skodacılar hangi takımı tutuyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodacılar hangi takımı tutuyor

İleti wolfbey » 05 Eyl 2007, 23:46

Galatasaray Smile

wolfbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 05 Eyl 2007, 23:48

ClapgalatasarayClap
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lord » 06 Eyl 2007, 01:20

BEŞİKTAŞBig%20smile
lord
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverline93 » 06 Eyl 2007, 01:34

BEŞİKTAŞŞ BAŞKA TAKIMMI VAR........AAAAAAAAAA SORULMAZ BU SORU YANİ
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti acer1610 » 06 Eyl 2007, 01:49

ankette ekleseydin keşke

FENERBAHCE
acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isaacx006 » 06 Eyl 2007, 11:36

fenerbahçe...
isaacx006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muzaffer » 06 Eyl 2007, 11:36

G A L A T A S A R A

muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fabia » 06 Eyl 2007, 18:04

TrabzonSpor
Fabia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 06 Eyl 2007, 18:18

Gördüğüm kadarıyla bu sitede bir tek Trabzonlu ve Ankaralılar kendi şehirlerinin takımlarına sahip çıkıyor. Genelde de böyle. Türk futbolu açısından kötü bir durum.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 06 Eyl 2007, 18:19

[quote="suppiluliuma"]Gördüğüm kadarıyla bu sitede bir tek Trabzonlu ve Ankaralılar kendi şehirlerinin takımlarına sahip çıkıyor. Genelde de böyle. Türk futbolu açısından kötü bir durum.[/QUOTE]

Ne açıdan?

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti suppiluliuma » 06 Eyl 2007, 18:29

[quote="AV-2006"][quote="suppiluliuma"]Gördüğüm kadarıyla bu sitede bir tek Trabzonlu ve Ankaralılar kendi şehirlerinin takımlarına sahip çıkıyor. Genelde de böyle. Türk futbolu açısından kötü bir durum.[/QUOTE]

Ne açıdan?
[/QUOTE]

Bir takım için taraftar motivasyonu çok önemlidir. Etkili bir taraftar kitlesi aynı zamanda rakip takım aleyhine önemli bir kozdur. Ayrıca az taraftar az gelir demektir. Futbolun gelişmesi rekabete bağlıdır, üsttekilerle alttakilerin arasındaki uçurum kapanmadıkça, çekişme, dolayısıyla gelişme olmaz. Gençlerbirliği'nin UEFA kupasında yarı final oynayan kadrosu ligde GS, FB veya BJK formasıyla oynasaydı açık ara Türkiye şampiyonu olurdu. Benim görüşüm tabi.

Veya tersini düşünelim, geçen seneki GS'ye Ankara BŞB forması giydirseydik muhtemelen küme düşmemeye oynardı. Bunlar subjektif örnekler tabi, asla bilemezsin, ama ne demek istediğim anlaşılmıştır herhalde.

Velhasıl kelam, bence herkes kendi şehrinin takımına sahip çıkmalı. Ben bir GS'lıyım ama Samsun'da oturuyor olsaydım Samsunspor'un, Ankara'da oturuyor olsaydım GB'nin maçlarına giderdim, taraftar olarak...

suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 06 Eyl 2007, 18:36

Anlaşıldı maddi açı..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti suppiluliuma » 06 Eyl 2007, 18:40

[quote="AV-2006"]Anlaşıldı maddi açı..[/QUOTE]

O açı önemli ama bir tek onu kastetmemiştim.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 06 Eyl 2007, 18:47

[quote="suppiluliuma"]Gördüğüm kadarıyla bu sitede bir tek Trabzonlu ve Ankaralılar kendi şehirlerinin takımlarına sahip çıkıyor. Genelde de böyle. Türk futbolu açısından kötü bir durum.[/QUOTE]

Ne zaman Ankaragücü maçına gitsem bir olay.Bunumu kasteddin.Hem niye bulunduğum şehrin takımına ben sahip çıkayım.Benmiyim başkanı?Hangi şehirde olursa olsun insanlar gönül verdiği takımı tutar.Size göre bütün Ankara halkı (5milyon insan)Ankaragücü,Gençlerbirliği'nimi tutacak veya sahip çıkacak?

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti suppiluliuma » 06 Eyl 2007, 18:56

Sen ne yazdığımı tam okumadın galiba. Veya canın tartışmak istiyor beni gözüne kestirdin.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 06 Eyl 2007, 18:59

3 büyük yoktur Tek büyük Vardır... FENERBAHÇE ....
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti AV-2006 » 06 Eyl 2007, 19:07

[quote="suppiluliuma"]Sen ne yazdığımı tam okumadın galiba. Veya canın tartışmak istiyor beni gözüne kestirdin. [/QUOTE]

Ben düşüncelerimi yazdım.Okuduğumu anlayabiliyorum çok şükür.Tartışmak çok mu kötü birşey.O zaman herkez herkezin dediğini kabul etsin.Ben sizin gibi düşünmüyorum.Sizi gözüme kestirdiğim falan da yok.Tanımam etmem.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti suppiluliuma » 06 Eyl 2007, 20:07

[quote="AV-2006"][quote="suppiluliuma"]Sen ne yazdığımı tam okumadın galiba. Veya canın tartışmak istiyor beni gözüne kestirdin. [/QUOTE]

Ben düşüncelerimi yazdım.Okuduğumu anlayabiliyorum çok şükür.Tartışmak çok mu kötü birşey.O zaman herkez herkezin dediğini kabul etsin.Ben sizin gibi düşünmüyorum.Sizi gözüme kestirdiğim falan da yok.Tanımam etmem.
[/QUOTE]

Tartışmak tabi ki kötü birşey değil, asgari saygı çerçevesinde ve karşındakini rencide etmeyecek bir üslupla olmak kaydıyla. Benim yukarıda kastettiğim "tartışma" böyle bir tartışma değildi aslında, tanımlayacak başka kelimeler var da yazmaya elim varmadı. Senin üslubunda hafif bir "dürtme" sezinledim onun için öyle yazdım. Yoksa tabi ki farklı görüşler olacak, ben de senin farklı görüşüne saygı duyacağım.

Madem bu noktaya geldik, ben neden öyle sezinledim onu da anlatayım. Sen bana cevaben şunu yazdın :

"Ne zaman Ankaragücü maçına gitsem bir olay.Bunumu kasteddin.Hem niye bulunduğum şehrin takımına ben sahip çıkayım.Benmiyim başkanı?Hangi şehirde olursa olsun insanlar gönül verdiği takımı tutar.Size göre bütün Ankara halkı (5milyon insan)Ankaragücü,Gençlerbirliği'nimi tutacak veya sahip çıkacak?"

Ne zaman Ankaragücü maçına gitsem bir olay.Bunumu kasteddin.

Hiç te böyle birşey kastetmedim. Ünversiteyi Ankara'da okudum, Ankaragücü taraftarını tanırım. Ama benim taraftarlıktan kastım bu değil tabi. Bu sorunun bizim konumuzla bir alakası yok ki, bu şiddet. Şiddet sadece taraftarlıkla ilintili değil, ülkemizde sosyal bir yaradır. Nasıl önlenir ayrı bir tartışma konusu. Kaldı ki hangi takımın taraftarı olmanla da ilgisi yok. Ankaragücü taraftarı olunca sen de otomatikman şiddete mi yöneleceksin? Hayır...

Hem niye bulunduğum şehrin takımına ben sahip çıkayım.Benmiyim başkanı?

Bu soruna soruyla yanıt vermek istiyorum. Taraftarlık nedir? Bir insanın tuttuğu takıma sahip çıkması için başkan mı olması gerekir? Neden kendini Ankaragücü taraftarı olarak tanımlıyorsun?

Hangi şehirde olursa olsun insanlar gönül verdiği takımı tutar.

Buna bir itirazım yok. Sadece keşke herkes kendi şehrinin takımına gönül verse daha iyi olur dedim. Şahsi düşüncem olduğunu da ekledim. Peki bunda ne sakınca var?

Size göre bütün Ankara halkı (5milyon insan)Ankaragücü,Gençlerbirliği'nimi tutacak veya sahip çıkacak?"

Hayır. GB Oftaş, Ankara BŞB'de var. Hatta diğer ikinci, üçüncü lig takımlarını da hesaba katmak lazım. Böl işte 5 milyonu. Smile İngiltere de semt takımları bile 20000 kişi dolu tribünlere oynuyor. Ne güzel...
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir