20 000 tl ye kadar sizce ne marka model almalıyım !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

20 000 tl ye kadar sizce ne marka model almalıyım !

İleti SilisTre » 11 Tem 2012, 09:34

20 bin tl nakitim var Bir annem bir de ben varım ikimizde minyon insanlarız ama ben geniş bir araç düşünüyorum Feliciamı sattım ve hemen arac almak istemiyorum illa skoda olmasıda gerekmiyor bazı sorularım olucak öncelikle
+ fazla aktif kullanıcı değilim nadiren kullanırım aracı birde kapalı otoparkta kalıcak çoğunluk aracım gerektiğinde kullanıcam. Yaşım 24 bu güne kadar 2 araba yedim arabaların dilinden anlıyana kadar yani ustalaşana kadar şimdi ise artık düzgün araba alma vakti geldiğine inanıyorum.
1- Hangi marka neden ? Hangi model neden ?
2- Sıfırmı 2ci elmi ? 2ci else kaç yaşına kadar ?
3- Dizelmi - benzinmi ?

Bana yöneltilenler
1- Sıfır corsa 1.2 essentia boş modeli tahmini 29 bin tl Çekiş iyi denildi başka sıkıntılardan bahsedildi.
2- sıfır Polo 1.2 boş modeli tahmini 30 bin tl hakkında duyduğum 3 silindir çekiş kötü! Torku corsadan yüksek bir araç. hp düşük
3- Civic 2006-2008 arası 1,6 istemiyorum dedim lpg tak dediler lpg 1 kapalı garaja girmez 2 civiclerde lpg takıldığında 50 k km civarında sibop ayarı istiyormuş uyumlu değil yani. sıkıntı yaratıyor.

Bu araçlara yönelipte aldığım cvplar bunlardı alacağım aracı 5 sene kullanıcam dedim sıfır alma zarar edersin dediler çünkü daha evlenmedim evlenirsem satmam gerekebilir ki şu an evlenicek adayım yok 5 sene düşünmüyorum yani.

Güzel yorum ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Duyduğum bilgiler Kullanıcılardan dır.

Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdal tunalı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Felicia

İleti Bluedays » 11 Tem 2012, 10:04

En kötü bir sıfır aracı 30.000 TL'den aşağı alamazsın. Elinde 20.000 TL nakdin varsa, 10.000 TL kredi kullanman gerekir. Ne kadar sürede ödersin bilmem ama asgari 2.000 ile 4.000 TL kredi faizi ödeyeceksin.
5 Yıl sonunda aracı sattığında değer düşüklüğü yaşadığın için minumum 5.000 TL'de öyle kaybın olur.
Yani 5 yıl araca binmenin maliyeti sana şimdiden 10.000 TL...
Bu sebeple, ben sıfır almanı önermem. Sıfır araç alsam şahsen o araca en az 10 yıl binmem lazım ki bu maliyete değsin.
Alırsın temiz ikinci el bir araç, 1.000-1.500 TL'ye bi bakım yaptırırsın, rahat 5 yıl götürür seni sorunsuz.
Örneğin gidip, 25.000 TL'ye düşük model civic alacağına, yüksek model başka ucuz arabalara bakabilirsin. Ne kadar eski o kadar sıkıntı bunu unutmamak gerek.
Model konusunda öneride bulunamayacağım. Zira fiyata bağlı olarak binbir çeşit model var. Senin bütçen önemli.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti SilisTre » 11 Tem 2012, 10:09

20 bin peşin var aylık 1 700 tl kazancım var kiram yok kendi evim ama çok kararsızım 2 ci elde tanıdığım anladığım yok korkak yaklaşıyorum biraz Malum burası türkiye kaşla göz arasında .) servisler bile iş çeviriyorsa açıkçası korkuyorum. dediğiniz mantıklı yinede.
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 11 Tem 2012, 12:54

Korkacak birşey yok.
Az kullanılmış (km'si düşük) modeli çok eski olmayan temiz bir araç bulunur.
Plakası sorgulattırılır, yetkili servisten 101 nokta ekspertizi yaptırılır, rapor alınır. (Sonradan sıkıntı çıkarsa, yakalarına yapışmak için.)
Bunlardan evvel aracın kusurları varsa kronik hataları araştırılıp, alınacak araçta bu hususlara dikkat edilirse, sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum. İnsanlar bu korkuları yüzünden zaten gidip o kadar zarar ediyorlar. Hadi sıfır araç aldık diyelim, keşke bununla bitse.
Alırken devlet ötv giydirir, binerken vergiden giydirir, özel servis 10.000 bakımında giydirir, kapının önüne koyarsın, ufacık bir yeri çizilince canın sıkılır vs. vs.
Eğer 10 yıl bineceğim demiyorsan, sıfır almanın hiçbir mantıklı yanı yok bana göre.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti xfenk » 11 Tem 2012, 18:31

merhaba
bende araba alırken çok kararsızdım uzun zamandır bir skodam olsun istiyordum ama kısmet değilmiş,
yaklaşık 1,5 ay önce 2006 model Nissan Almera 1.5 Tekna sedan aldım 128000 de,
belki birşeyler söylemek için erken ama şu ana kadar oldukca memnunum
özellik olarak;
1.5 98Hp Lpg'li
Sürücü yolcu ön ve yan (4) hava yastıgı mevcut (yan hava yastıkları koltuklarda)
abs
Dijital klima
Direksiyondan kontrol edilen radyo ve yol bilgisayarı
Büyük Ekran mevcut
malzeme kaliteside fena değil

konfor olarak süspansiyonlar biraz sert
kasislerde ve çukurlardan biraz yavaş geçmek gerekiyor.

ben alırken forumdan birisi nissan için çok yakar felan demişti ,

yakıt olarak lpg ile km de şehir içi 18 20 kuruş şehir dışı 16 kuruş civarı yakıyor en azından benimki bu degerlerde yakıyor normal kullanımda (lpg fiyatı 2,06)

bahsettiğiniz fiyata 2006 model almera rahat bulursunuz hatta daha düşüğünede bulabilirsiniz.

ikinci eli yavas bir araç diyorlar,ben satan kişi ilana çıkardıktan 3 hafta sonra aldım.
parçası pahalı diyorlar doğrudur ama araç oldukca saglam duruyor,
kısacası ben şimdilik memnunum ve tavside ederim tabi skoda düşünmüyorsanız....
düşünürüm derseniz arabayla ilgili bir site var orda hemen hemen herşeyi yazıyor isterseniz pm atabilirim site adresi vermiyeyim şimdi reklam gibi olur.
xfenk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Mersin

İleti SARACOGLU » 11 Tem 2012, 20:36

dostum git 2008-2009 lpg li bir era al bu aracta masraf baş agrısı elde kalma v.s yok..bildigin altın
2-3 daha koyabilirsende clio 3 dinamik al derdim
saygılar
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti kiktu » 11 Tem 2012, 22:05

fabia 1 veya biraz daha üzerine koyup fabia 2 yi al derim bence
kiktu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kadir iktu
Nereden: Mersin
Arabanız: 2005 fabia 1,2 classic

İleti SilisTre » 12 Tem 2012, 07:16

yazdığınız arabaları şimdiden araştırıp düşünmeye başladım yorumlarınız için teşekkürler elleriniz dert görmesin. Saygılar.
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

İleti serhat_a89 » 12 Tem 2012, 12:29

Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti e144552 » 12 Tem 2012, 14:35

2. elde ne kadar bakımlı olduğu ifade edilirse edilsin düşük km.li araçları tercih etmenizi naçizane tavsiye ederim.
Biraz alt sınıf olsun, donanımsız olsun ama modelli ve km.si düşük olsun...
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir