NEDEN SKODA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

NEDEN SKODA

İleti fabialife » 03 Eyl 2007, 15:10

SKODA İLE İLK YAKINDAN TANIŞMAM 2004 YILI KASIM AYINDA SKODA ESKİ ISPARTA BAYİSİ OLAN YEĞENİM SAYESİNDE OLMUŞTU. O ANDA KULLANMAKTA OLUĞUM ARABAM 1999 MODEL HONDA 1.6 İES İDİ ( VE ÖNCEDEN SATTIĞIMIZ 1997 MODEL TOYOTA COROLLA 1.6 GLİ GİBİ ) HONDANIN DA AGIRLIĞININ 1025 KĞ CİVARINDA OLMASI NEDENİYLE KOCAMAN GÖRÜNEN CÜSSESİ VE 120 BĞ MOTORUNA RAĞMEN HİÇBİR ZAMAN YOL TUTUŞ VE FREN PERFORMANSI KONUSUNDA BANA GÜVEN VERMEDİ. SANKİ KAĞITTAN BİR KAPLAN GİBİ GELİYORDU.İNCE KAPORTASI, EN KÜÇÜK KASİSTEN ÇOK YAVAŞ ATLARKEN BİLE VURAN AMÖRTİSÖRLERİ İLE HİÇ İÇİM ISINAMAMIŞKEN SKODA FABİA İLE TANIŞTIK, 1.4  16 VALF 101 BG FABİA CHOICE SATIN ALDIM. MARKADAN ÖNCE HER ZAMAN VERDİĞİMİN KARŞILIĞINDA NE ALDIĞIMA BAKAN, MARKA HASTALIĞI OLAYAN BİR TÜKETİCİ OLARAK SKODA BANA O ZAMAN SINIFINDAKİ DİĞER MARKALARDA PARA KARŞILIĞI EKTRA BİLE ALAMAYACAĞIM BİRÇOK GÜVENLİK DONANIMINI SATANDART OLARAK SUNMUŞTU. ARABAYI KULLANDIKÇA VE TANIDIKÇA O GÜNE KADAR SÖYLESELER BİLE İNANMAYACAĞIM BİRÇOK İLKİ BU ARABADA YAŞADIM.  KULLANDIKÇA ARACA SEVGİM MARKAYA, SAYGIM ARTARAK DEVAM ETTİ

YAKLAŞIK 3 YILDIR SEVEREK VE GÜVENLE KULLANIYORUM. ARACI İYİ TANIDIKTAN SONRA ONUN KARAKTER VE PERFORMANSINA UYGUN KULLANMAYA ÇALIŞIYORUM.  20.000 KM Yİ DEVİRDİ, ZAMAN ZAMAN LİMİTLERİ ÇOK ZORLADIĞIM OLDU. PERFORMANS, ARIZA VE BAKIM KUNUSUNDA HİÇBİR SORUN ÇIKARMADI VE BENİ HİÇ YOLDA BIRAKMADI.  VE NE İSTEYEBİLECEKSEM HEP FAZLASINI VERDİ. EKSİLERİ YOK MU.?  HER GÜZELİN KUSURU OLDUĞU GİBİ FABİANINDA EKSİLERİ VAR TABİ.

BİRİNCİSİ ÖN CAM SOL DİREK; NASIL BİR OTURMA POZİSYONU ALIRSAN AL DİREĞİN KAPTTIĞI KÖR NOKTA CİDDİ ŞEKİLDE TEHLİKE YARATIYOR, O NOKTADAKİ YAYA BİSİKLETLİ GİBİ CİSİMLER BAZEN GÖZDEN KAÇIYOR. GERÇİ BU SORUN YENİ DİZAYN ARABALARIN HEPSİNDE VAR .

İKİNCİSİ İSE KLİMA AÇIKKEN ARAÇ KALKARKEN YA SİLKELİYEREK ZOR KALKIYOR YADA STOP EDİYOR. 95 OKTAN BENZİNDE HEP STOP EDERDİ ŞİMDİ 97 OKTAN KULLANIYORUM SONUÇ PEK FAZLA DEĞİŞMEDİ VE ÇÖZÜMÜDE YOK.  AMA NE YAPALIM BU ARACIN ARTILARI EKSİLERİNDEN KAT KAT FAZLA OLDUĞU İÇİN İNSAN BUNLARA DA GÖZ YUMUYOR.

BU GÜNE KADAR YAKLAŞIK 30 YILDIR ARAÇ KULLANIRIM 22 YILLIK EHLİYET SAHİBİYİM 15 CİVARINDA ARABA ALDIM SATTIM. YERLİ ARABALARI GEÇİYORUM,  ASTRA, VECTRA, TOYOTA, HONDA KULLANDIM. HER ARACIN KENDİNE HAS ÜSTÜNLÜKLERİ VAR AMA BİR BÜTÜN OLARAK DÜŞÜNÜRSEN BU PARALARA BUNDAN DAHA GÜVENLİ BİR ARAÇ ALAMAZSINIZ. DİKKAT EDİN GÜVENLİ DİYORUM; BENCE BİR ARABADA İLK ARANILACAK ÖZELLİĞİN GÜVENLİK DONANIMI OLMASI GEREKTİĞİNİ HER ZAMAN ISRARLA SAVUNAN BİR İNSAN OLARAK YAŞADIĞIM BİR, İKİ BADİREDE BUNU İSPAT ETTİ ARACIM FABİA OLMASAYDI ŞU ANDA  SAĞ OLURMUYDUM.? HER ŞEY ALLAH'TAN AMA ZANNETMİYORUM, ÇÜNKÜ O SÜRATTE O KADAR MESAFEDE HİÇBİR ARABANIN DURACAĞINI ZANNETMEM.

HEM DÜŞÜNCELERİMİ SİZLERLE PAYLAŞMAK HEMDE SKODA FABİALARI MERAK EDEN  VE ALMAYI DÜŞÜNEN

ARKADAŞLARA DA YARDIMCI OLMAK İSTEDİM. HEPİNİZE KAZASIZ BELASIZ HAYIRLI SÜRÜŞLER DİLİYORUM.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti suppiluliuma » 03 Eyl 2007, 16:30

Minicik Fabia tdi sedan 1276 kg. Demek ki dolu araba.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 03 Eyl 2007, 16:37

Fabia'dan önceki son iki arabam 2001 Toledo 1.8 20V ve 2004 Ibiza 1.4 16V Sport idi. Gene Ibiza almak için gitmiştim. Skoda'nın sağlam ve kaliteli olduğunu duymuştum ve okumuştum  ama nedense hiç Skoda seçeneğini düşünmemiştim. Doğuş Oto Esenyurt'ta Skoda bölümü de var. Bir de şunlara bakayım dedim. Baktım ve aldım Big%20smile.

suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 03 Eyl 2007, 19:25

Roomster için yazmak gerekirse, fiyatına göre geniş ve sağlam araba. Daha sağlam ve geniş olup da daha ucuzu yok.

Baz donanımda ABS+MSR+çift airbag  (Yeni Fabia yanına bile yaklaşamadı)
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti çatal » 03 Eyl 2007, 21:54

sene 2004 araba almayı kafama koymuştum izmirde doğuş otoya Polo bakmaya gittim o sırada yanına yeni skoda bayisi açmışlar haliyle arkadaşımla hadi birde skoda ya bakalım dedim ve girince beni içeride okyanus mavisi rengi ile skoda fabia choice karşıladı ve mükemmel ve heybetli bir görünümü vardı aracı biraz inceledim ve daha sonra honda,Wolksvagen,opel bayilerini gezdim ama aklım skoda fabia da kalmıştı hem donanımı hemde heybeti ile hemen karar verdim ve aldım 20.04.2004 şuan halen kullanıyorum ve aracımı çok seviyorum.yalnız o tarihte evli değildim şuan tekrar almaya kalksam bağajı geniş bir araç alırdım şimdi iki çocuk 2 ve 1 yaşlarında sahibiyim.herkese sevgiler
çatal
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir