TDI Fabia Davşanıma Kuma Getirdik :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TDI Fabia Davşanıma Kuma Getirdik :)

İleti hakanerdogan » 20 Haz 2012, 10:16

umutgiray yazdı:dedin ve yaptın her zamanki gibi.

hayırlı olsun. kazasız belasız sürersin inşallah.

Eyvallah paşam, iş inada bindiydi, normalde bi commuter (hani şu kurye işi motorlar) falan alacaktım, dedim madem bi işe giriyoz bişeye benzesin, artçı olarak bi minyon dişi eksiğimiz var, alımlar başlamıştır, kaskını pembe Arai olarak ben hediye edecem

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutgiray » 20 Haz 2012, 10:40

hakanerdogan yazdı:
umutgiray yazdı:dedin ve yaptın her zamanki gibi.

hayırlı olsun. kazasız belasız sürersin inşallah.

Eyvallah paşam, iş inada bindiydi, normalde bi commuter (hani şu kurye işi motorlar) falan alacaktım, dedim madem bi işe giriyoz bişeye benzesin, artçı olarak bi minyon dişi eksiğimiz var, alımlar başlamıştır, kaskını pembe Arai olarak ben hediye edecem

yakışııııııııırrrrrrr.

aramaya gerek yok sen fakultenin önüne çek boşluğu gören gelir yerleşir.:D :D
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Nereden: Ankara
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti hakanerdogan » 22 Haz 2012, 18:58

Ahanda keklik, ilk günün sonunda 73 km bindim :) 40 liraya dolan depo kapağını açtım, benzin sallasam dışarı akacak, yakmıyorlar vallahi, yazın şehir içi ulaşımında teşvik etmek lazım ülkede motoru ama nerde...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 22 Haz 2012, 19:57

Hayırlı uğurlu olsun. En iyisini yapmışsın. Sadece dikkatli ol ama bunu senin sürüşün için değil etraftaki naylon ehliyetlilere dikkat etmen için söylüyorum.

Yazın motora binme konusunda ise maalesef daha o bilince sahip olmadığımızdan sana katılamıyorum. Çağdaş ülkelerde ve yabancıların bulunduğu tatil beldelerinde bisiklet ve özellikle Vespa türü motor kullanımı yine yabancılarda görülmesine rağmen, bizim millet hala bu konuya ilgi bile göstermeyip tabiri caizse ''tuvalete bile arabayla gider'' modunda

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti hakanerdogan » 22 Haz 2012, 20:06

skodaizm yazdı:Hayırlı uğurlu olsun. En iyisini yapmışsın. Sadece dikkatli ol ama bunu senin sürüşün için değil etraftaki naylon ehliyetlilere dikkat etmen için söylüyorum.

Yazın motora binme konusunda ise maalesef daha o bilince sahip olmadığımızdan sana katılamıyorum. Çağdaş ülkelerde ve yabancıların bulunduğu tatil beldelerinde bisiklet ve özellikle Vespa türü motor kullanımı yine yabancılarda görülmesine rağmen, bizim millet hala bu konuya ilgi bile göstermeyip tabiri caizse ''tuvalete bile arabayla gider'' modunda

Çok teşekkür ederim abi, saolasın.

Doğrusun abi farkındayım, satranç oynamak gibi TR'de motora binmek, indiğimde kaskı montu çıkarıp aşağı bahçede çimlere yayılıp bir kahve eşliğinde sigara yakıyor buldum kendimi.

Arkamda araba var mı? 5 saniyede bir kontrol et.

Malın biri sağdan soldan yapıştırıp makası keser mi? Arada çevir kafayı ayna yetmez.

Yolda hendek var mı? Ön düzen dağılmaz ama iyi zıplarsan ve gidonu gevşek tuttuğun bi ana denk gelip ön freni sıkarsan bi bakmışın kıç kısım sağ-sol sudan çıkmış balık gibi tepiniyor.

Işıkları gördün kırmızı, şeridin sağ teker izine dursam, sola giriyor, sol teker izine dursam sağına silme yanaşıyor, ortadan gideyim desen, kalkıştan hemen sonra kavşak döneceksen orta kısım toz, gazı azcık çeksem pıt bi diş kayıyor arka lastik

vs...... hepsi bir yana dursun....

Bildiğin kapışmak istiyorlar senle, Renault Master bugün bi tane, geçecem diye kıçımın dibine girmiş asılıyor, lan??? dedim noluyoz, 3'ten indirdim 2'ye, pısıp sağ bileğimi sonuna kadar büktüm, 3. saniyede etrafımda araç yoktu :) hayır git işte solda iki şerit boş

Bildiğin güzel bir refleks ve güvenlik antremanı trafiğimiz, kendini geçip, başkasının hatasını telafi etmeyi bırak, yapabileceği hataları minimum yanılma ile tahmin etmeye çalışıyorsun, harika beyin jimnastiği :)

Ama o zevkinden vazgeçmeye değer mi? Asla... Tutku ya, özgürlük...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir