Trafik cezası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Trafik cezası

İleti kiktu » 01 Tem 2012, 00:17

gece haftasonu havaalaında beklemeden dolayı ceza yedim arabaya geldiğimde sadece bir bilgi notu vardı ve 72 tl ceza yazılmıstır yazımiş yazıyordu erken ödeyeyim diye bir haftadır internetten bakıyorum ama ceza işlenmemiş daha ceza yoktur yazıyor umarım polis acımıştır da yazmamıştır ya da bu kadar geç mi sisteme girilir bilgisi olan var mı ?

kiktu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kadir iktu
Nereden: Mersin
Arabanız: 2005 fabia 1,2 classic

İleti elegance » 01 Tem 2012, 09:09

bende radara yakalanmıştım.sistemde daha gözükmüyor.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti erginbkr » 01 Tem 2012, 11:08

geçenlerde işim düştü vergi dairesine gittim...bir odada çuvallar dolusu evrak ilişti gözüme...nedir diye sorduğumda, vatandaşa kesilmiş ve bilgisayara işlenmeyi bakleyen cezalar bunlar dediler...size yazılan ceza belki 3 ay belki 3 yıl sonra sisteme işlenir...ama siz erken ödeme yapmak istiyorsanız ya internetten gib.gov.tr adresine girip beyanlı ödeme yapacaksınız ya da ceza makbuzunu alıp vergi dairesine gidecek ve sisteme işlenmesini söyleyeceksiniz...15 gün içinde öderseniz % 25 indirim hakkınız var...ben 2 yıl önce park cezası yedim gidip ödemedim hala sisteme işlenmemiş...onlar işleyene kadar bakarsınız bir af daha çıkar...bende sizin gibi erkenden ödüyordum önceleri ama devletin tavrını görünce ( ota b.ka ceza yazma, sonrada ödemeyenleri affederek ödüllendirme vs. ) dedimki ben keriz miyim (söz meclisten dışarı, kimse alınmasın lütfen) o gün bugündür ceza ödemiyorum yazsınlar istedikleri kadar...istanbulda otopark soygunculuğu büyük rant olmuş....ödemiyorum ceza falan gelip alsınlar...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti kiktu » 01 Tem 2012, 12:22

peki ödemesem üzerine faiz falan bindirmiyo mu biliyosunuz sagolsun devletimiz alacagı geciktiğinde bindirir faizi vereceği oldugunda memur maaşları gibi gecikme faizi ufacık bi şey oluyor
kiktu
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 01 Tem 2012, 15:39

kiktu yazdı:peki ödemesem üzerine faiz falan bindirmiyo mu biliyosunuz sagolsun devletimiz alacagı geciktiğinde bindirir faizi vereceği oldugunda memur maaşları gibi gecikme faizi ufacık bi şey oluyor

ödemezseniz gecikma faizi işler...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti umutgiray » 01 Tem 2012, 20:52

kiktu yazdı:peki ödemesem üzerine faiz falan bindirmiyo mu biliyosunuz sagolsun devletimiz alacagı geciktiğinde bindirir faizi vereceği oldugunda memur maaşları gibi gecikme faizi ufacık bi şey oluyor

eğer size tebliğ edilmemişse gecikme faizi işlemez. elden veya posta yoluyla tebligat yapılırsa, tebligatı takip eden 15 gün içinde indirimli ödersiniz. tebligatı takip eden 30. günün sonunda faiz işlemeye başlar. size tebliğ edildi ise sisteme işlenip işlenmemesinin bir önemi yok 30 günlük süre başlamıştır.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Nereden: Ankara
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti kiktu » 02 Tem 2012, 00:10

anladım hocam teşekkürler
kiktu
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir