Kuşlardan kurtulmanın yolu var mı? xd

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kuşlardan kurtulmanın yolu var mı? xd

İleti serhat_a89 » 28 Haz 2012, 11:59

Arkadaşlar merhaba garajım yok arabam evin önünde duruyor. Tam arabayı parkettiğim yerde üstten elektrik telleri geçiyor ve bu yüzden kuşlar arabamı kirletiyor bunun bir çözümü var mı? Ayrıca sabah iğrenç sesleriyle sabahın köründe uyandırıyorlar Köyde olsam birkaç tanesini tüfekle indirip ağacın ucunda sallandırırım birdaha gelmezler ama burda imkansız.

Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti oguzural » 28 Haz 2012, 16:06

hocam hıc kusura bakmayın ama ozaman arabanızı baska bır yere park edıceksınız tek cozum yolu budur, bir canlının baska ve kendınden gucsuz bır canlıya zarar vermesı kadar ezık bır olay daha yoktur bence, siz konusuyorsunuz diye kimse gelipte size kızmıyorsa sizin de o canlılara tepkı gostermesı anlamsızdır.

Saygılar ...
Kullanıcı avatarı
oguzural
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: oguz ural
Nereden: Adana
Arabanız: fabia hb 1.4 tdi 80 hp

İleti oguzural » 28 Haz 2012, 16:07

cok sıkayetcıysenız ve park yerınızı degıstıremıyorsanız branda kullanın sayın hocam, kusları oldurmek ıle elınıze ne gecebılır ?
Kullanıcı avatarı
oguzural
CLASSIC
CLASSIC

İleti elemsi » 28 Haz 2012, 16:39

Kuşlar sizin arabanızı kirletiyor ama bizde arabamızdan çıkan eksoz dumanlarıyla dünyayı kirletiyoruz...O zaman bize ne yapmaları gerekiyor ????
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodahastası » 28 Haz 2012, 21:25

oguzural yazdı:hocam hıc kusura bakmayın ama ozaman arabanızı baska bır yere park edıceksınız tek cozum yolu budur, bir canlının baska ve kendınden gucsuz bır canlıya zarar vermesı kadar ezık bır olay daha yoktur bence, siz konusuyorsunuz diye kimse gelipte size kızmıyorsa sizin de o canlılara tepkı gostermesı anlamsızdır.

Saygılar ...

+1000 kesinlinle katılıyorum branda kullanın yada park yerinizi değiştirin çıkmayan lekelere karşıda kendiniz wax cilası uygulayabilirsiniz.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti yabani » 29 Haz 2012, 10:55

İyide arkadaş kuşları vuracağım diye yazmamışki, alınan cevaplar buna göre biraz absürt olmuş.

Kuşlardan kurtulmak için elektronik çözümler var fakat bu çözümler sizi de rahatsız edeceğinden pratikte uygulaması olamaz. (ancak büyük tarlalar vs.) maalesef çözüm yok, aracınızı başka yere park edeceksiniz, yada gün aşırı yıkanacak.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti Henien » 29 Haz 2012, 10:59

Başlığı okuyunca trafikteki şahin ve doğanlardan şikayet eden biri daha demiştim :) ama meğer gerçekten kuşlardan şikayetçiymiş arkadaş.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti serhat_a89 » 29 Haz 2012, 14:44

Aslında konu başlığını ciddi bir problem olarak değil birazda espri olsun diye açmıştım. İlginç cevaplar gelir mi diye bekledim ama neyse. Biliyorum ben hergün yıkadıkça onlar inat olsun diye gelip benim arabaları batırıyorlar :) ama bilmiyorlar benim ne kadar inatçı olduğumu. Mutlaka bir yolunu bulacağım. Branda alsam hergün arabayı kullandığım için pek mantıklı olmaz malesef. Ev kuzey cephede olduğu için mecburen arabayı gölge'ye koyuyorum telleri yanlış yerden geçirmiş üstün zekalı elektrikçiler :) 3-5 sene sonra yerin altından geçirmek için yine bir sürü kazı çalışması vs. yapıp onlar benden çok egzos gazı salacaklar @elemsi egzos gazının içeriğini etkilerini vs çok iyi biliyorum onları tamamen yok etmenin yolu bugünkü teknoloji ile mümkün değil burada önemli olan mümkün olduğunca otomobilleri az kulanmamız ama milletimizin wc.ye bile arabayla gittiğini düşünürsek... çevre konusunda duyarlı olmanız beni sevindirdi teşekkürler. Ama kuşlara birşey yapmayacağım korkmayın...

@oguzural ''ezik mezik'' gibi laflar edip benim canımı sıkma önce msj yazmayı öğren. Ben konuşuyorum diye kimse bana kızmaz çünkü özgürlük sınırlarını bilir ve ona göre davranırım birini rahatsız edersem beni uyarır gerekirse susarım. Ben zaten kuşları öldürcğm demedim böyle birşey yapacak olsam burda konu açmam, yaparım. Ben farklı çözümler arıyorum birazda espri ve muhabbet.

@yabani beni anladığın için teşekkür ederim :D

@Henien aslında bahsettiğin apaçilerden kurtulmak lazım önce :) Onlar canlı bomba her an birilerine zarar verebilirler ve veriyorlar malesef :(
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti oguzural » 29 Haz 2012, 16:29

serhat_a89 yazdı:Arkadaşlar merhaba garajım yok arabam evin önünde duruyor. Tam arabayı parkettiğim yerde üstten elektrik telleri geçiyor ve bu yüzden kuşlar arabamı kirletiyor bunun bir çözümü var mı? Ayrıca sabah iğrenç sesleriyle sabahın köründe uyandırıyorlar Köyde olsam birkaç tanesini tüfekle indirip ağacın ucunda sallandırırım birdaha gelmezler ama burda imkansız.

bu cumle ne anlama gelıyor pekı sevgılı hocam ? bana msj yazmayı ogren demeden once sız turkcemızı nasıl kullanacagınızı ogrensenız daha ıyı olur galıba
Kullanıcı avatarı
oguzural
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir