lağım faresi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lağım faresi

İleti 1903karakartal » 31 Tem 2012, 00:28

iyi günler arkadaşlar bizim başımızda çok büyük bir sorun var fare hemde lağım faresi namussuz bütün aileyi bizim çatıya taşımış en etkili yemleri yedi yine tık yok yapmadığımız şey kalmadı kedi gibi mi desem diyemem kediden büyük illet bir yardımı olacak var mı ?

1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

İleti dominik » 31 Tem 2012, 01:08

Direk sopa ile kovalamak gerek baska turlu basa cikamazsin kedi bile hak getire bisey yapamiyor onlara
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil demir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 2001 101bg 16v

İleti furunotr » 31 Tem 2012, 01:11

Tarım ürünleri satan mağazalar var; onlara danışın etkili bir zehir tavsiye edebilirler; yalnız bu tür zehirleri kullanırken talimatlara harfiyen uyun ve çok dikkatli olun...

Zehir riskli diyor iseniz eczanelerde fareler için üretilmiş tüp içerisinde çok kuvvetli yapıştırıcılar var; ancak sizdeki fare büyük olduğu için bunu 40'a 40 fayanslarda ya da gerekiyorsa daha büyük ve bu tür ağırlığı olan malzemelerde kullanmanız gerekiyor.... Fayansın veya kullanacağınız materyal ne ise onun ortasına fareyi cezbedecek yiyeceklerden koyup etrafına da bu yapışkanı sürüyorsunuz; yalnız çok dikkat edin meret tuttuğu yeri bırakmaz öyle kuvvetli bir yapışkan; tüpünden sıkın ve elinizi ayağınızı kesinlikle sürmeyin ve başka yerlere de değdirmeyin...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti AhmetH » 31 Tem 2012, 04:10

bu yapışkanı arkadaşın evindeki fındık faresi için kullanmıştık tibtrap mı neydi adı bildiğimiz bally :D

yalnız peynire değilde bisküviye gelmişti
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti onurson » 31 Tem 2012, 07:53

bizim apartmanda da vardı.. kedi kadar. bende hobi olarak havalı silah ve havalı tüfek var. yukarıdan tabancayı aldım. bi sıktım tabancayı zıpladı. vuramadım sandım. 15 mermi yiyince 1 m anca gidebildi :) sopa süpürge fln sakat saldırıyor çünkü uzaktan en emnietli böyle hallettik :)
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti MadloveR » 31 Tem 2012, 08:26

Kedi lağım fareleri için çözüm değildir. Çünkü kedi bile çekiniyor yaklaşmaya, bazıları nerdeyse kediden büyük oluyor.Eğer görebiliyorsanız sopayla felan sıkıştırıp saldıracaksınız. Yoksa arkadaşın dediği gibi zirai iaç satan bir yerden etkili bir zehir alıp koyacaksınız bir yere. Yalnız zehiri hazırlarken kesinlikle elinizi dokunmamanız lazım yoksa kokuyu alıp yemiyor. Eldiven felan kullanırsınız. Yapıştıcıya da gelmiyor namussuz kokusundan anlıyor. Bir ara benim evimde de çıkmıştı. Elimde sopa nöbet tutuyodum gece. En sonunda bir köşede sıkıştırıp sopayla girişmiştim.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti ZİRAATÇİ » 31 Tem 2012, 08:39

2004 yılında site yöneticisiydim.sabahları dikkat ettim etrafta yani sokakta büyük kedi gibi fareler gezinmekte.kapıcıya sordum.abi buralarda çok var dedi.o zamanlarda bir piliç firmasında ziraat mühendisi olarak çalışmaktaydım.kümesleri formaldehitle ilaçlıyorduk.ilaçlama ekiplerine söyledim.geldiler bodrum ve çatı dahil temmuz ayında ilaçlama yapıldı.sıcaklık çatıda 50 derece.formaldehit öyle yapmışkı kapıcı 2gün sonra geldi.abi ne yaptın ya dedi 2çuval fare topladım.sağa sola dağılmış hepsi yani kurtulduk 5 seneden beri bişey yok.ilaçlama sirketlerinle görüşmenizi tavsiye ederim.kendiniz yapacaksanız ise kaliteli maske ile içeride fazla kalmadan yani en fazla 10 dakika kalarak formaldehitle ilaçlamanızı tavsiye ederim
ZİRAATÇİ
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: GERÇEK GÜVEN
Nereden: Bursa
Arabanız: YETİ 1.2TSİ DSG ACTİVE

İleti Bluedays » 31 Tem 2012, 10:45

Bir de elektronik cihazlar var. Bunları kaçıran. Ses dalgası yayıyorlar ve her türlü haşere, fare ve zararlıyı evden uzak tutuyorlar. Kaliteli bir cihaz alırsanız, bu sorunu çözeceğinizi düşünüyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti erdogan2734 » 31 Tem 2012, 13:57

Biz bu hayvanlar için profesyonel elektronik ürünler geliştirdik şu anda piyasada satıyoruz. Düşünürseniz erdogann2734@hotmail.com adresine mail atın. Ses dalgası yayıyoruz nerede olursa olsun çoluk çocuk yawru mawru ne war ne yok hepsi alır başını gider dahada uğramaz. Aynı ürünlerin sivrisinek savar tarzında olanlarıda var. Haşerat kovuvu adı altında sürdük piyasaya isterseniz bir tane alın deneyin. Kesin çözümdür. İlaçla zehirle öldükten sonra yuvasında kaldığını düşünsenize leş gibi kokucak arayıp bulamıyacaksınız. Neyse bukadar reklam yeter. :)
erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdoğan hallaç
Arabanız: favorit 93

İleti umutgiray » 31 Tem 2012, 17:27

bu hayvancıklar için kedi diye tabir ettiğimiz şeyler boyuta vurunca aslana veya leopara isabet ediyor
benim binada da aynı sıkıntı var. ilaçlatmayı düşünüyorum. ama öldükten sonraki koku olayı canımı sıkıyor
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti PİCK-UP » 31 Tem 2012, 20:47

şöyle fare ve haşere kovan cihazlar var denemenizi tavsiye ederim cihazdan 2 tane alarak deneyinn...

bizim köyedeki depoda kullanmıştık çok etkili. haşerelerin duyabileceği tabiri caizze gıcık bir ses yayarak

haşerelerin kaçmasını saglayan güzel bir cihaz ama bunu araştırın marka olanları var black decker gibi

http://www.e-sirket.com/fare-kovucu-2401e2.html
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti AhmetH » 31 Tem 2012, 20:56

bizim kampüste var bu ses yapan davalardan.

birçok arkdaşım duyabiliyor, sanırım insan kaçırmak için yapmışlar o kadar tiz ve gıcık bir ses anca tebeşirin tahtaya dik sürterken çıkardığı ses olabilir :lol:
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti PİCK-UP » 31 Tem 2012, 23:26

black decker'ın kullandık ses yok duyamazsın dandiklerini bilmiyorummmm...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti 1903karakartal » 01 Ağu 2012, 12:02

ne kadar farezede varmış forumda :D
veled bize bakıyor biz ona bakıyoruz öyle akraba olduk sopa desen fayda etmiyor sırtında sopa kırdım birinin takla attı cıyak cıyak yine yürüdü yapışkanda fayda etmeyecek bunlar kedi kadar arkadaş böyle fare görmedim ben hayatımda :)
bizim alt komşu kapan getirdi avladık bir tane bakalım gerisi gelecek mi hayırlısı :)
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

İleti diseqc » 01 Ağu 2012, 15:11

fareler zehir yediğini anlayınca hemen su içer ve su içince ne kadar kuvvetli zehir olursa olsun etkisini yitirir eskinden kapıcımız unla alcıyı karıştırır kazan dairesine koyardı fare unu çok sever mısır unu daha iyi unla karışmış alcıyı yiyince zehirlendiğini anlayıp hemen su içiyor ve yarım saat sonra taş kesiliyor sağda solda görürdük taşlaşmış fareleri onun harcinde yapışkan iyi diye duymuştum allah c.c. yardımcınız olsun sıkıntılı durum.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti Bluedays » 01 Ağu 2012, 15:46

Arkadaş insanoğlu olarak ne kadar caniyiz ya...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti forman37 » 01 Ağu 2012, 20:11

en saglam cozum elınıze bı durbunlu tufek alıp nobet tutmak :) ılk gorulen hedefı ımha etmek .sahsen yerınızde olsam hobı olarak yapardım :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti fatih usta » 01 Ağu 2012, 22:39

bence onlarla dost olun kuyruğunu kafasını okşayın tahtadan ev yapın . gül gibi geçinip gidersiniz . :D :D şaka bir yana çok can sıkıcı bir durum benim evde de hamam bö3ceği çıkıyor arada bir ilaç milaç fayda etmiyor . ne akıllı böcekler yaw. onladan tam kurtuldum dedim şimdi de küçük küçük sarı böçükler çıkıyor sadece mutfakta ama . dün sabah alem yapmışlar yerde 30 tane vardı ters dönmüş . ne alsam da ilaçlasam acaba arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir