ÇOK ACİL VE ÖNEMLİ - KAPARİ (GEBERE OTU) BİTKİSİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÇOK ACİL VE ÖNEMLİ - KAPARİ (GEBERE OTU) BİTKİSİ

İleti umutgiray » 28 Haz 2012, 14:54

arkadaşlar kapari bitki hakkında bilgisi olan varmı.

bu bitkinin MS (multiple skleroz) hastalığına iyi geldiği söyleniyor. maalesef halamda da bu hastalık var. her türlü çözüm yolunu deniyoruz ancak bir fayda elde edemedik. en son pamukkale üniversitesi fen edebiyat fakültesi biyoloji ana bilim dalı başanı prof.dr. Alattin ŞEN tarafından bu bitki ile fareler üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde kayda değer bir iyileşme görüldüğü açıklandı. ancak henüz insanlar üzerinde kullanılabilecek bir ürün yok ortada. Alaattin hocayla görüştüğümde kapari karpuzu, salamurası ve çayını tedavide yardımcı olarak kullanabileceğimizi ancak ürünü ham halde alıp kendimizin hazılmamamızı söyledi.

kapari ile ilgili satış yapan siteler mevcut. ancak ben tarladan toplandığı hali ile ürünü almak istiyorum. ticari kaygı ile satılan ürünlerin işlemden geçirilmiş veya özensiz hazırlanması vs.vs gibi durumlar var.

sizden ricam bulunduğunuz yerde bu bitki ile ilgili yetiştiriciilik yapan varmı?
bulunduğu bölgede doğal olarak bu ürün yetişiyormu.

bana yollayacağınız her bilgin veya bilgi kırıntısı benim açımdan çok önemli. duyan gören bilen varsa yardımcı olmasını rica ediyorum. özellikler denizli ve çevresinde bu ürünün en kalitelisinin yetiştiği söyleniyor.

Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Nereden: Ankara
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti MadloveR » 28 Haz 2012, 15:06

Salih abi sana ne kadar lazım. Burda yetişiyor kendiliğinden çok fazla bilen yok ben ara sıra topluyorum. haftasonu bir miktar toplayıp gönderebilirim sana. Yalnız şu an karpuz halinde değil biraz daha küçük. Çiçekten yeni çıkmış durumda. Çiçeği de çay olarak tüketiliyor. Eğer hepsi çıkmadıysa bir miktar da çiçeğinden toplayıp gönderebilirim.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti umutgiray » 28 Haz 2012, 15:49

MadloveR yazdı:Salih abi sana ne kadar lazım. Burda yetişiyor kendiliğinden çok fazla bilen yok ben ara sıra topluyorum. haftasonu bir miktar toplayıp gönderebilirim sana. Yalnız şu an karpuz halinde değil biraz daha küçük. Çiçekten yeni çıkmış durumda. Çiçeği de çay olarak tüketiliyor. Eğer hepsi çıkmadıysa bir miktar da çiçeğinden toplayıp gönderebilirim.
teşekür ederim kardeşim.
bana haftalık 2 kilo gibi kapruzundan 2 kilo salumura ve günde 6 bardak çayından kullanmam önerildi. sen konya merkezdemisin gerekirse her hafta gelir toplarım, ordan biriyle anlaşır toplatırım. yeterki işe yarasın (en az üç ay kullanmak gerkiyormuş fayda sağlayabilmek için) özelden bana bilgilerini telefonunu yazarsan sana ulaşırım
tekrar teşekür ederim.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti umutgiray » 29 Haz 2012, 08:49

yokmu başka bilgisi olan kimse ?
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir