Honda 6 Yıl Garantili LPG Yalan Oldu! (Sorun Çözüldü)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Honda 6 Yıl Garantili LPG Yalan Oldu! (Sorun Çözüldü)

İleti yonetici » 10 Ağu 2012, 18:37

Konuyu yüz yüze görüşelim teklifi ile bu gün bir telefon geldi bende tabiki kabul ettim. Yarın gittiğimde bir uzlaşma zemini olacak mı yoksa zaten söyledikleri şeyleri bir de yüzüme karşı tekrarlamaktan mı ibaret olacak bunu göreceğiz.Şimdilik herhangi bir olumlu beklenti içerisine girmenin erken olacağını düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 11 Ağu 2012, 13:55

Bu gün Honda Türkiye'nin talebi doğrultusunda davet üzerine gittiğim LPG dönüşümü için yasal ve teknik şartları sağlamış bir Honda bayisinde görüşme gerçekleştirdik. Hususi çözüm önerildi ki önerilen şey zaten talep ettiğimden farklı değildi bunun üzerine prensipte anlaşma sağladık önümüzdeki hafta içi süreç işlemeye başlayacak görünüyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ayhani » 12 Ağu 2012, 08:35

? yazdı:Bu gün Honda Türkiye'nin talebi doğrultusunda davet üzerine gittiğim LPG dönüşümü için yasal ve teknik şartları sağlamış bir Honda bayisinde görüşme gerçekleştirdik. Hususi çözüm önerildi ki önerilen şey zaten talep ettiğimden farklı değildi bunun üzerine prensipte anlaşma sağladık önümüzdeki hafta içi süreç işlemeye başlayacak görünüyor.

Hakkınızı aramanızda gösterdiğiniz bu çabayı takdir ediyorum. Herkes sizin gibi hakkını arasa dev firmalar köşe başı esnafı gibi davranamaz.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erginbkr » 12 Ağu 2012, 09:31

? yazdı:Bu gün Honda Türkiye'nin talebi doğrultusunda davet üzerine gittiğim LPG dönüşümü için yasal ve teknik şartları sağlamış bir Honda bayisinde görüşme gerçekleştirdik. Hususi çözüm önerildi ki önerilen şey zaten talep ettiğimden farklı değildi bunun üzerine prensipte anlaşma sağladık önümüzdeki hafta içi süreç işlemeye başlayacak görünüyor.

hadi gözün aydın...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti yonetici » 15 Ağu 2012, 22:25

Nihayet bu gün aracı LPG montajı yapılmış şekilde servisten aldım. Dar vakitten ötürü çok detaylı incelemedim ama ilk etapta gördüğüm kadarı ile gayet temiz bir işçilik olduğu söylenebilir özellikle motor kısmında herşey derli toplu, gaz seçici anahtar araç içinde tam kararlaştırdığımız yere yerleştirilmiş bu kısımdaki parçalarda sökme takmaya bağlı bir yara bere gözüme çarpmadı.

Servis iş emri açılışa "6 yıl 150.000 km garantili LPG montajı yapılacaktır" yazıldı. İş emri kapanışada "Dışarıdan sağlanan garanti ile tüm Honda Türkiye servislerinde 6 Yıl veya 150.000 km garantili olarak LPG montajı yapılmıştır" yazılmış. BRC Kit için verilen garanti belgesinde garanti süresi 6 yıl veya 150.000 km olarak görünüyor normalde 2 yıl. Honda Türkiye'nin başka bir evrak tanzim etmesinin gerekmeyeceği bu kayıtların tüm yetkili servislerce görülebileceği ve bayinin düştüğü bu notların Honda Türkiye açısından da bağlayıcı olduğu söylendi. Bende bu hali ile teslim aldım sonuçta montajı yapan servis Honda Türkiye'ye bu konuda güvenmese kendisine hukuki açıdan sorumluluk yükleyecek bu notları iş emrine yazmazdı diye düşünüyorum.

İnşallah hayırlısı ile arızasız, kazasız, belasız kullanmak nasip olur. Biraz zorlama ile olsa da Honda Türkiye işin arkasında durmayı kabul ettiği için şahsım adına teşekkür ediyorum. Ayrıca aracın serviste kaldığı iki gün boyunca bana araç tahsis eden Honda Plaza Çiftkurtlar'a da teşekkür ediyorum yoksa çok ciddi sıkıntı çekerdim. Ben aylarca uğraşıp ancak kendimi kurtarabildim Allah diğer garantili LPG meselesinden mağdur olmuş Honda kullanıcılarına kolaylık versin.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hetepe » 16 Ağu 2012, 12:38

Kişisel bir olayı çözmüş Honda Türkiye...Yani diğerleri için çözümsüzlük/belirsizlik devam ediyor ve Honda aklanmış değil bence...Tercih değiştirmeye neden olan vaadi yerine getirmeli, verdiği sözü tutmalı.
Gözünüz aydın, güle güle kullanın.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti PİCK-UP » 16 Ağu 2012, 20:25

? yazdı:Nihayet bu gün aracı LPG montajı yapılmış şekilde servisten aldım. Dar vakitten ötürü çok detaylı incelemedim ama ilk etapta gördüğüm kadarı ile gayet temiz bir işçilik olduğu söylenebilir özellikle motor kısmında herşey derli toplu, gaz seçici anahtar araç içinde tam kararlaştırdığımız yere yerleştirilmiş bu kısımdaki parçalarda sökme takmaya bağlı bir yara bere gözüme çarpmadı.

Servis iş emri açılışa "6 yıl 150.000 km garantili LPG montajı yapılacaktır" yazıldı. İş emri kapanışada "Dışarıdan sağlanan garanti ile tüm Honda Türkiye servislerinde 6 Yıl veya 150.000 km garantili olarak LPG montajı yapılmıştır" yazılmış. BRC Kit için verilen garanti belgesinde garanti süresi 6 yıl veya 150.000 km olarak görünüyor normalde 2 yıl. Honda Türkiye'nin başka bir evrak tanzim etmesinin gerekmeyeceği bu kayıtların tüm yetkili servislerce görülebileceği ve bayinin düştüğü bu notların Honda Türkiye açısından da bağlayıcı olduğu söylendi. Bende bu hali ile teslim aldım sonuçta montajı yapan servis Honda Türkiye'ye bu konuda güvenmese kendisine hukuki açıdan sorumluluk yükleyecek bu notları iş emrine yazmazdı diye düşünüyorum.

İnşallah hayırlısı ile arızasız, kazasız, belasız kullanmak nasip olur. Biraz zorlama ile olsa da Honda Türkiye işin arkasında durmayı kabul ettiği için şahsım adına teşekkür ediyorum. Ayrıca aracın serviste kaldığı iki gün boyunca bana araç tahsis eden Honda Plaza Çiftkurtlar'a da teşekkür ediyorum yoksa çok ciddi sıkıntı çekerdim. Ben aylarca uğraşıp ancak kendimi kurtarabildim Allah diğer garantili LPG meselesinden mağdur olmuş Honda kullanıcılarına kolaylık versin.

hayrlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir