İnsanlık Hakikaten Ölmüş...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İnsanlık Hakikaten Ölmüş...

İleti kispest » 24 Haz 2012, 23:35

Az evvel şuradaki habere denk geldim. http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/06/23/insanlik-olmus
Bana hakikaten insanlık ölmüş dedirtti. Çocuğa çarpan 17 yaşındaki beyinsiz hadi korktu kaçtı, velettir, cahildir dersin. Ama çocuğun dayısının yalvarmalarına rağmen küçük kızı arabasına almayan şerefsizler? Ya o -küfür kullandığım için özür dilerim ama- çocuğu arabasına almayan, götün götün kaçan orospu çocuğu taksici? Peki ya çarpıp kaçan çocuğu ifadesini alıp salıveren savcı?

Gerçekten bu ülkede yaşayan bir şoför, bir yaya ve özellikle bir insan olduğum için utanıyorum. Kendim için olmasa da sevdiğim insanlar için endişeleniyor ve korkuyorum. Lanet olsun.

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti furunotr » 24 Haz 2012, 23:47

Maalesef vekillerimiz başka başka şeylerle meşgul olduğundan yasal boşluklar fazlası ile mevcut (şu ankilerden değil tüm geçmişte vekil olanlardan bahsediyorum; tabii şu ankiler dahil) çarpanın yaş 17 olduğu için tutuklanmamıştır muhtemelen; pekii o çocuğa o aracı veren ne olacak??? 17 yaşındaki birinin cezai ehliyeti yok; ancak sorumluluğun araç sahibinde olması gerek... Peki 10 yaşındaki körpecik bir kızın suçu ne??? Sanıyorum kurtulmuş veya kurtulacak; kopan bacağı dikilmiş; eskisi gibi olur mu; düzelir mi??? Bilemem... Fiziksel olarak düzelse bile ruhen bu olayı ölene dek kötü bir şekilde hatırlayacak; belki sokağa çıkamayacak; veya araç kullanamayacak...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti Abdulkadir OĞUZ » 25 Haz 2012, 09:35

Kardeş dediğin gibi çok acı bir durum. İnsanlığımızdan utanılacak duruma geldik. Toplum vicdansız, ruhsuz, maneviyatsız sadece menfaatini düşünen bir toplum olmuş. Ülkemizde mutlaka iyi insanlar vardır ama burada önemli olan iyi insanların toplumun büyük bir kesimini oluşturması. Ama maalesef şu an tam tersi gibi bir durum var. Dediğiniz gibi o taksici hiç mi vicdanı sızlamıyor. Sen kamu hizmeti veren bir esnafsın o yaralı çocuğu alıp hastaneye götürmek zorundasın. O yaralı çocuk hepimizin çocuğu bu tür kazalar hepimizin başına gelebilir. Onun için hiç bir zaman vicdan insanın beynin de ölmemeli. Ağır yaralı haldeki 10 yaşındaki çocuğu yardım etmeyen insanlara söyleyecek herhangi bir sözüm yok o anki durum insanlığın bittiği yerdir. Selamlar.
Abdulkadir OĞUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkadir OĞUZ
Nereden: Hatay
Arabanız: 1990 Mod.Skoda Favorit

İleti yabani » 25 Haz 2012, 11:07

Ne çarpana nede durmayanlara diyecek laf bulamıyorum.
gerçekten bulamıyorum...
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti tuzsuz » 25 Haz 2012, 13:52

allah acil şifalar versin o yavruya. siz cezaları arttırmaz, denetim yapmaz, cezaları tahsil etmez, 3-4 yılda bir oy kaygısına af çıkartır. Suçluyu salıp suçsuzu içerde yatırır, halen milletvekilleri aracılığıyla şu da ehliyet alsın bu da ehliyet alsın diye kanun teklifi verir, milletvekilleri trafik cezalarından muaf olsun. onlara ceza yazılmasın derseniz daha çok sakat kalma-ölüm haberine şahit olur, okuruz. bu tarz bir olay da ben yaşadım daha evvel. belki 8-10 sene olmuştur. siyasal bilgiler fakültesinin önünde -ki burası ankaranın en işlek caddelerinden biridir- bir yayaya çarpmıştı taksici. o acı fren sesini duymamla arkama bakmam bir oldu ve havada bir insanı bana doğru geldiğini gördüm kollarıbacakları birbirine karışmış tam önüme düştü ve oradan da belediyenin doğalgaz çukuruna düştü. yanımda arkadaşım vardı en yakın bizdik atladık çukura çıkardık apar topar etraftan gelenlerin de yardımıyla. taksici şokta "abi vallahi önüme atladı" diye ağlayarak, bağırıp duruyor. arabalara durdurmaya çalışıyorum kimse durmuyor. Bir tanesini durdurdum “koltuk kan olur” dedi bastıgitti. Artık bir tanesinin önüne atladım can havliyle kaputa ellerimle bastırdım dedim "yaralı var" arabaya al. önce mırın kırın etti sonra "tamam" dedi arkadaşla beraber bindirdik arabaya yoldan geçenlerle birlikte taksiciyi de yanında git dedim. ben dışarda kaldım arkadaşa da ankara hastanesine gidin dedim çok yakındı. arkadan bir dolmuş geliyordu el ettim durdu. dolmuşçu sordu ne var diye anlattım böyle böyle. ben dedi seni acile bırakırım güzergahını değiştirdi bıraktı beni. Adamın üstünden kimlik çıkmadı. Sonrasında taksinin mal sahibi de geldi. Karakola gittik falan ama doktora sorduğumda hayati tehlikeyi atlatamamıştı. Şu an bile ayaklarım titriyor o olayı hatırladıkça. Bir de o “ koltuk kan olur” diyen adamın sesini unutamıyorum. arkadaşımın eniştesi avusturyada telefonda dert yanıyor "burada yaya yol kenarında beklerken geçersen yaya seni şikayet ediyor ve polis gelip ceza kesiyor" diyor. ceza da oturaklı ceza. bizdeki şerefsizler de kırmızı ışıkta geçiyor.

Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti ayhani » 25 Haz 2012, 14:01

İnsan bazen bu ülkede yaşamaktan utanıyor.

Bir insanı çarpıp kaçan biri nasıl serbest kalır anlamak mümkün değil. Bu nasıl adalet?

Gazetede bugün bir haber vardı bir kız kendisine tecavüz edeni ısırd diye 5 yılla yargılanıyormuş. Buna artık ne denir? Kız karşı koymasa bu kez rızan vardı diyecekler ısırsa neden ısırdın al sana 5 yıl diyorlar. Bu ne biçim adalet bu ne biçim düzen?
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 25 Haz 2012, 14:09

tuzsuz yazdı:
Arkadaşımın eniştesi avusturyada telefonda dert yanıyor "burada yaya yol kenarında beklerken geçersen yaya seni şikayet ediyor ve polis gelip ceza kesiyor" diyor. ceza da oturaklı ceza. bizdeki şerefsizler de kırmızı ışıkta geçiyor.

Kesinlikle haklısınız. Aslında avrupalılar vs vs çok insani olduklarından değil ceza sistemlerinin çok iyi işlemesinden adam gibi davranıyorlar. Ben hep merak ederdim 200 yıl önce sarayında tuvalet olmayan bu insanlar nasıl bu kadar medeni haraket ediyor diye. Bir kere polonyaya gittim( Forumdada görmemiş gibi hep anlatırım kusura bakmayın biri derse ki iyiki gittin alınmamam ) düzenden başım döndü.

Adamların cezaları o kadar caydırıcıki kimsenin o kuralı çiğnemek aklına gelmiyor. Mesela Varşova merkezda 3 metre öteye yolun karşısına geçmek için 3 alt geçitten geçtim düzeni seven biri olarak bu bana bile fazla geldi :)

Otobüslere istediğin kapıdan binebiliyorsun bilet kontrolü yok bilet makineleri var ister bas ister basma bileti ama sivil memura yakalanırsan bilet fiyatının 200 katı ceza yiyorsun sıkıyosa basma :)

Son günümüz varşova hava alanına yakın otelimize gidiyoruz hava yağmurlu yol da in cin top oynuyor zaten şehrin dışı hava yağmurlu. Yayalara kırmızı yanıyor yolda araba yok kimse geçmiyor karşıda bir afrikalı oda belliki bu düzene alışık değil bir onda birde bizim suratımızda sıkılma emareleri var.

Son gün varşovadan uçağa bineceğiz uçağın %90'ı Türk herkes nizamı saygılı düzen içinde haraket ediyor ve uçağa biniyoruz aynı uçak Atatürk havalimanına iniyor aynı yolcular bu sefer birbirinin önüne geçen valiz sırasında omuz atıp sırasını beklemeyen vs vs.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 25 Haz 2012, 20:12

arkadaşın kuzenine mhp milletvekili çarpıp öldürmüş bir de arabama hasar verdin diye aileye dava açmış
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Genel Sohbet ve Paylaşım