2004 FABIA SPECIAL 101 BG COMBI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2004 FABIA SPECIAL 101 BG COMBI

İleti YAHEY » 03 Ağu 2012, 19:13

Arkadaşlar öncelikle merhaba,

aranıza yeni katılmış bulunmaktayım, uzun süre yaptığım araştırma sonucunda sonunda 1,4 101 bg fabia dan yana terchimi kullandım. 2004 fabia special 101 bg sedan 17750 (trigeri yeni değişmiş,boya yok,akü yeni,bakımı yapılmış lastikler yeni 75000 de) bir çok arkadaşım bana bu araba alınırmı,piyasası yok ,15 den fazla etmez,son sahibi olursun gibi beynimi yiyen sözler ,daha önce 2006 model polo kullanmıştım,sürüşü ivmelenmesi hoşuma gitmişti.daha sonra arkadaşımdaki fabiayı kullandım. hemen hemen aralarında hiç bir fark yok gibi geldi ve aynı donanımdaki polonun 23000-25000 lira arasında değiştiğini gördüm. ve maddi imkanlarım doğrultusunda tercihimi fabiadan yana kullandım. aracı alırken bi ustaaya gösterdim.Bilgisayara bağlattım."su seviyesi eksik" diye bi hata kodu verdi hararet sensörü diye bi parça var motorun sıcaklığına göre beyin enjektörlere yakıt gönderiyormuş bu parça arızalı olunca motor hep soğukmuş gibi yakıt tüketimi yapıyormuş aldığım arkadaşa bu parçayı değiştirttim (işçilik dahil 50 tl) ışıklarda dururken hafif bi titreme hissetmeye başladım biraz hassas olduğum için ustaya götürdüm tekrar wolskwagen 1,4 motorlarda bunun normal olduğunu söyledi. bana ben siz değerli kardeşlerimin yazdıklarından yola çıkıp boğaz kelebeğine takıldı kafam tekrar bilgisayara sokup egr valfiyle boğaz kelebeğini adaptasyona soktum. (sıfır konumuna getirttim) aradan 4 gün geçtikten sonra sabah aracımı çalıştırdığımda 2 arıza lambası yandı elfreni lambası yanıp sönmeye başladı. ve gitme dercesine ötmeye başladı. iki defa tekrarlandıktan sonra arıza lambası söndü derhal soluğu İzmirde yeni açılan biyer buldum (reklam olmasın diye ismini vermiycem)

1. aracı bilgisayara bağladılar şarj ile ilgli bir hata kodu çıktı

2. usta önce aküyü test etti normal

3. daha sonra üst kapağı açtı ve ateşleme bobinlerinin şiştiğini gözlemledi 3 tanesi arızalı dedi ama hepsi değişirse iyi olur dedi

4 boğaz kelebeği çok kirliydi temizlenip adaptasyona soktu tekrar (temizlenmeden adaptasyon bir işe yaramıyormuş)

tüm bunlara kdv işçilik dahil 370 Tl ödedim (4 adet ateşleme bobini,boğaz kelebeği temizlenmesi genel kontrol)
bu fiyat normalmi? internette tanesi 50 tl ye buldum ama güvenemedim çünkü bu malzeme yolda bırakacak türden bir malzeme
uzun yazdığım ve yazdıklarımı sabırla okuduğunuz için teşekkürler

YAHEY
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: FABIA 1,4 SPECIAL COMBI 101 BG

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir