boya koruma + motor koruma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

boya koruma + motor koruma

İleti jerkan » 26 Haz 2012, 18:33

arkadaşlar yeni arabalara yapılan boya koruma ve motor koruma işlemleri hakkında tecrübelerinize ihtiyacım var.Verilen paralara karşılığını veriyor mu? Hangi firmayı tavsiye edersiniz? Genelde ziebart diyenler cok var ama malum diğerlerine göre biraz pahalı.Yeni arabalara bu işlemleri yaptırmak gerçekten gereklimi.Ne işe yarıyor.? :(
Simdiden tesekkurler

jerkan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERKAN GÜZHAN
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: 2012 OCTAVİA TDİ ELEGANCE

İleti Bluedays » 26 Haz 2012, 20:19

jerkan yazdı:arkadaşlar yeni arabalara yapılan boya koruma ve motor koruma işlemleri hakkında tecrübelerinize ihtiyacım var.Verilen paralara karşılığını veriyor mu? Hangi firmayı tavsiye edersiniz? Genelde ziebart diyenler cok var ama malum diğerlerine göre biraz pahalı.Yeni arabalara bu işlemleri yaptırmak gerçekten gereklimi.Ne işe yarıyor.? :(
Simdiden tesekkurler

Konu hakkında çok detaylı bilgiye sahip değilim fakat gidip o kadar para verip sıfır araç alırsam, asla boya koruma vs. yaptırmam. Güzelim kaportamı boyamı yedirtmem.
Neticede inceltir, makina değer, seyreltir vs....
Dokunurlar anlayacağın.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti murat11h1 » 26 Haz 2012, 20:32

Profesyonel Ellerde boya koruma iyi olur ancak motor korumayı tavsiye etmem. Motor biraz kirli olacak nasıl kulağın doğal kiri olması gerekirse motorda biraz kirli olacak bir sürü kimyasal maddelerde motorunu temizletmiş herkes arıza ışıklarının yandığından ve bir türlü bu hata mesajlarını sildiremediklerinden bahsediyorlar. Bu forumda da ararsan bulursun.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti AhmetH » 26 Haz 2012, 21:26

araç 0 iken kille temizlenip nano fısfıs lardan birşeyler yapabilirler diye düşünüyorum.

ama bende aşındırıcı kullanılmasına taraftar değilim bunu yeni aracımızda da uyguladım boya koruma yaptırmadım güzelce yıkayıp cilalıyorum o kadar.

Motorun ise biliyorsanız temizlenmesi taraftarıyım güzelce temizlikten hiç zarar gelmez.
ben hortumla foşur foşur yıkadım :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir