Arabamı çizmişler rötuş, zımpara, pasta ve cila uğraşıyoruz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arabamı çizmişler rötuş, zımpara, pasta ve cila uğraşıyoruz

İleti yonetici » 16 Haz 2012, 21:03

Merhaba Arkadaşlar,

İnsan suretinde bir mahluk geçenlerde arabamı çok büyük bir ihtimalle kasıtlı olarak çizmiş. Çiziği farketmeden önceki gün doğal yollarla çizilebilecek herhangi bir yerde bulunmamıştım zaten doğal yollarla aracın orası çizilmez. Bu alçaklığı yapanı ve kendisini yetiştiren fertleri her fırsatta anıyorum.

Öncelikle Auto King'e gittim lokal boya yapacağız dediler boya yaptıracak olsam son geleceğim yerlerden birisi herhalde burası olur dedim çıktım.

Servise gittim 300TL istediler iki kapınında verniğini kaldıracağız sonra lokal boya yapıp tekrar vernikleyeceğiz piyasadaki kabul edilişe göre iki kapısı boyalı bir araban olacak artık dediler. O da aklıma yatmadı sıfır araba daha 5. ayında iki kapı birden işlem görecek birde rengi tutmaz sırıtır ise yandık dedim.

Baktım böyle olmayacak internette biraz ne yapılabilir diye araştırdım. Çiziği rötuş boya ile kalınca doldurup kuruyunca 3000 su zımparası ile fazlalığını alıp üstünede pasta cila atarak hiç fena olmayacak sonuçlar elde edildiğini gördüm. Kendim yapmaya uğraşmayım bir boyacı bulayım kaporta zımparalama far parlatmak için zımpara yapmaya benzemez dedim kendimce. Ama gel gör ki boyacılarında hiç böyle ince işçilikten anladığı yok hepsi bir olmaz tutturdu gitti.

En nihayetinde bir arkadaşımın pert araç toplayan amcası vardı ona sorduk bizi kızıltoprakta bir boyacıya yönlendirdi. Usta zaten direkt ben şöyle yapar mısın diye sormadan bu rötuş, zımpara, pasta cila olayını anlattı kurşun kalem izi gibi biraz belli olur ama boyatmadan önce deneyebileceğin tek şey bu dedi bende kabul ettim. Bu olay geçen hafta oldu bu hafta için randevulaşmıştık ilk işlem olan kalın rötuş bu gün çekildi. İşlem tamamlandıktan sonraki fotoğrafları tekrardan paylaşacağım birçok arkadaşın derdine derman olabilecek bir çözüm olabilir belki de.

Fotoğrafta pek belli olmasada çizikler tırnağa takılan ve astarı aşmış durumda. Şöför tarafı iki kapı üzerine yayılmış şekilde.

cizik.jpg
Çizik hali
cizik.jpg (27.57 KiB) 11019 defa görüntülendi

Bu gün çiziklerin üzerine birkaç kat olacak şekilde kalın rötuş çekildi. Birkaç gün sonra rötuş boyası iyice sağlamlaşınca zımpara ve pasta cila ile normal boya seviyesine indirilmeye çalışılacak.

rotus.jpg
Rötuş yapılmış hali
rotus.jpg (49.24 KiB) 11019 defa görüntülendi

cizik-rotus-karsilastirma.jpg
Çizik ve rötuş yakın plan karşılaştırma. Birkaç gün sonra zımpara ve pasta cila yapılacak

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ONDOKUZ » 17 Haz 2012, 04:23

geçmiş olsun..
ONDOKUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ondokuz
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia comfort 101 hp

İleti lestat » 17 Haz 2012, 13:23

Abi yazık ya
Bir insan evladı bunu neden yapar ki
Geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti onurson » 18 Haz 2012, 09:31

geçmiş olsun Emir. bir kere benim başıma da gelmişti. İnş eskisi gibi güzel olur.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti Bluedays » 18 Haz 2012, 09:48

Öncelikle geçmiş olsun. Bu tarz insanlar(olup, olmadıkları tartışılır.) ne yazıkki günümüzde çok fazla sayıda bulunmakta. Yapacak birsey yok. Bu tür durumlarda, bu şahıslar yetiştirenlere kızmamak gerektiğini düşünüyorum. Siz ne kadar iyi yetiştirirseniz, yetiştirin, çocuk karaktersizse yine yapar yapacağını.

İkincisi, bu auto king ne işe yarar anlamıyorum. Paso reklam yapıyorlar. Şu kadar göçüğü boyasız hallediyoruz, şu çizikleri boyasız yok ediyoruz diye. Hİçbir halt yaptıkları da yok. Benim ufak bir göçük var, aynen sizin gibi oraya gittiğimde bana dediler ki, komple çamurluğu boyayacağız.
O dur budur da ne dükkanlarına girmişliğim var, ne de önünden geçmişliğim...

Emir Bey, sıfır aracın sıkıntısı bu ne yazık ki. Her çizik, insanın içine oturur.
Bir süre sonra, herşeye olduğu gibi buna da alışır insan. Yapacak birsey yok.

Tekrar geçmiş olsun.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti yonetici » 18 Haz 2012, 11:53

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Şimdilik rötuşlu şekilde beklemedeyim iyice kuruyup sertleşmesinde fayda var demişlerdi bende zaten müsait değilim mecburen birkaç gün sonra zımparaya gidecek. Sonucu merak ediyorum ortaya makul birşey çıkarsa ustanın iletişim bilgilerinide paylaşırım İstanbul Anadolu Yakasında yaptırmak isteyen olursa faydası dokunabilir çünkü her boyacı yapmıyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti memix444 » 20 Eyl 2012, 15:34

Emir hocam geçmiş olsun,

Zımparalama işleminden sonra kaportadaki son durum ne oldu acaba? paylaşırsanız sevinirim. (Resim vs...)
memix444
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: civic

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir