise bıraktırır. servis , çekici parasını da sana köser. durum budur.

Aman diyorum, keller her göte eller hesabı ben yine uyarımı yapayım da :D

İş yine sizin yönteme geldi dayandı desenize hocam. Koltuğu yatırıp hırsızlara doğru horlayacaz artık napalım :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat11h1 » 17 Haz 2012, 21:52

Camın en altına vantuz ya da öpücük denilen plastik aparatı tutturup aracın bozuk olan cam tarafını duvara sıfırlayıp park edeceksin sabahta servise....
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti colourone » 18 Haz 2012, 13:22

Bu fabiaların cam mekanizmaları herhalde Skoda markasının yüz karası. Ben aracı aldığımdan beri her iki ön camı da ikişer kez değiştirdim... Skoda servisleri adam olsa, bu tamiratı ucuza yapar. Bir cam değiştirmek Ankara'da minimum 60 TL. Yazıklar olsun. Fabia gibi kral bir arabaya böyle cam mekanizmaması yapılmamalıydı.
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir