Gece Vakti Bir Trafik Magandasının Yaptıkları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gece Vakti Bir Trafik Magandasının Yaptıkları

İleti ozantavsan » 22 Haz 2012, 23:11

Bu gece saat 23:30 sularında benzinliğe gidiyordum.Işıklarda kalktım.yol üç şerit ,ben ortadayım.Solumdan bir araç benimle aynı hizaya geldi.Hızım yoktu.Sonra birden direksiyonu bana kırdı.Farketmemle frenleyerek sağa atmaya başladım.o da devam etti.Frenlerkenki lastik sesi ile beraber kornaya asıldım.Aracı toparladığımda sağ şeride atılmıştım.Aracımın çapraz kaldı.Olay anı adrenalin sebebiyle toparladım sanırım ,olay geçtiğindeyse elim ayağım bir boşaldı ki.

Sadece aracın ardından baktım.Plakayı aldım.Sanırım bir erkek ve kadın vardı araçta.Kasti yaptı adam , kendince eğlence ve yanındakine hava.Tekin değillerdi sanırım.Belki onunla yarıştığımı düşündü akıl özürlü.

Neyse benzinliye 20-30 metre kalmıştı.Gittim sağa çektim , 155'i aradım .Memura durumu anlattım plakayı verdim.
Aracın markasını sordu o anda farkedemedim dedim ,hatchbackti dedim sadece.

Gaz aldım , ana yola çıktığımda.Az ilerde bir ekip otosu vardı.Bilmiyorum yakaldılarmı.Edremit istikametine doğru gitmeye başlamıştı şehirden çıkıpta.

Eve geldim .Bir bardak su içtim.Hala elim ayağım dolanıyordu.Sen istediğin kadar dikkat et.KArşında hertürlü insan olabilir diye dalaşmamaya özen göster.Çoğu zaman umursamamaya çalış.Ama onlar sen birşey yapmasanda buluyorlar.

En iyisi 155'e bildirmek...

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti ONDOKUZ » 22 Haz 2012, 23:13

dogru olanı yapmıssınız hocam
ONDOKUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ondokuz
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia comfort 101 hp

İleti FTS » 23 Haz 2012, 01:09

Bu yaz aylarındanmıdır nedir insanlar bir acayip. artık kanlarımı kaynıyor nedir. Bugün bende böyle birşey atlattım. dediğiniz gibi yol 3 şerit orta şeritte durdum. yanıma civic yaklaştı. son ses açmışlar müziği. yanımda arkadaşlarımda var. bi baktım kimdir nedirler diye. öyle bi göz attım sadece. Sonra gaza geldi herhalde kalkalım mı dedi. ben hiç alakadar olmadım camımı kapattım. baya bi güldüler sonra. bu ara gaz verip duruyo. 2500 devire ayarladım kalkış yaptım. onlarda kalktılar. kalktığımda 1 boy vardı sonra araç arkama kaymaya başladı. lastik gıcırtılarını duyuyordum. tamponuma dayandı dokundu. sağa çektirdim aracı. 2 kişi indiler içeriden biz 4 kişi atladık hemen. ben ufağımda sağolsun arkadaşlar zebellak gibi. biber gazınıda aldım ne olur ne olmaz diye. onlar indi biz indik. sonra ne ayak yapıyosun lan diye sataştılar bizim çocuklardan biri üzerlerine yürüdü sonra basıp kaçtılar.

Anlayamadığım konu aracım 1.3 onunki 1.6 neyden haz ediyorda benimle kapışmak istiyor? kolay lokmamı görüyorlar? kalkışta favoriti yedim mi diyecekler? bu ne saçmalıktır. hadi şahin olsa anlayacağım biraz ama bu nedir??

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti MadloveR » 23 Haz 2012, 09:30

Geçmiş olsun abi.
Aynı şekilde geçen ayda benim başıma gelmişti. Aynı senin anlattığın şekilde orta şeritte gece 11.30 sıraları ilerlerken önüme kırıp sıkıştırmıştı beni. Ben tabi sadece polise şikeyet etmekle kalmadım, bir güzel dövmüştüm adamı. Böyleleri dayağı fazlasıyla hakediyor. Ama hangi birini döveceksin sen ne kadar dikkatli olursan ol bu magandalardan o kadar çok var ki trafikte. Artık lanet olsun diyorum. Yürüyüp gidiyorum. Plakasını alıp polise veriyorum.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti Bluedays » 23 Haz 2012, 10:50

Beyler boşverin, itle dalaşmayın. Başınızı belaya sokmayın.
Bu gibi durumlar için bende araçta biber gazı bulundurmaya karar verdim.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti firarim19 » 23 Haz 2012, 13:04

psikolojik sorunlu bir toplumda yaşıyoruz. Kültür seviyesi yerlerde... Yeni nesil düzel diyorsun, eğitim sistemi adam değil çoban yetiştiriyor, yobaz ve bitik gençler salıyor piyasaya...

Allah sonumuzu hayır etsin.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti mustklc » 23 Haz 2012, 19:53

bir hafta oluyor.
kaldırımda tır parketmiş. ben de arkasına mesafe bırakarak parkettim. arada 3 araba boyu var. aracı istop ettim. kapıyı açtım tam çıktım, baktım tır geri geri geliyor.
hemen koştum arabaya kornaya basacam. bas bas korna ötmez. kontak lazım :D
geri indim. tır vurdu vuracak 1 metreden az kaldı. var gücümle bağırdım
"DUR! DUR! arkada araç var!"

Allahtan herif durdu. artık korktum vurur murur, arabayı çalıştırdım. Çıktım yola. Tam tırın hizasına gelince camı açıp dedim "Senin gibi kör şöför de ilk kez görüyorum". dedim ve devam ettim. Az ilerde dönüp yolun karşısına geçtim.

Anaaa o da ne! Tır şöförü arabadan inmiş yanına da iki tane ökzü almış kendi gibi. "Sen kime diyong layn!" diye yolun kenarında beni bekliyorlar :D bu başıma bu şekilde gelen 4. olay.

ben de aracımı parkettim. çıktım arabadan. dedim "vuruyordun arabama, vursaydın ne olacaktı!" . biraz kalabalık vardı artık ondan mı çekindi nedir, gittiler :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti kispest » 23 Haz 2012, 22:58

Ozan Hocam, geçmiş olsun. Trafik hakikaten bu ibnelerle dolu. Siz en güzelini yapmışsınız. Ben de mizaç gereği asabi bir insanım, her hata yapana kornaya abanmak gibi, el kol yapmak gibi alışkanlıklarım vardı. Baktım bu işin sonu yok, kendimden yiyorum, kendimi terbiye ettim. Tekrar ediyorum, sizin tavrınız en güzeli, en ağırbaşlısı.

Yahu arkadaş, yanında bir de bayan var. Ben özellikle yanımda bayan varsa her şeyi görmezden geliyorum, adamlar bilerek isteyerek çakallık peşinde koşuyor. Birkaç gün önce de üç şeritli bir yolda, orta şeritte kaptırmış gidiyorken ara sokakların birinden bir herif benim geldiğim caddeye sağ şeritten değil de direkt olarak orta şeritten dalmıştı. Benim fren koymam, herifin de son anda sağ şeride kırması ciddi bir kazaya engel oldu. Doğal olarak kornaya abandım. Herif camdan kolunu çıkarıp geç hadi geç hareketi yaptı. Lütfediyor bana pezevenk. Ben de hay senin sıfatına diye hareket yapınca peşime takıldı, aynadan baktım yan koltukta karısıyla çocuğu var. Yanında eşin varken nasıl bir cesarettir ben bunu anlayamıyorum. Ya sabır çekip yolumuza gittik tabii.

Velhasılı kelam uğraşmaya değmez. Siz üzerinize düşeni yapmışsınız. Allah'ından bulsun. Yazdıkça ben bile hırslandım burada yemin ediyorum.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti cantayy » 24 Haz 2012, 17:32

Gecmıs olsun hocam.En ıyısını yapmıssınız.Unı yıllarında Eskıden drag yarıslarına katılırdık,Arac ıle bos yolda hız denemesı yapardık.Sımdı aklıma gelıyor ne kadar gereksız ve bos ısler yapmısız.Sımdı Uzun yolda bıle 90-110 gecmem cok buyuk bır sey olmadıkca.Hem kendımı yormuyorum hem aracımı hemde cebımı.120 ıle 90 arasında cok buyuk fark var.Arac hakımıyetınden tutunda durmasına kadar.

Erzurumda gecenlerde 5 genc hepsı 16 yasında 160 ıle kaza yapıp vefat ettı.Hepsıde Unıversıtede Ogretım uyelerının cocukları. Hız felakettır
Kullanıcı avatarı
cantayy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ADEM YILDIZ
Nereden: Erzurum
Arabanız: Toyota Corolla 1.6 Comfort

İleti mustklc » 24 Haz 2012, 23:12

cantayy yazdı:
Erzurumda gecenlerde 5 genc hepsı 16 yasında 160 ıle kaza yapıp vefat ettı.Hepsıde Unıversıtede Ogretım uyelerının cocukları. Hız felakettır

yolda o kadar serseri it kopuk görüyoruz ki bu habere üzülemedim bile.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti kispest » 24 Haz 2012, 23:30

mustklc yazdı:
cantayy yazdı:

Yapma be abi. Sana yakışmaz. Çocuk en nihayetinde.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti cantayy » 25 Haz 2012, 10:09

Olay üzücü. Ama sebep hep aynı yada aynı durumun türevleri

http://www.haberturk.com/gundem/haber/7 ... sonuclandi
Kullanıcı avatarı
cantayy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ADEM YILDIZ
Nereden: Erzurum
Arabanız: Toyota Corolla 1.6 Comfort

İleti mustklc » 25 Haz 2012, 20:16

kispest yazdı:
mustklc yazdı:
cantayy yazdı:

Yapma be abi. Sana yakışmaz. Çocuk en nihayetinde.

doğru diyorsun
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT