Yol Güzergahı Hakkında Fikirleriniz??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yol Güzergahı Hakkında Fikirleriniz??

İleti frostbite19 » 08 Ekm 2012, 20:14

MALATYA'dan KONYA 'ya gideceğim. 2 farklı seçenek var.

Genelde Kayseri yolu kulanılıyor, ama ben MALATYA-KAYSERİ arasındaki dağlık rampalı ve yapım çalışmalı yolu hiç sevmedim. Adana üzeri gidersem OTOYOL var.

1. Alternatif
1. alternatif.jpg

Ama ADANA üzeri gidersem de yol 80km uzuyor. Sizce hangisi daha mantıklı? İki yolu da kullanmış olan var mı?

DAha çok kafama takılan, Malatya- KahramanMAraş arasındaki yol, Malatya KAyseri yolundan daha iyi mi kötü mü?

2.Alternatif
2.alternatif.jpg

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti bozkurt_51 » 08 Ekm 2012, 20:21

valla kardeş ben niğdeliyim.malatyaya değil de niğdeden adıyamana falan giderken o göksun kayseri arası yol çok rampalı ve virajlı idir.adana tarafından giderdik.orası otobandı.yol çok rahattı.beni dinlersen 80 km uzun deme otobandan git hem sen yolda rampaydı virajdı yorulma hemde aracın yıpranmasın.zaten o rampalarda ve virajlarda sen 80 km de yakacağın yakıtı fazlası ile yakarsın.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

İleti jenq » 08 Ekm 2012, 23:38

bence de adana yolundan gitsen daha iyi maraştan ereğli yol kavşağına kadar otoban ondan sonrası da duble yol. Kendini de fazla yormazsın arabanı da hem otoban da sabit hızla gideceğin için daha az yakarsın. adanada da kebap yersin şalgam içersin:)adana üzerinden gitmenin eksilerine gelince 80 km uzatıyorsun(otobanda daha hızlı gideceğin için saat farkı olmaz sanırım), otobana (adana-eminlik kavşağı 8,75 , adana-narlı 5 tl) para veriyorsun.
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

İleti sleepp » 09 Ekm 2012, 04:14

elazığda çalışıyorum, kahramanmaraşlıyım ve bu yolu çok sık kullanıyorum yol çok iyi % 80- 90 duble yol diye bilirim yorucu bi kısmı yok ama yol yapım çalışması vardı malatyadan sonra kısa bi bölümde. maraştan da adana üzeri konyaya da çok defa gittim o kısım otoban olduğu için zaten iyi ama malatyadan kayseri tarafına gitmediğim için bi kıyaslama yapamam.
sleepp
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: fabia

İleti frostbite19 » 09 Ekm 2012, 14:44

Teşekkürler fikirleriniz için. Kayseri yolunda çok çalışma var hatta yolu kapattılar geçen haftalarda patlatma da varmış şimdi.

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti önder38 » 09 Ekm 2012, 17:13

antepten niğdeye kadar otoban 14-15 lira civarıydı. otoban varken göksun sarız arası yolu çekmeye değmez bencede. adana üzeri gitmek daha rahat olur.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir