ZAM ZAM ZAM...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ZAM ZAM ZAM...

İleti sucan » 25 Eyl 2012, 16:52

tepki neden gösterilmiyor güzel soru size bir şey hatırlatayım rahmetli Bülent Ecevit başbakanken bir esnaf başbakanlığın önünde yazar kasa parçalamıştı hemde başbakan geçerken şimdi düşünün aynı hareketi şimdi biri yapsa o adamı ne yaparlar...

2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti hetepe » 26 Eyl 2012, 08:42

maximous yazdı:hetepe adlı kullanıcı arkadaşım. RS ünavanın sana kafa ütülemeyin gibi küstahca bir ithamı hem den genele hitap edecek şekilde kullanma hakkı mı veriyor ? Ya da sen kendinde mi bu hakkı görüyorsun ?

Kimin ne oy verdiğini önce kendisi sonra Allah bilir. Kimse itiraz etmiyorsa madem sen neden böyle bir eylemi başlatmıyor veya dahil olmuyorsun ? O zaman seninde bu hükümete oy verenlerden bir farkın yok demektir.

maximous adlı kullanıcı arkadaşım;
RS ünvan değildir, gönderilen mesaj sayısına göre otomatikman gelen bir tanımdır kimseye bir hak vermez.
Kendi inisiyatifimle fikrimi söyledim, kimseye hakaret içermeyen bir söylemdir, millet burada birbirine resmen küfür ediyorken bu lafa alınmanız bence çok hassas olduğunuzu gösteriyor ki bu toplumda fazla hassas olmamak gerekli, devlet erkânı bile argo konuşuyorken ve tv de izlediğimiz dizilerde 10 katı kullanılıyorken..
Kimin kime oy verdiği beni ilgilendirmez, istediğine verir ama hem oy verip, hem övüp, sonra 1-2 zam da çark etmek, sonraki seçimde yine aynı kişilere oy vermek ayıp ve kaypaklık.
''Küstah'' demişsin ama böyle bir topluma dahasını söylemek bile az.
Ben eylem başlatmam, çünkü halimden bir şikayetim yok, rahatsız olsam düşünürüm.
Şimdiki hükümete oy verenlerden farkın yok diyorsun ama benim kime oy verdiğimi nereden biliyorsun??
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti felicia042 » 26 Eyl 2012, 08:49

hetepe yazdı:
maximous yazdı:hetepe adlı kullanıcı arkadaşım. RS ünavanın sana kafa ütülemeyin gibi küstahca bir ithamı hem den genele hitap edecek şekilde kullanma hakkı mı veriyor ? Ya da sen kendinde mi bu hakkı görüyorsun ?

Kimin ne oy verdiğini önce kendisi sonra Allah bilir. Kimse itiraz etmiyorsa madem sen neden böyle bir eylemi başlatmıyor veya dahil olmuyorsun ? O zaman seninde bu hükümete oy verenlerden bir farkın yok demektir.

maximous adlı kullanıcı arkadaşım;
RS ünvan değildir, gönderilen mesaj sayısına göre otomatikman gelen bir tanımdır kimseye bir hak vermez.
Kendi inisiyatifimle fikrimi söyledim, kimseye hakaret içermeyen bir söylemdir, millet burada birbirine resmen küfür ediyorken bu lafa alınmanız bence çok hassas olduğunuzu gösteriyor ki bu toplumda fazla hassas olmamak gerekli, devlet erkânı bile argo konuşuyorken ve tv de izlediğimiz dizilerde 10 katı kullanılıyorken..
Kimin kime oy verdiği beni ilgilendirmez, istediğine verir ama hem oy verip, hem övüp, sonra 1-2 zam da çark etmek, sonraki seçimde yine aynı kişilere oy vermek ayıp ve kaypaklık.
''Küstah'' demişsin ama böyle bir topluma dahasını söylemek bile az.
Ben eylem başlatmam, çünkü halimden bir şikayetim yok, rahatsız olsam düşünürüm.
Şimdiki hükümete oy verenlerden farkın yok diyorsun ama benim kime oy verdiğimi nereden biliyorsun??

Bana kalırsa boş yere taştıyorsunuz. Bugüne kadar gelen iktidarların hiç biri eklenen vergilerden geri atmadı. atmazda. o bu şu farketmez, ama eklemek hepsinin ortak yanı. Bu anlayış sürüp giderse vay halimize...
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti termineytir » 26 Eyl 2012, 09:06

trgskaan yazdı:30kurus birdende sokulmazki ya benzini bugun 4,72 aldım. Dünyada en pahalı benzini tüketen 2.ülkeyiz yakında madalyamızı takarlar

-*-*-*
Klasmanda 2. sırada olmak beni çok üzüyor. Benim devletimin insanları herzaman 1. sırayı hak eden insanlardır. Yakıtta dünya birincisi olamadık ya, Yazıklar olsun diyorum. Bizim arabamız bu kadar mı değersiz, Halkımız 5 - 10 lira yakıt parası veremeyecek kadar mı aciz. Sayın devlet büyüklerimiz. Bu konuyu tekrar düşünün ve zam artışlarında yeni bir paket hazırlayın.
-*-*-*

Yukarıda yazdıklarımı okuyan arkadaşlar bana kızmasınlar. Bizim milletimiz herşeyin en pahalısını hak ediyor.

Neden mi_?

Çalıştığım sivil toplum kuruluşu (Esnaf Odası) üyelerinden herhangi bir konuda bir şikayet geliyor. Tabi bu şikayet sözlü olarak yapılıyor. Konu ile ilgili bize bir dilekçe gönderin yetkili makamlarda birlik olup haklarımızı savunalım diyorum hiç bir hareket yok. Dilekçe istediğim herkes "Memleketi benmi kurtaracağım" havasında.

En basitinden bir lisanslama davasında 10 gün içerisinde 300 telefon görüşmesi yaptım, toplanan dilekçe sayısı 8 (SEKİZ).

Biz millet olarak birlik olmadıkça semer vuran çok olur. Bu birlik olmak çıkıp meydanlarda yürümekle, kontak kapatmakla olmaz arkadaşım. Bir şekilde birlik olup birilerine dur demekten geçer bu yol.

Bütçe açığını kapatmak vatandaşı dürtmekle olmaz...
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti e144552 » 26 Eyl 2012, 09:26

Ben bu tarz tepki ve tartışmaları kırmızı kart göstermiş hakeme yapılan itirazlar gibi görürüm her zaman.

Sonucunda hiçbir şey elde edemez ve birbirimizi kırdığımızla kalırız. Onun için boş verin bu işleri, zamlar fazla geliyorsa daha az binmeye çalışın arabaya.

Bu kadar zamma rağmen trafikte araba mı azaldı sanki, herkes her yere arabayla gidiyor yine...
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti Bluedays » 26 Eyl 2012, 09:36

Hanefi Avcı'nın kitabını okuyorum. Uzanlar operasyonunu anlatıyor. İmar Bankası olayında Uzanlar'ın yurtdışına kaçtığını ve yabancı devletlerden yazı ile yardım talep edildiğini belirtiyor. İngiltere'nin yetkililerinden birisi gelmiş. Neyse bir süre sonra Uzan'da memlekete dönmüş. Adam demiş ki, bu adamı korumakta bayağı zorlanıyorsunuzdur. Malum halkı dolandırmış. Sokakta yürüyemez demiş. Bizimkiler ise, hayır, hiçbir zorluk yaşamıyoruz. Neticede dolandırdığı paraları, devlet, hak sahiplerine ödediği için, ona kızan yok demişler. Bizim memlekette kamu malını kimse umursamaz, vatandaş her daim cebine bakar demişler. İşte olayın özü budur...
Bu iktidar şu anda görevde olmasını memleketteki en alt gelir düzeyine borçludur. Makarna, kömür, patates, soğan dağıtarak, oy toplamaktalar. En alt gelir düzeyi olan vatandaşın en birincil ihtiyaçları bu olduğundan gerisini önemsememekteler. Aydın kişiler zaten bu adamlara oy vermiyor. Aklı, bilinci yerinde olanlar zaten olayı kavrıyor. Memleketin içinin boşaltıldığını görüyor.

Son olarak şu sözü hatırlatmak istiyorum. Çok sevdiğim ve benimsediğim bir sözdür. Yüzlerce yıl geçsede, geçerliliğini koruyacaktır.

Eğer bir millet iktidarda bulunan kişilerin şerefsizliğini, alçaklığını, hırsızlığını, yalnızca kendi siyasi görüşünden olduğu için görmezden geliyorsa, o millet erdemini yitirmiştir. Erdemini yitiren millet bir gün vatanını yitirir."

Nicollo Machiavelli
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti sucan » 26 Eyl 2012, 09:38

bazi arkadaşlar bu zammın sadece yakıtla sınırlı olacağını düşünüyor galiba küçük bir örnek pazardan aldığınız 1kg domates o pazara gelene kadar en az 3 kez nakliye ediliyor bu sayı beşe kadar çıka biliyor her nakliye fiyatın artması demektir yakıta zam geldikçe nakliye fiyatları da artar ve siz domatesi daha pahalı yersiniz afiyet olsun...
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 26 Eyl 2012, 11:51

Şahsen arabayı da, motorsikleti de fulledim zamlı zamlı :)

Motor 40 TL, araba da 210 TL olmak üzere 250 lira gömeledim aşağı yukarı 60 litre yakıta :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakangemini » 26 Eyl 2012, 14:50

Çok yaşa yedi kızkardeş! Yedi kızkardeşi bilmeyenler için:

Yedi kızkardeşler, Rockefeller ailesine ait Standart Oil adlı petrol şirketinin antikartel yasası ile bölünmesi ile ortaya çıkan Exxon, Mobil, Chevron ile 1901′de Texas Spindletop petrol alanının bulunmasıyla ortaya çıkan Gulf ve Texaco Amerikan, Royal Dutch Shell ve British Petroleum'un oluşturduğu yedi şirkete İtalyan yönetici Enrico Mattei tarafından verilen isimdir.
28 Ağustos [1928]] tarihinde İskoçya'nın Achnacarry kasabasında biraraya gelerek aralarında bir ortak kota ve fiyat birliği oluşturarak monopol kurmuşlardır.
http://www.izlesene.com/tv/trthaber/vid ... si/6498541

Güzel belgeseldi.

Türkiye pek çok doğal kaynağa sahip. Bu yüzyılda enerji, su ve gıdaya sahip olan büyük güç olur ve hayatta kalır. Diğer ülkeler ise perişan olacaktır.

Şu yazıyıda iyi okuyup anlamak lazım!

http://bilgininyeri.wordpress.com/2012/ ... gi-mektup/

“ Bil ki ey Malik!”
“Seni, senden önce adaletle ve zulümle hüküm sürenlerin bulunduğu bir beldeye gönderdim. Sen, daha önceki yöneticilerin durumlarına baktığın gibi, insanlar da senin durumuna bakacaktır. Sen onlar hakkında ne söylersen onlarda senin hakkında aynısını söylerler. Salih kimseler, Allah’ın kullarının diliyle söylettiği gerçeği fark edip uygulayanlardır…
Halka karşı merhametli olmayı, sevgi ve iyilikte bulunmayı kendine şiar edin. Kesinlikle onların malını ganimet bilen yırtıcı bir canavar olma. O insanlar iki sınıftır: Birincisi, dinde kardeşin, ikincisi ise yaratılışta senin eşindir.
İnsanlara, yakınlarına, ailene ve insanlar arasında özel sevgi beslediğin kimselere karşı adaletli davran! Böyle yapmadığın takdirde zulmetmiş olursun. Allah’ın nimetini tahrif eden, azabının hemen gelmesine sebep olan şeyler içinde zulümden daha güçlüsü yoktur. Kuşkusuz Allah mazlumların ahını duyandır, zalimleri de gözleyendir.
Sana en sevimli gelen şeyler şunlar olsun: Hak hususunda orta yolu tutmak, adaleti herkese yaymak ve halkın rızasını kazanmak…
Şüphesiz ki; çoğunluğun öfkesi azınlığın rızasıyla, azınlığın öfkesi de çoğunluğun rızasıyla kaybolup gider.

devamı yukarıdaki linkten okunabilir.

Bu forumda siyasi içerikli yazı yazılmaması istendiğinden mevcut hükümeti eleştiren bir yazı yazmayacağım. Ancak iyi yönetilmediğimiz ayan beyan ortadadır. Hem devlet hem de toplum ahlaki olarak hızla yozlaşmışız.

Durmak yok dip yapmaya devam!
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti Fabian » 27 Eyl 2012, 10:30

Korelasyon :
.
Rafineri Çıkış fiyatı : 1,7 TL (benzin)
Dağıtıcı, nakliyeci, bayi : %8
ÖTV : 2,17 TL (benzin)
KDV : %18

Benzin KDV'siz : 4,00 TL
Benzin KDV 'li: 4,73 TL

Yani Rafineri, dağıtıcı, bayi ve ÖTV fiyatları toplandıktan sonra KDV hesaplanıyor. Verginin Vergisi alınıyor...

Bugün benzin BEDAVA olsa salt vergiden dolayı : 2,5606 TL 'den satılacaktı !

ÖTV'den KDV alınmasaydı, ( verginin vergisi alınmasaydı,)
bugün Benzinin Litre Fiyatı : 4,3294 TL olacaktı.
...
ÖTV olmasaydı ( ki milyonlarca aracın dolaştığı bir trafikte, kimse otomobil, otobüs veya kamyonun ''Özel'' olduğunu iddia edemez )..

Bugün olması gereken benzin fiyatı KDV'li : 2,16 TL'dir !!!

SOYULUYORUZ !!!
Çıkıp ''dünyada Petrol Fiyatları yükseliyor'' '' Kur yüksek'' , ondan 4,73 TL falan diyip, birilerini savunmayın !
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti ahmetg23 » 28 Eyl 2012, 18:26

Arkadaşlar size bir müjdem var .Artık benzinde dünya birincisiyiz. bugün benzine 9 kuruş daha zam gelmiş.öncekini daha hazmedememişken bu hiç iyi olmadı. vatandaşla böyle dalga geçenlerden inşallah bir gün vatandaşlarda hesap sorar.
ahmetg23
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet gerçek
Nereden: Elazığ
Arabanız: octavıa 1.4 tsı 2011 elagance

İleti felicia042 » 28 Eyl 2012, 21:42

ahmetg23 yazdı:Arkadaşlar size bir müjdem var .Artık benzinde dünya birincisiyiz. bugün benzine 9 kuruş daha zam gelmiş.öncekini daha hazmedememişken bu hiç iyi olmadı. vatandaşla böyle dalga geçenlerden inşallah bir gün vatandaşlarda hesap sorar.

Yeni müjdeler bekliyoruz. Bence az oldu 6-7 lira gibi olsun lpg 4- 4.5 olsun lpg ile benzinli gibi bineriz en azından benzinide unuturuz. LPG firmalarının yerinde olsam benzinsiz çalışan sistemler geliştirirdim. TSE' de Türkiye de otomobil LPG li standart ülkeye girmesini veya üretilmesini sağlardım:idea:
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Melih » 28 Eyl 2012, 23:07

Bu gece yarısından itibaren benzine 9 kuruş zam süper. Nedense hep gece yarısı oluyor bu zamlar??????????
DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti Cihan_06 » 29 Eyl 2012, 09:57

Kurtarıcı beklemek nafile bir hayal olur.Her gelen vatandaşa bindiriyor bu kesin.Bu yüzden boşu boşuna sinirlerinizi harap etmeyin.Gelende aynı gidende aynı...
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia classic 2007

İleti trgskaan » 29 Eyl 2012, 14:49

Arkadaşlar son gelen zamla dünyada en pahalı benzini kullanan 1. ülke olduk vatana millete hayırlı olsun
İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti BaTeRRiiSStt » 30 Eyl 2012, 14:45

arkadaşlar şimdi zamlı olarak benzıne bınıyoruz ama rahat olun o verdıgınız paralar secım zamanı hepimize makarna,bulgur , kurufasulye veeeee şanslıysanız KÖMÜR olarak geri dönecek nankörlük etmeyelim.. Lütfen...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti jawacı » 30 Eyl 2012, 16:53

BaTeRRiiSStt yazdı:arkadaşlar şimdi zamlı olarak benzıne bınıyoruz ama rahat olun o verdıgınız paralar secım zamanı hepimize makarna,bulgur , kurufasulye veeeee şanslıysanız KÖMÜR olarak geri dönecek nankörlük etmeyelim.. Lütfen...

önce bir ağalar yesinde, kalırsa dağıtırlar
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti sucan » 01 Ekm 2012, 13:22

elektrik ve doğal gaz zamlarımız vatana millete hayırlı uğurlu olsun... padişahım çok yaşa
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir